Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

arczi79

New member
A co Wy na to:

/gadzetomania.pl/2010/01/06/pendrive-o-zerowej-pojemnosci-lecz-z-nieskonczonym-potencjalem/

...to jest mój pierwszy post tutaj...więc nie mogę jeszcze wklejać linków (musicie na początku powyższego adresu dokleić: http ).

Jak by cena była rozsądna to był by super zamiennik kart WiFi na USB :)
 

slavii

New member
*.mov nie sprawdzałem
Jeżeli chodzi o wmv to zależy jeszcze od codeca. U mnie na oprogramowaniu 2004 chodzi wmv3 a na pewno nie idzie wmva i wvc1. Trzeba konwertować.

Niestety, pliki mov nie chodzą. A szkoda, bo np. w tym rozszerzeniu i w rozdzielczości HD nagrywają je lepsze aparaty Lumix Panasonica (np. TZ5).
 

pldeczek1

New member
A co Wy na to:

/gadzetomania.pl/2010/01/06/pendrive-o-zerowej-pojemnosci-lecz-z-nieskonczonym-potencjalem/

...to jest mój pierwszy post tutaj...więc nie mogę jeszcze wklejać linków (musicie na początku powyższego adresu dokleić: http ).

Jak by cena była rozsądna to był by super zamiennik kart WiFi na USB :)
Bardzo interesujaca propozycja szczegolnie dla nas pewno przewijanie bedzie dzialac a ciekawi mnie czy pociagnie film Full HD cena podobno okolo 120$ u nas pewnie 360 zl
 

razielOne

New member
Ten telewizor ma 1 wadę, która go w moich oczach (mam xboxa 360) dyskwalifikuje - INPUT LAG! Rozumiem, że w trybie GRA zmniejsza się do ~34ms, ale to i tak za dużo (~2 klatki animacji). A w innych trybach "tylko" 100ms... Może coś już poprawią w sofcie. Ale ma odtwarzanie plików .mkv, czego mu strasznie zazdroszczę (mój panas t-l37g10e ma tylko avchd...).
 

slavii

New member
A moze tak wejsc sobie na nasze slynne gugle, wklepac "mov to mkv" i w ciagu kilku sekund otrzymac gotowy przepis? Czy to takie trudne? Bedziesz czekal na odpowiedz i czekal a masz ja pod nosem.POzdro.

Z całym szacunkiem - od tego zaczynam, a gdy mam problem - pytam i proszę o radę. Po wejściu w google ściągnąłem MKV Converter (http://www.wikihow.com/Convert-MOV-to-MKV-With-Free-MKV-Converter) i niestety wyskakuje mi error, mimo że postępuję wg instrukcji.
Z kolei inne programy nie są darmowe. Zresztą konwerterów MOV to MKV nie ma zbyt wielu, w przeciwieństwie np. do MKV to MOV, czy MOV to AVI.
Dlatego proszę o pomoc kogoś, kto korzysta z darmowego i nieskomplikowanego freewarowego programu. A zależy mi na tym, ponieważ jako użytkownik Lumixa TZ5 i TV Samsunga (stosunkowo od niedawna) chciałbym oglądać nagrywane przeze mnie filmiki HD na moim telewizorze (przerabiałem na AVI, ale pikseloza jest masakryczna).
Pozdrawiam i liczę na pomoc
 

korczyniak

New member
Z całym szacunkiem - od tego zaczynam, a gdy mam problem - pytam i proszę o radę. Po wejściu w google ściągnąłem MKV Converter (http://www.wikihow.com/Convert-MOV-to-MKV-With-Free-MKV-Converter) i niestety wyskakuje mi error, mimo że postępuję wg instrukcji.
Z kolei inne programy nie są darmowe. Zresztą konwerterów MOV to MKV nie ma zbyt wielu, w przeciwieństwie np. do MKV to MOV, czy MOV to AVI.
Dlatego proszę o pomoc kogoś, kto korzysta z darmowego i nieskomplikowanego freewarowego programu. A zależy mi na tym, ponieważ jako użytkownik Lumixa TZ5 i TV Samsunga (stosunkowo od niedawna) chciałbym oglądać nagrywane przeze mnie filmiki HD na moim telewizorze (przerabiałem na AVI, ale pikseloza jest masakryczna).
Pozdrawiam i liczę na pomoc
Spróbuj zmienić rozszerzenie MOV na MKV
 

wiciusz

New member
przewijanie w media play (DLNA)

Witam
gdzieś wyczytałem ze w MP przez DLNA nie ma przewijania czy to dotyczy tylko plików mvk bo ja avi osobiście mogę przewijać
 

Kazioo

New member
Z całym szacunkiem - od tego zaczynam, a gdy mam problem - pytam i proszę o radę. Po wejściu w google ściągnąłem MKV Converter i niestety wyskakuje mi error, mimo że postępuję wg instrukcji.
Z kolei inne programy nie są darmowe. Zresztą konwerterów MOV to MKV nie ma zbyt wielu, w przeciwieństwie np. do MKV to MOV, czy MOV to AVI.
Dlatego proszę o pomoc kogoś, kto korzysta z darmowego i nieskomplikowanego freewarowego programu. A zależy mi na tym, ponieważ jako użytkownik Lumixa TZ5 i TV Samsunga (stosunkowo od niedawna) chciałbym oglądać nagrywane przeze mnie filmiki HD na moim telewizorze (przerabiałem na AVI, ale pikseloza jest masakryczna).
Pozdrawiam i liczę na pomoc


Spróbuj użyć programu "SUPER". W pełni darmowy i ma ogromne możliwości konwersji.

Jeśli miałeś pikselozę to winą są błędne ustawienia konwersji. Prawdopodobnie zła rozdzielczość (za niska? złe proporcje?) lub za silna kompresja (klocki, rozmycie). Jeśli program jest do bani i ma ograniczone możliwości zmiany parametrów, to też wiele się nie wskóra.
 
Ostatnia edycja:

arkadiuszdworza

New member
Z całym szacunkiem - od tego zaczynam, a gdy mam problem - pytam i proszę o radę. Po wejściu w google ściągnąłem MKV Converter (http://www.wikihow.com/Convert-MOV-to-MKV-With-Free-MKV-Converter) i niestety wyskakuje mi error, mimo że postępuję wg instrukcji.
Z kolei inne programy nie są darmowe. Zresztą konwerterów MOV to MKV nie ma zbyt wielu, w przeciwieństwie np. do MKV to MOV, czy MOV to AVI.
Dlatego proszę o pomoc kogoś, kto korzysta z darmowego i nieskomplikowanego freewarowego programu. A zależy mi na tym, ponieważ jako użytkownik Lumixa TZ5 i TV Samsunga (stosunkowo od niedawna) chciałbym oglądać nagrywane przeze mnie filmiki HD na moim telewizorze (przerabiałem na AVI, ale pikseloza jest masakryczna).
Pozdrawiam i liczę na pomoc

Ja używam darmowego MediaCoder. Ma duże możliwości konfiguracji, choć niestety często się zawiesza (to dopiero wersja 0.7). Przy pewnej dozie cierpliwości da się nim jednak wszytko zrobić. Konwertuję nim też filmy z Lumixa.
 

MasterOfBlaster

New member
Mam kilka pytań do użytkowników:

1. Czy posiada on funkcję automatycznego rozciągania obrazu?
2. Czy posiada ręczną funkcję rozciągania obrazu?
3. Czy ustawienia rozciągnięcia obrazu są pamiętane dla każdego kanału osobno?
 

ubity

New member
Mam kilka pytań do użytkowników:

1. Czy posiada on funkcję automatycznego rozciągania obrazu?
2. Czy posiada ręczną funkcję rozciągania obrazu?
3. Czy ustawienia rozciągnięcia obrazu są pamiętane dla każdego kanału osobno?

1.NIE
2.TAK
3.NIE-(możesz tylko sobie ustawić osobne rozciągnięcia np. dla kablówki,dekodera,dvd lub dla każdego podłączonego do telewizora urządzenia )
 

Horhe Ortega

New member
Haali Media Splitter raczej każdy zna.O ile w miarę świeża wersja i jest w menu start/wszystkie programy-to jest tam narzędzie GDSMux.Najłatwiejszy sposób jaki przychodzi mi do głowy z pewnymi opcjami w obrębie ścieżki audio!/video.Sam nic nie robię z plikami .mov i tym narzędziem "ubieram" tylko m2ts-y.Możliwe więc że dasz radę bez instalowania czegokolwiek(?).
 
Ostatnia edycja:

januszkop

New member
1.NIE
2.TAK
3.NIE-(możesz tylko sobie ustawić osobne rozciągnięcia np. dla kablówki,dekodera,dvd lub dla każdego podłączonego do telewizora urządzenia )

na pierwsze pytanie odpowiedź powinna być TAK, gdyż telewizor zapewnia dostosowanie do nadawanej szerokości - problem chyba jest tylko z tego powodu, że nie wszyscy nadawcy aktualnie nadają "marker" szerokości. np. kanał TV4 nadaje i wszystko jest ok, w naszej kablówce UPC Lublin niestety nie nadają "markera" i właśnie auto szerokość u mnie działa na TV4 (bo odbieram z anteny własnej) i z dekoderami satelitarnymi.
Było już wcześniej o tym na tym forum
 

lirndl

New member
Z całym szacunkiem - od tego zaczynam, a gdy mam problem - pytam i proszę o radę. Po wejściu w google ściągnąłem MKV Converter (http://www.wikihow.com/Convert-MOV-to-MKV-With-Free-MKV-Converter) i niestety wyskakuje mi error, mimo że postępuję wg instrukcji.
Z kolei inne programy nie są darmowe. Zresztą konwerterów MOV to MKV nie ma zbyt wielu, w przeciwieństwie np. do MKV to MOV, czy MOV to AVI.
Dlatego proszę o pomoc kogoś, kto korzysta z darmowego i nieskomplikowanego freewarowego programu. A zależy mi na tym, ponieważ jako użytkownik Lumixa TZ5 i TV Samsunga (stosunkowo od niedawna) chciałbym oglądać nagrywane przeze mnie filmiki HD na moim telewizorze (przerabiałem na AVI, ale pikseloza jest masakryczna).
Pozdrawiam i liczę na pomoc
Witam !
Ja używam Mkvtoolnix , program jest darmowy.
Pozdrawiam !
 

marcino_80

New member
linksys wag200g

witam wszystkich:) mam mały problem i prośbę do wszystkich o pomoc!!
mam podpięty tv do edimaxa który łaczy sie po wifi z routerem linksys wag200g i nie moge uzyskac polaczenia z netem test polaczenia przechodzi poprawnie. czy moge prosic kogos o pomoc i jesli jest taka mozliwosc to prosze o przeslanie ustawien jakie powinny byc w linksys wag200g z neostrada. moj e-mail marcino_80@tlen.pl pozdrawiam
 
Do góry