Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Kaliinfo

New member
dzidek59 napisał:
Czy sprawdziłeś baterię (akumulator) w pilocie? Wymień na naładowane i sprawdź. TV nie ma nic do działania pilota dekodera.


Witam wszystkich,
a właśnie że ma :razz: i to dużo, wyłącz w Samsungu "Anynet" powinno być lepiej.
Problem leży po stronie HDMI, też tak miałem na starym n recorderze, na turbo jest narazie OK :cool:
 

ubity

New member
yogi3 napisał:
Witam

W moim TV mam firmware 2009/08/16_002004 i zastanawiam się czy jest nowszy, sprawdzałem na stronie producenta, ale tam nomenklatura jest jakaś inna nawet pobrałem firmware i rozpakowałem na pulpicie moje komputera, ale nie wiem jak sprawdzić czy jest to ta sama wersja czy może nowsza.

Pozdrawiam
Wejdz sobie na stronę Samsunga-wsparcie-centrum pobierania-telewizory lcd-model-firmware-a tam masz nowe firmware 2005.0
 

azak43

New member
Witam.

Od dłuższego okresu czasu czytam wątki w tym temacie. W najbliższych dniach zamierzam kupić LCD 40B651. Byłem w kilku sklepach i m.in. testowałem filmy divx z USB. Fajna sprawa , tylko czy ten model automatycznie przeskalowuje obraz na cały ekran ?

Podczas testów zawsze były pasy z góry i dołu.
Próbowałem też na innych markach i np. w Philipsie serii 8 po włączeniu tego samego filmu automatycznie rozciągał się na cały ekran.

Czy jest możliwość z pozycji TV ręcznie ustawić rozciągnięcie obrazu ?

Jeżeli było już gdzież o tym a nie doczytałem to przepraszam.

Pozdrawiam.
 

qbekII

New member
czas włączania telewizora

witam
od 2 dni jestem posiadaczem le37b650
i jedna rzecz mnie nurtuje, czy wam również tak długo włącza się tv.
-wciskam power i dioda w tv zaczyna migać, miga 3x po czym dopiero wskakuje obraz - cały ten proces trwa jakieś 4-5 sekund - irytuje mnie to.
morze włączyłem jakoś stan czuwania czy coś innego.
a morze pomoże tu jakiś reset ????.

PS fajne forum
 

cypiz

New member
qbekII napisał:
witam
od 2 dni jestem posiadaczem le37b650
i jedna rzecz mnie nurtuje, czy wam również tak długo włącza się tv.
-wciskam power i dioda w tv zaczyna migać, miga 3x po czym dopiero wskakuje obraz - cały ten proces trwa jakieś 4-5 sekund - irytuje mnie to.
morze włączyłem jakoś stan czuwania czy coś innego.
a morze pomoże tu jakiś reset ????.

PS fajne forum

Fajne forum i MORZE sprawdzanie błędów by się przydało włączyć.

4-5 sekund to i tak bardzo szybko. To normalne w tym TV
 

qbekII

New member
cypiz napisał:
Fajne forum i MORZE sprawdzanie błędów by się przydało włączyć.

4-5 sekund to i tak bardzo szybko. To normalne w tym TV

sprawdzałem błędy - obrazu -ok
sprawdzałem błędy - dźwięku - ok
sprawdzanie błędów - gdzie znajdę coś takiego
(a jak morza zrobić reset ustawień i czy to morze pomóc - bo na samym początku użytkowania wydaje mi się że włączał sie szybciutko)

pozdrawiam
 

luzikos

New member
qbekII napisał:
sprawdzałem błędy - obrazu -ok
sprawdzałem błędy - dźwięku - ok
sprawdzanie błędów - gdzie znajdę coś takiego
(a jak morza zrobić reset ustawień i czy to morze pomóc - bo na samym początku użytkowania wydaje mi się że włączał sie szybciutko)

pozdrawiam

a MORZE koledze chodzilo o Twoje bledy ortograficzne?!? :p

przytrzymaj na pilocie exit z 10 sekund i Ci sie zresetuje
 

pentakonta

New member
Szum-buczenie z głośników tv.

Witam Koledzy...
Zakupiłem Samsunga B651 podłączyłem go do cyfrowego dekoderu AB IP Box-a 350 przez Euro złącze a tu szum-buczenie w głośnikach ( po zakupie innego kabla efekt ten sam ). Panowie co co robić... Proszę o radę.
 

orionez

New member
marklask napisał:
Witam,
a ja mam taki problem. Dzisiaj był u mnie koleś z multimedii. Na kliku programach mam dziwne pasy zakłóceniowe. Koleś z multimedii wszystko sprawdzał:
1. kable: jakość sygnału książkowa (sprawdzał używając swoich urządzeń pomiarowych)
2. końcówki do kabli, wszystko w idealnym dobry stanie.
3. stan podłączenia w rozdzielni (skrzynce przyłączeniowej) - wszystko dobrze podłączone żadnych zwarć.
W drugim pokoju mam 2-3 letni telewizor Sharp (32 cale). Gdzie na tym samych kablach, zakłócenia te nie występują. No więc technik z multimedii powiedział, że może być coś z telewizorem, bo tutaj jak widać jest wszystko ok.
Czy rzeczywiście może być problem z TV? Myślicie czy mam dzwonić do serwisu Samsunga?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc zanim narobię dymu no i może coś się od Was dowiem co bym mógł wykorzystać :)

U mnie był ten sam problem z MM (na starym TV panasa też był dobry obraz). Jest to spowodowane zbyt dużym poziomem sygnału z którym TV nie daje sobie rady. Koles z MM załozył tłumiki sygnału i obraz jest teraz bez zakłóceń.

pozdro
 

jendrjej

New member
dysk twardy ntfs

witam wszystkich widzialem w poprzednich postach ze ludzie pisali o dyskach twardych ze chodza filmy jak sie zrobi format NTFS, kupiłem wczoraj samsunga zewnętrznego 320GB no niestety u mnie jakos to dzialac nie chce jak zrobie fat32 wszystko jest ok ale wada jest oczywiscie taka ze filmy maks 4GB natomiast na ntfs np zdjecia widzi a wchodze w opcje film i jest informacja ze w katalogu nie ma filmow chociaż tak naprawdę są wiec juz nic z tego nie rozumiem myslalem ze moze jak zrobie format na exFAT to bedzie dobrze ale niestety telewizor nie czyta tego systemu plikow moze ma ktos jakis sposob na to ?
 

Daniok

New member
witam
mam trochę głupie pytanie ale jak włączyć w tym tv telegazetę wciskam na pilocie ttx/mix i wyskakuje komunikat niedostępna . telewizor jest podłączony do anteny pokojowej.
 

luchuma

New member
pentakonta napisał:
Witam Koledzy...
Zakupiłem Samsunga B651 podłączyłem go do cyfrowego dekoderu AB IP Box-a 350 przez Euro złącze a tu szum-buczenie w głośnikach ( po zakupie innego kabla efekt ten sam ). Panowie co co robić... Proszę o radę.
standardowe zachowanie ;]
przcisz dzwiek pilotem od TV i podglosnij pilotem od dekodera
ERŁO tak ma :/ generuje duzo zaklucen zwlaszcza jesli jest przekazywany bialy obraz... u mnie przy glosnosci okolo 20 w TV i max w dekoderze tego buczenia PRAWIE nie ma

jendrjej napisał:
witam wszystkich widzialem w poprzednich postach ze ludzie pisali o dyskach twardych ze chodza filmy jak sie zrobi format NTFS, kupiłem wczoraj samsunga zewnętrznego 320GB no niestety u mnie jakos to dzialac nie chce jak zrobie fat32 wszystko jest ok ale wada jest oczywiscie taka ze filmy maks 4GB natomiast na ntfs np zdjecia widzi a wchodze w opcje film i jest informacja ze w katalogu nie ma filmow chociaż tak naprawdę są wiec juz nic z tego nie rozumiem myslalem ze moze jak zrobie format na exFAT to bedzie dobrze ale niestety telewizor nie czyta tego systemu plikow moze ma ktos jakis sposob na to ?
napewno masz wgrany najnowszy FW do tv "2005" i podlaczasz do gniazda hdd usb?? upewnij sie ze masz w tv w przegladaniu plikow ustawiony tryb podstawowy ;]
 
Ostatnia edycja:

yogi3

New member
ubity napisał:
Wejdz sobie na stronę Samsunga-wsparcie-centrum pobierania-telewizory lcd-model-firmware-a tam masz nowe firmware 2005.0
Witam

Zrobiłem jak powiedziałeś pobrałem firmware ze strony Samsunga dla modelu LE40B650 zgodnie z instrukcją podłączyłem Pena do PC, na którego rozpakowałem pliki przy pomocy pobranego pliku .exe następnie podłączyłem pena do TV wyskoczył okienko, w którym wybrałem aktualizacje oprogramowania jedna po przeskanowaniu USB wyskoczył komunikat Brak pliku do aktualizacji. Sprawdziłem pliki są co robie źle?

PS. Zastanawia mnie jeszcze model jaki jest w nazwie firmwaru, a mianowicie LE40B650T2W, co oznaczają ostatnie trzy znaki T2W?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tomkowy

New member
dzidek59 napisał:
Cytat:
Napisał mel7
Koledzy prośba o pomoc. Szukałem we wcześniejszych postach ale nie znalazłem. Mam dekoder n i Samsunga 40b651. Problem polega na tym, że pilot z n-ki nie działa (lub działa po czasie). Jak wcześniej miałem Sharpa Ra1e wszystko chodziło bez problemu. Kwestia ustawień? Z góry dzięki. Pozdrawiam



Czy sprawdziłeś baterię (akumulator) w pilocie? Wymień na naładowane i sprawdź. TV nie ma nic do działania pilota dekodera.

U mnie jest to samo, ale doszedłem do wniosku, że ma to coś wspólnego z oszczędzaniem energii w TV. Gdy ma się ustawione oszczędzanie na Średnie lub Niskie - piloty lepiej reagują.

Druga przypadłość mojego 46b650 jest taka, że jak odkurzam w pomieszczeniu to potrafi mi włączać i wyłączać, zmniejszać i zwiększać moc odkurzacza. Odkurzacz zelmera ze sterowaniem na podczerwień w rękojeści :shock:. Gdy TV wyłączony odkurzacz pięknie działa, a już chciałem oddawać na gwarancje.
 

cwonda

New member
Witam, mam następujący problem:
podczas oglądania filmów przez DLNA w rozdzielczość 720*576 w formacie 16/9 obraz jest ściągnięty do środka jak do formatu 4/3. Na kompie filmy są oczywiście w dobrych proporcjach. Jest na to jakaś rada? Pomaga może na to ten zmodyfikowany firmware zawierający telnet i VideoAr fix? Bo czytałem że TV wyświetla tylko piksele kwadratowe.
 

fanatyk1982

New member
jendrjej napisał:
witam wszystkich widzialem w poprzednich postach ze ludzie pisali o dyskach twardych ze chodza filmy jak sie zrobi format NTFS, kupiłem wczoraj samsunga zewnętrznego 320GB no niestety u mnie jakos to dzialac nie chce jak zrobie fat32 wszystko jest ok ale wada jest oczywiscie taka ze filmy maks 4GB natomiast na ntfs np zdjecia widzi a wchodze w opcje film i jest informacja ze w katalogu nie ma filmow chociaż tak naprawdę są wiec juz nic z tego nie rozumiem myslalem ze moze jak zrobie format na exFAT to bedzie dobrze ale niestety telewizor nie czyta tego systemu plikow moze ma ktos jakis sposob na to ?

poprostu jak wejdziesz w media p. to u góry daj na widok wszystkich plików bo tam jest ze mozesz ustawic np folder czas tytuł itp
i po sprawie
 

weteran10

New member
fanatyk1982 napisał:
poprostu jak wejdziesz w media p. to u góry daj na widok wszystkich plików bo tam jest ze mozesz ustawic np folder czas tytuł itp
i po sprawie
Witam.Mam problem konto na YouTube utworzone filmy dodane do ulubionych na tv to samo i przy próbie wejścia w tv w ulubione komunikat że
należy się zalogować ,ale gdy chcę to zrobić to jest tylko opcja usuń konto i nic więcej nie można zrobić i tak w kółko ,usuwałem konto i tworzyłem nowe i cały czas to samo co z tym zrobić .
 

j.jacek

New member
Witam wszystkich
Bardzo proszę Szanownych Forumowiczów o pomoc,potrzebuje starszą wersje softu T-CHL7DEUC-1010.1 do Tv 32B651 przekopałem trochę ten wątek ale powiem szczerze że po 50 stronach wymiękłem:D .Obecnie mam tv z softem 2004.1 i niestety czegoś mi tu brak. Znam soft 1010.1 z poprzednich tv które miałem, i śmiem twierdzić ze parametry samego obrazu są w nim najlepsze[super ostrość i kontrast] nie interesują mnie ustawienia multimedialne i takie tam pierdoły które są w najnowszych softach.Niestety nowe softy pod względem obrazu nie są najlepsze.
Pozdrawiam
 

leszcz-yk

New member
Tak sobie czytam i postanowiłem trochę "odpluskwić" kilka ostatnich postów.

1. Nie piszmy o rzeczach, na których się nie znamy i nie wprowadzajmy innych w błąd......
Pobór mocy był podany dość dokładny dużo wcześniej => trzeba poszukać.
Nie mierzmy ŻADNEGO parametru prądu ZMIENNEGO miernikiem bez RMS'a bo zakłamanie może sięgnąć i 50%.... Velleman NETBPEM2 to taki właśnie bez RMS'a.
Ponadto tym miernikiem nie zmierzy się poboru prądu w STANDBY TV bo jego minimalna rozdziałka to 0.02A .. co przy 240V~ daje BŁĄD POMIAROWY 5 Wat prawie!!!! Skoro coś ma błąd ok 5 Wat jakim cudem można zmierzyć nim 1 WAT?????????????

2. exfata to można mieć jak się dogra do firmware obsługę systemu plików exfat. mogę dograć ALE NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ;-) Krótko mówiąc nie zrobię tego na innym tv niż moim ;)

3.Co do przeglądarki IceWeasel(niemalże firefox) :p ale jak chcecie wklepać adres???? :>

4. Polecam laptopa z hdmi, grafiką z CUDA lub analogiczną technologią. Problem z kodekami - żaden. Problem z 40Mbit/s streamem MKV żaden ;)
<to jest żarcik oczywiście, chociaż ja tak odtwarzam problematyczne pliki>
No i internet śmiga... i klawiatura jest i mysz ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry