Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mcold

New member
Odnoście opcji oglądania filmów przez USB. Mam plik video z kilkoma ściezkami audio. W jaki sposób mogę je przełączyć i dlaczego nie działa na pilocie guzik P.SIZE? Mam B550.
Pewnie dlatego że to kawałek forum dla B6xxx. Samsung nie wspiera kilku ścieżek audio dla plików z USB.

Do kolegi który che się dowiedzieć jak ustawić 100HZ Motion Plus.....z 101 razy było to dyskutowane, wystarczy poszukać. Lenistwo jest złe, baaaaardzo złe.
 

moras86

New member
Koledzy, czy jest możliwość zmiany regionu bez tracenia ustawień TV, aby móc wyświetlać dodatkowe widżety w Internet@TV. Obecnie mam dostępne:

  • YouTube
  • AccuWeather
  • Wiadomości
  • Repertuar Kin
  • Finanse
Poza tym znalazłem na stronie z aplikacjami do TV informację, że pobieranie powinno być już dostępne z poziomu Interent@TV - http://tv.samsungapps.com/
 

miki82

New member
Witam :)

Czy niniejszy TV.będzie działał,z tym dyskiem?
Dysk SEAGATE 500GB USB 16MB OTB

Dziękuje za info i pozdrawiam.

Witam

Zakupiłem już niniejszy dysk i tym samym ,odpowiedziałem sobie na pytanie.
Działa bezproblemowo z niniejszym TV.:)

A przy okazji zadam jeszcze urzytkownikom tego TV jedno pytanie.

Mianowicie podczas oglądania transmisji lub relacji na żywo(uroczystości państwowe,msze św.itp),w tv obraz chwilami jakby się przycina(takie lekkie szarpnięcie) czy u was też tak sie zdarza.
Co ciekawe przy innych obrazach tego nie ma,czy to morze wynikać z tego że tv,nie nadąża z przedfarzaniem danych.

Pozdrawiam ciepło wszystkich urzytkowników Samsunga 650:)
 

interaktiv

New member
Witam,
Dziś zauważyłem, że ustawienia dźwięku są różnie interpretowane przez telewizor. Mam soft 2005.0, w trybie TV mam ustawiony "Głośniki telewizora" i w takim ustawieniu wzmacniacz podłączony przez analogowe wyjście gra równolegle z głośnikami tv, jednak jak przejdę do Media Player to działają już tylko głośniki telewizora a wyjście jest głuche. Mam pytanie czy przy pomocy menu serwisowego można ustawić żeby zawsze działały głośniki tv + wyjście zew (bo w normalnym menu się nie da)?
 

pl_k

New member
...czy to morze wynikać z tego że tv,nie nadąża z przedfarzaniem danych.

Pozdrawiam ciepło wszystkich urzytkowników Samsunga 650:)

Ruwnierz ciepło Cie pozdrawiam urzytkowniku samsónga

Morze to wynikać z tego, rze tehnologia 100chz jest dość procesorzerna. Ó mnie zwłaszcza widac jak pszycina na napisach leconcych u dołu ekranu.

P.S. Kup sobie słownik, nie męcz ludzi ...
 

miki82

New member
Ruwnierz ciepło Cie pozdrawiam urzytkowniku samsónga

Morze to wynikać z tego, rze tehnologia 100chz jest dość procesorzerna. Ó mnie zwłaszcza widac jak pszycina na napisach leconcych u dołu ekranu.

P.S. Kup sobie słownik, nie męcz ludzi ...


Dziękuję za troskę,i ironiczny post.
Nie każdy jest taki mądry jak ty.:)
 

pogow

New member
Witam,
pierwsze pytanie czy watro kupować teraz samsunga serii 650? dokładniej chodzi mi o model LE40B650;
drugie pytanie czy można sprawdzić czas działania telewizora tzn. jak długo chodził tv na wystawie sklepowej?
 

siusia

New member
DLNA - problem z katalogami

Witam. Mam Samsunga LE37B650.
Po ciężkich próbach udało mi się odpalić DLNA na windowsie 7. Działa nawet bez PC share managera. Ale czy PC share manager jest odpalony (z udostępnionymi plikami) czy nie, to TV i tak nie widzi katalogów, które udostępniam. Jedyne, co mogę zrobić, to skopiować pliki do kataliogu publicznego na dysku c i odtwarzać je stamtąd, ale nie jest to dla mnie wystarczające rozwiązanie. Czy możecie mi powiedzieć jak zrobić tak, żeby pliki udostępnione z moich lokalizacji były widziane przez tv?
 

Xristof

New member
galeria wigetow

Witam
Mam pewnien problem z galeria wigetow. Kiedy naciskam niebieski przycisk aby wejsc do w/w galerii tv mi wchodzi do menu.
Sprawdzalem juz wiele opcji, resetowalem tv i nadal to samo.
Mam najnowszy soft
 

and32

New member
Samsung TV

Witam,
pierwsze pytanie czy watro kupować teraz samsunga serii 650? dokładniej chodzi mi o model LE40B650;
drugie pytanie czy można sprawdzić czas działania telewizora tzn. jak długo chodził tv na wystawie sklepowej?

Osobiście odradzam kupno tv tej marki ze względu na krótką gwarancję 24 m-ce . Kupiłem 46"serii B LCD zapłaciłem 9000zł
miesiąc po gwarancji padła matryca, serwis Samsunga na naprawę gwarancyjną się wypiął mogą zrobić za 5000 zł. Jeszcze trochę odbiera , ale naprawa bez sensu. Poczekam i kupię Sonny mają 5 letnią gwarancję.
 

pogow

New member
Osobiście odradzam kupno tv tej marki ze względu na krótką gwarancję 24 m-ce . Kupiłem 46"serii B LCD zapłaciłem 9000zł
miesiąc po gwarancji padła matryca, serwis Samsunga na naprawę gwarancyjną się wypiął mogą zrobić za 5000 zł. Jeszcze trochę odbiera , ale naprawa bez sensu. Poczekam i kupię Sonny mają 5 letnią gwarancję.

Planuję kupując ten tv dokupić rozszerzoną gwarancję na 5 lat, więc pytanie aktualne, na hurtowniach ten tv ma prawie wyczerpany (dodatkowo cena w Mixie i RTVAGD poniżej 3000zł) nakład i są ostanie sztuki, więc dlatego pytam, czy warto kupić teraz, czy poczekać w sumie mam do dysponowania ok 8 miesięcy przez, które nie muszę mieć TV.
 

AS33

New member
Osobiście odradzam kupno tv tej marki ze względu na krótką gwarancję 24 m-ce . Kupiłem 46"serii B LCD zapłaciłem 9000zł
miesiąc po gwarancji padła matryca, serwis Samsunga na naprawę gwarancyjną się wypiął mogą zrobić za 5000 zł. Jeszcze trochę odbiera , ale naprawa bez sensu. Poczekam i kupię Sonny mają 5 letnią gwarancję.

Ale żeś stary bajkę wymyślił!!! Szkoda tylko miejsca na pisanie takich bzdur... Faktycznie kup sobie Sonny, oni naprawiają na gwarancji do 85% wartości towaru.
BTW, chaciałeś naprawiać u gwaranta - Samsung Polska, czy u pana Kazia Sp. z o.o.?
 
Ostatnia edycja:

piterp21

New member
Witam zauważyłem tutaj dyskusje o Samsungu LE40B650 więc i ja chciałem dodać coś od siebie ogólnie nie mam nic do zarzucenia wszystko Ok , poza 2 ważnymi rzeczami.... pierwszy na niektórych kanałach filmowych cyfry(canal+film hd,i jeszcze jakimiś) jak ktoś wcześniej wspominał obraz jest taki teatralny,taki jakby przyśpieszony,taki nagły wzrost fps jakby,trudno to opisać) no ale głownym wątkiem jaki bym chciał poruszyć jest Tutaj Konsola

(PS3) otóż wcześniej grałem na jakimiś zwykłym "pudle" sony 28 cali który ma jakieś 7 lat,
w Święta rodzice zakupili wspomniany tv wiec miałem jakieś porównanie ,po przesiadce na nowszy tv zaczełem testować

Pierwsze co mi się w oczy rzuciło to reakcja pada na wyświetlany obraz w menu (Input Lag) tak zwany na starym tv przeskakiwanie po menu reagowało błyskawicznie wraz z moimi ruchami , na samsungu widzę wyraźna różnice to tyle jeśli chodzi o menu

Następnie gry napisze może tutaj o demie fifa street 3,demo killzone 2 , i demo battlefield bad company

Odpalam fifę włączam ,wołam siostrę bo zawsze z nią gram i za chwile Ja: kur... co jest Siostra:to samo jakby rwało wogóle inaczej się gra ruchy opóźnione aż mi sie odechciało grać
Następnie Killzone i battlefield reakcja przynajmniej dla mnie bardzo widoczna analog reaguje z opóźnieniem,np celuje w przeciwnika puszczam analog i normalnie celownik powinien się zatrzymać na wrogu ale przez to opóźnienie zatrzymuje się za nim.. pisałem tu głownie o Killzone bo z battlefield nie jest tak źle choc miodu nie ma

Ogólnie dodam że gram dużo w gry FPP (COD4,COD6,BATTLEDIELD) ITP i ktoś tu wspominał że człowiek nie dostrzeże różnicy,żeby nie przesadzać itp Tylko że gdy na serwerach miałem ping 100 ms a 80 ms to była dla mnie kolosalana różnica i wogóle inaczej się grało

Teraz trochę odnośnie Tego trybu Game owszem jest trochę lepiej ale nie na tyle żeby mnie to satysfakcjonowało producent podaje between 17ms and 34ms ale nie wydaje mi się z 50 ms bym dał ale nie zgaduje bo trudno stwierdzić ile faktycznie, po przejściu w ten tryb grafika ulega pogorszeniu co odrazu widać staje się taka bardziej "ziarnista" jakby bez antialiasing

Podsumowanie:Telewizor jeśli chodzi o jakość i tym podobne Ok nie moge nic zarzucić,ale do grania naprawde bym sie zastanowił ,,przy większości grach jest ok i nie przeszkadza mi to tylko pisze tu głownie o strzelankach... u kolegi który ma 40 cali samsunga hd ready nie pamiętam modelu troszkę lepiej,ale w fifie street też jakby troszke rwało i opóźnienie było jak do zwykłego tv(po kablu vga)

Mam teraz trochę czasu i potestuje to dogłębniej bo gralem może z 5 godzin na tym samsungu,a większość gram na tym starym po euro złaczu,pojezdze troche po znajomych i sprawdze jak u nich na tv z tym opóźnieniem więc jeszcze tu swoje zdanie napisze...
 

and32

New member
Samsung tv lcd

Ale żeś stary bajkę wymyślił!!! Szkoda tylko miejsca na pisanie takich bzdur... Faktycznie kup sobie Sonny, oni naprawiają na gwarancji do 85% wartości towaru.
BTW, chaciałeś naprawiać u gwaranta - Samsung Polska, czy u pana Kazia Sp. z o.o.?

Bzdura lub bajka jak dla kogo. Kupując 100hz 46' ful wypas który pada po dwóch latach to porażka szanującej się marki. Co do Sonny to koszt wymiany matrycy zmieści się w 85%. Chcesz mojego gwaranta proszę bardzo:Autoryzowany Serwis Samsung Polska Warszawa Białostocka 5. Wyleczyłem się z tej marki. ŻADNEGO SAMSUNGA z jednorazówek to tylko żyletki są tanie.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Osobiście odradzam kupno tv tej marki ze względu na krótką gwarancję 24 m-ce . Kupiłem 46"serii B LCD zapłaciłem 9000zł
miesiąc po gwarancji padła matryca, serwis Samsunga na naprawę gwarancyjną się wypiął mogą zrobić za 5000 zł. Jeszcze trochę odbiera , ale naprawa bez sensu. Poczekam i kupię Sonny mają 5 letnią gwarancję.

Już ci się gwarancja skończyła ? jakim cudem skoro gwarancja jest 24 miesięczna a seria B o ile się nie mylę jest od roku na rynku.
 

moonraker

New member
Witam Wszystkich!
Od niedawna jestem posiadaczem le32b650 i jak do tej pory jestem zadowolony. Nie mogę jednak sobie poradzić z "SamyGO All Extensions", chodzi o odtwarzaniem filmów przez sieć a konkretnie Sambe.
Postępuje (tak mi się wydaje) zgodnie z instrukcją.
Telewizor mam podłączony do routera (połączenie jest prawidłowe, testy sieci z poziomu tv OK, internet w tv działa)
Komputer z win xp udostępniony folder z filmami podłączony do routera zasoby sieciowe udostępnione prawidłowo (jest do nich dostęp z innego komputera podłączonego do sieci), fireewall wyłaczony. Oczywiście skopiowałem katalog SamyGo na pendrive, plik SamyGO/etc/init.d/04_04_samba.init wyedytowany zgodnie z instrukcją (wpisany login i hasło takie samo jak w komputerze udostępniającym media). Po umieszczeniu pen w tv i uruchomieniu z menu content-> gry wyskakują kolorowe pasy i za ok 10 s komunikat "brak podłączonego urz. UPNP Server". Następnie obraz wraca do normy włączam media player i jako źródło do wyboru (pod przyciskiem czerwonym na pilocie) mam tylko usb 2.0 (czyli pendrive na którym jest Samygo) oraz UPNP Server. Po wybraniu UPNP nie widzi żadnych plików do odtworzenia (0/1kb wolnego miejsca). Z tego co wyczytałem powinienem mieć do wyboru

  • "UPNP Server"
  • "Samba Server"
  • "NFS Server"
Może ktoś widzi w moim postępowaniu jakiś ewidentny błąd? W którymś momencie robię coś nie tak?
Co jeszcze powinienem zrobić żeby to zadziałało?
Docelowo ma telewizor ma współpracować z zewnętrznym dyskiem sieciowym, ale najpierw chciał bym go nakłonić do współpracy chociaż z komputerem.
Wszelkie rady i sugestie mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

morto

New member
Problem z dyskiem zewnętrznym

Witam,
Posiadam LE40B650 i mam podpięty dysk Seagate 500GB z zasilaniem zewn. Jest sformatowany na FAT32, podzielony na 3 partycje. Jest w nim dużo różnych katalogów ze zdjęciami itp i również katalog z filmami. Podpiąłem ten dysk pod USB do TV i wykrywa mi go na 2 sekundy i się jakby wyłącza(TV go już nie widzi).

Edit;
Dzisiaj próbowałem z dyskiem 40GB podzielonym na 2 partycje. Na nim też są tylko 3 filmy. Ta sama historia. Telewizor widzi dysk, a po kilku sekundach już nie.

Bardzo proszę o pomoc. Dzięki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry