Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Widzę że kolega Hdmaniac już ładnie opisał co i jak trzeba zrobić z SamyGo Extensions.
To może teraz ja opiszę swoje spostrzeżenia:
  • firewall windowsa musiałem wyłączyć
  • Eset smart security nie sprawił problemów
  • Foldery które udostępniacie nie powinny się składać z wieloczłonowych nazw
  • foldery duże pojemnościowo nie wyświetlają się w TV, np: folder z serialami ponad 100Gb nie wyświetlił się, ale po udostępnieniu każdego folderu z serialem z osobna widzi bez problemu nawet do 10Gb.
  • MP3 nie działają, po udostępnieniu folderu z muzyką w TV wyświetla się komunikat "Brak plików do odtwarzania, wybierz inną kategorię"
  • Zdjęcia można oglądać.
  • Pojawiły się problemy z odtwarzaniem niektórych filmów DiVX i XViD (format pliku wideo nieobsługiwany),które wcześniej nie występowały przy oglądaniu przez DLNA i USB, format MKV działa bez problemu, chociaż w moim przypadku muszę zmienić kartę WIFI w lapku bo system B jest za wolny.
  • Po każdorazowej zmianie udostępnianych plików trzeba na nowo uruchamiać SamyGo w TV, żeby zmiany były widoczne.
Jak na razie jedynym plusem jest chyba możliwość przewijania do przodu i do tyłu, czego nie było w DLNA. Tak więc póki co do filmów DiVX, XViD i muzyki będę dalej używał DLNA, a MKV bezpośrednio z pendriva. Może jak zmodernizuję sieć domową to wtedy będzie działało tak jak powinno.;)
 

mcold

New member
sam650 napisał:
@slawek1946 & mcold:

No właśnie. Więc uściślijmy:
Macie podłączony zewnętrzny tuner do Samsunga kabelkiem HDMI. W telewizorze macie wybrane wejście HDMI i wyświetlany jest obraz z tego tunera. Wciskacie przycisk TXT na pilocie od telewizora i co się dzieje?

Bo jeśli macie na myśli dekodowanie teletekstu przez zewnętrzny tuner, to co innego.

Rzeczywiście, nie zrozumieliśmy się (ja nie zrozumiałem). Sprawdziłem z pilota TV i faktycznie wyświetla się "Niedostępna". Niemniej akurat to dla mnie nie jest wadą, bo akurat mój tuner sat wyświetla Telegazetę znacznie bardziej "strawnie" niż z poziomu TV. Mam uniwersalnego pilota więc teletext zamapowałem na nim z poziomu dekodera sat i zapomniałem o temacie.
 

whiteman

Member
adamboro napisał:
Ktoś używa (z powodzeniem) takiej karty WiFi z B650:

Edimax nMAX WiFi USB 2.0 adapter, 802.11n Draft 2.0, 300Mbps, 2T2R, WPS EW-7718Un
Ja za to moge napisac ze u mnie ta karta nie chciala wspolpracowac z TV. Jak rowniez z kilkoama innymi modelami samsunga w MM. Jakis czas temu ktos pisal jakie parametry musi spelniac karta aby chodzic w TV. Mozna to wyciagnac z softu, ale nie pamietam dokladnie co i jak. Wiec jak cos to przeszukaj temat jakies 10-20 stron do tylu.
 

teleman

New member
Nowy pendrive,a format AVI

Witam! Posiadam TV 32B650 i do tej pory nie mialem problemu z odtwarzaniem filmow w formacie AVI z pendrive (4GB) poprzez USB.Obecnie kupilem pendrive 16GB i nie moge odtwarzac filmow w tym formacie z tego pendriva.TV informuje ze format nie obslugiwany.Prosze o poradę co jest przyczyna.Oprogramowanie w TV 1010.1.
 

agatomil

New member
Zoom a wydłużenie (zmiana proporcji) z czym to jeść

Witam.
Mam LE46B651 i docieram się - jak wszyscy - z większością omawianych tu tematów.
Najbardziej denerwowało mnie oglądanie filmów mkv z USB z szerokimi pasami u dołu i u góry, jeśli materiał nie był w proporcjach 16/9(np.1280x720).
Nie dość, że wykorzystuje się tylko 1/3 telewizora (!) :) i obraz jest - nie oszukujmy się - mały, to podobno można w ten sposób uszkodzić matrycę, bo powstaną stałe odbarwienia w miejscu pasów?
Po żmudnych poszukiwaniach na forum - znalazłem w końcu "alternatywny" soft, który daje możliwść rozciągnięcia obrazu z np. 1280x528 do 1280x720.
ZAINSTALOWAŁEM. I co?
Owszem - mamy wtedy obraz na cały ekran - ALE NIESTETY -
zamiast uciążliwych pasów mam teraz równie wkurzające JAJOWATE twarze, bo obraz został rozciągnięty tylko w pionie!
Czy Was to nie irytuje?
Może ma ktoś sposób na zmianę obrazu poprzez ZOOM (czyli proporcjonalne zbliżenie z obcięciem nieważnych boków) zachowujący proporcje, a nie poprzez skalowanie samego pionu?

Nie musi tego robić TV, skłonny byłbym nawet programowo przerobić plik mkv - gdybym wiedział jak i czym :-( mkvmerge chyba nie ma takiej funkcji?
Przeglądam to forum już kilka tygodni - chyba jeszcze nikt konkretnie nie wypowiedział się na ten temat.
Z nadzieją czekam na mądre głosy :)

Pozdrawiam wszyskich szczęśliwych posiadaczy B650 i B651 !
Bo co by nie było - świecą pięknie... A przecież głównie o to chodzi.:)
 

ryki67

New member
agatomil napisał:
Witam.
Mam LE46B651 i docieram się - jak wszyscy - z większością omawianych tu tematów.
Najbardziej denerwowało mnie oglądanie filmów mkv z USB z szerokimi pasami u dołu i u góry, jeśli materiał nie był w proporcjach 16/9(np.1280x720).
Nie dość, że wykorzystuje się tylko 1/3 telewizora (!) :) i obraz jest - nie oszukujmy się - mały, to podobno można w ten sposób uszkodzić matrycę, bo powstaną stałe odbarwienia w miejscu pasów?
Po żmudnych poszukiwaniach na forum - znalazłem w końcu "alternatywny" soft, który daje możliwść rozciągnięcia obrazu z np. 1280x528 do 1280x720.
ZAINSTALOWAŁEM. I co?
Owszem - mamy wtedy obraz na cały ekran - ALE NIESTETY -
zamiast uciążliwych pasów mam teraz równie wkurzające JAJOWATE twarze, bo obraz został rozciągnięty tylko w pionie!
Czy Was to nie irytuje?
Może ma ktoś sposób na zmianę obrazu poprzez ZOOM (czyli proporcjonalne zbliżenie z obcięciem nieważnych boków) zachowujący proporcje, a nie poprzez skalowanie samego pionu?

Nie musi tego robić TV, skłonny byłbym nawet programowo przerobić plik mkv - gdybym wiedział jak i czym :-( mkvmerge chyba nie ma takiej funkcji?
Przeglądam to forum już kilka tygodni - chyba jeszcze nikt konkretnie nie wypowiedział się na ten temat.
Z nadzieją czekam na mądre głosy :)

Pozdrawiam wszyskich szczęśliwych posiadaczy B650 i B651 !
Bo co by nie było - świecą pięknie... A przecież głównie o to chodzi.:)

Hej
o czym ty wogole mowisz:niewiem:
nie mam pojęcia
jak nie chcesz mieć pasów to sobie kup TV PHILIPSA
wypuścil ostatnio w Formacie 21:9 i wtedy będziesz mial OK
albo zainstaluj rzutnik w domu.
Mowisz tak jakbyś nigdy nie posiadal TV 16:9
NIESTETY DUŻA ILOSC FILMOW jest obecnie produkowana rowniez 21:9
i NIC na to NIE PORADZISZ, chyba ze tak jak przedstawilem powyższe.
Ale dla mnie ten TV PHILIPSA wygląda tak glupio że szkoda gadac
jak duże akwarium:D

Przeciez jak dasz ZOOM to utniesz szczegoly z boków, jak przeskalujesz na wysokości to TWARZE JAJOWATE
więc daj sobie spokój
pozdrawiam
 

des11

New member
Proszę o pomoc z podłączeniem audio z komputera. Podłączyłem za pomocą przewodu chince do tv a jack do komputera. Niestety nie ma głosu... Coś należy przestawić w tv?
 

ubity

New member
Mam nietypowe pytanie -włożyłem pendriva do wejścia usb i zaczołem odtwarzać film.Wszystko bez problemów.Chciałem przegrać film na compa i po włożeniu okazało się że jest wirus ,oczywiście antywirus zadziałał .Czy ów pendriv z wirusem mógł zrobić coś z telewizorem ???

Oglądałem z 3 min--pendriv był nie mój tylko pożyczony ,zaraz powiecie że mogłem sprawdzić przed włożeniem.(ale czy zawsze sprawdzamy za czym WŁOŻYMY ???)
 

slawek1946

New member
des11 napisał:
Proszę o pomoc z podłączeniem audio z komputera. Podłączyłem za pomocą przewodu chince do tv a jack do komputera. Niestety nie ma głosu... Coś należy przestawić w tv?

Kabel ma być JACK -> JACK (koło złącza 15 pin jest giazdo Audio IN),
(te "chince" to Audio OUT, można włączyć do komputera w LINE - niebieskie - i słuchać z TV głos w komputerze)
 

uznamer

New member
Audio z kompa.

des11 napisał:
Proszę o pomoc z podłączeniem audio z komputera. Podłączyłem za pomocą przewodu chince do tv a jack do komputera. Niestety nie ma głosu... Coś należy przestawić w tv?
@Slawek_1946 dobrze Ci odpisał. Ja przy okazji dodam, że Twój rodzaj kabla ma u mnie zastosowanie przy wyświetlaniu filmów z kompa, ale ja go cinchami podłączyłem do wejścia DVD w amplitunerze, który z kolej połączony jest optykiem z TV. Przy okazji mam mozliwość regulacji opóźnienia dźwięku pokrętłem na ampli. Natomiast połączenie bezpośrednie kompa z TV nie bardzo mi się podobało i szybko z niego zrezygnowałem. Oczywiście, że nie jest to rozwiązanie dla tych co nie mają amplitunera. Z drugiej strony, kto go nie ma to niech żałuje, bo nie wie co traci, oglądając wspaniały obraz z przeciętnym dźwiękiem.
 

slawek1946

New member
des11 napisał:
Bardzo dziękuję za pomoc.
A czy działać będzie podłączenie przewodem optycznym bezpośrednio do karty dźwiękowej kompa?

Tylko do słuchania w komputerze (przy dobrej karcie dźwiękowej i zestawie głośnikowym np. 5,1 można mieć w HD wysokiej jakości głos)
 

bobo18

New member
Witam wszystkich!

Witam wszystkich! Jestem posiadaczem LE37B651 od października 2009r.Chciałem się podzielić kilkoma uwagami. Kupiłem go w „dołku cenowym” za 2700 w Krakowie. Odpaliłem bez problemów, zgodnie z załączoną dosyć czytelną instrukcją. Korzystam z kablówki Aster, mam sygnał cyfrowy i analogowy (podzielony na 4 odbiorniki!). Jakość była bez zarzutu. Wcześniej miałem CRT 29 cali. Przy zakupie był dylemat – 37 czy 40 cali? Różnica w cenie żadna – 300 zł ale układ mebli przesądził o 37 cali. Oglądam z ok. 3,5 m Na początku wydawał się wystarczający ale teraz żałuję, że nie kupiłem 40. Pierwsza rada, jeśli warunki pozwalają kupujcie większy! Troczę zabawy z ustawieniami obrazu i mam taki obraz jaki mi się podoba. Kino domowe podpięte scartem – jakość obrazu DVD b. dobra, pod warunkiem, że filmy oryginalne lub dobrze zripowane. Filmy i zdjęcia z USB rewelacyjne i to jest siłą tego telewizora. Ale to jeszcze nic. Po dwóch dniach przyszedł technik z Aster i podpiął nowy dekoder HD. I wtedy dopiero zobaczyłem, co jest warty B651. Programy HD (mam Pack 7 programów i dwa canal+) REWELACJA! Na C+ Sport HD widać w którą stronę rośnie trawa na boisku! Rada druga – jeżeli macie możliwość dopłaty do programów HD to wykupcie je bo warto! Udało mi się nawet skonfigurować pilota od dekodera i obsługuje podstawowe funkcje w telewizorze! Internet podpięty do sieci blokowej do switcha, który mam w mieszkaniu i było jeszcze jedno wolne miejsce. Ma własny IP i nie ma żadnego problemu z TV Internet i udostępnianiem plików po DLNA z 3 kompów jakie posiadamy. Próbowałem również jako monitora przez Dsub. Wszystko działa bez zarzutów ale nie używam. Rada trzecia – jeżeli ktoś się waha czy kupić ten telewizor to POLECAM!
 

adwolf

New member
des11 napisał:
Czyli do słuchania dźwięku z kompa pozostaje przewód jack-jack...

Niekoniecznie... Ja mam coaxial z płyty głównej podłaczony do wej. na karcie graficznej a z karty graficznej przewodem hdmi do tv. Jest obraz oraz dzwięk (jak jest dostępny to również 5.1 po przekierowaniu z tv na kino domowe).
Posiadam kartę muzyczną Realtek HD wbudowaną w płytę główną - podczas oglądania/słuchania na tv trzeba zmienić na wyjściu karty na domyślny dźwięk cyfrowy
 
Do góry