Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Angus

New member
No dobra dzieki za odpowiedz...Ale czy w UPC jest EuroSport HD bo szczerze tonie mam pojecia...Mam jeszcze jedno pytanie gdy wchodze do menu daje zakladke Kanał to wszystko sie swieci na szaro i nawet nie moge tak wejsc, a wczesniej jak dalem aby wyszukalo te kanaly to owszem znalazl ich troche ale zaden nie chcial isc jaka tego przyczyna sa zakodowane?...
 

luchuma

New member
Angus napisał:
No dobra dzieki za odpowiedz...Ale czy w UPC jest EuroSport HD bo szczerze tonie mam pojecia...Mam jeszcze jedno pytanie gdy wchodze do menu daje zakladke Kanał to wszystko sie swieci na szaro i nawet nie moge tak wejsc, a wczesniej jak dalem aby wyszukalo te kanaly to owszem znalazl ich troche ale zaden nie chcial isc jaka tego przyczyna sa zakodowane?...

nie ma w UPC

dostepne HD to TVN, TVS, national geographic, history, polsat sport, canal + sport, HBO

pewnie masz wybrany pakiet analogowy, najtanszy cyfrowy pakiet 65 zeta
zadzwon do nich i sie dowiedz ;] albo wez talerz
 

Pryk99

New member
Angus napisał:
No dobra dzieki za odpowiedz...Ale czy w UPC jest EuroSport HD bo szczerze tonie mam pojecia...Mam jeszcze jedno pytanie gdy wchodze do menu daje zakladke Kanał to wszystko sie swieci na szaro i nawet nie moge tak wejsc, a wczesniej jak dalem aby wyszukalo te kanaly to owszem znalazl ich troche ale zaden nie chcial isc jaka tego przyczyna sa zakodowane?...

Witam, zmień na odbiór TV i będziesz miał obcję Kanał. Co do znalezionych kanałów napisz więcej, jaki dostawca?
 

mcold

New member
Angus napisał:
No dobra dzieki za odpowiedz...Ale czy w UPC jest EuroSport HD bo szczerze tonie mam pojecia...Mam jeszcze jedno pytanie gdy wchodze do menu daje zakladke Kanał to wszystko sie swieci na szaro i nawet nie moge tak wejsc, a wczesniej jak dalem aby wyszukalo te kanaly to owszem znalazl ich troche ale zaden nie chcial isc jaka tego przyczyna sa zakodowane?...
Zapomnij o UPC. Żeby u nich mieć pakiet cyfrowy musisz mieć ich dekoder (nie da się kupić/wypożyczyć samej karty, modułu itd). Kolejne pudło dublujące to co ma Twój TV. Weź sobie np. Cyfrę+, teraz jest jakaś promocja że opcje HD są za darmo przez całą umowę. Finansowo wyjdzie Ci podobnie jak abonament UPC, może ciut drożej (parę złotych), a jakość niebo lepsza.

OFFtopicznie, ale może się komuś przyda (a głośno o tym nie mówią):
Cyfra+ 12 listopada uruchomiła świąteczną promocje dla abonentów pakietów Komfortowego+ lub wyżej. Wystarczy od 12 listopada wejść do ICA, w zakładkę promocje i uaktywnić sobie do końca grudnia pakiet HBO (HBO, HBO2 i HBO Comedy) bezpłatnie, z tego co w regulaminie to po tym okresie po prostu wygasa i nie trzeba za niego dalej płacić. Miło.
 
Ostatnia edycja:

Angus

New member
Dobra dzieki wszystkim za odpowiedz. Mam UPC Cyfrowe z nagrywarka ale bez HD wiec zeby miec HD musze zadzwonic do UPC i sie dowiedziec ile to kosztuje, a zrezygnowac z UPC raczej nie chce gdyz mam internet, telefon i kalowke razem wiec place taniej ....Kolega mcold napisal ze dekoder UPC dubluje to co mam w TV co miales dokladniej na mysli ??
 

ikanek

New member
Witam forumowiczow
Jezeli mozna podepne sie pod ten temat z takim oto pytaniem :
czy ktos z Was ma doswiadczenie z LE37B65 podpietym do zwyklej anteny (sygnal analogowy) ? Czy ibraz jest akcpetowalny? Jak sobie radzi ten tv ze slabym sygnalem?
Dziekuje i pozdrawiam
 

Windy

New member
ikanek napisał:
czy ktos z Was ma doswiadczenie z LE37B65 podpietym do zwyklej anteny (sygnal analogowy) ? Czy ibraz jest akcpetowalny? Jak sobie radzi ten tv ze slabym sygnalem?Dziekuje i pozdrawiam

Ja ze zwykłej pokojowej anteny odbieram Polsat (bo TV do dekodera n podpięty) i jak dla mnie bardzo dobrze sobie radzi. Odnoszę wrażenie, że nie tylko obraz (bo to samo prze się się rozumie) ale i sygnał jest nieco czystrzy i lepszy niż na dotychczasowym TV (CRT).
 

mcold

New member
Angus napisał:
....Kolega mcold napisal ze dekoder UPC dubluje to co mam w TV co miales dokladniej na mysli ??

Cyfrowy dekoder UPC to nic innego jak tuner DVB-T/C z MPEG-2/4. Dokładnie to samo ma wbudowany Twój TV. Rzecz w tym, że mimo że TV widzi kanały cyfrowe UPC, to nie da się ich oglądać bo są zakodowane. Co najwyżej możesz sobie EPG na nich pooglądać. Problem - że UPC nie przewiduje w ofercie modułu CI który mógłbyś włożyć do TV i dekodować sobie to bez problemu z poziomu TV, tylko wciska dodatkowy dekoder. Czyli kolejne pudło, kolejny pilot, dodatkowy kabel, zajęte jedno złącze. Mało optymalne :]
 

Angus

New member
mcold napisał:
Cyfrowy dekoder UPC to nic innego jak tuner DVB-T/C z MPEG-2/4. Dokładnie to samo ma wbudowany Twój TV. Rzecz w tym, że mimo że TV widzi kanały cyfrowe UPC, to nie da się ich oglądać bo są zakodowane. Co najwyżej możesz sobie EPG na nich pooglądać. Problem - że UPC nie przewiduje w ofercie modułu CI który mógłbyś włożyć do TV i dekodować sobie to bez problemu z poziomu TV, tylko wciska dodatkowy dekoder. Czyli kolejne pudło, kolejny pilot, dodatkowy kabel, zajęte jedno złącze. Mało optymalne :]

No tak ale niestety juz mam UPC i niechce rezygnowac. Ale mam podlaczone zwyklym kablem SCART a puki co mam dekoder z nagrywarka bez HD i ona nie posiada wejscia HDMI moze to tez jest wina slabszego obrazu jutro mam zamiar zadzwonic do UPC i zapytac o ewentualna wymiane dekodera na HD. Myslisz ze slabsza jakosc obrazu moze byc spowodowana wlasnie tym ze nie jest przesylany sygnal przez HDMI ??
 

mcold

New member
Angus napisał:
No tak ale niestety juz mam UPC i niechce rezygnowac. Ale mam podlaczone zwyklym kablem SCART a puki co mam dekoder z nagrywarka bez HD i ona nie posiada wejscia HDMI moze to tez jest wina slabszego obrazu jutro mam zamiar zadzwonic do UPC i zapytac o ewentualna wymiane dekodera na HD. Myslisz ze slabsza jakosc obrazu moze byc spowodowana wlasnie tym ze nie jest przesylany sygnal przez HDMI ??

Sygnał SD będzie co najwyżej upscalowany przez HDMI. Jeśli jakość jest marna, to raczej sie nie poprawi. U mnie na dekoderze SD podłaczonym przez SCART (C+) jakość była w zasadzie identyczna jak na obecnym dekoderze HD podłaczonym przez HDMI. Myślę że to może być problem samej kablówki, ewentualnie kalibracji TV.
 

Angus

New member
mcold napisał:
Sygnał SD będzie co najwyżej upscalowany przez HDMI. Jeśli jakość jest marna, to raczej sie nie poprawi. U mnie na dekoderze SD podłaczonym przez SCART (C+) jakość była w zasadzie identyczna jak na obecnym dekoderze HD podłaczonym przez HDMI. Myślę że to może być problem samej kablówki, ewentualnie kalibracji TV.

Ok wiec trzeba sie cieszyc tym co sie ma i miec nadzieje ze programow HD przybedzie. A nie wiesz jak wyglada sprawa podlaczenia komputera do TV jak obraz wyglada? ( Jezeli chodzi o sam kabel to chyba HDMI-DVI mam racje? no wiadomo jezeli ktos ma karte z wejsciem HDMI to wtedy zwykly kabel z dwoma jednakowymi koncowkami )
 

luchuma

New member
Angus napisał:
Ok wiec trzeba sie cieszyc tym co sie ma i miec nadzieje ze programow HD przybedzie. A nie wiesz jak wyglada sprawa podlaczenia komputera do TV jak obraz wyglada? ( Jezeli chodzi o sam kabel to chyba HDMI-DVI mam racje? no wiadomo jezeli ktos ma karte z wejsciem HDMI to wtedy zwykly kabel z dwoma jednakowymi koncowkami )

netbooka samsung n510 podpinalem przez zwykly kabel analogowy i obraz mi sie podobal :) kazdemu podoba sie co innego wiec musisz sprawdzic, co do ogladania samych filmow na TV przez kabel czy przez usb to wole USB, jest lepsza jakosc obrazu, przecietny DVDrip wyglada bombowo a przez kabel obraz jest juz gorszy... przy BDripach<MKV> juz nie widac roznicy

co do wygladu samego pulpitu na TV to wszystko zalezy od rozdzielczosci
 

whiteman

Member
Angus napisał:
Ok wiec trzeba sie cieszyc tym co sie ma i miec nadzieje ze programow HD przybedzie. A nie wiesz jak wyglada sprawa podlaczenia komputera do TV jak obraz wyglada? ( Jezeli chodzi o sam kabel to chyba HDMI-DVI mam racje? no wiadomo jezeli ktos ma karte z wejsciem HDMI to wtedy zwykly kabel z dwoma jednakowymi koncowkami )
Mozesz tez kupic zwykly kabel hdmi-hdmi i przejsciowke DVI-HDMI. Rozwiazanie o tyle lepsze, ze kiedys tego kabla bedziesz mogl uzyc z innym urzadzeniem.

Jakosc obrazu konfiguracji Komp-TV jest bardzo dobra. Natomiast same filmy w zaleznosci od urzytych kodekow i filtrow moga wygladac gorzej lub lepiej. Na domyslnych ustawieniach na pewno DVDrip'y beda gorszej jakosci niz odtwarzane przez TV.
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
mcold napisał:
Wystarczy od 12 listopada wejść do ICA, wzakładkę promocje i uaktywnić sobie do końca grudnia pakiet HBO (HBO,HBO2 i HBO Comedy) bezpłatnie, z tego co w regulaminie to po tym okresiepo prostu wygasa i nie trzeba za niego dalej płacić. Miło.

Witam. możesz się pochwalić jak to zrobiłeś?:confused: , że masz HBO ja też jestem abonentem Cyfry+ i jestem właśnie po rozmowie z infolinią mam pakiet Komfortowt i mnie zaoferowali w ramach prezentu Canal+ do konca grudnia gratis. A co do HBO wyjaśnili że promocja nie obejmuje HBO i zaproponowali za 29.90zł jako dodadkowo. Dokładnie w ICA 2.12.2009 można tą promocję przedłużyć do konca stycznia, ale tylko na Canal+.
 
Ostatnia edycja:

mcold

New member
Pryk99 napisał:
Witam. możesz się pochwalić jak to zrobiłeś?:confused: , że masz HBO ja też jestem abonentem Cyfry+ i jestem właśnie po rozmowie z infolinią mam pakiet Komfortowt i mnie zaoferowali w ramach prezentu Canal+ do konca grudnia gratis. A co do HBO wyjaśnili że promocja nie obejmuje HBO i zaproponowali za 29.90zł jako dodadkowo. Dokładnie w ICA 2.12.2009 można tą promocję przedłużyć do konca stycznia, ale tylko na Canal+.

Widocznie czekają różne prezenty. Na mnie czekał pakiet HBO, bo Canal+ mam od roku z promocji Rok z C+ czy jakoś tak (przy przedłużaniu umowy dostałem pakiet Komfortowy i do tego C+ za darmo na 11 miesięcy). W każdym razie warto zajrzeć na swoje konto w ICA i sprawdzić, bo sami z siebie jakoś ani nie zadzwonią, ani maila nie przyślą a czas leci.
 

Pryk99

New member
mcold napisał:
Widocznie czekają różne prezenty. Na mnie czekał pakiet HBO, bo Canal+ mam od roku z promocji Rok z C+ czy jakoś tak (przy przedłużaniu umowy dostałem pakiet Komfortowy i do tego C+ za darmo na 11 miesięcy). W każdym razie warto zajrzeć na swoje konto w ICA i sprawdzić, bo sami z siebie jakoś ani nie zadzwonią, ani maila nie przyślą a czas leci.

Witam. chyba tak ja jestem abonentem u nich od 7 lat i mam już ich serdecznie dość. Czekam tylko do konca umowy i im bardzo dziękuję za ich wspaniały dekoder Philipsa HD za kanały HD płatne po 5 zł i słuchania bzdetów na infolini. Przykładowo N-ka w promocji za 48 zł daje 10 programów HD. Zastanawiam się też aby wypowiedziec im teraz umowę bo bez zgody abonentów od lipca podniesli opłaty za pakiety a to jest naruszenie zawartej umowy.
P.S Na ICA slędzę ich dokładnie bo tez jestem w Złoty Plus i wymieniam punkty
 
Ostatnia edycja:
Do góry