Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

muchac35

New member
Pryk99 napisał:
Witam, włóż USB / pendrive /z zawartością np.mp3 nacisnij na pilocie / Media / za pomocą czerwonego przejdz do USB nacisnij OK, bedziesz miał zawartość USB potem na pilocie / Tools / i tam masz co chcesz przenieść albo 1 plik albo cały katalog.


podłączyłem pendrive z kilkoma mp3 (które bez problemu mi odtwarza TV)
wciskam na pilocie MEDIA.P następnie czerwony i ok
ale TOOLS nie działa wciskam i nic tylko kontrolka czerwona na dole TV miga (na dole w menu też nie ma informacji ze ten guzik (tools) jest aktywny (są tylko aktywne wtedy czerwony i EXIT)
dodam że mam najnowszy soft z oryginalnej strony samsunga
Jeśli komuś działa to kopiowanie to bardzo proszę napisać kroczek po kroczku ja się to robi
 

muchac35

New member
Pryk99 napisał:
I co wtedy Ci się wyswietla? czerwony i wybierasz USB.


wyświetla sie narysowane złącze USb obok pisze Data Traweler2.0 (bo tak sie nazywa nój pendrive) na dole wprawdzie jest aktywne Narzędzia ale jak wcisnę to tylko jest do wyboru bezpieczne odłaczanie lub jeszce (gdy są jpg) pokaz slajdów, odtw tę gr, informacja, no i bezpieczne odtwarzanie

u góry jest do wyboru folder, preferencje, widok podst, czas, kolor jakiekolwiek bym nie wybrał jest tak samo
a na jakim oprogramowaniu działa to kopiowanie?
 

Pryk99

New member
Nie tak, jak wcisniesz / Media / potem czerwony, i masz do wyboru / Pamięc TV / Usb / strzałkami najedz na USB potem srodkowy OK, jak Ci sie otworzy pamięć pendriwe naciskasz / Tools / i tam masz do wyboru co chcesz zrobić.
 

muchac35

New member
Pryk99 napisał:
Nie tak, jak wcisniesz / Media / potem czerwony, i masz do wyboru / Pamięc TV / Usb / strzałkami najedz na USB potem srodkowy OK, jak Ci sie otworzy pamięć pendriwe naciskasz / Tools / i tam masz do wyboru co chcesz zrobić.


jak wcisne media.p na pilocie a następnie czerwony to wyświetla mi sie tylko napisz Data Traweler 2,0 i nic więcej nie mam nic więcej do wyboru jedynie co to moge wcisnąć OK
mój nr GG to 5352649 może tak bylo by szybciej ok?
 

adwolf

New member
Witam. Kiedyś miałem dostęp do Pamięci Tv i wgrywania tam np. mp3 ale pewnego dnia znikł dostęp do w/w pamięci i już się nie wyświetla.
Jeśli ktoś rozwiąże ten problem to proszę o info.
 

Pryk99

New member
adwolf napisał:
Witam. Kiedyś miałem dostęp do Pamięci Tv i wgrywania tam np. mp3 ale pewnego dnia znikł dostęp do w/w pamięci i już się nie wyświetla.
Jeśli ktoś rozwiąże ten problem to proszę o info.

Witam, mnie po wgraniu softu 2005 też znikneła pamięć TV, jak wróciłem do 2004.1 też było jej brak. Dopiero na 2004.1 zrobiłem / Reset / i teraz jest OK. Może moj to szczególny przydadek;) W moim TV to pomogło.
 
Ostatnia edycja:

MarekWoj

New member
mcold napisał:
Ciekawe jaki format i kompresję zastosują. Biorąc pod uwagę że mój tuner sat z funkcją PVR nagrywa w formacie trp to godzina nagrania zajmuje 6GB.
Mój tuner SAT zrzuca na USB strumień MPEG2 który dostaje z anteny, bez żadnej obróbki.
W przypadku kanałów SD jest to około 2GB na godzinę nagrania.
W instrukcji napisali że potrzebny jest dysk / pendrive o szybkości minimum 10MB/s ale bez najmniejszego problemu działa stary pendrive Kingstona który ma zapis 1,5MB/s :D

Jak myślę TV również będzie zapisywał dokładnie to co dostanie z anteny w przypadku programów cyfrowych, a że jest to MPEG4 to prawdopodobne jest że będzie to o połowę mniej, czyli 1GB na godzinę.

Pytanie co z programami analogowymi, ale pewnie tych nie będzie można nagrać.
 

MiNos

New member
Czy może ktoś podać link to tutoriala jak poprawnie skonwertować napisy z txt do srt? Robię w ciemno ale chyba coś nie działa bo windowsowy player nie chce ich czytać więc pewnie na TV też będzie problem.

Dodam ze test TXT - napisy działają poprawnie a test SRT napisy uciekaja...
 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
Witam.
Wiem że to może kogoś śmieszyć bo ja sam zgłupiałem. Ale czy mając w tv LE32B650 tuner DVB-T MPEG4 Można odbierać kanały nadawane w DVB-T MPEG2 ? Bo takowe są w kablówce...
 

MouseMan

New member
edi730 napisał:
Witam.
Wiem że to może kogoś śmieszyć bo ja sam zgłupiałem. Ale czy mając w tv LE32B650 tuner DVB-T MPEG4 Można odbierać kanały nadawane w DVB-T MPEG2 ? Bo takowe są w kablówce...
Można, ale w kablówce będziesz używał DVB-C raczej.

Przy okazji do użytkowników kablówek, które dają moduły CI (zamiast dekodera zewnętrznego). Moja kablówka dopiero zaczyna kodować w Conax, dostałem moduł CI, ale czasami trochę się tnie na kanałach HD. Jakie modele (firma/model) modułów CI macie?
 

kalambur

New member
MiNos napisał:
Czy może ktoś podać link to tutoriala jak poprawnie skonwertować napisy z txt do srt? Robię w ciemno ale chyba coś nie działa bo windowsowy player nie chce ich czytać więc pewnie na TV też będzie problem.

Dodam ze test TXT - napisy działają poprawnie a test SRT napisy uciekaja...

programem subedit player odpalasz film patrzysz jaki ma fps np 23,976 lub 25,000 lub inny, następnie zamykasz film i tym samym programem otwierasz plik otwórz plik znapisami do tego filmu, następnie dajesz w zakładce plik export i subripp (srt) zapisz ustawiasz fps taki jak odczytałeś w filmie np 23,976 i gotowe takie napisy wraz z filmem odtwarzasz na telewizorze bez problemu.
 

bobby_69

New member
MiNos napisał:
Czy może ktoś podać link to tutoriala jak poprawnie skonwertować napisy z txt do srt? Robię w ciemno ale chyba coś nie działa bo windowsowy player nie chce ich czytać więc pewnie na TV też będzie problem.

Dodam ze test TXT - napisy działają poprawnie a test SRT napisy uciekaja...
A Windowsowy player wogóle czyta jakieś napisy?
Przeważnie robi to za niego jakiś kodek np. FFDSHOW.
Filozofia żadna(jeżeli txt jest zsynchronizowany z filmem srt też bedzie) Subtitle workshop otworzyć napisy -> zapisz jako -> w okienku dwuklik na subrip i tyle mają działać.

@MouseMan

http://www.allegro.pl/item794108613_modul_ci_dostepu_warunkow_technisat_conax_8556.html

bez żadnych problemów.
 

bobitos

New member
Witam
Ostatnio wgrałem najnowszy soft 2005.0 na nieoryginalny 2004.1 ( ten do zmiany obrazu ) no i po zmianie w opcjach nie mogę ustawić rozmiaru : oryginał !!!!! Jest tylko dopasuj . Czy ktoś się spotkał z czymś takim..
PZDR
 

grabarzzz

New member
Samsung 40b650 zmniejszony obraz z komputera hdmi/dvi

Witam wszystkich,
Mam mały problem z obrazem. Obraz z komputera na TV jest o jakieś 1,5 cm mniejszy z każdej strony(czarna ramka). (Przy każdej rozdzielczości)

Mój TV to 40b650
podłączony przez kabel DVI/HDMI
Karta to radek seria hd 4800
System win 7 64bit
Nie aktualizowałem jeszcze sterów TV

W sterownikach karty graficznej ( Catalist Control Center) jest co prawda mozliwość rozciagniecia obrazu, ale akurat tylko na tym tv nie da się nic zmienic.

Sorrki jeżeli już ktoś pisał na ten temat ale wątek ma 330 stron, a wyszukiwanie nie pomogło.

Z góry dzięki
 

dragon79

Member
grabarzzz napisał:
Witam wszystkich,
Mam mały problem z obrazem. Obraz z komputera na TV jest o jakieś 1,5 cm mniejszy z każdej strony(czarna ramka).
W sterownikach ATI Catalyst Control Center jest zakładka DTV (HDMI) a w niej Scaling Options. Domyślnie jest ustawiony Underscan. Ustaw suwak na 0% i po kłopocie.
 

korczyniak

New member
sznaucerowaty napisał:
U mnie też nie widzi dużego pliku .mkv (8,8 GB), bez względu na rodzaj widoku wybranego w Media Playerze. Tak samo jest po zmianie rozszerzenia na avi. Z prawie siedmiogigowym filmem (6,9) też miałem problem, ale w widoku Tytuł. W Podstawowym go widział, odtworzyłem kilkanaście sekund i potem był już widoczny w Tytuł.
1,5 TB HDD na USB od Western Digital (My Book Essential), cztery partycje - filmowa ok. 700 GB. Aktualnie nieco ponad 700 pozycji (plus napisy).
Nie mam zielonego pojęcia od czego zależy widoczność plików .mkv. Podejrzewam, że wielkość ma znaczenie ;) , ale ktoś tu się chwalił kilkunastogigabajtowym filmem odtwarzanym bez problemu.

U mnie Pearl Harbour ma 20 GB i odtwarza bez problemu
 
Do góry