Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

weteran10

New member
pedro_78 napisał:
Sprawa wygląda następująco. Wszystko co wiem na temat SamyGo Extensions przeczytałem na forum SamyGo,w dziale software jest temat o SamyGo Extensions. Drugim źródłem było www wiki com (kropki zamiast przerw). Niestety nie wiem dlaczego nie mogę jeszcze wstawiac linków do stron:x, ale jak w wyszukiwarce wiki wpiszecie SamyGo to napewno znajdziecie. Z resztą ten link był podany parę stron wcześniej.

Osobiście temat będę zgłębiał dopiero w czwartek, wtedy mam wolne. Jeżeli natknę się na jakieś problemy to na pewno je opisze.
Póki co tym co nie działa doradziłbym sprawdzić czy jakiś firewall lub antywir nie odrzuca połączeń.
Dzieki za odpowiedz ale już działa
 

Windy

New member
jufers napisał:
1) "you usb device must be formated with vfat filesystem" - nie wystarczy zwykły fat32? Jakim programem pod Windows formatować na vfat?
fat32 wystarczy.
wazne zeby po drodze nie wypakowywac na dyski ntfs. czyli z archiwum prosto na dysk/pen z fat32 inaczej ci sie potrzebne atrybuty plikow moga zgubic i nie ruszy jak nalezy.

jufers napisał:
2)"...and put the SamyGO directory to usb -> and you know gallery -> game" czy ściżka na USB powinna wyglądać: SamyGO/gallery/game/zawartość_archiwum ?
nie. samy go musi byc w katalogu glownym. czyli to co w archiwum jest w katalogu samygo kopiujesz od razu do glownego katalogu pendrive'a
 

pldeczek1

New member
jarhen napisał:
witam
wyedytowałem i wgrałem pliki z SamyGo na pena, uruchomiłem serwer, TV widzi komputer (wyświetla katalog z nazwą komputera), nie widzi jednak żadnych plików (muzycznych, filmowych), podejrzewam, że problem tkwi w braku udostępnienia plików - które konkretnie katalogi należy udostępnić? win7
pozdr.

pytanie nieaktualne - serwer śmiga ;))
pozdr.
mam dokladnie ten sam problem co ty miales urzadzenie widzi a nie ma zadnych plikow co zrobiles aby hulalo???
 

jarhen

New member
pldeczek1 napisał:
mam dokladnie ten sam problem co ty miales urzadzenie widzi a nie ma zadnych plikow co zrobiles aby hulalo???

na win7 - sieć, ukazał się widok wszystkich dostępnych urządzeń sieciowych, m.in. urządzenia multimedialne (a w nim nasz TV) - prawy przycisk myszy i opcja "zezwól na wysyłanie treści multimedialnych" - i zadzałało
pozdr.
 

MiNos

New member
pedro_78 napisał:
A nie łatwiej by było użyć PopCorn MKV AudioConverter?

No dobra juz mam ten program i pytanie czy dobrze ustawiam:

1. aktywna zakladka DTS
- zaznaczone Conwert to DD
- preserve DTS track
- i zaznaczone Clena up... z opcja before

2. aktywna zakladka AAC
- zaznaczone convert aac/sbr i ustawione na ac3, bitrate 256
- zaznaczone convert aac 5.1 tracks, bitrate 448

Czy te ustawienia sa ok?

chcial bym aby po przekodowaniu byl zachowany dzwiek 5.1 odtwarzajac z komputera bedzie dzwiek przestrzenny
 

pedro_78

New member
Bez reklam
MiNos napisał:
No dobra juz mam ten program i pytanie czy dobrze ustawiam:

1. aktywna zakladka DTS
- zaznaczone Conwert to DD
- preserve DTS track
- i zaznaczone Clena up... z opcja before

2. aktywna zakladka AAC
- zaznaczone convert aac/sbr i ustawione na ac3, bitrate 256
- zaznaczone convert aac 5.1 tracks, bitrate 448

Czy te ustawienia sa ok?

chcial bym aby po przekodowaniu byl zachowany dzwiek 5.1 odtwarzajac z komputera bedzie dzwiek przestrzenny

Ja mam we wszystkich zakładkach DTS/VORBIS/AAC zaznaczone AC3 i bitrate 640kbit/s + Maximmize volume. Opcje preserve DTS track mam nie zaznaczoną bo nie potrzebuje dwóch ścieżek dźwiękowych w jednym filmie. Opcja cleanup DTS track zaznaczona na only if requested. Dodatkowo mam zaznaczone re-sample low-sample-rate tracks i handle time-delayed traks.
 

MiNos

New member
pedro_78 napisał:
Ja mam we wszystkich zakładkach DTS/VORBIS/AAC zaznaczone AC3 i bitrate 640kbit/s + Maximmize volume. Opcje preserve DTS track mam nie zaznaczoną bo nie potrzebuje dwóch ścieżek dźwiękowych w jednym filmie. Opcja cleanup DTS track zaznaczona na only if requested. Dodatkowo mam zaznaczone re-sample low-sample-rate tracks i handle time-delayed traks.


Dzięki za radę :) zaraz zrobie test.
 

P1T3RR0

New member
knodr napisał:
juz sobie poradzilem , a moze mi ktos teraz powiedzieć czemu jak mam ustawiona rozdziałke HD 1920 na 1080 to po bokach z lewej i prawej strony i na gorze mam czarne pasy. Przy 16xx tego nie ma . Jak to ustawić by bylo na całym TV

Pokombinuj z ustawieniami obrazu (skalowanie), ja nie mam tego TV, ale z tego co wczoraj patrzyłem w sklepie to ma duże możliwości w tym zakresie, ewentualnie, możesz coś mieć w sterownikach karty graficznej. Po prostu musisz popróbować, pilot i myszka nie gryzą :)
 

pldeczek1

New member
jarhen napisał:
na win7 - sieć, ukazał się widok wszystkich dostępnych urządzeń sieciowych, m.in. urządzenia multimedialne (a w nim nasz TV) - prawy przycisk myszy i opcja "zezwól na wysyłanie treści multimedialnych" - i zadzałało
pozdr.
mam xp i nie wiem co zrobic by widzial pliki !!!
 

marioabc

New member
lektor do filmów

Witam wszystkich.Czy jest ktos w stanie mi doradzic jak moge uzyskac lektora do filmow w naszych Tv.Wiem ze jest taka opcja bo sam ogladałem przerobione filmy mkv z lektorem(dobrym) zamiast napisów. Narazie kombinuje na samym kompie ale stoje w miejscu...prosze o pomoc
pozrawiam
 

bobby_69

New member

hdmaniac

New member
Napisał pldeczek1
mam xp i nie wiem co zrobic by widzial pliki !!!

Aby SamyGo Extensions Pack zadziałał pod Win XP to w windzie musi byś stworzony user z hasłem. Konto z hasłem w win tworzy się z poziomu administratora przez panel sterowania->konta użytkowników.
Udostępnianie zasobów win dla TV odbywa się przez SAMBA server więc konieczne jest wyedytowanie pliku z paczki SamyGO-All-Extensions-v0.03 znajdującego się w \SamyGO\etc\init.d\04_04_samba.init.
Edycja polega na wpisaniu user i passwd takiego jak stworzyliśmy w windows pomiędzy "" w tym pliku w miejscu:
##### CHANGE MEEEEE !!!!! ######
USER=""
PASSWD=""
PERM="rw" # can be ro or rw
##### CHANGE MEEEEE END ######

W windowsach na katalog który chcemy udostępniać klikamy prawym myszy -> właściwości->zakładka udostępnianie-> zaznaczamy opcję udostępniaj katalog i to wszystko. Nie musimy przy tym w windowsach być zalogowani na użytkownika którego user i pass wpisaliśmy do 04_04_samba.init ani też nie musimy z jego poziomu udostępniać zasobów. Po prostu musi być on jedynie stworzony w windowsach. Po wsadzeniu pena do USB w TV i uruchomieniu Content Library->USB->pen na którym mamy SamyGo Extensions->GRY->SamyGo Extensions, uruchamiamy i przez kilkanaście sekund na ekranie TV będą się pojawiać kolorowe paski, oraz w dolnym lewym rogu informacja o podłączeniu do samba server potem wszystko wraca do normy. Wchodzimy do media play ( klawisz "media.p")-> wybieramy źródło (czerwony klawisz na pilocie) i powinniśmy widzieć "Samba Server" wybieramy to i mamy katalog który udostępniamy w windowsach.
Gdy samba serwer nam się nie podłączy to trzeba sprawdzić:
-połączenie sieciowe - czy TV jest w sieci,
-wyłączyć firewall i program antywirusowy w windowsach być może on blokuje dostęp do zasobów
-być może konieczne będzie uruchomienie konta gość w windowsach domyślnie wyłączonego
-sprawdzić ustawienia firewall na routerze być może blokuje ruch w sieci wewnętrznej (ja tak miałem, spędziłem 3 dni zanim to namierzyłem)
- gdy zamiast "Samba Server" podmontuje nam się "UPNP Server" to nic nie znaczy i nie zobaczymy zasobów z win (no chyba że chcemy udostępniać po UPNP ale tu mówimy o zwykłym udostępnianiu poprzez sambę) musi być podmontowany "Samba Server".
-gdy chcemy korzystać tylko z "Samba Server" to w \SamyGO\etc\init.d\ możemy usunąć wszystkie pliki pozostawiając tylko 04_04_samba.init
-gdy znudziło nam się długie patrzenie na kolorowe paski to zamiast SamyGO-All-Extensions-v0.03 ściągamy SamyGO-All-Extensions-v0.02 gdzie postępujemy w ten sam sposób, tak samo modyfikujemy plik 04_04_samba.init. w v2 też są paski ale krócej
-pamiętać trzeba że przy SamyGO-All-Extensions-v0.02 pen musi cały czas być wsadzony do USB TV, to samo przy SamyGO-All-Extensions-v0.03 jeśli nie korzystamy z virtual USB dostępnego właśnie od tej wersji.
-po wyłączeniu TV (w stan standby) znikają podłączone zasoby i po ponownym włączeniu TV trzeba na nowo je podłączać.
-vfat to fat32
-plik 04_04_samba.init najlepiej edytować przez notepad++, nie edytować przez windowsowego notepada

Te informację powinny pomóc rozwiązać większość problemów.
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
knodr napisał:
czemu jak mam ustawiona rozdziałke HD 1920 na 1080 to po bokach z lewej i prawej strony i na gorze mam czarne pasy. Przy 16xx tego nie ma . Jak to ustawić by bylo na całym TV

Odpowiedzi na Twoje wszystkie pytania już padły w tym wątku - przeszukaj go.

Jeśli chodzi o powyższy problem - to kwestia ustawień opcji underscaling w ATI Catalyst Control Center (sam już o tym pisałem, możesz przeczytać moje posty). Jeśli nie masz zainstalowanego CCC, to musisz je zainstalować, bo bez tego nie pozbędziesz się tych pasków. Pamiętaj o prawidłowym ustawieniu częstotliwości odświeżania obrazu, która nie powinna być wyższa niż 60Hz. Najlepsze rozdzielczości to natywna 1920x1080 oraz mniejsza 1366x768.

Tryb gra to jak sama nazwa wskazuje tryb pracy TV przystosowany do grania. Z tego co wiem, ma między innymi najmniejszy "input lag" i mniej ingeruje w obraz.
 

mawasz

New member
Koledzy,

Napiszcie proszę czy ja kartonie od LCD, fakturze jest nr.seryjny

Pzdr

Sprawdzilem w RTV-AGD, SN jest na kartonie
 
Ostatnia edycja:

onizuka

New member
Reset Ustawien

Cześć wszystkim, może ktoś podąć jak zrestartować ustawienia B650 chodzi mi o to menu przy pierwszym włączeniu TV i wybór sygnału.
Gdzieś to już widziałem na forum ale nie mogę tego odszukać.:bober:
 

miki82

New member
Witam

Mam nastepujące pytanie .
Posiadam TV 40B650 i podłączyłem do niego dekoder HD DSB 370 samsunga przez kabel HDMI.
I od tego czasu TV po włączeniu dekodera nie przełącza się automatycznie na żródło HDMI,a podłączając złącze Scart to działało automatycznie,po za tym telegazeta przez HDMI tez nie działa,ale to chyba wina złacza HDMI.

Pozdrawiam.:)
 

wislakpawel

New member
Problem z plikami .mkv

Po raz pierwszy chciałem uruchomić film w takim formacie (.mkv) A tu niespodzianka telewizor plik filmu (8gb) widzi normalnie przez DLAN ale jak próbuje go uruchomić na ekranie pojawia się następujący napis: Brak zap. plików. i to wszystko zostaje mi tylko wtedy wcisnąć klawisz exit bo inne nie działają. Proszę o pomoc
 
Do góry