Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

tresor

New member
Witam , panowie mam karte wi-fi usb Linksys , do ktorego gniazda USB wkladacie karte i jak sprawdzic czy dana karta dziala z tv ?

ps

z gory dziekuje za info
 

lipus

New member
problem z pamięcią XD - zaginęły pliki

Witam wszystkich,
mam 40b650 od 4 miesięcy. Używam TV bardzo często (praktycznie codziennie) do oglądania filmów, zdjęć etc - używam przy tym 3 dysków 2,5cala WD, wszelakiej maści pendrive'ow, i kart poprzez czytniki.

Z powodzeniem, niestety do dzisiaj .... dzisiaj wyjąłem z mojego aparatu fotograficznego pamieć typu XD i podłączyłem do TV poprzez czytnik kart, na pamięci jest około 200 zdjęć. Zdjęcia sobie przejrzałem na TV, wszystko ok tylko niestety po włożeniu z powrotem do aparatu pojawiło mi się tylko jedno zdjęcie. Przeglądając kartę na komputerze okazuje się, że pozostało na niej drzewo katalogów jednak w katalogu gdzie powinny być zdjęcia jest tylko jedno zdjęcie, które mogę normalnie obejrzeć i jeden plik o dziwnej nazwie USBCI( bez rozszerzenia i daty o wielkości 450MB. Co ciekawsze gdy włożę ponownie pamięć do TV poprzez czytnik zdjęcia nadal tam są (kolejność tylko pomieszana) i mogę je przeglądać.

Macie może pomysł jak odzyskać zdjęcia i czego nie robić (lub co zrobić) by to się nie powtórzyło? (zaznaczam że czytnika nie odłączałem od TV podczas pracy).

pozdrawiam
Marcin
 

Pryk99

New member
tresor napisał:
Witam , panowie mam karte wi-fi usb Linksys , do ktorego gniazda USB wkladacie karte i jak sprawdzic czy dana karta dziala z tv ?

ps

z gory dziekuje za info

Witam.
No to gratuluję zakupu, może napisz coś wiecej jaki symbol karty. Co do gniazda to my wkładamy z boku TV a masz inną mozliwość?. Jak sprawdzić najepiej programem Share Manager. Pare postów wczesniej temat poruszany jakie karty działają. Obcja szukaj naprawdę nie boli.:szukaj:Temat wielokrotnie poruszany.
...............
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lipus

New member
lipus napisał:
Witam wszystkich,
mam 40b650 od 4 miesięcy. Używam TV bardzo często (praktycznie codziennie) do oglądania filmów, zdjęć etc - używam przy tym 3 dysków 2,5cala WD, wszelakiej maści pendrive'ow, i kart poprzez czytniki.

Z powodzeniem, niestety do dzisiaj .... dzisiaj wyjąłem z mojego aparatu fotograficznego pamieć typu XD i podłączyłem do TV poprzez czytnik kart, na pamięci jest około 200 zdjęć. Zdjęcia sobie przejrzałem na TV, wszystko ok tylko niestety po włożeniu z powrotem do aparatu pojawiło mi się tylko jedno zdjęcie. Przeglądając kartę na komputerze okazuje się, że pozostało na niej drzewo katalogów jednak w katalogu gdzie powinny być zdjęcia jest tylko jedno zdjęcie, które mogę normalnie obejrzeć i jeden plik o dziwnej nazwie USBCI( bez rozszerzenia i daty o wielkości 450MB. Co ciekawsze gdy włożę ponownie pamięć do TV poprzez czytnik zdjęcia nadal tam są (kolejność tylko pomieszana) i mogę je przeglądać.

Macie może pomysł jak odzyskać zdjęcia i czego nie robić (lub co zrobić) by to się nie powtórzyło? (zaznaczam że czytnika nie odłączałem od TV podczas pracy).

Pryk99 napisał:
Witam, sprubój może programem Recuva Wizard odzyskać zdjecia na PC
-----------
Pozdrawiam

Dziękuję za radę, przeskanowałem pamięć tym programem "Recuva Wizard" ale niestety klapa ... znalazł mi tylko 1 zdjęcie (inne niż to które widzę w katalogu pod windows) - a tv widzi prawie 300 zdjęć tylko jak je odzyskac?
 

Windy

New member
lipus napisał:
Przeglądając kartę na komputerze okazuje się, że pozostało na niej drzewo katalogów jednak w katalogu gdzie powinny być zdjęcia jest tylko jedno zdjęcie, które mogę normalnie obejrzeć i jeden plik o dziwnej nazwie USBCI( bez rozszerzenia i daty o wielkości 450MB. Co ciekawsze gdy włożę ponownie pamięć do TV poprzez czytnik zdjęcia nadal tam są (kolejność tylko pomieszana) i mogę je przeglądać.

Skopiuj plik z karty do kompa. Zmień rozszerzenie na .zip i zobacz czy wtedy się do niego dostaniesz. Może się uda.
 

Pryk99

New member
Windy napisał:
Skopiuj plik z karty do kompa. Zmień rozszerzenie na .zip i zobacz czy wtedy się do niego dostaniesz. Może się uda.

Witam ponownie,
To jest doby pomysł bo masz katalog 450MB wiec powinno być w nim około 300 zdjęc, pisz co udało Ci się zrobić, postaramy Ci się pomóc bo wiem co to jest strata pamiątkowych zdjęć.

-----------
Pozdrawiam
 

whiteman

Member
ubity napisał:
Mam nietypowe pytanie -włożyłem pendriva do wejścia usb i zaczołem odtwarzać film.Wszystko bez problemów.Chciałem przegrać film na compa i po włożeniu okazało się że jest wirus ,oczywiście antywirus zadziałał .Czy ów pendriv z wirusem mógł zrobić coś z telewizorem ???

Oglądałem z 3 min--pendriv był nie mój tylko pożyczony ,zaraz powiecie że mogłem sprawdzić przed włożeniem.(ale czy zawsze sprawdzamy za czym WŁOŻYMY ???)
O ile nie byl to wirus dla linuxa to nic ci nie grozi.
 

MarekWoj

New member
mcold napisał:
Przez SCART działa (przełącza automatycznie), przez HDMI tak nie działa i nie będzie działać. Telegazeta powinna działać bezproblemowo.
A właśnie że działa :) Mam nagrywarkę DVD SONY z dyskiem modelu nie pamiętam, w każdym razie podłączona jest do TV przez HDMI i TV przełącza się automatycznie po włączeniu nagrywarki na HDMI.
Po wyłączeniu nagrywarki przełącza się z powrotem na TV.

Działa też w druga stronę, pilotem od TV mogę sterować nagrywarką :)
 

marbab

New member
Czy moglibyscie napisac argumenty za b650? Waham sie miedzy nim a Sony w5500. Czy oprocz odtwarzania plikow filmowych z USB jest jeszcze cos co przemawia na korzysc Samsunga? Czy oba te telewizory maja ten sam ekran? Wiem ze sony 37 w5500 ma matryce 8bitowa. Jak to sie przedstawia w przypadku Samsunga?
Dzieki za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

miki82

New member
MarekWoj napisał:
A właśnie że działa :) Mam nagrywarkę DVD SONY z dyskiem modelu nie pamiętam, w każdym razie podłączona jest do TV przez HDMI i TV przełącza się automatycznie po włączeniu nagrywarki na HDMI.
Po wyłączeniu nagrywarki przełącza się z powrotem na TV.

Działa też w druga stronę, pilotem od TV mogę sterować nagrywarką :)

Pewnie jest to nowszy sprzęt,niż mój dekoder samsunga,to dla tego przełącza automatycznie na źródło HDMI,więc wypada mieć nadzieję, że przyszłe urządzenia będa działać z przełączaniem HDMI nie gorzej niż stary poczciwy scart.
Bo jeśli tak by miało nie być ,to złącze HDMI,oprócz tego że daje dużo lepszy obraz było by gorszym od scarta,w wyniku autowysyłania syganłu do TV,a takze braku możliwości wyświetlania telegazety.
 

bobby_69

New member
lipus napisał:
Dziękuję za radę, przeskanowałem pamięć tym programem "Recuva Wizard" ale niestety klapa ... znalazł mi tylko 1 zdjęcie (inne niż to które widzę w katalogu pod windows) - a tv widzi prawie 300 zdjęć tylko jak je odzyskac?
Spróbuj może SanDisk RescuePro program jest płatny (40$) ale żeby nie wywalać niepotrzebnie kasy można go przetestować w wersji demo z wszystkimi funkcjami oprócz tej najważniejszej czyli zapisania odzyskanych zdjęć na dysku.

http://www.sandisk.pl/Products/Catalog(1186)-RescuePro.aspx

Kiedyś SanDisk dodawał ten program do każdej swojej karty - może ktoś znajomy nim dysponuje.
 

whysy

New member
slawek1946 napisał:
Tylko do słuchania w komputerze (przy dobrej karcie dźwiękowej i zestawie głośnikowym np. 5,1 można mieć w HD wysokiej jakości głos)

Szukam odpowiedzi na następujące pytanie: czy istnieje możliwość przesłania optycznie dźwięku 5.1 z tego telewizora do karty dźwiękowej niestety niezbyt dobrej bo Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook (na PCMCIA). Mam w niej wejście 'Optical In' (oparte na minijacku jak to w tanich kartach).
Zależy mi na wykorzystaniu głośników komputerowych (i kompa) do odtwarzania dźwięku z filmów .mkv granych bezpośrednio z USB telewizora.
Czy potrzebny jest do tego jakiś sprzętowy dekoder dźwięku?
Z góry dziękuję za odpowiedź & pozdrawiam :)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
whysy napisał:
Szukam odpowiedzi na następujące pytanie: czy istnieje możliwość przesłania optycznie dźwięku 5.1 z tego telewizora do karty dźwiękowej niestety niezbyt dobrej bo Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook (na PCMCIA). Mam w niej wejście 'Optical In' (oparte na minijacku jak to w tanich kartach).
Zależy mi na wykorzystaniu głośników komputerowych (i kompa) do odtwarzania dźwięku z filmów .mkv granych bezpośrednio z USB telewizora.
Czy potrzebny jest do tego jakiś sprzętowy dekoder dźwięku?
Z góry dziękuję za odpowiedź & pozdrawiam :)
Znalazłem coś takiego Digital-Audio-Analog-Converter wpisz w googla to na pewno coś znajdziesz, na amazonie ktoś to miał do sprzedania.
A nie możesz po prostu kompa podłączyć do TV przez TV/OUT albo inne wyjście na monitor?
 

lipus

New member
bobby_69 napisał:
Spróbuj może SanDisk RescuePro program jest płatny (40$) ale żeby nie wywalać niepotrzebnie kasy można go przetestować w wersji demo z wszystkimi funkcjami oprócz tej najważniejszej czyli zapisania odzyskanych zdjęć na dysku.

Kiedyś SanDisk dodawał ten program do każdej swojej karty - może ktoś znajomy nim dysponuje.

sukces - dziękuję - odzyskałem prawie wszystkie zdjęcia.

Zastanawia mnie tylko jak doszło do zamazania pamięci. Wczoraj jeszcze wieczorem podłączyłem pamięć do TV (tą z jednym zdjęciem i plikiem o dziwnej nazwie o rozmiarze 450MB) i przeglądałem zdjęcia normalnie. Dziś gdy podłączyłem pamięć do komputera katalog był pusty i po podłączeniu do TV także telewizor nie wykrył żadnego zdjęcia. Na szczęście zdjęcia udało się odzyskać.
Teraz pozostał tylko dylemat czy podłączać cokolwiek do tego TV by nie stracić ponownie danych np. na dysku 500GB albo pendrive 16GB.

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
 

Windy

New member
lipus napisał:
Zastanawia mnie tylko jak doszło do zamazania pamięci. Wczoraj jeszcze wieczorem podłączyłem pamięć do TV (tą z jednym zdjęciem i plikiem o dziwnej nazwie o rozmiarze 450MB) i przeglądałem zdjęcia normalnie. Dziś gdy podłączyłem pamięć do komputera katalog był pusty i po podłączeniu do TV także telewizor nie wykrył żadnego zdjęcia. Na szczęście zdjęcia udało się odzyskać. Teraz pozostał tylko dylemat czy podłączać cokolwiek do tego TV by nie stracić ponownie danych np. na dysku 500GB albo pendrive 16GB.
Skoro potrafiło spakować zdjęcia w jeden plik to mogło i je potem pokasować, ale ja bym tu zbytnio nie panikował z ryzykiem powtórzenia się sytuacji. Jedyne co mnie od samego początku w Twoim zdarzeniu intuicyjnie odrzuca to pomysł z podłączaniem czytnika kart i sięganiem w ten sposób do zdjęć. Niby nic w tym złego i niby można, ale dla mnie w w przypadku TV (nawet z linuxem na pokładzie) od pierwszego czytania wyglądało na proszenie się o problemy. Bezpieczniej wydaje mi się wprost podpinać aparat z kartą w środku.
 

marklask

New member
dysk lan i usb

Witam.
Chciałbym kupić taki dysk zewnętrzny aby: do routera podłączyć dysk po LAN-ie, a z tego dysku do TV po usb.
Cel jest taki: chciałbym za pomocą sieci LAN kopiować pliki na ten dysk, a z tego dysku chciałbym odtwarzać w TV zdjęcia, muzykę, filmy (tak jak z pendrive). Najlepiej aby dysk ten był jak najmniejszy no i kwota przyzwoita - tak do 400 zł. Nie chiałbym również ingerować w firmware TV, aby nie stracić gwarancji.
Czy ma ktoś pomysł co można z tym zrobić? :)
 

whysy

New member
pedro_78 napisał:
Znalazłem coś takiego Digital-Audio-Analog-Converter wpisz w googla to na pewno coś znajdziesz, na amazonie ktoś to miał do sprzedania.
A nie możesz po prostu kompa podłączyć do TV przez TV/OUT albo inne wyjście na monitor?
W kompie mam tylko VGA - nie wiem jak to będzie wyglądało :)
Anyway, interesuje mnie jeszcze jedna rzecz - w jakiej postaci jest przesyłany sygnał tym optycznym wyjściem z telewizora? Jest to zakodowane 5.1?
Bo znalazłem na e-bay'u coś takiego jak 'HD Audio Rush 5.1 Gear Sound Decoder' i zastanawiam się czy jest to potrzebne oraz czy się nada (linków jeszcze wklejac nie mogę).
 

tomaj28

New member
hd z you tube?

Pytanie do "obcykanych" w tym sprzęcie (dokładnie le40b650).
Jest szansa na wyświetlanie filmów z you tube (z poziomu telewizora) w wysokiej rozdziałce?
Na kompie ,jak zapewne Wiecie,możemy wybrać sobie jakość filmu, a w TV nie widzę tej opcji.
Pewnie za dużo wymagam, ale spytać warto.:wink:
Pozdrawiam.
 
Do góry