Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pryk99

New member
Te "tajemnice" są wypisane w Wikii SamyGo i możesz je znaleźć przeszukując ten wątek (tak przy okazji to twoje odkrycie już było wielokrotnie tu opisywane).

Podobno jest gdziś opisane w Wikii SamyGo że są prace nad ekranem dotykowym w naszych pudełeczkach,:smile: tak to jednego pilota zawsze mniej no i po necie na dotykowej klawiaturze fajna sprawa a jaki bedzie dopiero szpan u kumpli.:shock: No bo tak lapka już schowałem, Xbox-a, nagrywarkę DVD też w szafie a ile za to wolnego miejsca na stoliku, bo po co mi to ma zajmować miejsce jak wszystko mam w TV no i podobno prace idą z postępem, gdzieś to było opisane jakieś 350 stron wstecz, ale dokładnie nie pamiętam.

Mokrego Poniedziałku
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
Sorry ale to bzdura, wystarczy mieć podstawową wiedzę jak działa ekran dotykowy, żeby wiedzieć że to jest niemożliwe.
Ta matryca nie ma warstwy sensorycznej, wiec niby jak to miałoby działać?!
Uznać to należy za żart Prima Aprilisowy.

"tajemnicze" kody są tu:
SourceForge.net: Engineering Codes - samygo
natomiast bajki o ekranach dotykowych nie ma

P.S.
Dlaczego piszesz post pod swoim postem?
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
P.S.
Dlaczego piszesz post pod swoim postem?

Witam, moje posty dotyczą dwóch zagadnien i dwóch uczestników. To tak po pierwsze a co do pierwszego zagadnienia napisałem to w przenośni na uszczypliwą odpowieć Kolegi do norbida, bo nie każdy zna angielski i ma czas poświęcać na forum SamyGo i szukać 500 a takie wiadomości zawsze są przydatne i pod ręką. Polecam Koledze zrobić zamiast takich postów spis posiadanej wiedzy na temat TV i jego ukrytych funkcji i zamieścić w jednym poście a spotka on wielu zwolenników.

P.S Wciskamy RETURN na okolo 12sek. i pojawia sie menu "Diagnostyka wewnętrzna a w linku co podajesz akurat tej funkcji niema

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php%3Ftitle%3DEngineering_Codes&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhjJMRIrwaNWy4R-Wbof7JEiaDslyg ale za to już po Polsku. A tak na konieć to Sorry są przecież Swięta;-)
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
Witam

Panowie a jak mam takie pytanko czy w samsungu model b650 jest taka funkcja jak sprawdzanie czasu oglądania telewizora chodzi mi o przebieg tv??

Witam, tak jest taka obcja nazywa się PANEL DISPLAY TIME ale trzeba wejść w meni serwisowe, a tam już nie jest zabawa bo możesz uwalić TV, ale jak Ci na tym bardzo zależy to napisz na priv. adres mailowy to Ci Worda wyślę z ustawieniami meni serwisowym.
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
mylisz się jest:
"RETURN for 10 secs -> Internal diagnostics and report"
wystarczyło ładnie przeredagować swój 1 post - można cytować więcej niż raz w poście.
A tak generujesz kolejne strony tego wątku (napisałeś 3 razy pod rząd), którego jak sam napisałeś nie chce się przeglądać bo jest w nim strasznie dużo postów.
Z resztą reguluje to regulamin tego forum cytuję:

"Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:
(...)
Unikać zamieszczania w danym wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "edytuj" (ikona edytuj w poście)."

To nie złośliwość tylko wskazówka, żeby wszystkim lepiej się żyło.
Sam apelowałem już dawno, żeby przerobić pierwszy post na FAQ.
 

Pryk99

New member
mylisz się jest:
"RETURN for 10 secs -> Internal diagnostics and report"
wystarczyło ładnie przeredagować swój 1 post - można cytować więcej niż raz w poście.
A tak generujesz kolejne strony tego wątku (napisałeś 3 razy pod rząd), którego jak sam napisałeś nie chce się przeglądać bo jest w nim strasznie dużo postów.
Z resztą reguluje to regulamin tego forum cytuję:

"Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:
(...)
Unikać zamieszczania w danym wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "edytuj" (ikona edytuj w poście)."

To nie złośliwość tylko wskazówka, żeby wszystkim lepiej się żyło.
Sam apelowałem już dawno, żeby przerobić pierwszy post na FAQ.

Kolego, napisałem Sorry, że Święta zachowujesz się na tym forum conajmniej jak Admin, wieksząść twoich postów to zwracanie uwagi i pouczanie innych. Chwalisz się znajomością anielskiego w każdym swoim poście, przypominam Ci to jest Polskie forum a nie SamyGo.Trochę samokrytyki.:eek:k:Staraj sie pomagać a nie pouczać jak masz wiedzę po to są własnie fora.
 
Ostatnia edycja:

ryki67

New member
Witam
Panowie zainstalowałem ten programik do nagrywania, to znaczy przegrałem go do pamięci TV tak żeby w każdej chwili moc odpalić
i mam troszke inne spostrzeżenia niż niektórzy.

1. TV nagrywa pięknie na obydwu wejściach USB nie ma żadnej różnicy,
ale tylko na moim starym PENDRIVIE KINGSTON 2GB sformatowany w FAT.

2. w przypadku włozenia dwóch PENDRIV-ów do wejścia HDD - KINGSTON 2GB, oraz do zwykłego USB - CORSAIR 8GB o dziwo TV nagrał materiał na CORSAIR, co mnie zdziwiło że nie wybrał tego KINGSTONA podłączonego do wejścia USB-HDD, ALE materiał na nagranym CORSAIR się przycina i jest pixeloza jakość pozostawia wiele do życzenia

3. Na podłączonym HDD SAMSUNG sformatowanym w NTFS - faktycznie nie nagrywa, nie da się.

4. pierwsze pliki które nagrałem były wyświetlane w formacie 4:3, po instalacji funkcji AVR2 mozna je rozszerzyć na cały ekran,
co mnie najbardziej zdziwiło to po instalacji tej fukcji nagrywa mi teraz pliki normalnie to znaczy przy odtwarzaniu na TV są pięknie na całym ekranie i za chorobe zachodzę w głowę jak to się dzieje przecież po wyłączeniu i następnie włączeniu TV AVR2 nie jest aktywne.

pozdrawiam i proszę o wasze spostrzeżenia

Aha przy nagrywaniu materiału SD 1s to ok. 0,5MB
czyli 1minuta to około 30MB
 

Pryk99

New member
Witam, ktoś właśnie pisał, że AVR2 zapamiętuję ostatnie ustawienia po wyjęciu go z USB ja jak mnie pamięć nie myli miałem z filmam avi był orgnalnie na HDD w 4:3 i dlatego włożyłem pendrive z AVR2 a potem jakoś potrzebowałem go do pracy i wracam a żona ponownie oglada ten film na całym ekranie. 1minuta to około30MB . Własnie z tego powodu sformatowałem jedna partycję w HDD 500 GB z NTFS na Fat32
 

Ironkos

New member
Witam

Czy macie aktywny rozmiar obrazu - "Dopasuj do ekranu" po nacisnieciu Tools na pilocie?
Widze to tylko po wejsciu w Menu i opcje obrazu jednak ten tryb wyswietlania nie jest aktywny. Czy to dlatego ze mam telewizje analogowa? Osoby z sygnalem cyfrowym moga to wybrac?

Z gory dzieki z odpowiedz.
 

zojer

New member
Witam

Czy macie aktywny rozmiar obrazu - "Dopasuj do ekranu" po nacisnieciu Tools na pilocie?
Widze to tylko po wejsciu w Menu i opcje obrazu jednak ten tryb wyswietlania nie jest aktywny. Czy to dlatego ze mam telewizje analogowa? Osoby z sygnalem cyfrowym moga to wybrac?

Z gory dzieki z odpowiedz.
Mam nieaktywne.
LE 37B650
 

kmserwis

New member
Witam

Czy macie aktywny rozmiar obrazu - "Dopasuj do ekranu" po nacisnieciu Tools na pilocie?
Widze to tylko po wejsciu w Menu i opcje obrazu jednak ten tryb wyswietlania nie jest aktywny. Czy to dlatego ze mam telewizje analogowa? Osoby z sygnalem cyfrowym moga to wybrac?

Z gory dzieki z odpowiedz.

Witam
Ja mam Aktywne Tv podłączone pod antene naziemną sygnał cyfrowy

37B651
 

markatan

New member
Witam wszystkich.
Pobrałem gre tak jak podał weteran10 ze strony "przeklej.pl" i po rozpakowaniu w pliku tekstowym nr UDM jest taki sam jak w moim TV- LE37B650 czy tak może być, ale gra nie ruszyła.:( Wyskakuje komunikat "złe szyfrowanie UDM"
Podejrzewam , że sam utworzyłeś ten plik zapisując UDN na USB z poziomu Content Library .
Ten UDN powinieneś wpisać na po zalogowaniu na Nurisam .
A tak przy okazji to zauważyłem masakryczną różnicę między plazmami serii B650 a LCD'kami B650.
W plazmach niema katalogu GRY w Content Library i nie wiem jak uruchomić gierki z Nurisam.
A w sklepach mówili , że to takie same TV a różnią się jedynie technologią wyświetlania. :(
 

Pryk99

New member
witam małe pytanko jak można powrócić do poprzedniej wersji firmware 2005.0 mam teraz 3000.2 pozdrawiam

Witam, w nowym sofcie 3000 Samsung zablokował możliwośc powrotu do poprzedniej wersji, prawdopodobnie na dobrodziejstwa SamyGo jeżeli też chcesz z tego krzystać cofnij się do postu 4801 jak mnie pamięć nie myli jeden z kolegów szczegułowo to opisał.
 

interaktiv

New member
Cofnięcie się z wersji FW 3000.2 do wersji 2005 jest możliwe.

Warunek - przed przejściem z 2005 do 3000.2 aktywowany ssh/telnet w telewizorze.

Co trzeba żeby wgrać FW 2005?

1. Pobrać plik do pachtowania FW za pomocą Pythona z SamyGO (SamyGO.py Patching Firmware)
2. Skopiować go do folderu z rozpakowanym Firmware (2005)
3. Przejść do wiersza poleceń albo do konsoli w Pythonie i wpisać
Kod:
# python
[i](we get to the console python))[/i]
>>>  import SamyGO
>>> SamyGO.xor( "exe.img.enc", "T-CHL7DEUC" )
>>>  SamyGO.xor( "appdata.img.enc", "T-CHL7DEUC" )
Jeśli masz inny firmware wpisz jego nazwę z miejsce T-CHL7DEUC
Zapisz spatchowany firmware na Pendrive.

4. Przechodzimy do pamięci TV
Kod:
# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use%  Mounted on
/dev/tbml6                3.1M      3.1M         0 100% /
none                      10.0M      8.0k     10.0M   0% /dtv
/dev/tbml7               896.0k    896.0k         0 100% /mtd_boot
none                      10.0M         0     10.0M   0% /mtd_ram
/dev/stl0/14              11.0M      2.0M      8.9M  19% /mtd_rwarea
/dev/tbml8                60.0M     51.2M      8.8M  85% /mtd_exe
/dev/tbml9                28.6M     28.6M         0 100% /mtd_appdata
/dev/stl0/13             189.0M     81.8M    107.3M  43% /mtd_tlib
/dev/stl0/15              50.0M      6.8M     43.1M  14% /mtd_contents
/dev/stl0/16              87.9M     14.6M     73.3M  17% /mtd_down
/dev/stl0/12             149.0M    224.0k    148.8M   0% /mtd_wiselink
/dev/stl0/17              87.0M     73.8M     13.2M  85% /mtd_swu
/dev/sda1                 37.3G     15.4G     21.9G  41% /dtv/usb/sda1

Jeśli Twoje partycje w pamięci telewizora inaczej się nazywają użyj nazw ze swojego TV w kolejnych przykładach.

4.1 Blokowanie restartu TV - wpisz:
Kod:
/ mtd_boot / MicomCtrl 23

4.2 Wyłączenie procesu exeDSP
Kod:
killall -9 exeDSP

4.3 Odmontowanie partycji które będą zmieniane
Kod:
umount /mtd_exe
umount /mtd_appdata
Pamiętaj o nazwach (patrz pkt. 4)

4.4 Zrób kopię zapasową partycji z pkt. 4.3 na pendrive
Kod:
bml.dump /dev/bml0/8 /mtd_swu/exe.img.orig

jeśli nie zadziała użyj tej komendy:
Kod:
cat / dev/bml0/8> / mtd_swu / exe.img.orig
or
dd if = /  dev/bml0/8 of = / mtd_swu / exe.img.orig

4.5 Kopiowanie na pendrive
Kod:
mv /mtd_swu/exe.img.orig /dtv/usb/sda1

4.6 Kopiowanie wczesniej przygotowanego na komputerze firmware do folderu /mtd_swu
Kod:
cp /dtv/usb/sda1/exe.img /mtd_swu
Operacja w tym kroku odbywa się miedzy folderami na pendrive.

4.7 Czyszczenie partycji w telewizorze która zostanie nadpisana
Kod:
bml.erase /dev/bml0/8

4.8 Zapis przygotowanej partycji w pamięci telewizora
Kod:
bml.restore /dev/bml0/8 /mtd_swu/exe.img

4.9 Zapisz teraz plik appdata.img dla danej wersji firmware (z folderu z firmware)

4.10 I skopuj go do pamięci TV
Kod:
bml.dump /dev/bml0/9 /mtd_swu/appdata.img.orig
mv  /mtd_swu/appdata.img.orig /dtv/usb/sda1
rm /mtd_swu/appdata.img.orig
 
cp /dtv/usb/sda1/appdata.img /mtd_swu
bml.erase /dev/bml0/9
bml.restore  /dev/bml0/9 /mtd_swu/appdata.img

4.11 Zamontuj spatchowane partycje w telewizorze
Kod:
mount -t auto /dev/tbml8 /mtd_exe
mount -t auto /dev/tbml9  /mtd_appdata

4.12 (ostatni) uruchom ponownie exeDSP
Kod:
/mtd_exe/rc.local

Rozłącz się i włącz TV, przy pierwszy uruchomieniu obraz w TV może by do góry nogami.
Wystarczy wyłączyć telewizor i ponownie włączyć i wszystko będzie ok :)

Ważne! Sposób ten może nie działać na telewizorach CI+

Oryginalny wątek jest tu: SamyGO • View topic - Rollback on old FW...
 

chemik80

New member
Warunek - przed przejściem z 2005 do 3000.2 aktywowany ssh/telnet w telewizorze.
witam no niestety nie miałem aktywnego,a jest szansa ze na nowym Firmware odpase samyGo.
 

MarekWoj

New member
Witam, ani na penie ani w TV na penie jeszcze oprócz plków po 0 KB są pliki MDB też po 0 KB NAGRYWANE z analogowej jak i z Cyfry+ pen sformatowany jak wiadomo w Fat32. Pen DataTraveler 16GB acha soft 2004.
Niezależnie od szybkości pendrajwa i tak nie uda się nic nagrać :razz:
Można nagrać wyłącznie programy z cyfrowej TV. Cyfrowy sygnał musi być z anteny, podłączenie Cyfry+ też nie zadziała.
 

swojak1

New member
Kod:
mount -t auto /dev/tbml8 /mtd_exe
mount -t auto /dev/tbml9  /mtd_appdata
4.12 (ostatni) uruchom ponownie exeDSP
Kod:
/mtd_exe/rc.local
Rozłącz się i włącz TV, przy pierwszy uruchomieniu obraz w TV może by do góry nogami.
Wystarczy wyłączyć telewizor i ponownie włączyć i wszystko będzie ok :)

Ważne! Sposób ten może nie działać na telewizorach CI+

Oryginalny wątek jest tu: SamyGO • View topic - Rollback on old FW...
Czy tak już ktoś z szanownych kolegów przywrócił Firmware 2005.
Kurde czytając te zapiski odnośnie przywrócenia Firmware 2005, mam przed oczyma czarny obraz swojego TV "ugotowanego na cacy", wtedy po gwarancji tylko kasa i serwis!.
Nich lepiej przyjeżdżają z serwisu i go robią na gwarancji, ich spaprane oprogramowanie to nich naprawiają.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
Nie wiem jak na tym forum, ale na SamyGo zgłaszają że się udało - problemy mają tylko Ci z telewizorami CI+.

W serwisie wgrają na nowo FW 3000.2 ale jakąś poprawioną wersję - wątpię żeby wgrali FW 2005, ale kto wie może... ;)

Jeżeli telewizor działa a problemem jest tylko brak dostępu do dodatków to radzę poczekać sprawa jest rozwojowa :) chyba, że są jakieś problemy z dziłaniem telewizora wtedy bez chwili zwłoki najlepiej wezwać serwis
 
Do góry