Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mcold

New member
luzikos napisał:
W dobie torrentow, rapidow crackow i grom wie czego tam jeszcze ..no bez przesaaady:p
Jestem w pelni swiadom zagrozen, mimo wszystko pytam.
Ty jesteś, ktoś inny pomyśli że to jak instalacja programu pod Win, zacznie, uwali, i będzie płakać. Potem się dowie że gwarancja tego nie obejmuje i będzie jeszcze głośniej płakać. Jak skończy, zacznie pisać brzydkie rzeczy o ludziach którzy wystawiają wadliwe firmware i ... i po co ?:)
luzikos napisał:
Z tego co zrozumialem to jest tam jakis bootloader ktory w przypadku sfakanego firmware bedzie sie zapetlal
Poszukaj sobie na stronie SamyGO jak to konkretnie działa. Ogólnie do image jest dodawany (zamiast jednego wiersza komentarza) wpis o uruchomieniu telnetu (wersja basic) albo wpis wywołujący zewnętrzny skrypt (wersja advanced, dla faktycznie zaawansowanych). W tym skrypcie możesz już cuda robić, podstawa to kawałek który najpierw sprawdza czy wlożono USB z plikiem alternatywnego startu i w razie "w" z niego startuje. To zapobiega temu o czym piszesz powyżej, jak się coś skopie. Potem telnet, moduły, jakieś polecenia mapowania - sky is the limit :)
luzikos napisał:
1. W jaki sposob mozna sie podłączyć do konsoli tv? rs232? tak o poprostu? czy moze potrzebny jakies ttl-rs232?
2. Co mi da podlaczenie po konsoli? bede mogl z poziomu bootloadera załadować stary firmware? ewentualnie firmware z pen'ka?
Wzór kabla krąży po necie, poszukaj. Ogólnie dodatkowo trzeba w menu servisowym przestawić sobie tryb RS232 na debug żeby móc cokolwiek zrobić. Tak i nie, w razie namieszania to najszybszy sposób na reanimację, chociaż jest kilka bardziej wysublimowanych (np. w/w skrypt z USB). Podłączenie po konsoli pozwala przywrócić poprzedni firmware, ale nie jest to tak proste jak procedura standardowa.
luzikos napisał:
3. Czy znane sa przypadki niepowodzenia?
Wiele :p chociaż głównie to przypadki samodzielnego grzebania przy firmware - użycie patchera redukuje to ryzyko znacznie. O szczegóły zapytaj kolegę grajena :)
 
Ostatnia edycja:

Nomadczyk

New member
Wracajac do blednego tlumaczenia to po zmianie na angielski wyskakuje mi komunikat USB can be removed safely czyli niby wszystko ok(oczywiscie nadal na tym zoltym tle wykrzyknik) Zwrocilem natomiast uwage na to ze jak odlacze od kompa to lampeczka przy pendrive gasnie natomiast przy odlaczaniu od tv swieci nadal...czy to ma jakies znaczenie?
 

areczekcom

New member
problem youtube

witam serdecznie w moim pierwszym poscie na hdtv.com
mam pytanko czy komuś udało rozwiązać się problem z widget a dokładnie z youtube.
Widgety agory i pogoda działają elegancko, natomiast przy włączaniu youtuba telewizor coś wczytuje, a po chwili się zawiesza. Podobnie jest z pakietem dl domeny który testuje nowe połączenie tak jakby się zawiesił. Dzwoniłem na info samsunga, ale oni niewiedzą co się dzieje i twierdzą że to kwestia łącza.
 

wislakpawel

New member
zuto napisał:
jeżeli z philips'a masz wyjście RCA (coaxial - elektryczne), a w KD wejście optyczne to w prosty sposób nie prześlesz sygnału.
Ratuje Cie jedynie przejściówka (konwerter sygnału), coś w stylu:
www tvcables co uk/cgi-bin/tvcables/Optical-to-Coaxial-Converter html
tylko u Ciebie chyba w drugą stronę...

Wydaje mi się, że może to być coś takiego:
www nokaut pl/oferta/konwerter-coaxial-optyczny-spdif html#ProductInfo=ProductComments
(w odpowiednie miejsca kropki)
ale pewien nie jestem, dlatego chce się upewnić? Co to będzie ta przejściówka??
 

wir61

New member
Pobór mocy w Samsung LE46B651

Witam.
Jestem od niedawna posiadaczem Samsunga LE46B651.

Pomierzyłem pobór mocy przy różnych ustawieniach i wynikły dwie sprawy.
1.W stanie czuwania 13 W ????, mierzyłem kilkakrotnie nie ma mowy o pomyłce.
1.Przełączanie w trybie oszczędzanie energii na auto/wyłączone absolutnie nic się nie zmieniało.Czy ktoś ma jakiś pomysł,zwłaszcza te 13W mnie niepokoi.
 

pldeczek1

New member
wir61 napisał:
Witam.
Jestem od niedawna posiadaczem Samsunga LE46B651.

Pomierzyłem pobór mocy przy różnych ustawieniach i wynikły dwie sprawy.
1.W stanie czuwania 13 W ????, mierzyłem kilkakrotnie nie ma mowy o pomyłce.
1.Przełączanie w trybie oszczędzanie energii na auto/wyłączone absolutnie nic się nie zmieniało.Czy ktoś ma jakiś pomysł,zwłaszcza te 13W mnie niepokoi.
sproboj wylączyc sterowanie przez hdmi czyli ANYNET
tez sie zjezylem jak w danych amplitunera denon pobor pradu w stanie czuwania podany na poziomie 1wata a jak sprawdzilem to wynosil 39w napisalem z pretensjami i odpisali bym wylaczyc wlasnie to sterowanie wtedy pobor spadnie podobno
w naszych samsungach i tak zle nie jest 15 w gdy najprostrzy LG pobiera 33 waty:p
 

sam650

New member
Nomadczyk napisał:
Wracajac do blednego tlumaczenia to po zmianie na angielski wyskakuje mi komunikat USB can be removed safely czyli niby wszystko ok(oczywiscie nadal na tym zoltym tle wykrzyknik) Zwrocilem natomiast uwage na to ze jak odlacze od kompa to lampeczka przy pendrive gasnie natomiast przy odlaczaniu od tv swieci nadal...czy to ma jakies znaczenie?

Masz rację. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. U mnie jest tak samo. Pomimo odłączania (nawet "po angielsku") pendrive nadal mryga, a w dodatku nadal jest widoczny w Media Play! Byćmoże taka jest natura odłączania w B650 - tego nie wiemy. Ale fakt faktem, że na wszystkich innych urządzeniach (tuner, komp) usunięcie pendrive powoduje zgaszenie jego LEDa. Na całe szczęście nikt jeszcze nie zgłosił tu jakiegokolwiek problemu związanego z tym, że pendrive nie był dobrze usunięty z TV. A jeśli już bardzo będzie komuś zależało na bezpiecznym odłączeniu pendrive, to może wyłączyć TV i wtedy pendrive zgaśnie :)

Poza tym, bezpieczne usuwanie jest zazwyczaj potrzebne do zapisania na pendrive danych z bufora RAM zanim zostanie odcięte zasilanie (wyjęcie z gniazda). A ponieważ w TV pendrive jest najczęściej używany do odczytu danych a nie do zapisu, to problemu wielkiego nie ma.

Swoją drogą ponękać Samsunga o ten temat też można. W końcu jest to błąd oprogramowania.
 

artois

New member
sam650 napisał:
Masz rację. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. U mnie jest tak samo. Pomimo odłączania (nawet "po angielsku") pendrive nadal mryga, a w dodatku nadal jest widoczny w Media Play! Byćmoże taka jest natura odłączania w B650 - tego nie wiemy. Ale fakt faktem, że na wszystkich innych urządzeniach (tuner, komp) usunięcie pendrive powoduje zgaszenie jego LEDa. Na całe szczęście nikt jeszcze nie zgłosił tu jakiegokolwiek problemu związanego z tym, że pendrive nie był dobrze usunięty z TV. A jeśli już bardzo będzie komuś zależało na bezpiecznym odłączeniu pendrive, to może wyłączyć TV i wtedy pendrive zgaśnie :)

Poza tym, bezpieczne usuwanie jest zazwyczaj potrzebne do zapisania na pendrive danych z bufora RAM zanim zostanie odcięte zasilanie (wyjęcie z gniazda). A ponieważ w TV pendrive jest najczęściej używany do odczytu danych a nie do zapisu, to problemu wielkiego nie ma.

Swoją drogą ponękać Samsunga o ten temat też można. W końcu jest to błąd oprogramowania.
W Windows Vista lampka pena świeci mimo usunięcia urządzenia- fakt w xp gasła i w windowsie 2000 też...
 

arturmk

New member
Dla tych co chcą zaoszczędzić - sieć

Być może znaleźliście podobne karty już wcześniej ale nie zauważyłem (czytuję od czasu do czasu to forum).

Mam nadzieję, że nikt mnie za to nie zbanuje. Kupiłem sobie kartę sieciową w standardzie N - miała być do kompa. W opisie było, że może być używana do streamingu video. Pomyślałem, że może tv na niej ruszy (poprzednio próbowałem z kartą Sagema od NEO i nie ruszyło). A ta ruszyła... Działa sieć, internet, dlna.... Karta nie kosztuje 250 złotych jak orginalna samsunga tylko 84 (kupiłem ją poprzez allegro). Jej model to TP-LINK TL-WN827N (jest jeszcze model TL-WN821N ale tego nie sprawdzałem).
 

nocai

New member
arturmk napisał:
... A ta ruszyła... Działa sieć, internet, dlna.... Karta nie kosztuje 250 złotych jak orginalna samsunga tylko 84 (kupiłem ją poprzez allegro). Jej model to TP-LINK TL-WN827N (jest jeszcze model TL-WN821N ale tego nie sprawdzałem).


Na jakim sofcie ??
 

arturmk

New member
Horhe Ortega napisał:
Z kartami różnie bywa.Ja z tego co wiem tamten tani Edimax jednym działał,innym nie-więc wszelkie sukcesy w tej kwestii są mile widziane.Dzięki.

Ja w opisie dałem TP-linka a nie edimaxa. Sprawdziłem na sofcie 2004 i 2005 - działa bez probemu. Test sieci działa błyskawicznie, ustawienia zabezpieczeń oczywiście WPA2-PSK, sieć w trybie N (router ustawiony na N-only).
 

sam650

New member
Horhe Ortega napisał:
Z kartami różnie bywa.Ja z tego co wiem tamten tani Edimax jednym działał,innym nie-więc wszelkie sukcesy w tej kwestii są mile widziane.Dzięki.

Kod źródłowy publikowany przez Samsunga w dziale opensource wyjaśnia nam wszystko. Oto istotny fragment:

Kod:
//hongyabi patch for project
[B]#if 0[/B]
#define RT2870_USB_DEVICES	\
{	\
	{USB_DEVICE(0x148F,0x2770)}, /* Ralink */		\
	{USB_DEVICE(0x148F,0x2870)}, /* Ralink */		\
[I]...ciach...[/I]
	{USB_DEVICE(0x0789,0x0164)}, /* Logitec */		\
	{ }/* Terminating entry */                      \
}
[B]#else[/B]
#define RT2870_USB_DEVICES	\
{	\
[B]	{USB_DEVICE(0x148F,0x2870)}, /* Ralink */		\
	{USB_DEVICE(0x14b2,0x3c09)}, /* Ralink */		\
        {USB_DEVICE(0x04E8,0x2018)}, /* Ralink */		\[/B]
	{ }/* Terminating entry */                      \
}
[B]#endif[/B]

Tak więc ważne są 2 rzeczy:
1) chip, na którym oparty jest moduł WiFi (RT73 lub RT2870)
2) Vendor/ID (to te liczby, które widać powyżej)

Jeśli mamy moduł WiFi na jednym z obsługiwanych chipów, to sprawdzamy Vendor/ID jakimś programem diagnostycznym i jeśli jest to jeden z tych 3 powyżej to zadziała, a jak nie - to przerabiamy soft albo moduł. Oczywiście prościej jest przerobić firmware TV.

Z kilku źródeł mam informację, że do oglądania filmów HD nie jest potrzebny standard "n", a wystarczy "g". Ma tu znaczenie także router i eter w okolicy, bo na zakłóconym kanale to może być ciężko. Ale jak kto woli. Ja i tak wybrałem kabel.
 

vibor

New member
Ja mam np. kartę WiFi b/g na USB EMTEC model EKCOWIDU1 na RT73 i niestety nie rozpoznawany jest przez TV LE32B650 :(
 
Ostatnia edycja:

barttek

New member
barttek napisał:
Witam.Wczoraj kupiłem 40b651.Obraz jak dla mnie ok tylko z dołu i góry za dużo granatowego(czyli słaba czerń albo podświetlenie,nie wiem jak to nazwać)Jakość obrazu przez DVD Panasa mimo to bardzo dobra.Mam dekoder Phila dsx6010 na nim bdb odbierają kanały niemieckie.Kablówka to porażka(zniekształca choć zależy od programu)Co do zużycia prądu z wyłączonym oszczędzaniem to tak;

podświetlenie 2 Jak dla mnie naturalne kolory to 100 wat
podświetlenie 3 teraz tak mam to ok 120 wat
itd
podświetlenie 10 to 230-250wat.
Moje ustawienia to wysoka oszczędność energii,podświetlenie to 2 czasem 3 (zależy od jakości sygnału) mieści się w przedziale 77-88 wat.Przy wyłączonej oszczędności i podświetleniu na 10 to te 250 wat.

Zrobiłem mały edit 22.11.2009 wynika że po kilku dniach jakby stał się jeszcze bardziej oszczędny.:)

Mam kilka pytań.

1.Do tv dołączona płytka.Do czego służy ta płytka? Cz można dokonać nią jakiś ustawień aby obraz nie był rozciągnięty na boki?
2.Czy wejście rs 232 połączyć z rs232 komputera?
3.Jak połączyć się z internetem?Kabel bezpośrednio podłączam do tv i uruchamiam test sieci na ostatnim pakiet dla bramy pojawia się krzyżyk,choć poprzednie są ok.

Proszę o wyrozumiałość i poradę dla laika w tej sprawie.
 

Refix

Member
Jakiś czas temu przeglądając ten wątek, (wówczas nie miałem jeszcze swojej 650-tki)
było na temat wersji językowej przy połączeniu z Netem. Obecnie mam eng. jak zmienić
na j.polski o ile jest taka możliwość ?

Ps.ver. softu 2005
 

arturmk

New member
sam650 napisał:
Kod źródłowy publikowany przez Samsunga w dziale opensource wyjaśnia nam wszystko. Oto istotny fragment:

Kod:
//hongyabi patch for project
[B]#if 0[/B]
#define RT2870_USB_DEVICES    \
{    \
    {USB_DEVICE(0x148F,0x2770)}, /* Ralink */        \
    {USB_DEVICE(0x148F,0x2870)}, /* Ralink */        \
[I]...ciach...[/I]
    {USB_DEVICE(0x0789,0x0164)}, /* Logitec */        \
    { }/* Terminating entry */                      \
}
[B]#else[/B]
#define RT2870_USB_DEVICES    \
{    \
[B]    {USB_DEVICE(0x148F,0x2870)}, /* Ralink */        \[/B]
[B]    {USB_DEVICE(0x14b2,0x3c09)}, /* Ralink */        \[/B]
[B]       {USB_DEVICE(0x04E8,0x2018)}, /* Ralink */        \[/B]
    { }/* Terminating entry */                      \
}
[B]#endif[/B]

Tak więc ważne są 2 rzeczy:
1) chip, na którym oparty jest moduł WiFi (RT73 lub RT2870)
2) Vendor/ID (to te liczby, które widać powyżej)

Jeśli mamy moduł WiFi na jednym z obsługiwanych chipów, to sprawdzamy Vendor/ID jakimś programem diagnostycznym i jeśli jest to jeden z tych 3 powyżej to zadziała, a jak nie - to przerabiamy soft albo moduł. Oczywiście prościej jest przerobić firmware TV.

Z kilku źródeł mam informację, że do oglądania filmów HD nie jest potrzebny standard "n", a wystarczy "g". Ma tu znaczenie także router i eter w okolicy, bo na zakłóconym kanale to może być ciężko. Ale jak kto woli. Ja i tak wybrałem kabel.

Myślę, że tu przede wszystkim chodzi o wygodę - żeby za każym nowym softem nie modyfikowac go ręcznie bo inaczej karta nie zadziała. Nie mogłem znaleść nigdzie jaki konkretnie procesor ma podana karta TP-LINKa. Na pewno Ralink, modelu nie znalazłem. Jeśli ktoś ma taką możliwość niech popróbuje czy u niego działa.
 
Do góry