Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pryk99

New member
Witam, sam nie wiem jak to się stało ale po przycisnięciu MEDIA optucz USB, WiseLink pojawiło się Pamięć TV, i jest dostępne 148 MB / trochę mało ale zawsze coś / i można kopiować z pendrive. Jestem raczej pewien, że wczesniej tego nie było napiszcie czy wy też macie tą pamięć TV i ile?
 

mcold

New member
FW 2005 patched - problem ze skalowaniem

Po wgraniu pacza okazało się że mimo że w trakcie procesu paczowania jest informacja o ARv1 to TV nie pozwala skalować filmów przez USB. W moim konkretnym przypadku jest na sztywno ustawiona opcja Dopasuj i pomimo strzałek nic nie można zmienić. Z drugiej strony wszystkie jak do tej pory (testowałem 5 różnych filmów z różną rozdzielczością) wyświetlają się poprawnie na pełnym ekranie . Tak ma być (jakiś automat) czy coś jest skopane w patchu?
 

krisr77

New member
witam
zakupiłem le32b650
mam jedno pytanie.
podłączyłem go do kompa kablem vga i przy oglądaniu filmów (normalnych divxów, nie żadne hd) staszenie sie tnie. (chyba chodzi tu o tzw input laga) Dla mnie jest to tzw tearing czyli połowa ekranu nie synchronizuje sie z drugą.
Występuje na każdym filmie (nie musi byc to szybki film akcji - wystarczy szybki obrót kamery)

Na cyfrowym Polsacie (po komponencie) to nie występuje jest ok nawet przy szybkiej scenie.
Na xboxsie jeszcze nie sprawdzałem (nie doszedł mi kabel hdmi)

Da się coś z tym zrobić??? jakieś ustawienia??
Słyszałem o trybie gra ale u mnie nie ma takiej opcji (podejrzewam ze sie uaktywni sie jak podłącze cos pod hdmi)

Na razie odnośnie podłączania do kompa to wielkie żenua nawet moj stary lg 22 cale nie ma takiej przypadłości

ps2. czy istotne jest tu ze w trybie pc rozdzielczość jest ustawiona na 1680x1050??? (jest to klon obrazu z monitora 22 cale).
 
Ostatnia edycja:

arkadiuszdworza

New member
Ciekawostka, trailery ze strony HD-Trailers można oglądać na naszym TV z USB po zmianie rozszeżenia pobranego pliku z .mov na .mp4. Uwaga: sztuczka działa tylko przy plikach .mov ze znakiem Yahoo, Nie działa w przypadku plików ze znakiem Apple.
 

flyman

New member
Czy w Samsungach serii B650 istnieje możliwość podpięcia oprócz pendrive'a, hdd również napęd CD/DVD z interfejsem USB?
Mam zamiar kupić TV tej serii i mam w domu taki przenośny napęd DVD-RW na USB.
Można wówczas całkowicie wyeliminować odtwarzacz DVD.
Czy player w TV czyta tylko format plików tekstowych *.SRT ?
 

adamboro

New member
flyman napisał:
Czy w Samsungach serii B650 istnieje możliwość podpięcia oprócz pendrive'a, hdd również napęd CD/DVD z interfejsem USB?
Mam zamiar kupić TV tej serii i mam w domu taki przenośny napęd DVD-RW na USB.

Nie próbowałem, ale myślę, że będzie działać.
 

dragon79

Member
krisr77 napisał:
zakupiłem le32b650 [...] podłączyłem go do kompa kablem vga i przy oglądaniu filmów staszenie sie tnie. (chyba chodzi tu o tzw input laga) Dla mnie jest to tzw tearing czyli połowa ekranu nie synchronizuje sie z drugą.
Jeśli film się tnie to raczej wina kompa. Cięcie się obrazu to nie input lag. Proponuję podłączyć kompa przez DVI lub HDMI i sprawdzić efekt tym bardziej, że z opisu wynika problem tylko z tego rodzaju połączeniem. Jeśli będzie OK to może coś jest nie tak z gniazdem D-sub karty graficznej lub gniazdem D-sub TV. Sprawdź też ustawienia grafiki w tym odświeżanie obrazu (zalecane 60Hz). Możesz też spróbować podłączyć do TV inny komputer w ten sam sposób i porównać efekt.

krisr77 napisał:
ps2. czy istotne jest tu ze w trybie pc rozdzielczość jest ustawiona na 1680x1050??? (jest to klon obrazu z monitora 22 cale).

Raczej to nie powinno stanowić problemu. TV zrobi overscan do pełnej powierzchni matrycy.
 

Ironkos

New member
Czy posiada ktos podobny do mojego problem z funkcja "automatyczna szerokosc obrazu"?

Korzystam z telewizji analogowej. Wlaczajać tę opcje telewizor sam automatycznie dopasowuje obraz do rozmiarow ekranu (likwiduje letterbox!) Jednak opcja ta nie dziala na kazdych kanalach. Problemy wystepuja m in w programach grupy tvn. Na polsatach i niemieckojezycznych wszystko ladnie sie koryguje.

Ktos spotkal sie z tym jeszcze? Jest na to jakas rada ?
 

MiChalSzy

New member
Ironkos napisał:
Czy posiada ktos podobny do mojego problem z funkcja "automatyczna szerokosc obrazu"?

Korzystam z telewizji analogowej. Wlaczajać tę opcje telewizor sam automatycznie dopasowuje obraz do rozmiarow ekranu (likwiduje letterbox!) Jednak opcja ta nie dziala na kazdych kanalach. Problemy wystepuja m in w programach grupy tvn. Na polsatach i niemieckojezycznych wszystko ladnie sie koryguje.

Ktos spotkal sie z tym jeszcze? Jest na to jakas rada ?

Ja to zauważyłem po upgradzie firmware z 2001 do 2004. Niestety nie wiem jak to można naprawić bo po powrocie do 2001 problem cały czas występuje.
 

Xyhu

New member
PROSZĘ O POMOC - nie wiem co robić.

Podłączyłem do internetu swój TV kablem LAN. Mam w domu dwa komputery - jeden stacjonarny do którego podłączony jest router Linksys z którego przez Wifi mam dostęp do internetu na laptopa oraz od teraz kablem internet w TV.

Stworzyłem sobie sieć DLNA. Zainstalowałem na swoim laptopie program SAMSUNG PC Share Manager - i wszystko działa. TV jest widziany w programie i odwrotnie - udostępnione pliki w TV. Tutaj wszystko OK mimo tego że laptop śmiga na WiFi. ;)

Ale mam problem z INTERNET@TV. :(
Gdy wchodzę w jego usługi pokazuje się kolejno komunikaty:
Łączę - Start - Pobieranie by wreszcie wyskoczył komunikat: POŁĄCZENIE NIE UDAŁO SIĘ Z POWODU PROBLEMÓW Z SIECIĄ. :confused:

Dodam, że po podłączeniu kabla LAN za pierwszym razem nie miałem żadnej konfiguracji. Nie wyskoczyły żadne opisane w instrukcji komunikaty ("Umowa z Użytkownikiem" czy "Statystyka i analiza").

Co mam robić? Coś mam ustawić/zmienić na komputerze stacjonarnym do którego podłączony mam router?

Gdy robię test sieci automatyczny wszystko jest ok. Wyskakuje komunikat: Sieć użytkownika działa poprawnie.

Nie rozumiem?!
Pomocy ;)
 

mcold

New member
Xyhu napisał:
PROSZĘ O POMOC - nie wiem co robić.

Podłączyłem do internetu swój TV kablem LAN. Mam w domu dwa komputery - jeden stacjonarny do którego podłączony jest router Linksys z którego przez Wifi mam dostęp do internetu na laptopa oraz od teraz kablem internet w TV.

Stworzyłem sobie sieć DLNA. Zainstalowałem na swoim laptopie program SAMSUNG PC Share Manager - i wszystko działa. TV jest widziany w programie i odwrotnie - udostępnione pliki w TV. Tutaj wszystko OK mimo tego że laptop śmiga na WiFi. ;)

Ale mam problem z INTERNET@TV. :(
Gdy wchodzę w jego usługi pokazuje się kolejno komunikaty:
Łączę - Start - Pobieranie by wreszcie wyskoczył komunikat: POŁĄCZENIE NIE UDAŁO SIĘ Z POWODU PROBLEMÓW Z SIECIĄ. :confused:

Sprawdź sobie konfigurację routera.Wygląda na to że z adresu IP TV nie puszcza ruchu do internetu. Musisz obejrzeć 2 miejsca - konfiguracja firewall i konfiguracja filtrowania (nie wiem jak to jest w linksysie, takie pozycje są w np. DLINKach). Ewentualnie jest też możliwe że router nie przekazuje poprawnie info o DNSie do TV i stąd problem - sprawdź ustawienia, ewentualnie wyłącz DHCP i ustaw konfigurację sieci ręcznie.
 

marsz99

New member
dragon79 napisał:
Cytat:
Napisał krisr77
zakupiłem le32b650 [...] podłączyłem go do kompa kablem vga i przy oglądaniu filmów staszenie sie tnie. (chyba chodzi tu o tzw input laga) Dla mnie jest to tzw tearing czyli połowa ekranu nie synchronizuje sie z drugą.
Jeśli film się tnie to raczej wina kompa. Cięcie się obrazu to nie input lag.

Jeśli film się tnie to raczej wina kompa. Cięcie się obrazu to nie input lag. Proponuję podłączyć kompa przez DVI lub HDMI i sprawdzić efekt tym bardziej, że z opisu wynika problem tylko z tego rodzaju połączeniem. Jeśli będzie OK to może coś jest nie tak z gniazdem D-sub karty graficznej lub gniazdem D-sub TV. Sprawdź też ustawienia grafiki w tym odświeżanie obrazu (zalecane 60Hz). Możesz też spróbować podłączyć do TV inny komputer w ten sam sposób i porównać efekt.

Raczej to nie powinno stanowić problemu. TV zrobi overscan do pełnej powierzchni matrycy.

popieram...
ja oglądam filmy po d-sub i nie mam żadnych problemów z divx czy HD mkv więc sądzę że to wina kompa i karty u ciebie..
 

Xyhu

New member
mcold napisał:
Sprawdź sobie konfigurację routera.Wygląda na to że z adresu IP TV nie puszcza ruchu do internetu. Musisz obejrzeć 2 miejsca - konfiguracja firewall i konfiguracja filtrowania (nie wiem jak to jest w linksysie, takie pozycje są w np. DLINKach). Ewentualnie jest też możliwe że router nie przekazuje poprawnie info o DNSie do TV i stąd problem - sprawdź ustawienia, ewentualnie wyłącz DHCP i ustaw konfigurację sieci ręcznie.

Nie bardzo rozumiem co do mnie piszesz :D - nie jestem informatykiem. Znam sie tylko na podstawach.

Ale tak jak mówiłem/pisałem robiąc test sieci na TV wszystkie podpunkty są odchaczone czyli pozytywnie. DLNA działa. Ale Internet@TV nie. :confused:

Moze ktoś mi pomoże jakoś dokładniej/bardziej łopatologicznie. :D


EDIT
EDIT
EDIT:


Nie wiem jak to możliwe ale już działa INTERNET@TV. W routerze mam 4 wejscia, kabel włożyłem w ostatnie a nie drugie jak na początku. I chyba to było przyczyną problemów - tak mi się wydaje. Bo wcześniej tylko ręcznie wpisałem ustawienia sieci i nie pomagało. Pogmeralem coś w ustawieniach Linksys'a - równeiż nie pomogło. Zmiana wejścia była ostatnią jaka mi wpadła do głowy - hehehe...i udało się. Narazie działa wszystko. :bober: :blagam: :D

Dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

uznamer

New member
Xristof napisał:
demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php
Xristof, wielkie dzięki za ten link! Biorąc pod uwagę fakt, że na razie nie mam jeszcze ani TV cyfrowej ani odtwarzacza BD, to teraz dopiero (po 4 miesiącach posiadania LE46B651) mogę naprawdę sprawdzić co potrafi mój odbiornik. Obraz - rewelacja! Z jednym poważnym i dokuczliwym wyjątkiem. Brak dźwięku i to jakiegokolwiek. Nieme kino, po prostu. Początkowo tzn po przegraniu na pena TV nie widział ściągniętego trailera ale po zmianie rozszerzenia z m2ts na avi zobaczył i odtwarza go teraz pięknie lecz bez dźwięku. Jest to tym dziwniejsze, że MediaInfo pokazuje, iż jest to dźwięk ac-3 dwukanałowy o przepływności 256 Kb/s i częstotliwości próbkowania 48 kHz. Może mi ktoś z Was podpowiedzieć w czym problem i jak go rozwiązać? Na kompie odtwarzam te pliki poprawnie (obraz i dźwięk) w Media Player Classic ale dopiero po ściągnięciu codeca CoreAVC. Niestety w wersji trial 14-dniowej.
 

sznaucerowaty

New member
ryc3rz napisał:
1.)
Głośność PS3 slim- w różnych miejscach prezczytałem,że jest dość głośna(mimo,że cichsza niż stara PS3), a zwłaszcza,że dźwięk który emituje jest dość wysokiej czestotliwości i przy cichszych scenach filmowych po prostu przeszkadza...
Nie potwierdzam. Oglądałem film z USB HDD podczas, gdy peestrójką ściągałem demo gierki z internetu. Mi nic nie przeszkadzało. Napędu BD nie testowałem.
ryc3rz napisał:
2.)
Nie jestem graczem namiętnym,ale jak już będe miał PS3 to bym czasem pograł- i jak to wyglada użytkowo na tym TV z lagami? Gry które mnie interesują to coś w stylu Wiedźmina(wiem,że tylko na PC wydali), Assasins Creed czy Call of Duty... czy przy tego typu grach będzie mi ten lag przeszkadzał bardzo,troche czy będzie niezauważalny?
Testowałem na Uncharted 2. Żadnych widocznych opóźnień. Śmiga aż miło.
PS3 Slim 250 GB + LE55B650 (po HDMI - rodziałka gry 1280x720, 60Hz)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
uznamer napisał:
Xristof, wielkie dzięki za ten link! Biorąc pod uwagę fakt, że na razie nie mam jeszcze ani TV cyfrowej ani odtwarzacza BD, to teraz dopiero (po 4 miesiącach posiadania LE46B651) mogę naprawdę sprawdzić co potrafi mój odbiornik. Obraz - rewelacja! Z jednym poważnym i dokuczliwym wyjątkiem. Brak dźwięku i to jakiegokolwiek. Nieme kino, po prostu. Początkowo tzn po przegraniu na pena TV nie widział ściągniętego trailera ale po zmianie rozszerzenia z m2ts na avi zobaczył i odtwarza go teraz pięknie lecz bez dźwięku. Jest to tym dziwniejsze, że MediaInfo pokazuje, iż jest to dźwięk ac-3 dwukanałowy o przepływności 256 Kb/s i częstotliwości próbkowania 48 kHz. Może mi ktoś z Was podpowiedzieć w czym problem i jak go rozwiązać? Na kompie odtwarzam te pliki poprawnie (obraz i dźwięk) w Media Player Classic ale dopiero po ściągnięciu codeca CoreAVC. Niestety w wersji trial 14-dniowej.

Zmien ten plik na Mp4 i będzie OK
w Google znajdziesz program ALseesoft HD
 
Ostatnia edycja:

boss131

New member
Ironkos napisał:
Czy posiada ktos podobny do mojego problem z funkcja "automatyczna szerokosc obrazu"?

Korzystam z telewizji analogowej. Wlaczajać tę opcje telewizor sam automatycznie dopasowuje obraz do rozmiarow ekranu (likwiduje letterbox!) Jednak opcja ta nie dziala na kazdych kanalach. Problemy wystepuja m in w programach grupy tvn. Na polsatach i niemieckojezycznych wszystko ladnie sie koryguje.

Ktos spotkal sie z tym jeszcze? Jest na to jakas rada ?
Ja miałem podobny problem jakiś czas temu ale tylko z kanałami cyfrowej telewizji naziemnej. Pisałem o tym tu na forum. Dokładnie to w ogóle funkcja Auto szeroko nie działała. Podczas gdy na każdym innym źródle sygnału było OK. Odbieram TV naziemną z PKiN z Warszawy. Problem rozwiązał się sam. Więc musiała to być przyczyna nadawania a nie samego TV. Myślę że nie ma się czym przejmować.

Pozdrawiam.
 

MiNos

New member
pytanie z innej beczki - zamierzam kupić na dniach samsunga le46b650 i czy mając akwarium w pokoju może sie jakoś zbierać wilgoć na jego podzespołach?

inna sprawa to cena straszne rozbieżności są bo ceny zaczynają się od około 4200 a kończą na 5800 skąd taki skok?
 
Do góry