Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

MarekWoj

New member
Witam forumowiczów,mam pytanie.Czy mogę połaczyć przez anynet+ LE32B652 i kino domowe Samsung RTS-HE10 aby sterowć tymi dwoma urządzeniami z jednego pilota,korzystanie z dwóch jest uciążliwe.Jeśli ktoś już tak zrobił prosze o instrukcje dla laika.Pozdrawiam

Z poziomu TV trzeba uruchomić "szukanie urządzeń anynet+" czy coś takiego (nie pamiętam teraz jak dokładnie ta opcja się nazywa), jak TV znajdzie urządzenie anynet+ to już bez konfiguracji czegokolwiek można sterować pilotem od TV oboma. Mi TV wyszukał nagrywarkę DVD z HDD firmy Sony i działa idealnie :D
 

MarekWoj

New member
Macie jakiś sposób na to aby TV automatycznie przełączał się na wybrane HDMI gdy włączam podpięte pod nie urządzenie? coś jak w przypadku euro.

Sposobu nie znam, ale jest to możliwe. Mam nagrywarkę DVD która przełącza TV na odpowiednie HDMI. Działa to zresztą bardzo "inteligentnie" włączenie odtwarzania w nagrywarce przełącza TV, włączenie w celu nagrania zaprogramowanego programu już nie. Być może działa to dlatego, że nagrywarka jest zgodna z anynet+ i TV potrafi się z nią "dogadać" ? Bo działa też w drugą stronę, przełączenie TV na odpowiednie HDMI włącza nagrywarkę, wyłączenie TV wyłącza oba.

Inne moje sprzęty, czyli tuner SAT i komputer, już tego nie potrafią zrobić :(
 

interaktiv

New member
samemu się patchuje, instrukcja jest na stronie projektu - jak autorzy podkreślają lepiej zrobić to samemu, po pierwsze masz pewność ze nie ma w tym czegoś co mogłoby uwalić Ci telewizor, po drugie jeśli coś nie wyjdzie będziesz mógł winić tylko siebie :p kiedyś był gotowy firmware nazywał się NewAge ale skończył się na 2004.1
 

jmahorow

New member
Kurde mam problem, zainstalowałem pythona i za cholere ten skypt sie nie uruchamia. Pisze w Python Shell: python SamyGO.py ./7-CHL7DEUC SamyGO.py wrzuciłem do folderu Python26/Lib.
Nigdy nie używałem pythona i może coś robię źle :)
 

skiadam

New member
Anynet+

Z poziomu TV trzeba uruchomić "szukanie urządzeń anynet+" czy coś takiego (nie pamiętam teraz jak dokładnie ta opcja się nazywa), jak TV znajdzie urządzenie anynet+ to już bez konfiguracji czegokolwiek można sterować pilotem od TV oboma. Mi TV wyszukał nagrywarkę DVD z HDD firmy Sony i działa idealnie :D
Próbowałem zrobić tak jak napisałeś ale nie znajduje urządzenia,troche dziwne bo powinno zadziałać na sprzęcie tego samego producenta,Ktoś mógłby pomóc??
 

jufers

New member
Noo wreszcie sobie poradziłem, SamyGO a konkretnie samba już działa! A problemem okazał się najprawdopodobniej router, po wgraniu najnowszego firmware wszystko zaczęło działać.
No ale teraz następna sprawa. W swojej domowej sieci mam dysk sieciowy ARGOSY 353N (link w_w_w _argosy_com_tw/product-detial.php?prod_id=107). Urządzenie to ma funkcje współdzielenia plików w sieci (Samba) ale możliwości konfiguracyjne są bardzo ograniczone i sprowadzają się tylko do określenia folderu i wszyscy użytkownicy sieci mają do danego zasobu dostęp, można ewentualnie dostęp do folderu zablokować hasłem. Wtedy z przy próbie dostępu poziomu Windows wyskakuje okienko autoryzacji z możliwością podania hasła a użytkownik jest automatycznie ustawiony jako "Gość" i nie można tego zmienić. Chciał bym na tym dysku składować sobie filmy ale nie wiem jak go nakłonić do współpracy z tv. Nie wiem jak zdefiniować usera w pliku 04_04_samba.init (próbowałem "Gość", "Gosc", "gosc") ale niestety nie działa, w ogóle nie znajduje samby. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić? Czy w ogóle nie ma takiej możliwości i pozostaje tylko wymiana dysku na taki z sambą z prawdziwego zdarzenia.

Znalazłem w sieci takie informacje o Argosy HD354N:

- Jest hasło dla administratora, do konfiguracji urządzenia (przez www oczywiście).
- Są hasła dla tworzonych użytkowników (może być też publiczny dostęp bez hasła).
- Użytkowników możesz łączyć w grupy.
- Użytkownicy mogą mieć własne, prywatne foldery (z opcją ustawienia max zajętości).
- Możesz zakładać foldery i przypisywać do nich użytkowników lub grupy z pełnym prawem zapis/odczyt lub tylko do odczytu.
- Dostęp do pendrive nie wymaga hasła.

Jezeli w Twoim modelu jest tak samo jak tu w punkcie 2 - to prosta sprawa. Tworzysz konto użytkownika i hasło do niego (polecam takie same jak konto na kompie i wtedy Samba w TV powinna widzieć dwa IP: jedno kompa i drugie skrzynki)
 

moonraker

New member
Znalazłem w sieci takie informacje o Argosy HD354N:

- Jest hasło dla administratora, do konfiguracji urządzenia (przez www oczywiście).
- Są hasła dla tworzonych użytkowników (może być też publiczny dostęp bez hasła).
- Użytkowników możesz łączyć w grupy.
- Użytkownicy mogą mieć własne, prywatne foldery (z opcją ustawienia max zajętości).
- Możesz zakładać foldery i przypisywać do nich użytkowników lub grupy z pełnym prawem zapis/odczyt lub tylko do odczytu.
- Dostęp do pendrive nie wymaga hasła.

Jezeli w Twoim modelu jest tak samo jak tu w punkcie 2 - to prosta sprawa. Tworzysz konto użytkownika i hasło do niego (polecam takie same jak konto na kompie i wtedy Samba w TV powinna widzieć dwa IP: jedno kompa i drugie skrzynki)
Co do Argosy HD354N wszystko się zgadza ta obudowa jest zarządzana systemem Linux i jest tak jak napisałeś. Ja niestety posiadam uboższy model HD353N, z wyglądu jest identyczna ale już nie jest tak zaawansowana i raczej nie jest na linuxie bo nawet pliki z aktualizacją firmware mają różne formaty. Nie ma możliwości zdefiniowania usera, w zakładce "Folder share" jest tylko możliwość utworzenia folderu i ewentualnie zabezpieczenia dostępu do konkretnego folderu hasłem. Z poziomu Windows wszystkie foldery są widoczne dla wszystkich użytkowników sieci, a jeżeli chcemy uzyskać dostęp do folderu zabezpieczonego hasłem wyskakuje monit o podanie hasła a pole user jest domyślnie wypełnione jako "Gość/nazwa_folderu" i niemożna tam nic zmienić (pole jest nieaktywne, szare). Nie mam pojęcia jak zmusić tv do korzystania z zasobów tego dysku. Próbowałem już różne kombinacje w pliku samba.init ale niestety bez rezultatu.
 
C

CritiCalz

Guest
Witam. Jestem szczęśliwym, nowym użytkownikiem telewizora Samsung 40B650 :D Mam z związku z tym kilka pytań. Zapewne dosyć banalnych pytań, lecz wole je zadać. W końcu pytający nie błądzi ;).

Zaczynamy:

1. Czy w/w Samsung odtwarza pliki .mkv z oddzielną ścieżką dźwiękową ? (mkv + AC3 bodajże)
2. Jeżeli nie, to czy czyta samo mkv.
3. Jest coś na ten TV na wzór przeróbki na PSP ? Jakiś modyfikowany soft czy coś.
4. Mam dekoder Philips Cyfry+ bez hdmi. Czy mogę z jednego pilota obsługiwać i przełączanie kanałów i ustawienia telewizora ?
5. Skąd się dowiedzieć, czy w mojej miejscowości jest telewizja naziemna.
6. Chyba najważniejsze pytanie: czemu w menu cały obszar "Kanał" mam na szaro ? :( NIC nie mogę zrobić w tej zakładce.
7. Co zrobić, aby na kanałach SD była lepsza jakość obrazu ?
8. Jak sprawdzić jaką mam wersję softu ?

Dane: CYFRA+ dekoder Philips bez HDMI, Samsung B650

Ufff. To koniec. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Pozdrawiam!
 

moonraker

New member
@moonraker
Spróbuj jeszcze podłączając skrzynkę bezpośrednio do TV na stałych IP

W "skrzynce" :) i tv mam ustawione stałe ip (192.1681.104 -skrzynka 1912.168.1.105 tv). Próbowałem nawet w pliku 04_04_samba.init ustawić SERVER="192.168.1.104" ale niestety lipa :( Robiłem też test "skrzynki" z komputerem na którym jest linux (ubuntu) i nie do końca to działa prawidłowo. Jak na dysku sieciowym było ustawione zabezpieczenie hasłem to nie mogłem się dostać to takiego folderu. Jak było bez hasła to można było uzyskać dostęp ale czasami wyskakiwał komunikat o niemożliwości połączenia a po ponownej próbie znów działało. W sumie pretensji nie mam producent obiecywał tylko prawidłową pracę dysku w środowisku Windows. Najwyżej wymienię na dysk obsługujący sambę z prawdziwego zdarzenia. Ktoś ma może u siebie takie rozwiązanie i może polecić konkretne sprawdzone urządzenie które współpracuje z tv serii B650?
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
Chciałbym podzielić się ciekawym doświadczeniem z pomocą Samsung (kontakt przez formularz email). Zachodziałem w głowę po zakupie telewizora jak to jest ze wszystkie wyjścia podłączone do TV w trybie telewizora przekazują dźwięk a w trybie Media Play działają tylko (odpowiednio albo głośniki tv albo głośniki zew.), mam podłączone kino domowe linkiem analogowym, napisałem post tutaj na forum i dostałem info od użytkowników, że u nich działa (ale oni używają cyfrowego połączenia), trochę kombinowałem z ustawieniami ale nic nie dawało zadowalającego rezultatu, napisałem więc do pomocy Samsung opisując dokładnie w sposób zrozumiały mój problem, ale mocno zdziwiłem się odpowiedzią. Otóż dostałem odpowiedź, że tak już musi być i nie ma innej możliwości że w trybie Media Play albo działają głośniki tv albo głośniki zewnętrzne. No cóż pogodziłem się z tym, ale następnego dnia odkryłem, że wszystkie głośniki działają tak jak w trybie TV tyle, że przy ustawieniu opcji "głośniki telewizora", wyjście analogowe jest dużo cichsze niż w przypadku trybu TV, więc jedynie trzeba dużo bardziej zwiększyć głośność na amplitunerze żeby otrzymać pożądany efekt.
Wniosek z tego jest jeden, że pomoc Samsung jest kompletnie niekompetentna i prędzej udzieli wymyślonej odpowiedzi niż przyzna się, że nie wie albo dokona konsultacji z osobami które mogą coś wiedzieć (np. serwis).

Przez wzgląd na szacunek do tego forum nie opublikuje tu nazwiska tego pseudo konsultanta z Samsunga.:idea:
 
C

CritiCalz

Guest
A więc zostały te pytania:

1. Czy w/w Samsung odtwarza pliki .mkv z oddzielną ścieżką dźwiękową ? (mkv + AC3 bodajże)
2. Jeżeli nie, to czy czyta samo mkv.
3. Jest coś na ten TV na wzór przeróbki na PSP ? Jakiś modyfikowany soft czy coś.
4. Już wiem
5. Już wiem
6. Chyba najważniejsze pytanie: czemu w menu cały obszar "Kanał" mam na szaro ? :( NIC nie mogę zrobić w tej zakładce.
7. Co zrobić, aby na kanałach SD była lepsza jakość obrazu ?
8. Jak sprawdzić jaką mam wersję softu ?
 

triken

New member
witam wszystkich uzytkownikow
mam tv lcd 37b651 juz ze 4 miesiace wszystko bylo ok
ostatnio jednak zaczyna sie znim cos dziwnego dziac
podczas ogladania ginie nagle obraz ekran staje sie czarny i nie swieca sie diody ktore normalnie widac podczas ogladania we wnetrzu tv .
jedynym ratunkiem jest wylaczenie i wlaczenie tv pilotem a w niektorych przypadkach i to nie pomaga i trzeba odlaczyc go z pradu.
Moze ktos spotkal juz sie z takim przypadkiem-moze to kwestia jakis ustawien a moze juz tv sie sypie .:shock:
i juz po sprawie servis przyjechal wymienil caly moduł zasilania i tv smiga-odkurzacza sie juz nie boi :)
 
Ostatnia edycja:

jufers

New member
...Ktoś ma może u siebie takie rozwiązanie i może polecić konkretne sprawdzone urządzenie które współpracuje z tv serii B650?

Przeczytaj do końca tego:http://www.hdtv.com.pl/forum/445701-post3630.html posta.


@CritiCalz
6. [B napisał:
Chyba najważniejsze pytanie: czemu w menu cały obszar "Kanał" mam na szaro ? :( NIC nie mogę zrobić w tej zakładce. [/B]

odłącz wszystko od TV zostaw tylko kabel :!:zasilający i antenowy:!:

TERAZ sprawdź/ciesz się Nowym/Starym menu ;)
 

morto

New member
Dysk zewnętrzny a pc share manager

Witam,
Czy ktoś może spotkał się z następującym problemem:
udostępniam katalogi z dysku twardego laptopa przez pc share manager bez problemu, ale jak podepnę dysk zewnętrzny przez usb do laptopa, to wtedy gdy chcę udostępnić jakiś katalog z tego dysku to share manager wywala taki komunikat: "Możliwe jest udostępnianie tylko elementów folderu"

Dzięki za pomoc
 

zurekman

Member
Witam. Wkońcu się doczekałem, otrzymałem ogromną paczuszkę w której wnętrzu odkryłem model LE40B650. I mam pare pytań na początek.
1.W paczce nie znalazłem śrubek do montażu naściennego, to normalne? Skąd je wziąść?
2.Czym jest omawiany tutaj SamyGo?
3.Jeśli chcę wgrać nowy firmware to jak sformatowany ma być dysk usb? NTFS, FAT32?
4.Zauważyłem że raz na około 5-20 minut nieregularnie, obraz mignie na różowo lub zielono, miał ktoś coś takiego? Może to być coś z softem? Co zrobić?
5.Czy jest możliwość odtworzenia filmów w formacie dvd zgranych z płyt, z dysku usb?

POZDRAWIAM.
 
Do góry