Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mik000

New member
Bardzo dzięki - czemu serwis miałby się czepić?

Co konkretnie się zmieni po wgraniu tego firmware? Czy może będzie sam automatycznie skalował do pełnego ekranu?

Czy ten firmware zastąpi ten aktualny, który mam obecnie?

Dzięki!
 

Miczq

New member
Hmm, a czym się różni ten z górnego linka od dolnego?

Górny ma więcej możliwości regulacji aspekt ratio, dolny ma tylko rozciągnięcie do pełnego ekranu oraz dopasowanie piksel w piksel. (większości zapewne wystarczy v1)

Bardzo dzięki - czemu serwis miałby się czepić?

Co konkretnie się zmieni po wgraniu tego firmware? Czy może będzie sam automatycznie skalował do pełnego ekranu?

Czy ten firmware zastąpi ten aktualny, który mam obecnie?

Dzięki!


Jest to modyfikowane oprogramowanie które zastępuje obecne, więc Samsung nie bieże za nie odpowiedzialności i może nie uznać gw. (mniej widoczna modyfikacja to v1)

Dziękuję za info.

To działa tylko z filmami USB/LAN, czy również przy TV/Dekoderze przez SCART?

Niestety nie wiem, czekam dopiero na dostępność 50b650 wtedy kupie i sprawdze :) myślę że jednak działa na wszystko.
 
Ostatnia edycja:

vibor

New member
Dopadła mnie a raczej TV LE32B650 dziwna usterka :) : popękała plastikowa stopka od strony szklanej podstawy (przykręcona do niej na 3 wkręty ). Serwis Samsunga twierdzi ,że to z winy użytkownika tylko ,że akurat ta część była skręcana w fabryce a Ja dokręcałem tylko od strony TV. Ktoś miał taki problem ? Koszt podstawy to ok 120-160 PLN , objawiło się to kołysaniem TV na boki np. w czasie wycierania kurzu . Rozkręciłem całą stopkę i widzę ,że ten trzpień jest cały spękany nawet w miejscach frezowania, nawiertów nawet bocznych - ewidentnie wada fabryczna .
 
Ostatnia edycja:

jonny2003

New member
Mam pytanko, nie wiem czy już było ale nie znalazłem w wyszukiwarce
W opcjach menu, w ogólnych mam opcje: Efekt świetlny, który umożliwia niby włączenie i wyłączenie podświetlania u dołu telewizora. Niestety niezależnie od ustawień nie widzę żadnego podświetlania. W instrukcji na obrazku tego menu w ustawieniach w ogóle nie ma tej opcji - pod ustawieniem dotyczącym melodii włączania i wyłączania jest od razu PIP. To tak ma być, czy co?
 

difenbacker

New member
mam 32b650 i dostałem film mkv, obraz idzie bez problemów tylko nic nie słychać a na początku pojawiła się komunikat brak kodeka audio.
Czy da się cos z tym zrobić?
 

Poul

New member
Witam!
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem modelu LE37B652, jestem z niego zadowolony -wszystko działa bardzo dobrze. Jednak niedawno zauważyłem, że górna krawędź ramki telewizora zaczęła jakby "odklejać się". W miejscu łączenia między czarnym tworzywem a "szkłem" pojawiły się nierówności - srebrzysta linia różnej grubości na prawie całej długości telewizora, jakby odspojenie między laminatami. Nie bardzo rzuca się to w oczy ale nie mniej jednak jest irytujące i obawiam się,
że z czasem się powiększy. Nie wiem, czy nie jest to jakaś wada tych modeli.
Może ktoś ma podobny problem?
Czy na tej podstawie mogę go reklamować i żądać wymiany na nowy?

Dzięki!
 

Miczq

New member
mam 32b650 i dostałem film mkv, obraz idzie bez problemów tylko nic nie słychać a na początku pojawiła się komunikat brak kodeka audio.
Czy da się cos z tym zrobić?

Pewnie film z dźwiękiem DTS, przekonwertuj programem Audio Converter (AC - już skonfigurowany, trzeba tylko załadować reg)

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem modelu LE37B652, jestem z niego zadowolony -wszystko działa bardzo dobrze. Jednak niedawno zauważyłem, że górna krawędź ramki telewizora zaczęła jakby "odklejać się". W miejscu łączenia między czarnym tworzywem a "szkłem" pojawiły się nierówności - srebrzysta linia różnej grubości na prawie całej długości telewizora, jakby odspojenie między laminatami. Nie bardzo rzuca się to w oczy ale nie mniej jednak jest irytujące i obawiam się,
że z czasem się powiększy. Nie wiem, czy nie jest to jakaś wada tych modeli.
Może ktoś ma podobny problem?
Czy na tej podstawie mogę go reklamować i żądać wymiany na nowy?

Dzięki!

Reklamuj w sklepie, jako niezgodność z umową.

--------------------------------------------------------------------------------------
Ps. I tak btw:

Fajnie oszukuje Saturn, niecały tydzień temu oglądałem 50b650 i kosztował 4500zł dzisiaj chciałem kupić bo jest -22% vat i jakie było moje zdziwienie gdy zapytałem o cenę - 4507zł, szkoda że nie ma na takie postępowanie jakiegoś sposobu, jeszcze było im mało i dodali chyba dla żartu te 7zł)
 
Ostatnia edycja:

xyzqwerty

New member
Po małej wymianie zdań ze sklepem :evil: stwierdziłem, że muszę spróbować - i się udało. Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem Wifey_Sherriff. Największy problem było wysłanie sygnału na odpowiednie złacze, ale się UDAŁO. TV śmiga, obraz OK, smopoczucie zdecydowanie lepsze.
Wszystkim kupującym radzę sprawdzic TV w sklepie na ANTENIE a nie tylko przez DVD lub USB.
Nikomu takiej zabawy i wku..... nie życzę.

Witam prosiłbym o pomoc w ustawieniach, mam podobny problem tzn. rozjechały mi się ustawienia hdmi obraz te 8x8 kwadraty nic nie daje próbowałem zmiAn w ustawieniu
ADC/WB -- ADC RESULT ORAZ WHITE BALANCE I PO ZMANIE TYCH USTAWIEŃ A ZMIENIŁEM NA TAKIE JAKIE SĄ NA PC DOPIER OBRAZ JEST DUŻO LEPSZY ALE TO JESZCZE NIE TO CO POWINNO BYĆ. PROSIŁBYM FORUMOWICZÓW O PRZESŁANIE DANYCH Z HDMI ADC/WB -- ADC RESULT ORAZ WHITE BALANCE.
 

qwerty13

New member
Mam pytanie o aktualizację oprogramowania. Skąd mam wiedzieć czy mam najnowszą wersję? W telewizorze mam wpisaną wersję: 2009/09/30_002005 a na stronie Samsunga jest wersja: T-CHL7DEUC-2005.0. Czy nie mogą tych wersji nazywać tak samo? Albo chociaż datę podać. No bo skąd mam teraz wiedzieć czy mam aktualizować czy nie?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
 

Pryk99

New member
Mam pytanie o aktualizację oprogramowania. Skąd mam wiedzieć czy mam najnowszą wersję? W telewizorze mam wpisaną wersję: 2009/09/30_002005 a na stronie Samsunga jest wersja: T-CHL7DEUC-2005.0. Czy nie mogą tych wersji nazywać tak samo? Albo chociaż datę podać. No bo skąd mam teraz wiedzieć czy mam aktualizować czy nie?
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Witam, masz a TV najnowszą wersję 2005.
 

misiakrp

New member
co to za format ? ob tv go nie widzi :(
oryginalny format BLU_RAY czym to odtworzyć albo przerobić żeby tv widziało w jak najlepszej jakości ?

Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 1,52 MB
Czas trwania : 6s 212ms
Całkowita przepływność bitów : 2.057 Kb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 48,0 Mb/s

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : VC-1
Profil formatu : AP@L3
Czas trwania : 6s 958ms
Przepływność bitów : 1.969 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 24,000 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.040
Rozmiar strumienia : 1,63 M
 

tommyk74

New member
Panowie.
Kolega kupił LE40B650 i mówi że ma wbudowany DVB-C i ma kablówkę która ma od niedawna przekaz cyfrowy póki co nie kodują sygnału. Ale nie zna ich parametrów i nie wie jak ustawić w telewizorze parametry.
Telewizja Kablowa Koszalin TNK. Może ktoś z was już to przerabiał. Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi co i jak ustawić w telewizorze
 

Maniaczek

New member
Witam!
Chciałem kupić Sharp'a LC32DH57EVBK, ale po ujrzeniu w akcji Samsunga LE32B650 zgłupiałem.
Co prawda puszczany był na prezeentacji film z Blu-Ray'a ale te 100Hz Motion Plus przypominało mi stare poczciwe Pixel Plus II z Philipsa (miałem kiedyś kineskopowy).
Ponieważ jestem bardziej niż zainteresowany zakupem tego Samsunga to chciałbym się wpierw zorientować w kilku rzeczach, bo zanim znajdę na nie odpowiedzi w tym temacie to trochę mi minie a zależy mi na czasie.
Obok siebie stały modele 650, 651 i 652 (na stronie producenta jest jeszcze 653). Cena była jednakowa, obraz raczej też więc czym się różnią te modele?
Czy każdy ma możliwość oglądania filmów z youtube?
Czy do USB można podpiąć zewnętrzny dysk (np. WD Passport)? Czy w grę wchodzi tylko pendrive?
Czy odczytywane przez USB pliki mkv to również te w HD? Czy odczytuje napisy (SRT/TXT)? Czy odczytuje napisy wbudowane w plik MKV?
Czy filmy w 720p będą znacznie gorzej wyglądały na 32" niż te w 1080p?

Jak się ma sprawa z obrazem przesyłanym z kablówki lub tunnerów cydrowych SD (np. telewizja na kartę podpięta przez EURO)?

Osobiście używać go będę do N-ki oraz Xbox'a. Jak ma się sprawa smużenia przy gwałtownych ruchach w grach lub telewizyjnych transmisjach meczów?

Pozdrawiam i uprzejmie proszę o odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam!
Chciałem kupić Sharp'a LC32DH57EVBK, ale po ujrzeniu w akcji Samsunga LE32B650 zgłupiałem.
Co prawda puszczany był na prezeentacji film z Blu-Ray'a ale te 100Hz Motion Plus przypominało mi stare poczciwe Pixel Plus II z Philipsa (miałem kiedyś kineskopowy).
Ponieważ jestem bardziej niż zainteresowany zakupem tego Samsunga to chciałbym się wpierw zorientować w kilku rzeczach, bo zanim znajdę na nie odpowiedzi w tym temacie to trochę mi minie a zależy mi na czasie.
Obok siebie stały modele 650, 651 i 652 (na stronie producenta jest jeszcze 653). Cena była jednakowa, obraz raczej też więc czym się różnią te modele?
Czy każdy ma możliwość oglądania filmów z youtube?
Czy do USB można podpiąć zewnętrzny dysk (np. WD Passport)? Czy w grę wchodzi tylko pendrive?
Czy odczytywane przez USB pliki mkv to również te w HD? Czy odczytuje napisy (SRT/TXT)? Czy odczytuje napisy wbudowane w plik MKV?
Czy filmy w 720p będą znacznie gorzej wyglądały na 32" niż te w 1080p?

Jak się ma sprawa z obrazem przesyłanym z kablówki lub tunnerów cydrowych SD (np. telewizja na kartę podpięta przez EURO)?

Osobiście używać go będę do N-ki oraz Xbox'a. Jak ma się sprawa smużenia przy gwałtownych ruchach w grach lub telewizyjnych transmisjach meczów?

Pozdrawiam i uprzejmie proszę o odpowiedzi.
witam,roznia sie kolorem ramki i losowo matrycami
LE32B650 - 1920x1080,Ultra Contrast,WCE 3,100 Hz,Content Library-1 Gigabyte,DLNA,HDMI-3,VGA,Audio out-1,RS232C-1,Y/Pb,/Pr-1,Scart-1,Platinum Black

LE32B651 - 1920x1080,Ultra Contrast,WCE 3,100 Hz,Content Library-1Gb,Internet@TV,DLNA,USB 2.0:MPEG/JPEG/MP3,HDMI-3,VGA,Audio out-1,RS232C-1,Y/Pb/Pr-1,Scart-1,Rose Black

LE32B652 - 1920x1080,Ultra Contrast,WCE 3,100 Hz,USB 2.0(JPEG) 2,HDMI-3,VGA,Audio out-1,RS232C-1,Y/Pb/Pr-1,Scart-1,Platinum Black

LE32B653 - 1920x1080,Ultra Contrast,WCE 3,Motion Plus 100 Hz,PIP,Internet@TV,DLNA,Content Library:1GB,USB 2.0:MPEG/JPEG/MP3 ,HDMI-3,VGA,Audio out-1,RS232C-1,Y/Pb/Pr-1,Scart-1,Rose Black
Poczekaj 3-5mc na nowe UE32C5000,UE326500,a na pewno warto na UE32C8000.pozdr.
 
Do góry