Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

TheHX

New member
A ja mam problem, który oczywiście rozwiążę dzięki serwisowi (mam nadzieję), ale chcę się podzielić tym dziwnym zachowaniem TV.
Mój LE 37 B650 dzisiejszej nocy zaczął się samoistnie włączać. O tyle jest to dziwne, że włącza się matryca, a dioda trybu standby nadal świeci na czerwono. Staje się to upierdliwe, bo na prąd nie wyrobię :) W ciągu dnia trzykrotnie. I za każdym razem resetują się po części ustawienia wyświetlania obrazu.
Nie wiem czy przyczyna ( choć po zachowaniu TV podejrzewam, że nie ) tkwić może także po podłączeniu tunera sat i zmiany gniazda HDMI ( jaki to ma związek ?, scartem podpięta jest nagrywarka DVD, ale nawet gdyby wzbudzała telewizor, to dioda standby nie świeciłaby przecież )
pzdr
 
Ostatnia edycja:

AS33

New member
TheHX napisał:
A ja mam problem, który oczywiście rozwiążę dzięki serwisowi (mam nadzieję), ale chcę się podzielić tym dziwnym zachowaniem TV.
Mój LE 37 B650 dzisiejszej nocy zaczął się samoistnie włączać. O tyle jest to dziwne, że włącza się matryca, a dioda trybu standby nadal świeci na czerwono. Staje się to upierdliwe, bo na prąd nie wyrobię :) W ciągu dnia trzykrotnie. I za każdym razem resetują się po części ustawienia wyświetlania obrazu.
Nie wiem czy przyczyna ( choć po zachowaniu TV podejrzewam, że nie ) tkwić może także po podłączeniu tunera sat i zmiany gniazda HDMI ( jaki to ma związek ?, scartem podpięta jest nagrywarka DVD, ale nawet gdyby wzbudzała telewizor, to dioda standby nie świeciłaby przecież )
pzdr

Wyłącz w menu TV Anynet+ (HDMI-CEC) i powinno być OK. Mój Opticum 9500 też tak włączał TV - (tyle, że nic się nie kasowało z ustawień). Za pierwszym razem nawet wymieniłem TV na nowy (w sklepie), ale okazało się, że kolejny też się włącza. Potem Google i .. HDMI potrafi przesyłać sygnały wzbudzające sprzęt. Zmiana w menu Anynet+ na WYŁ i w pełni rozwiązany problem.
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
wir61 napisał:
Pomierzyłem pobór mocy przy różnych ustawieniach i wynikły dwie sprawy.
1.W stanie czuwania 13 W ????, mierzyłem kilkakrotnie nie ma mowy o pomyłce.
To jeszcze podaj model i dane techniczne miernika, którym przeprowadzałeś pomiary. Wszystkie tanie mierniki dostępne dla zwykłego użytkownika mają w tym zakresie pomiarowym fatalną dokładność pomiarową.
Też mam podobny miernik w domu i dziś zmierzę w moim LE40B650 pobór mocy, a wyniki umieszczę dla porównania.
 

dzentelmen

New member
Witam,

I stało się - od wczoraj jestem posiadaczem LE40B651 :) wszystko jest tak jak tu piszecie, generalnie bardzo OK.

Natomiast jest jedna rzecz, która minie niemile zaskoczyła, mianowicie podświetlenie matrycy - od dołu w rogach dość mocne, ale do przeżycia, ale u dołu ekranu, na środku "wybijają" mi takie "strzałki podświetlenia rozszerzające się ku górze :( - oczywiście jest to widoczne raczej na ciemnym tle.

TV stoi na podstawce, ale nie sądzę aby mocowanie jej jakoś dociskało matrycę i powodowało taki dziwne podświetlenie na środku.

Ciekaw jestem czy ktoś z Was się spotkał z takim problemem i czy to się nadaje na reklamację/wymianę?

Pozdrawiam,
Marcin
 

dragon79

Member
dzentelmen napisał:
podświetlenie matrycy - od dołu w rogach dość mocne, ale do przeżycia, ale u dołu ekranu, na środku "wybijają" mi takie "strzałki podświetlenia rozszerzające się ku górze :(
U mnie też środek dołu i lewa góra świeci bardziej, ale jak sobie pomyślę, że trzeba telewizor pakować, wysyłać i jeszcze ktoś w tym nowym TV będzie grzebał, rozkręcał go itd. to stwierdzam, że da się z tym życ ;) Tragedii nie ma.
P.S. Mój TV wisi na ścianie.
 

adamboro

New member
TheHX napisał:
A ja mam problem, który oczywiście rozwiążę dzięki serwisowi (mam nadzieję), ale chcę się podzielić tym dziwnym zachowaniem TV.
Mój LE 37 B650 dzisiejszej nocy zaczął się samoistnie włączać. O tyle jest to dziwne, że włącza się matryca, a dioda trybu standby nadal świeci na czerwono. Staje się to upierdliwe, bo na prąd nie wyrobię :) W ciągu dnia trzykrotnie. I za każdym razem resetują się po części ustawienia wyświetlania obrazu.
Nie wiem czy przyczyna ( choć po zachowaniu TV podejrzewam, że nie ) tkwić może także po podłączeniu tunera sat i zmiany gniazda HDMI ( jaki to ma związek ?, scartem podpięta jest nagrywarka DVD, ale nawet gdyby wzbudzała telewizor, to dioda standby nie świeciłaby przecież )
pzdr

Jeśli rozwiązanie a Anynet nie pomoże to u mnie pomogło wyłączenie gotowości do automatycznej aktualizacji firmwareu - u mnie włączał się co godzinę :)
 

TheHX

New member
Przestał się włączać po wyłączeniu anynetu. Więc chyba to mu pomogło.
Ale dlaczego świeci dioda trybu standby ?
Co do świecenia matrycy - LE 37 B650 świeci równomiernie. Bardzo równomiernie.

ps - petycja podpisana. najbardziej męczy mnie brak DTS z mkv, fakt.
ps 2 - co nowego wnosi soft z 30.10 ? ( ver T-CHL7DEUC-2005.0 ) - chyba, że przeoczyłem opis na forum.
Czy jeśli TV śmiga bez problemów, nie mam podpiętego netu - jest sens aktualizować fw ?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

AS33

New member
TheHX napisał:
Przestał się włączać po wyłączeniu anynetu. Więc chyba to mu pomogło.
Ale dlaczego świeci dioda trybu standby ?
Co do świecenia matrycy - LE 37 B650 świeci równomiernie. Bardzo równomiernie.

ps - petycja podpisana. najbardziej męczy mnie brak DTS z mkv, fakt.
ps 2 - co nowego wnosi soft z 30.10 ? ( ver T-CHL7DEUC-2005.0 ) - chyba, że przeoczyłem opis na forum.
Czy jeśli TV śmiga bez problemów, nie mam podpiętego netu - jest sens aktualizować fw ?

pozdrawiam

1. cieszę się, że nie musisz go "serwisować". U mnie wyłączenie sprawdzania aktualizacji firmware nie pomagało. Jednak po HDMI pomiędzy TV a tunerkami "coś" śmiga, a Anynet OFF to załatwia.
2. Dioda świeci stale na standby'u, miga przy włączaniu, nie świeci jak jest włączony. Jak tak masz, to jest OK.
3. Mój 37" też świeci idealnie ;)
4. 2005.0 - podobno "usprawnili" kodeki i niektóre niedziałające avi, teraz idą...
 

dzentelmen

New member
Napisał dragon79
U mnie też środek dołu i lewa góra świeci bardziej, ale jak sobie pomyślę, że trzeba telewizor pakować, wysyłać i jeszcze ktoś w tym nowym TV będzie grzebał, rozkręcał go itd. to stwierdzam, że da się z tym życ :wink: Tragedii nie ma.
Hm, ja mam o tyle lepiej że kupiłem w Saturnie i mogę zawieźć i wymienić - te "promyki" od dołu obudowy na środku nieco drażnią...
Naisał: TheHX
Co do świecenia matrycy - LE 37 B650 świeci równomiernie. Bardzo równomiernie.
Qurcze - czyli jest szansa iż trafiłem na wadlilwy egzemplarz.. :(
Jeszcze parę dni potestuję i pewnie zawiozę im go... szkoda, bo wybrałem sobie egzemplarz z matrycą S-PVA Samsunga..

Pozdr.
Marcin
 

TheHX

New member
AS33 napisał:
2. Dioda świeci stale na standby'u, miga przy włączaniu, nie świeci jak jest włączony. Jak tak masz, to jest OK.
To wiem. Wzbudzanie po HDMI wygląda tak, że ekran jest włączony ( znaczy BYŁ ), a mimo to dioda się paliła, jak gdyby sobie spokojnie oczekiwał. I to mnie zastanawiało.
 

AS33

New member
TheHX napisał:
To wiem. Wzbudzanie po HDMI wygląda tak, że ekran jest włączony ( znaczy BYŁ ), a mimo to dioda się paliła, jak gdyby sobie spokojnie oczekiwał. I to mnie zastanawiało.

Rozumiem, mój to się włączał zazwyczaj tak, że się normalnie włączał :shock: obraz i dźwięk. Chociaż raz miałem tak jak Ty - tylko matryca podświetlona - co do diody to na 90% świeciła się na standby (ciągle). Pomijając to wszystko, teraz jest OK i nie kombinuję. Pemiętaj, po serwisie już tylko będzie gorzej... (tak mam z samochodami - pierwszy przegląd i dalej tylko gorzej (chyba coś psują, żeby potem przyjeżdżać :x ).
 

AS33

New member
dzentelmen napisał:
Qurcze - czyli jest szansa iż trafiłem na wadlilwy egzemplarz.. :(

Nie wadliwy, tylko np. poniedziałkowy :?
Wg MM i Saturna, powołując się na producenta nierównomierne podświetlanie nie jest wadą, a efektem ubocznym technologii LCD... Zanim kupiłem mój w MM zaciągnałem opinii sklepu, co będzie jak bedzie nierówno podswietlony - i niestety odmowa wymiany (nawet na 2-tygodniowym rozruchu). Dogadałem z gościem i włączałem go w ciemniej kanciapie u nich - jak już wiesz mój i kolegi TheHX 37" cali świeci idelanie (mój wisi, ale też 2 miechy był na stojaku).
 

sam650

New member
kurczak80 napisał:
Ja mam kartę wifi Ovislink na RT73 i także nie działa :( .

To dlatego (najprawdopodobniej), że nie zgadza się Vendor/ID. Właśnie o tym pisałem. Muszą być spełnione oba warunki aby moduł zadziałał, tzn. odpowiedni chip i odpowiedni nr Vendor/ID.

Ja badałem moduł Edimax i także "normalnie" nie działał, a po modyfikacji firmware - owszem, i to całkiem dobrze.
 

TheHX

New member
Serwis Samsunga...pamiętam z 1998 roku, kiedy to padł mi 30" telewizor. Pierwszej naprawy nie wpisali, bo wyjaśnili mi, że jest to REGULACJA POZAKUPOWA :) Podczas drugiej ( tv się wyłączał samostnie, kolory blakły ) nie naprawili nic. Za to dodzwoniłem się do serwisu centralnego, gdzie przełączono mnie do ..Koreańczyka..Pogadałem chwilę o przyjaźni polsko - koreańskiej i dalej skierowano mnie do technika. A ten mi z grubej rury, że "powiedz pan tym tumanom w serwisie, że cała partia tych modeli ma uszkodzony układ - tu padła nazwa wraz z numerem serwisowym - niech to panu wymienią..:)
Zadzwoniłem więc, kazałem wymienić układ...I TV wrócił do mnie odmieniony. Żywe piękne, soczyste kolory...Po kilku latach umarł. Co się okazało ? Jakiś idiota z serwisu na Psim Polu we Wrocławiu podkręcił napięcie na kineskop tak, że ten wypalił się po 6 latach. Krew mnie zalewała za taki serwis i takie olewanie klienta...
 

awers9

New member
Content Library

Witam
Przejrzałem ponad 100 postów, zostało jeszcze ok 200, nie mogę nic znależć.
Pytanie:
Czy można uzupełniać zawartość Content Library. Czy mogę dodać nowy album do Galerii? W jakim formacie powinny być pliki, aby je cztał z USB jako Content Library ?
Nie znalazlem nigdzie odpowidzi na te pytania, w instrukcji temat potraktowany zdawkowo.

Pozdrawiam
Adam
 

Horhe Ortega

New member
Hm, ja mam o tyle lepiej że kupiłem w Saturnie i mogę zawieźć i wymienić - te "promyki" od dołu obudowy na środku nieco drażnią...
To akurat nie jest typowe nierównomierne podśw. matr. Rozumiem że TV stoi na nodze.Zwróć uwagę że dotykając delikatnie "za górę" TV i delikatnie leciutko odchylając go tył-przód zaobserwujesz zmiany tych "promyków" i/lub ew. zanik ich.Spróbuj raczej wypoziomować lub zawieś na ścianie bo w innym może być dokładnie to samo.Newralgiczny punk to tam gdzie opiera się cały ciężar TV.Najprawdopodobniej z jakiejś przyczyny góra TV jest zbyt wychylona do przodu i wystarczy to zmienić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry