Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

morto

New member
dysk zewnętrzny - problem

Witam,
Posiadam LE40B650 i mam podpięty dysk Seagate 500GB z zasilaniem zewn. Jest sformatowany na FAT32, podzielony na 3 partycje. Jest w nim dużo różnych katalogów ze zdjęciami itp i również katalog z filmami. Podpiąłem ten dysk pod USB do TV i wykrywa mi go na 2 sekundy i się jakby wyłącza(TV go już nie widzi). W kompie chodzi bez zarzutu.

Próbowałem z dyskiem 40GB podzielonym na 2 partycje (ntfs). Na nim też są tylko 3 filmy. Ta sama historia. Telewizor widzi dysk, a po kilku sekundach już nie. Komp czyta bez problemu.

Bardzo proszę o pomoc. Dzięki.
 

Waldilas

New member
Osobiście odradzam kupno tv tej marki ze względu na krótką gwarancję 24 m-ce . Kupiłem 46"serii B LCD zapłaciłem 9000zł
miesiąc po gwarancji padła matryca, serwis Samsunga na naprawę gwarancyjną się wypiął mogą zrobić za 5000 zł. Jeszcze trochę odbiera , ale naprawa bez sensu. Poczekam i kupię Sonny mają 5 letnią gwarancję.

Hm. Pytanie który tak naprawdę jest lepszy. Zależy jak trafisz. Sam osobiście wlaśnie naprawiałem dwuletnie sony. Padł a miałbyć taki niezawodny.
 

Pryk99

New member
Witam
mam TV samsung

Mam tylko prośbę jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin przez ten TV.

Jak wchodzę w główne menu trybu serwisowego to jest sporo różnych informacji i nie wiem która z nich to jest ilość przepracowanych godzin.

Z góry dziękuję za pomoc

Blooder

Witam, obcja szukaj naprawdę nie boli;-) dosłownie jedną stronę wczesniej masz odpowiedz.

Meni serwisowe / PANEL DISPLAY TIME wyrażona w godzinach np. 72hr /
 

wojakub

New member
Witam. Podłączyłem telewizor z laptopem przez lan ustawiłem DHCP w obu urządzeniach a tu lipa> Nie działa. Przy ustawieniach ręcznych też nie działa. SAMSUNG LE37B650 i LAPTOP z WINDOWS 7. Nie działa także INTERNET TV. Proszę o pomoc.
 

weteran10

New member
Tak zrobiłem ale dalej nie działa :( Zmieniło się tylko tyle że nie mam komunikatu o błędzie "brak podłączonego urz. UPNP Server" i w wyborze źródeł (pod czerwonym przyciskiem) mam tylko pendrive na którym jest samyGo.
Dodam tylko ze firmware mojego tv to:2009/09/30_002005
typ tv LE32B650T2WXXH Version CN03

Można spróbować przywrócić ustawienia fabryczne mi po tym wszystko się pokazało i jeszcze jedno czy pen był sformatowany i plik wypakowany bezpośrednio na pena i dopiero edytowany.
 

TesSiR

New member
Czy mógł by ktoś napisać czy na CES 2010 pokazali jakiś zaktualizowany model 650tki? Na stronie USA jest jakiś z oznaczeniem LN a nie LE, ale może jest to po prostu oznaczenie na inny region. Zastanawiam się czy kupić teraz ten TV 40" za 2900zł czy poczekać na nowszy model.
 

Pryk99

New member
Witam. mam pytanie odnosnie dysku zewnętrznego.Mam dysk A-DATA 500GB podzielony na 2 partycje i sformatowane w NTFS na tych parycjach mam kilkadziesiąt filmów i TV je odtwarza, ale dzisiaj zabrałem się za kopiowanie zdjęć w JPEG i okazuje się, że TV ich nie widzi natomiast te same zdjęcia na pendrive FAT32 TV je widzi. I dlatego moje pytanie czy jest znaczenie formatu FAT32 a NTFS w odtwarzaniu zdjęć, bo szkoda mi formatować dysku.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Modele samsunga na 2010

Czy mógł by ktoś napisać czy na CES 2010 pokazali jakiś zaktualizowany model 650tki? Na stronie USA jest jakiś z oznaczeniem LN a nie LE, ale może jest to po prostu oznaczenie na inny region. Zastanawiam się czy kupić teraz ten TV 40" za 2900zł czy poczekać na nowszy model.
WitamLCD, there will be a series 4,5,6,7:
LЕ-37C650
LЕ-40C650
LЕ-46C650
LЕ-55C650

LЕ-37C630
LЕ-40C630
LЕ-46C630
LЕ-55C630
LЕ-60C630

LЕ-46C750
LЕ-55C750

Samsung LED series 6,7,8,9:
UЕ-32C6500
UЕ-40C6500
UЕ-46C6500
UЕ-55C6500

UE-40C7000
UE-46C7000
UE-55C7000

UE-40C8000
UE-46C8000
UE-55C8000
UE-65C8000

UE-46C9000 metal color Bezel, 7,6мм -най-тънкият в света
UE-55C9000 metal color Bezel, 7,6мм -най-тънкият в света

9000 Series: 46”, 55”
8000 Series: 32”, 40”, 46”, 55”, 60”, 65”
7000 Series: 40”, 46”, 55”, 60”, 65”
6500 Series: 32”, 37”, 40”, 46”, 55”, 60”, 65”

Foto Video Dierckx
 

moonraker

New member
Można spróbować przywrócić ustawienia fabryczne mi po tym wszystko się pokazało i jeszcze jedno czy pen był sformatowany i plik wypakowany bezpośrednio na pena i dopiero edytowany.

Ustawień fabrycznych TV jeszcze nie próbowałem, ale sprawdzę. Co do pena to zrobiłem tak jak w instrukcji, sformatowałem pena (fat32) rozpakowałem archiwum na pena, przeniosłem folder SamyGo do katalogu głównego pena i wyedytowałem plik 04_04_samba.init za pomocą notepad++.
Gdzieś zrobiłem błąd?

A dodam tylko że po zainstalowaniu "SAMSUNG PC Share Manager" przez DLNA filmy chodzą, co oznacza że połączenie TV-Router-Komputer jest sprawne.

P.S
Przywrócenie ust fabrycznych oczywiście wykasuje mi listę zaprogramowanych kanałów? Jest jakaś opcja żeby to zbackupować i odtworzyć?
 

cavalier

New member
Witam,
A ja mam taki problem – sformatowalem swojego 8GB pendrive’a w NTFS, wgralem plik MKV ~4,4GB i po wlozeniu pendrive’a do Samsunga le37b651 (obojetnie do ktorego slotu usb) i wejsciu do Movies, dostaje komunikat “Brak filmu w urzadzeniu. Wybierz inna kategorie”. WTF? Jak to jest ze Wam dzialaja duze pliki a mi nie? Firmware najnowszy ze strony Samsunga. Inne pliki MKV, np. seriale, a wiec ~1,2 GB dzialaja bezproblemowo…
Help, please!



Pozdrawiam




PS.Wiem, mozliwe, ze odpowiedz na ten problem jest juz gdzies w tym watku, ale ma on tyle stron, ze ciezko przez to przebrnac...
 

jufers

New member


Aby SamyGo Extensions Pack zadziałał pod Win XP to w windzie musi byś stworzony user z hasłem. Konto z hasłem w win tworzy się z poziomu administratora przez panel sterowania->konta użytkowników.
Udostępnianie zasobów win dla TV odbywa się przez SAMBA server więc konieczne jest wyedytowanie pliku z paczki SamyGO-All-Extensions-v0.03 znajdującego się w \SamyGO\etc\init.d\04_04_samba.init.
Edycja polega na wpisaniu user i passwd takiego jak stworzyliśmy w windows pomiędzy "" w tym pliku w miejscu:
##### CHANGE MEEEEE !!!!! ######
USER=""
PASSWD=""
PERM="rw" # can be ro or rw
##### CHANGE MEEEEE END ######

W windowsach na katalog który chcemy udostępniać klikamy prawym myszy -> właściwości->zakładka udostępnianie-> zaznaczamy opcję udostępniaj katalog i to wszystko. Nie musimy przy tym w windowsach być zalogowani na użytkownika którego user i pass wpisaliśmy do 04_04_samba.init ani też nie musimy z jego poziomu udostępniać zasobów. Po prostu musi być on jedynie stworzony w windowsach. Po wsadzeniu pena do USB w TV i uruchomieniu Content Library->USB->pen na którym mamy SamyGo Extensions->GRY->SamyGo Extensions, uruchamiamy i przez kilkanaście sekund na ekranie TV będą się pojawiać kolorowe paski, oraz w dolnym lewym rogu informacja o podłączeniu do samba server potem wszystko wraca do normy. Wchodzimy do media play ( klawisz "media.p")-> wybieramy źródło (czerwony klawisz na pilocie) i powinniśmy widzieć "Samba Server" wybieramy to i mamy katalog który udostępniamy w windowsach.
Gdy samba serwer nam się nie podłączy to trzeba sprawdzić:
-połączenie sieciowe - czy TV jest w sieci,
-wyłączyć firewall i program antywirusowy w windowsach być może on blokuje dostęp do zasobów
-być może konieczne będzie uruchomienie konta gość w windowsach domyślnie wyłączonego
-sprawdzić ustawienia firewall na routerze być może blokuje ruch w sieci wewnętrznej (ja tak miałem, spędziłem 3 dni zanim to namierzyłem)
- gdy zamiast "Samba Server" podmontuje nam się "UPNP Server" to nic nie znaczy i nie zobaczymy zasobów z win (no chyba że chcemy udostępniać po UPNP ale tu mówimy o zwykłym udostępnianiu poprzez sambę) musi być podmontowany "Samba Server".
-gdy chcemy korzystać tylko z "Samba Server" to w \SamyGO\etc\init.d\ możemy usunąć wszystkie pliki pozostawiając tylko 04_04_samba.init
-gdy znudziło nam się długie patrzenie na kolorowe paski to zamiast SamyGO-All-Extensions-v0.03 ściągamy SamyGO-All-Extensions-v0.02 gdzie postępujemy w ten sam sposób, tak samo modyfikujemy plik 04_04_samba.init. w v2 też są paski ale krócej
-pamiętać trzeba że przy SamyGO-All-Extensions-v0.02 pen musi cały czas być wsadzony do USB TV, to samo przy SamyGO-All-Extensions-v0.03 jeśli nie korzystamy z virtual USB dostępnego właśnie od tej wersji.
-po wyłączeniu TV (w stan standby) znikają podłączone zasoby i po ponownym włączeniu TV trzeba na nowo je podłączać.
-vfat to fat32
-plik 04_04_samba.init najlepiej edytować przez notepad++, nie edytować przez windowsowego notepada

Te informację powinny pomóc rozwiązać większość problemów.
Kiedyś te informacje bardzo mi pomogły, szukaj przyczyny po stronie kompa.
 

pldeczek1

New member
Witam,
A ja mam taki problem – sformatowalem swojego 8GB pendrive’a w NTFS, wgralem plik MKV ~4,4GB i po wlozeniu pendrive’a do Samsunga le37b651 (obojetnie do ktorego slotu usb) i wejsciu do Movies, dostaje komunikat “Brak filmu w urzadzeniu. Wybierz inna kategorie”. WTF? Jak to jest ze Wam dzialaja duze pliki a mi nie? Firmware najnowszy ze strony Samsunga. Inne pliki MKV, np. seriale, a wiec ~1,2 GB dzialaja bezproblemowo…
Help, please!

musisz dodac jakikolwiek inny film np divix lub mp4 i przelaczyc na widok podstawowy
 

moonraker

New member
Kiedyś te informacje bardzo mi pomogły, szukaj przyczyny po stronie kompa.
Dziękuje Kolego!
Zastosowałem się do twojej rady tzn zainstalowałem na penie v0.2 i raz udało mi się uruchomić sambę. Działało wszystko pięknie ale zacząłem kombinować i chciałem się pozbyć komunikatu o braku serwera UNPN więc skasowałem z pena pliki:
SamyGO/etc/init.d/03_01_fuse.init
SamyGO/etc/init.d/03_03_djmount.init
Niestety po tej operacji znów nie ma Samby, mało tego później "zrobiłem" pena od nowa (formatowanie, rozpakowanie, edycja pliku 04_04_samba.init wszytko dokładnie tak jak poprzednio) i dalej nie ma samby. W komputerze nic nie zmieniałem, tv wyłączałem, odłączałem kabel RJ45 restartowałem router i komputer i niestety lipa :(
 
Ostatnia edycja:

cavalier

New member
musisz dodac jakikolwiek inny film np divix lub mp4 i przelaczyc na widok podstawowy
ok, a czy potem za kazdym razem tak trzeba bedzie robic czy jest to jednorazowy zabieg, zeby przelaczyc na ten tryb podstawowy?

Zastanawiam sie tez nad tym, czy jak kupie sobie dysk zewnetrzny, powiedzmy 500GB, to czy po wgraniu filmow 1080P, zajmujacych czasem po kilkanascie GB, nie bedzie problemow z ich odtworzeniem? Oczywiscie po formacie NTFS. Czy ktos juz to moze sprawdzal?
 
Ostatnia edycja:

krisun

New member
ok, a czy potem za kazdym razem tak trzeba bedzie robic czy jest to jednorazowy zabieg, zeby przelaczyc na ten tryb podstawowy?

Zastanawiam sie tez nad tym, czy jak kupie sobie dysk zewnetrzny, powiedzmy 500GB, to czy po wgraniu filmow 1080P, zajmujacych czasem po kilkanascie GB, nie bedzie problemow z ich odtworzeniem? Oczywiscie po formacie NTFS. Czy ktos juz to moze sprawdzal?

Nie trzeba, wystarczy raz ustawić widok podstawowy. Mam dysk zewnętrzny 2,5" WD 500GB, raz ustawiłem i działa.
 
Ostatnia edycja:

skiadam

New member
Anynet+

Witam forumowiczów,mam pytanie.Czy mogę połaczyć przez anynet+ LE32B652 i kino domowe Samsung RTS-HE10 aby sterowć tymi dwoma urządzeniami z jednego pilota,korzystanie z dwóch jest uciążliwe.Jeśli ktoś już tak zrobił prosze o instrukcje dla laika.Pozdrawiam
 

moonraker

New member
Noo wreszcie sobie poradziłem, SamyGO a konkretnie samba już działa! A problemem okazał się najprawdopodobniej router, po wgraniu najnowszego firmware wszystko zaczęło działać.
No ale teraz następna sprawa. W swojej domowej sieci mam dysk sieciowy ARGOSY 353N (link w_w_w _argosy_com_tw/product-detial.php?prod_id=107). Urządzenie to ma funkcje współdzielenia plików w sieci (Samba) ale możliwości konfiguracyjne są bardzo ograniczone i sprowadzają się tylko do określenia folderu i wszyscy użytkownicy sieci mają do danego zasobu dostęp, można ewentualnie dostęp do folderu zablokować hasłem. Wtedy z przy próbie dostępu poziomu Windows wyskakuje okienko autoryzacji z możliwością podania hasła a użytkownik jest automatycznie ustawiony jako "Gość" i nie można tego zmienić. Chciał bym na tym dysku składować sobie filmy ale nie wiem jak go nakłonić do współpracy z tv. Nie wiem jak zdefiniować usera w pliku 04_04_samba.init (próbowałem "Gość", "Gosc", "gosc") ale niestety nie działa, w ogóle nie znajduje samby. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić? Czy w ogóle nie ma takiej możliwości i pozostaje tylko wymiana dysku na taki z sambą z prawdziwego zdarzenia.
 
Do góry