Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

marklask

New member
Witam,
kupując telewizor 40B650 myślałem, że będzie można korzystać z wbudowanej przeglądarki internetowej. Ale niestety nie ma? Szkoda bo fajna funkcja. A jak myślicie czy do tych telewizorów, jak robią nowe firmware, zrobią kiedyś przeglądarkę :)
 

zuto

New member
marklask napisał:
Witam,
kupując telewizor 40B650 myślałem, że będzie można korzystać z wbudowanej przeglądarki internetowej. Ale niestety nie ma? Szkoda bo fajna funkcja. A jak myślicie czy do tych telewizorów, jak robią nowe firmware, zrobią kiedyś przeglądarkę :)

aha... Opera w wersji 13.5 będzie działać.
są jakieś problemy z IE więc zostaje tylko Opera.
 

muchac35

New member
pisałem już kilka razy jak skopiować pliki na pamięć tv
niestety do tej pory nie udało mi się to
ktoś pisał że po zmianie oprogramowania na 2004.1 i po resecie jest dostęp do pamięci Tv - niestety u mnie tak nie jest mimo że przywróciłem soft 2004.1 i zrobiłem reset
podpowie mi ktoś jak mieć dostęp do pamięci TV?????????
 

tribon

New member
Jeśli macie problem z odtwarzaniem plików mkv to polecam dodatkowy zabieg:
Za pomocą mkvmerge GUI należy usunąć plik z napisami i usunąć "attachements" (zazwyzaj fonty). Następnie muxujemy do nowego pliku. U mnie zadziałało w jednym pliku...:cool:

Edit: Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie przygotować jeden wielki manual co czym i jak przerabiać...:(
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
Pryk99 napisał:
po wgraniu softu 2005 też znikneła pamięć TV, jak wróciłem do 2004.1 też było jej brak. Dopiero na 2004.1 zrobiłem / Reset / i teraz jest OK.

A czy próbowałeś zrobić reset na nowym sofcie (2005)? Jeśli nie działało, to chyba trzeba nękać Samsunga. Ktoś wcześniej cytował korespondencję z Samsungiem, w której producent stwierdził jakoby problemy z dostępem do pamięci TV były przejściowe i miały być rozwiązane w nowej edycji firmware. Nowy firmware się pojawił i jak widać - kiszka.

P.S. Ja jeszcze jadę na starym firmware, ale ja nigdy nie miałem kłopotów w dostępem do pamięci TV.
 

zuto

New member
tribon napisał:
Jeśli macie problem z odtwarzaniem plików mkv to polecam dodatkowy zabieg:
Za pomocą mkvmerge GUI należy usunąć plik z napisami i usunąć "attachements" (zazwyzaj fonty). Następnie muxujemy do nowego pliku. U mnie zadziałało w jednym pliku...:cool:

Edit: Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie przygotować jeden wielki manual co czym i jak przerabiać...:(

Przed zakupem nowego TV jednym z moich faworytów był właśnie 40B651 i właśnie z powodu tego jego "kombajnowości" sobie odpuściłem.
Czytając ten wątek widzę że to była trafna decyzja. TV ma swoje przeznaczenie i ma dobrze wyświetlać podany sygnał, a łącznie z decyzją zakupu TV była decyzja zakupy "MediaBoxa" (ja to tak nazywam... woxter, popcorn itp.). Mam teraz Woxtera podpietego pod TV i ZERO problemów z czymkolwiek. A gdybym kupił TV "kombajn" to widzę że tylko by mnie krew zalewała że "miało być tak pięknie...."
 

Pryk99

New member
sam650 napisał:
A czy próbowałeś zrobić reset na nowym sofcie (2005)? Jeśli nie działało, to chyba trzeba nękać Samsunga. Ktoś wcześniej cytował korespondencję z Samsungiem, w której producent stwierdził jakoby problemy z dostępem do pamięci TV były przejściowe i miały być rozwiązane w nowej edycji firmware. Nowy firmware się pojawił i jak widać - kiszka.

P.S. Ja jeszcze jadę na starym firmware, ale ja nigdy nie miałem kłopotów w dostępem do pamięci TV.

Witam, jak dla mnie w nowym firmware 2005 nic istotnego nie zmienili dla przeciętnego użytkownika, dlatego pozostałem przy 2004.1. Miałem nadzieję, że poprawią ingeręcję użytkownika w Content Library poprzez wgranie własnej zawaryości. Ale widzę, że jest podobnie jak z Cyfrą + i dekoderem Philipsa HD w ofercie reklamowali dysk 250 GB a w rzeczywistości jest 100 GB bo Cyfra + zarezerwowała resztę na biblotekę. Swoja drogą Sansung w tych czasach nie popisał się z wielkością pamięci. Ale z tym ich 1 GB w Content Library przstałem walczyć poprostu kupiłem pendrive 32 GB i podłączyłem pod 2 USB i tam mam co mi jest potrzebne.:)
 

tribon

New member
Horhe Ortega napisał:
Ref. frames jest za wysoka przy pełnej rozdzielczości 1920x1080.Przy tym B-frames-16!Dlatego nie pomaga sama zmiana Level.Przekoduj do np. 5 ref. frames w level 4.1 i powinno pójść.

Jakiego programu użyć do tej operacji?
 

pldeczek1

New member
zuto napisał:
Przed zakupem nowego TV jednym z moich faworytów był właśnie 40B651 i właśnie z powodu tego jego "kombajnowości" sobie odpuściłem.
Czytając ten wątek widzę że to była trafna decyzja. TV ma swoje przeznaczenie i ma dobrze wyświetlać podany sygnał, a łącznie z decyzją zakupu TV była decyzja zakupy "MediaBoxa" (ja to tak nazywam... woxter, popcorn itp.). Mam teraz Woxtera podpietego pod TV i ZERO problemów z czymkolwiek. A gdybym kupił TV "kombajn" to widzę że tylko by mnie krew zalewała że "miało być tak pięknie...."

No to kolego chyba nie widziales roznicy w odtwarzaniu tego samego filmu z innego zewnetrznego odtwarzacza . Powiem szczerze mialem przez chwile dosyc tego przerabiania plikow itd przecierz moje dvd hd rownierz odtwarza filmy z pendriva i niby jest prosciej ale jak zobaczylem jakosc obrazu to klapa aż takiej roznicy sie nie spodziewałem powiem szczerze że wogole roznicy w obrazie sie nie spodziewalem przeciez dvd ma wyjscie hdmi a to ten sam plik.
Powiem tak 95% filmow jakie zasysam (a bylo tego okolo 100) idzie bez problemu prze share manager a z pamieci przenosnej 99% Jedyne co trzeba nieraz zrobic to przekonwertowac pocornem dts co trwa okolo 15 minut na moim slabym serwerku wiec tragedi nie widze co do napisow ssub-edit i rowniez nie ma problemu :hihi:
 

zuto

New member
pldeczek1 napisał:
No to kolego chyba nie widziales roznicy w odtwarzaniu tego samego filmu z innego zewnetrznego odtwarzacza
.....
.....

Może i jest tak jak mówisz, ale ja w tym wątku widzę tylko lament i problemy.
Moje DVD również ma USB, ale jednak z "MediaBoxa" jest również spora różnica. Mam również odtwarzacz BD więc wiem co znaczy dobry obraz i mam porównanie sygnału z różnych źródeł, również konwertowanych specjalnie z BD do pliku skopiowanego do Woxtera (iso).
Ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje, a forum jest od tego żeby je spokojnie wymieniać (zdania).
--
aha... miałem również okazję porównać odtwarzanie plików z 40B651... powiem tak, te które były na HDD podpiętym pod USB poszły i obraz był OK, ale jednak na kolana bym nie upadł, ot normalne odtwarzanie.
 

dzony43

New member
Witam, jestem nowy na forum, niedawno zakupiłem owy telewizor Samsung LE32B650 i zastanawia mnie w jaki sposób mogę go podłączyć do sieci WiFi. Czy poprzez dowolny adapter wifi pod usb (choćby TP-LINK z allegro za 20zł), czy może Samsung opracował coś specjalnego?
Szczerze mówiąc taki adapter pod usb nie byłby najestetyczniejszym rozwiązaniem, ze względu na fakt, iż po podłączeniu do złącza USB telewizora wystawałby poza jego "ramy"...
Dodam iż podłaczenie kablem rj45 odpada, ze względu na estetykę i odległość routera od telewizora.
Liczę na rozwianie moich wątpliwości;)
 

zuto

New member
dzony43 napisał:
Witam, jestem nowy na forum, niedawno zakupiłem owy telewizor Samsung LE32B650 i zastanawia mnie w jaki sposób mogę go podłączyć do sieci WiFi. Czy poprzez dowolny adapter wifi pod usb (choćby TP-LINK z allegro za 20zł), czy może Samsung opracował coś specjalnego?
Szczerze mówiąc taki adapter pod usb nie byłby najestetyczniejszym rozwiązaniem, ze względu na fakt, iż po podłączeniu do złącza USB telewizora wystawałby poza jego "ramy"...
Dodam iż podłaczenie kablem rj45 odpada, ze względu na estetykę i odległość routera od telewizora.
Liczę na rozwianie moich wątpliwości;)

no to masz trochę do poczytania... w tym wątku już o tym było.
tak w skrócie... Samsung ma własny adapter, ale również działają na nim inne adaptery pod USB. Jakie? a tego już nie pamiętam, więc albo ktoś Ci podpowie, albo sam doczytasz.
 

slawek1946

New member
dzony43 napisał:
Witam, jestem nowy na forum, niedawno zakupiłem owy telewizor Samsung LE32B650 i zastanawia mnie w jaki sposób mogę go podłączyć do sieci WiFi. Czy poprzez dowolny adapter wifi pod usb (choćby TP-LINK z allegro za 20zł), czy może Samsung opracował coś specjalnego?
Szczerze mówiąc taki adapter pod usb nie byłby najestetyczniejszym rozwiązaniem, ze względu na fakt, iż po podłączeniu do złącza USB telewizora wystawałby poza jego "ramy"...
Dodam iż podłaczenie kablem rj45 odpada, ze względu na estetykę i odległość routera od telewizora.
Liczę na rozwianie moich wątpliwości;)

Tu pisze
http://www.samsung.com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/index.html
 

Angus

New member
Witam wszystkich forumowiczow . Stalem sie posiadaczem 32b650 i tak szczerze powiedziawszy nie jestem w pelni zadowolony wlaczam np EuroSport i obraz wcale nie powala ktos ma jakies rady moze na polepszenie obrazu??
 

luchuma

New member
Angus napisał:
Witam wszystkich forumowiczow . Stalem sie posiadaczem 32b650 i tak szczerze powiedziawszy nie jestem w pelni zadowolony wlaczam np EuroSport i obraz wcale nie powala ktos ma jakies rady moze na polepszenie obrazu??

Wykup eurosport HD :)
obraz powali na pysk

standardowy eurosport jest niskiej jakosci i nadawany w 4:3

cos jakby DVDrip porownywac do BDrip...
 
Ostatnia edycja:
Do góry