Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

marklask

New member
Witam,
Mam podłączony TV kablem sieciowym do routera, a laptop łączy się z tym routerem po wifi. Oglądam film na TV z laptopa korzystając z Samsung PC Share Manager.
Otóż problem z wyświetlaniem filmu. Średnio co 10 minut film mi się wyłącza i przełącza mi się na kolejny film. Jak wrócę do oglądania swojego filmu, przewinę do miejsca gdzie ostatnio oglądałem i znów po ok. 10 minutach przerzuca mi się na kolejny film. Jak mam tak oglądać film to nie ma sensu nawet zaczynać. Miał ktoś taki problem i czy ktoś z was go rozwiązał?
 

Angus

New member
luchuma napisał:
nikt tu nie jest jasnowidzem,
opisz odkladnie co do czego masz polaczone, jesli podpiąłeś TV bezposrednio do kompa to sie upewnij ze jest to kabel crosowany...
Mam obie koncowki proste ale przeczytalem na jednej ze stron tego watku ze na prostych tez powinno dzialac...Ale chyba wychodzi na to ze jednak nie
 

barttek

New member
Witam.Wczoraj kupiłem 40b651.Obraz jak dla mnie ok tylko z dołu i góry za dużo granatowego(czyli słaba czerń albo podświetlenie,nie wiem jak to nazwać)Jakość obrazu przez DVD Panasa mimo to bardzo dobra.Mam dekoder Phila dsx6010 na nim bdb odbierają kanały niemieckie.Kablówka to porażka(zniekształca choć zależy od programu)Co do zużycia prądu to tak;

podświetlenie 2 Jak dla mnie naturalne kolory to 87-93W
podświetlenie 3 teraz tak mam to108-114Wat
itd
podświetlenie 10 to 230-250wat.
Jak zauważyłem to właśnie od podświetlenia zależy pobór prądu.Od ustawień koloru cz kontrastu bez większych zmian.

Mam kilka pytań.

1.Do tv dołączona płytka.Do czego służy ta płytka? Cz można dokonać nią jakiś ustawień aby obraz nie był rozciągnięty na boki?
2.Czy wejście rs 232 połączyć z rs232 komputera?
3.Jak połączyć się z internetem?Kabel bezpośrednio podłączam do tv i uruchamiam test sieci na ostatnim pakiet dla bramy pojawia się krzyżyk,choć poprzednie są ok.

Proszę o wyrozumiałość i poradę dla laika w tej sprawie.;)
 

sam650

New member
adwolf napisał:
W sprawie odłączania USB -ja zmieniałem na angielski i po angielsku też była informacja o tym że odłączenie nie powiodło się

A możesz przytoczyć dokładnie treść tego komunikatu? Zmyłka jest taka, że ikona wykrzyknika na żółtym tle jest ta sama, ale u mnie treść anglojęzyczna świadczy o poprawnym usunięciu sprzętu.
 

anejman

New member
Witam,
Mam telewizor LE46B650 i pytanie, czy będzie on poprawnie współpracował z dekoderem "N-ki" po HDMI, bo czytałem, że niektóre telewizory mają z tym problem?
Poproszę o odpowiedź.
 

kagegric

New member
anejman napisał:
Witam,
Mam telewizor LE46B650 i pytanie, czy będzie on poprawnie współpracował z dekoderem "N-ki" po HDMI, bo czytałem, że niektóre telewizory mają z tym problem?
Poproszę o odpowiedź.

Mam le37b650 i wszystko działa bez problemu ;)
 

morto

New member
Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował oglądać na jakimś telewizorze z serii B650 filmy z twardego dysku, który jest podłączony do routera. Oczywiście chodzi mi o bezprzewodowe połączenie tv z routerem. Dzięki za odpowiedzi.
 

mcold

New member
morto napisał:
Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował oglądać na jakimś telewizorze z serii B650 filmy z twardego dysku, który jest podłączony do routera. Oczywiście chodzi mi o bezprzewodowe połączenie tv z routerem. Dzięki za odpowiedzi.
Jeśli masz :
1. poprawiony firmware
2. wgrany moduł CIFS/NFS
3. podmontowany zasób z tego dysku na TV dostępny pod Media Play
4. Twój router i Twój TV ma adaptery WiFi w standardzie "n" (dotyczy głównie filmów HD)
.... to nie ma najmniejszego problemu :]
 

vieviora

New member
Łączenie przez kabel sieciowy

Angus napisał:
Witam. Wyczytalem iz mozna polaczyc komputer z TV przez kabel sieciowy , probowalem to zrobic zgodnie z paroma opisami w tym watku ale mi sie nie udalo ustawilem w TV Adres IP, Maske, Brame, i Serwer DNS wlaczam test sieci i przy "Pakiet dla bramy" wywala brak polaczenia z brama... Jeszcze jedno czy wejscie do menu serwisowego wiaze sie z utrata gwarancji ? Prosze o pomoc i z gory dziekuje za rady

Z routerem TV łączysz kablem prostym, w tv ustawiasz Auto i wszystko powinno grać.
 

wislakpawel

New member
Podłączenie dźwięku Dolby Digital

Witam wszystkich, mam telewizor LE40B650 [w którym jest Digital audio out (optical)] do tego dekoder philips HD PVR [wyjście SPDIF typ RCA (elektroniczne)] i kino domowe LG HT762PZ (wejście optical in). Jak uzyskać dźwięk DD z dekodera przez kino domowe. Nadmienie, że mam obecnie podlączone zwykłą cinchą audio (analogowe) kino domowe z TV żeby odbierać przez Kino domowe programy z kablówki, ale przy tym programy z dekodera również mają dźwięk analogowy, a jest możliwość odbioru DD. Przepraszam, że może trochę zbaczam z tematu, ale na tym forum wypowiada się dużo osób, kórzy posiadają bardzo dużą wiedzę z tej tematyki i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Zależy mi żeby mieć DD na kanała cyfrowych. Jakim kablem to należy podłączyć i wogóle co do czego podłączyć??
 

zuto

New member
wislakpawel napisał:
Witam wszystkich, mam telewizor LE40B650 [w którym jest Digital audio out (optical)] do tego dekoder philips HD PVR [wyjście SPDIF typ RCA (elektroniczne)] i kino domowe LG HT762PZ (wejście optical in). Jak uzyskać dźwięk DD z dekodera przez kino domowe. Nadmienie, że mam obecnie podlączone zwykłą cinchą audio (analogowe) kino domowe z TV żeby odbierać przez Kino domowe programy z kablówki, ale przy tym programy z dekodera również mają dźwięk analogowy, a jest możliwość odbioru DD. Przepraszam, że może trochę zbaczam z tematu, ale na tym forum wypowiada się dużo osób, kórzy posiadają bardzo dużą wiedzę z tej tematyki i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Zależy mi żeby mieć DD na kanała cyfrowych. Jakim kablem to należy podłączyć i wogóle co do czego podłączyć??

jeżeli z philips'a masz wyjście RCA (coaxial - elektryczne), a w KD wejście optyczne to w prosty sposób nie prześlesz sygnału.
Ratuje Cie jedynie przejściówka (konwerter sygnału), coś w stylu:
http://www.tvcables.co.uk/cgi-bin/tvcables/Optical-to-Coaxial-Converter.html
tylko u Ciebie chyba w drugą stronę...
 

ubity

New member
anejman napisał:
Witam,
Mam telewizor LE46B650 i pytanie, czy będzie on poprawnie współpracował z dekoderem "N-ki" po HDMI, bo czytałem, że niektóre telewizory mają z tym problem?
Poproszę o odpowiedź.

Z dekoderem N-K śmiga aż miło ,a po hdmi to już po prostu bajka
 

kagegric

New member
anejman napisał:
Konkretnie chodziło mi o błąd HDCP, czy nie ma z tym problemu?
A który dekoder posiadasz, bo ja myślę o tym z twardym dyskiem?






pozdrawiam,
Adam

Błąd HDCP występuję tylko, gdy włączymy dekoder zanim zdąży uruchomić się TV, lecz po kilku sekundach wszystko działa jak należy. Posiadam Nbox recorder 250gb.
 

gustaw79

New member
Witam wszystkich

Hej
Mam problem z uzyskaniem dzwieku w tv samsung po konwersji z formatu dts do ac3 w plikach .mkv. Uzywam w tym celu programu Haali Media Splitter. Konwersja odbywa sie bez problemow. Ale tak spreparowany plik w Tv jest odtwarzany bez dzwieku. Nie ma zadnego komunikatu o blednym kodeku lub cos w tym stylu, poprostu cisza. Po konwersji na dzwiek PCM problem ten nie wystepuje. Dodam jeszcze, ze zwykle divixy ktore sciaglem z sieci, posiadaja rowniez dzwiek ac3 i jest on odtwarzany bez problemow. Posiadam tv Samsung serii 6. Pozdrawiam i prosze o pomoc.
 

luzikos

New member
zestaw pytan

1. Czy da sie wprowadzic wiecej niz 5 znakow jako nazwe kanalu?
2. Przy uruchomieniu funkcji zewnetrze glosniki (podlaczone wyjscie optyczne) czy da sie sterowac sila glosu za pomoca pilota od TV ? (moze jakies inne rozwiazanie sterujace glosnoscia na wyjsciu optycznym bez uruchamiania glosnikow wewnetrznych)
3. Czy da sie zapamietac ustawienia 4:3 16:9 itd per kanal tv?
4. Czy ma ktos gdzies sprawdzony firmware z obsluga samby? (windows share)
5. Pozatymi wszystkimi wadami (moze ktores uda mi sie dzieki wam rozwiazac) czy nasze 650'siatki nie sa zajefajne? :D
 

adamboro

New member
luzikos napisał:
1. Czy da sie wprowadzic wiecej niz 5 znakow jako nazwe kanalu?
2. Przy uruchomieniu funkcji zewnetrze glosniki (podlaczone wyjscie optyczne) czy da sie sterowac sila glosu za pomoca pilota od TV ? (moze jakies inne rozwiazanie sterujace glosnoscia na wyjsciu optycznym bez uruchamiania glosnikow wewnetrznych)
3. Czy da sie zapamietac ustawienia 4:3 16:9 itd per kanal tv?
4. Czy ma ktos gdzies sprawdzony firmware z obsluga samby? (windows share)
5. Pozatymi wszystkimi wadami (moze ktores uda mi sie dzieki wam rozwiazac) czy nasze 650'siatki nie sa zajefajne? :D

1. Nie
2. Nie
3. Nie
4. nie wiem
5. Są :)
 

mcold

New member
luzikos napisał:
4. Czy ma ktos gdzies sprawdzony firmware z obsluga samby? (windows share)
Nie ma czegoś takiego, z wielu względów, głównie kopirajtowo-gwarancyjnych.
Poza tym nikt nie weźmie odpowiedzialności jak sobie uwalisz TV czyimś FW i będziesz potem mieć pretensje. Sam sobie musisz spaczować FW (opis masz kilka stron wcześniej). Do tego dograć moduł CIFS i napisać skrypt albo go wywoływać z palca. Opisy masz w necie. Dobra rada - najpierw czytać, potem zrozumieć, na końcu robić. Kolejność inna niż sugerowana zwiększa prawdopodobnieństwo nieoczekiwanych wydatków.
 

luzikos

New member
mcold napisał:
Nie ma czegoś takiego, z wielu względów, głównie kopirajtowo-gwarancyjnych.
Poza tym nikt nie weźmie odpowiedzialności jak sobie uwalisz TV czyimś FW i będziesz potem mieć pretensje.
W dobie torrentow, rapidow crackow i grom wie czego tam jeszcze ..no bez przesaaady:p
Jestem w pelni swiadom zagrozen, mimo wszystko pytam.
mcold napisał:
Sam sobie musisz spaczować FW (opis masz kilka stron wcześniej). Do tego dograć moduł CIFS i napisać skrypt albo go wywoływać z palca. Opisy masz w necie. Dobra rada - najpierw czytać, potem zrozumieć, na końcu robić. Kolejność inna niż sugerowana zwiększa prawdopodobnieństwo nieoczekiwanych wydatków.
Z tego co zrozumialem to jest tam jakis bootloader ktory w przypadku sfakanego firmware bedzie sie zapetlal
1. W jaki sposob mozna sie podlaczyc do konsoli tv? rs232? tak o poprostu? czy moze potrzebny jakies ttl-rs232?
2. Co mi da podlaczenie po konsoli? bede mogl z poziomu bootloadera zaladowac stary firmware? ewentualnie firmware z pen'ka?
3. Czy znane sa przypadki niepowodzenia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry