Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

adamboro

New member
To moze ja nie rozumiem, ale mam pod tv podpiety dysk przenosny, wszystko smiga oprocz dzwieku w DTS.

B650 nie dekoduje dźwięku DTS, więc jeśli odtwarzasz film z dźwiękiem DTS przy uzyciu odtwarzacza "wbudowanego" w ten telewizor, czy to poprzez DLNA czy z pendrive'a lub dysku podłączonego przez USB, dźwięku nie usłyszysz. Póki co B650 nie obsługiwał, nie obsługuje i nie wiadomo czy będzie obsługiwał DTS.
 

Psyko

New member
Zamierzam uzywac w duzej mierze b650 do grania, czy game mode naprawde zmienia jakosc obrazu na tak tragiczna, jak jest tu zaprezentowana:

LN55B650-30.jpg


LN55B650-29.jpg
 

vt9st

New member
Też zauważacie nierówne podświetlenie? Na czarnym tle, widać biel po lewej i prawej stronie ekranu. Czasami widać to też, np. jak oglądam mecz.
 

macieklm

New member
Pomoc w sprawie dysku

Witam serdecznie. Wertowałem juz "pare" dobrych stron w poszukiwaniu pomocy/rady, ale nadal jestem niezdecydowany.

Chodzi mi o pomoc w wyborze dysku zewnętrznego, który często byłby podłączony do mojego Samsunga.
Jedni mówią, ze lepszy jest 2,5' zasilany tylko z usb, inni natomiast twierdzą, że lepszym rozwiązaniem jest 3,5' z dodatkowym zasilaniem poprzez zasilacz.
Sam juz nie wiem. Testowałem 2,5 WD z samego usb i fajnie śmigało i testowałem dysk 80gb w kieszeni, zasilany z dodatkowego USB, którego mi nie wykryło (moze to kwestia tego, ze dysk byl podzielony na kilka partycji z których tylko jedna była w NTFS?)
Jakie są wasze spostrzezenia na ten temat? Wiele się tez pisze o mozliwosci spalenia usb, gdy bedzie miał małe zasilanie? Więc wygląda na to, ze lepiej miec dysk z zasilaczem?
Chciałbym w sumie kupić jakis 1TB dysk z zasilaczem... Sam juz nie wiem.

Poradzcie proszę :)

Aha jeszxcze jedno jak sie ma sprawa partycji. Niektorzy piszą, ze musi miec NTFS jedni, ze FAT... ? Jak jest w waszych przypadkach?
 

lirndl

New member
Witam serdecznie. Wertowałem juz "pare" dobrych stron w poszukiwaniu pomocy/rady, ale nadal jestem niezdecydowany.

Chodzi mi o pomoc w wyborze dysku zewnętrznego, który często byłby podłączony do mojego Samsunga.
Jedni mówią, ze lepszy jest 2,5' zasilany tylko z usb, inni natomiast twierdzą, że lepszym rozwiązaniem jest 3,5' z dodatkowym zasilaniem poprzez zasilacz.
Sam juz nie wiem. Testowałem 2,5 WD z samego usb i fajnie śmigało i testowałem dysk 80gb w kieszeni, zasilany z dodatkowego USB, którego mi nie wykryło (moze to kwestia tego, ze dysk byl podzielony na kilka partycji z których tylko jedna była w NTFS?)
Jakie są wasze spostrzezenia na ten temat? Wiele się tez pisze o mozliwosci spalenia usb, gdy bedzie miał małe zasilanie? Więc wygląda na to, ze lepiej miec dysk z zasilaczem?
Chciałbym w sumie kupić jakis 1TB dysk z zasilaczem... Sam juz nie wiem.

Poradzcie proszę :)

Aha jeszxcze jedno jak sie ma sprawa partycji. Niektorzy piszą, ze musi miec NTFS jedni, ze FAT... ? Jak jest w waszych przypadkach?
Witam !
Posiadam dysk zew. 3.5 1 TB. HP Ojciec ma 1 TB. Trekstor 3.5 brat 1 TB 3.5 Seagate. NTFS jak równierz FAT32 chodzą bez zastrzeżeń , co do partycji to u ojca zrobiłem dwie w NTFS i telewizor widzi je jako dwa dyski. Chodzą bez problemów !
Pozdrawiam !
 

pldeczek1

New member
Witam, a jak sie ma do dysków 2,5 czy dysk A-DATA 500GB zasilany USB da radę?

Ja mam samsunga 2.5" 500 gb i nie zmienilbym na 3.5" a to z kilku powodow
1 wielkosc i waga dysku 3.5 w porownaniu z 2.5 to olbrzym a jeszcze jak sie zalozy kieszen to jeszcze wiekszy
2ze wzgledow estetycznych
tak wyglada 500GB SAMSUNG 2,5" USB, GW,FV,RÓŻNE KOLORY (883327527) - Aukcje internetowe Allegro
3 glosnosc pracy 2.5 znacznie cichszy
4 dodatkowe zasilani czyli znowu wiecej kabli
5 oszcednosc energi dysk 2.5 akutrat moj portable 500gb ma funkcje uspienia tzn gdy nie jest uzywany nie pracuje (po okolo 10min)
 

Horhe Ortega

New member
Kolego nie bardzo wiesz o czym piszesz. Program GDSmux nie jest konwerterem i tak zwane jednokrotne przerabianie trwa około 40 sekund, a konwertowanie trwa od godziny do trzech i wychodzi masakra w porównaniu do orginału.
Dzięki za odrobinę wsparcia bo już prawie myślałem że się może troszkę wygłupiłem.Dodam przy okazji że ja tym GDSMux'em robię też AC3 z DTS-u( ~600s. na film).Popcorna znam , ale wiem że on może sprawić trochę kłopotu niektórym(przynajmniej na początku) i jest to program dosyć zaawansowany.Uznaję GDSMux'a za bardzo prostego i użytecznego sprzymierzeńca Samów 650(i nie tylko;)).
 

staaach

New member
Nie wiem czy taki słaby jestem ale chciałem pobrać nowe oprogramowanie przez sieć "Przez kanał" świeci na szaro.

Czy tylko przez USB można aktualizować oprogramowanie?

Zaznaczę że internet chodzi bez zarzutu .

Proszę o wyrozumiałość starych wyjadaczy:)
 

tresor

New member
za rozciaganie obrazu odpowiedzialny jest plik w97.wrzuta.pl/plik/2ZHVolcg3ZH/avrfix-nonci2

Witam , zassałem ten plik wzuciłem na pendrive ale tv nic nie widzi nadal tylko opcja dopasuj lub orginalny , jaki soft w tv musi byc org. samsungowy czy tem od "tomygo" ?

Dodam ze jak wchodze w gre to jakas gra sie wlancza.

Edit :

Działa - żle wchodziłem do "content library"
 
Ostatnia edycja:

ryki67

New member
Dzięki za odrobinę wsparcia bo już prawie myślałem że się może troszkę wygłupiłem.Dodam przy okazji że ja tym GDSMux'em robię też AC3 z DTS-u( ~600s. na film).Popcorna znam , ale wiem że on może sprawić trochę kłopotu niektórym(przynajmniej na początku) i jest to program dosyć zaawansowany.Uznaję GDSMux'a za bardzo prostego i użytecznego sprzymierzeńca Samów 650(i nie tylko;)).
Witam serdecznie
kolego czy mozesz blizej wyjasnic jak DTS przerabiasz na AC3
GDSMux'em ???
tam nie ma zadnych ustawien? czyli co tylko add source i output i start i to wszystko???
czy cos trzeba jeszcze kombinować
Bedziemy bardzo wdzięczni za jakąś instrukcję
bo GDSMux działa rewelacyjnie szybko;)

pozdrawiam
 

macieklm

New member
Dzieki za odpowiedzi w sprawie dysku. Jeszcze raz w tej sprawie :)

Kupilem w koncu 320gb 2,5(zasilany z 2 usb). No i załączyłem formatowanie, poniewaz chce zmienic system plikow na ntfs. No i... to formatowanie trwa juz jakies 5h :D Czy to normalne?
 

slawek1946

New member
(..)

Kupilem w koncu 320gb 2,5(zasilany z 2 usb). No i załączyłem formatowanie, poniewaz chce zmienic system plikow na ntfs. No i... to formatowanie trwa juz jakies 5h :D Czy to normalne?[/QUOTE]

Takie skomplikowane rzeczy ja robie tak:
Wołam bawiące się dzieci, częstuje cukierkami a One w drodze wdzięczności robią mi "szybkie formatowanie", bo nie mają czasu na tak dlugą zabawę.
 

slawek1946

New member
Witam, ja też kupiłem wczoraj A-Data 500 GB ale po podzieleniu na 2 partycję zaznaczyłem szybkiw formatowanie NTFS i zajeło mi to 5 min;) gorzej z przenoszeniem filmów bo to już kilka godzin trwa.

Jest bardzo szybki, darmowy programik "HDClone", którym można przenieść z dysku na dysk odpowiednio "poukładane" na partycji filmy. (nawet bez udziału systemu)

HDClone,Kopia posektorowa,Naprawa,Seagate,Odzysk
 

pepe2006

New member
le32b651 i hdd ata

Witam jestem u nowy i mam pytanie odnośnie podłączenia twardego dysku w obudowie zewnętrznej .
Posiadam dwa dyski 2,5" i 3,5" ata/ide
Po podłączeniu dysku 2,5" ( 40 gb) w obudowie zewnętrznej bez dodatkowego zasilania telewizor nie widzi dysku
Po podłączeniu dysku 3,5" (40 gb) w obudowie zewnętrznej z dodatkowym zasilaniem telewizor także nie widzi dysku.
Obydwie obudowy USB2 .Testowałem z FAT32 i NTSF z zworą na master i bez zwory rezultat ten sam. Czy przyczyną może być to że dyski są ata ?.
Telewizor dobrze współpracuje z czytnikiem kart.
 
Do góry