Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

gauloises

New member
whiteman napisał:
Sprecyzuj co znaczy ze nie widzi TV jako 2 monitora. Klikasz na pulpit prawym przyciskiem myszki => wlasciwosci => ustawienia i co widzisz ?
Jezeli jeden ekran to znaczy ze cos jest nie tak.
Jezeli widzisz 2 ekrany tylko ten z numerem 2 jest szary to znaczy ze musisz jeszcze go wlczyc i ustawic w opcjach tryb clone/extended itp.
Gdy wejdę we właściwości i ustawienia widzę dwa ekrany, lecz drugi pokazuje jako nieaktywny. Gdy klikam na niego prawym przyciskiem i wybieram "dołączony" robi się on czarny, lecz gdy klikam "zastosuj" robi się on z powrotem szary. Na liście widnieje on pod nazwą "monitor domyślny".

Delaney napisał:
To że przy podłączaniu coś tam miga znaczy jedynie, że tv wykrywa fakt wsadzenia kabla, a nie że leci nim jakiś użyteczny sygnał.
Mignięcie występuje na monitorze w momencie wsadzenia kabla do tv, więc to komputer wykrywa fakt jego podłączenia.

Może powinienem zainstalować jakieś inne sterowniki?

EDIT:
Jeśli się nie mylę to problem tkwi w tym (info o mojej karcie graficznej)
Display Support:
  • VGA connector for analog CRT
  • S-video or composite connector for TV/VCR
  • DVI-I connector for digital CRT or flat panel
  • Drive two displays simultaneously with independent resolutions and refresh rates
Myślę więc nad zmianą karty na taką, która poda mi obraz na hdmi. Teraz pytanie do użytkowników samsunga b650 - czy warto dokonać takiego zakupu? Czy obraz wypuszczony z komputera przez s-video znacząco odbiega jakością od takiego wypuszczonego przez dvi, na tyle aby zainwestować w zakup nowej karty graficznej?
 
Ostatnia edycja:

Delaney

New member
gauloises napisał:
Myślę więc nad zmianą karty na taką, która poda mi obraz na hdmi. Teraz pytanie do użytkowników samsunga b650 - czy warto dokonać takiego zakupu? Czy obraz wypuszczony z komputera przez s-video znacząco odbiega jakością od takiego wypuszczonego przez dvi, na tyle aby zainwestować w zakup nowej karty graficznej?

Oczywiście, że odbiega! Nie mówiąc już o tym, że seria B650 o ile wiem nie obsługuje s-video, a nawet jakby obsługiwała to o obrazie w rozdziałkach HD mógłbyś zapomnieć. Zanim zmienisz kartę możesz jeszcze spróbować komponentu - niektóre karty mają do tego wielopinowe gniazdo (jest tam też s-video), do którego podłączasz odnośną przejściówkę, jak np. tu: http://obrazki.elektroda.net/51_1237362772.jpg
 

grajen

New member
pablosKRK napisał:
ps. w najnowszym odtwarzaczu ASUSA zrobiono prosty i niezły "myk" - firma opublikowała źródła firmware opartego na linuksie, co powinno uruchomić i ułatwić możliwość pisania alternatywnych softów

może skoro samsungowi pisanie softu idzie tak słabo i wolno to mogliby nad czymś takim sie zastanowić
nie ma problemu: http://www.samsung.com/global/opensource/

ps. na samygo kombinuja z wlasnymi aplikacjami odpalanymi na tv + obsluga myszki i/lub klawiatury na usb, takze moze byc ciekawie :)
 
Ostatnia edycja:

kluczus

New member
grajen napisał:
nie ma problemu:

ps. na samygo kombinuja z wlasnymi aplikacjami odpalanymi na tv + obsluga myszki i/lub klawiatury na usb, takze moze byc ciekawie :)
:D rozkręcili się chłopaki https: // sourceforge . net/apps/phpbb/samygo/viewtopic . php?f=2&t=68, właśnie biorę się za wrzucenie na stałe modułów od mojego sticka, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
 

Escobar

New member
Witam, od paru dni jestem szczesliwym, no prawie szczesliwym posiadaczem B650 w 40". Mimo iz przeczytalem chyba watek dalej nie moge znaleźć rozwiazania mojego problemu - podpinam LAN do TV, ustawiam na auto i jak testuje siec to wywala sie na adresie IP. Co ciekawe jak biore laptopa i podpinam go do tego samego kabla momentalnie dostaje IP przez dhcp i jest net...

Ma ktos jakis pomysl ?

dzieki
 

pl_k

New member
pablosKRK napisał:
oczywiście, można też sobie przerobić dźwięk DTS bawiąc sie pare godzin dziwnymi programami, można sobie wydrukować i czytać listę dialogową z kartki przy jasnych scenach

tylko troche nie o to chodzi, skoro pierwszy z brzegu darmowy odtwarzacz filmów na komputerze radzi sobie poprawnie z różnymi formatami napisów i różnymi filmami to czemu akurat ten z samsunga jest tak nędzny ?

Bo to jest tylko tv i służy do wyświetlania obrazu, a możliwość odtwarzania divxów i mkv to tylko dodatek. I chwała twórcom za taki dodatek, bo mi jak na razie wystarcza. Jak ktoś chce bez problemu odtwarzać filmy hd z dźwiękiem przestrzennym to niech sobie kupi blu-ray...
 

mcold

New member
Escobar napisał:
Witam, od paru dni jestem szczesliwym, no prawie szczesliwym posiadaczem B650 w 40". Mimo iz przeczytalem chyba watek dalej nie moge znaleźć rozwiazania mojego problemu - podpinam LAN do TV, ustawiam na auto i jak testuje siec to wywala sie na adresie IP. Co ciekawe jak biore laptopa i podpinam go do tego samego kabla momentalnie dostaje IP przez dhcp i jest net...

A przypadkiem nie masz włączonego filtrowania MAC na routerze? Podpinasz się pod własny router czy pod kabel od dostawcy (osiedlówka itp)? Więcej szczegółów podaj ...
 

wiktor_m

New member
Le46a956

witam
przepraszam, że nie w tym wątku ale w tym jest najwięcej o telnet'ie :)
Mam LE46A956 i od dwóch dni próbuje włączyć telnet. Powiem co udało się zrobić. Włączyłem w trybie serwisowym konsolę (jak ktoś chce wiedzieć jak, to powiem). Ale nie reaguje na wciskanie klawiszy, wszystkie komunikaty startu linuxa widac na ekranie. Konsola podłączyłem do laptopa poprzez RS232 a w telewizorze przez gniazdo service (3,5-słuchawkowe) :). W exe.img zmieniłem plik start.sh odremowałem inetd. I teraz podczas startu TV wypisuje taki błąd: "/mtd_exe/start.sh: /mtd_exe/start.sh: 176: /usr/sbin/inetd: not found" Na szczęście TV uruchamia się. No i telnet nadal nie działa. Czy komuś może udało się włączyć konsole albo telnet i mógłby się podzielić rozwiązaniem?
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
gauloises napisał:
Czy obraz wypuszczony z komputera przez s-video znacząco odbiega jakością od takiego wypuszczonego przez dvi, na tyle aby zainwestować w zakup nowej karty graficznej?

Obraz s-video bardzo odbiega jakością od obrazu cyfrowego w wysokiej rozdzielczości, ale z zakupem karty się powstrzymaj. Nie sądzę, by to była przyczyna problemu.

Po pierwsze napisz, jakie masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej (polecam ściągnąć najnowsze dla tej karty ze strony ATI/AMD ati.amd.com/support/driver.HTML).

Po drugie: jak masz podłączone monitory (przypuszczam, że pierwszy monitor do "VGA connector" (D-sub), a drugi monitor, czyli TV, do "DVI-I connector" przewodem DVI->HDMI)? Tu trzeba pamiętać, żeby podłączyć wtyczkę HDMI do wejścia HDMI w telewizorze, które jest przeznaczone do podłączenia sygnału z wyjścia DVI karty graficznej (z tego co pamiętam jest to HDMI3, ale upewnij się zaglądając do instrukcji, lub patrząc na oznaczenia na panelu tylnym TV).

Po trzecie: czy używałeś kiedyś (w przeszłości) wyjścia DVI-I z karty graficznej? - może jest od początku niesprawne.

Po czwarte: czy przewód DVI->HDMI sprawdzałeś łącząc podobny sprzęt na przykład u kolegi?

Po piąte: po podłączeniu przewodem komputera i TV włącz TV i ustaw jako źródło sygnału HDMI do którego podpięty jest PC (np. HDMI3). Następnie włącz komputer i obserwuj, czy chociaż na chwilę pojawi się jakiś obraz na TV (np. bios info). Maksymalna rozdzielczość jaką obsługuje TV to 1920x1080 przy odświeżaniu 60Hz.

Sprawdź te pomysły i daj odpowiedź, jakie są Twoje obserwacje.
 

Delaney

New member
jinikao napisał:
zle napisalem, nie ma dzwieku kiedy lacze po hdmi, wszytko dziala tylko nie dzwiek

Pisałeś, że masz dźwięki systemowe? Ja np. nie mam niestety w ogóle dźwięku po hdmi (muszę używać równolegle analogowego jacka), bo kupiłem kabel dvi-hdmi, zamiast hdmi-hdmi co umożliwiłoby mi wykorzystanie oryginalnej przejściówki dołączanej do karty. Sprawdź czy Twoja karta ma taką przejściówkę - może się okazać, że tylko przy jej użyciu dasz radę odpalić audio po hdmi.
 

Delaney

New member
dragon79 napisał:
Tu trzeba pamiętać, żeby podłączyć wtyczkę HDMI do wejścia HDMI w telewizorze, które jest przeznaczone do podłączenia sygnału z wyjścia DVI karty graficznej (z tego co pamiętam jest to HDMI3, ale upewnij się zaglądając do instrukcji, lub patrząc na oznaczenia na panelu tylnym TV).

Komputer można podłączyć do dowolnego wejścia hdmi w tv; hdmi3 jest wymagane o ile z takich czy innych względów jesteśmy zmuszeni do korzystania z analogowego dźwięku. Tylko hdmi3 ma sparowane osobne wejście audio. Jeśli karta gfx wypuszcza dźwięk po hdmi i mamy pod to odpowiednio skonfigurowany system, to każde wejście się równie dobrze nada.
 

dragon79

Member
Delaney napisał:
Jeśli karta gfx wypuszcza dźwięk po hdmi i mamy pod to odpowiednio skonfigurowany system, to każde wejście się równie dobrze nada.
Zdaje mi się, że Radeon X700 nie puszcza dźwięku przez DVI, więc najbardziej odpowiednie gniazdo dla tego połączenia to HDMI3, bo po co zajmować "pełne" HDMI (obsługujące dźwięk z HDMI). Obraz oczywiście powinien działać w każdym HDMI, o ile jest sprawne technicznie.
 

whiteman

Member
dragon79 napisał:
Zdaje mi się, że Radeon X700 nie puszcza dźwięku przez DVI, więc najbardziej odpowiednie gniazdo dla tego połączenia to HDMI3, bo po co zajmować "pełne" HDMI (obsługujące dźwięk z HDMI). Obraz oczywiście powinien działać w każdym HDMI, o ile jest sprawne technicznie.
Radeony od 4k w gore wspieraja dzwiek poprzez HDMI.
GeForce od 8k w gore takze, ale trzeba podlaczyc karte graficzna pod SPDIF na plycie glownej. Oczywiscie nastepnie trzeba jeszcze ustawic w sterownikach/windowsie aby korzystac z tego wyjsca dzwieku.
Tak dla sprostowania: wejscie HDMI numer 3 (DVI/PC czy jakos tak) rowniez przyjmuje dzwiek po HDMI. Natomiast ma mozliwosc podlaczenia zrodla dzwieku osobno.
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
Petycja do SAMSUNG'a !!!

Panowie i Panie...

Pomimo, iż jestem użytkownikiem plazmy B650 zwracam się do Was, albowiem sprawa dotyczy wspólnego problemu.. oto fragment mojego posta w dziale plazm:

P.s. Dzwoniłem dziś do SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA Sp z o.o. (ul. Szturmowa 2a, budynek UBC II, 02-678 Warszawa tel: +48 22 607-93-33 (Infolinia)) i rozmawiałem z Panem X, który wydawał się być osobą dość kompetentną.

Analiza rozmowy pozwoliła mi wysnuć następujące wnioski:

Nowy frimware będzie się ukazywał w zależności od jego potrzeb, albowiem polityka firmy Samsung jest następująca.. nowy frimware ma za zadanie naprawić/usnąć/poprawić błędy, ale (niestety) nie wprowadzać nowej funkcjonalności danego urządzenia (np. DTS).
Podczas rozmowy wspomniałem o szerokim gronie użytkowników zarówno Plazmy jak i LCD której doskwiera brak DTS'u, oraz o przewidzianej petycji do producenta w tej sprawie. Odpowiedź była jednoznaczna: Jeżeli owa petycja będzie obejmowała znacząco dużą skalę użytkowników myślę, że w ramach dbałości o dobro klienta - który jest tutaj najważniejszy :wink: - na pewno nie pozostanie bez echa. Niestety Pan X nie był mi w stanie odpowiedzieć czy DTS w ramach passthrough (wyprowadzenie sygnału po przez wyjście optyczne do zew. dekodera) wymaga wykupienia licencji, czy tylko w przypadku kiedy chcielibyśmy mieć wbudowany układ dekodująco-kodujący w naszych odbiornikach TV.

Niby to co napisałem jest oczywiste, ale moim zdaniem utwierdza w przekonaniu, iż warto spróbować.

Czy ma ktoś jakiś pomysł? Co o tym sądzicie? złączmy się z użytkownikami LCD i plazm na różnych forach i wyślijmy taką petycję. Moim zdaniem dobrze by było zrobić to nim ukarzą się następcy naszych modeli.

Przemyślcie, za kilka miesięcy może być za późno !!!!

Pozdrawiam
Pixeel
 

tribon

New member
Jak najbardziej jestem za petycją która zawierałaby kilka propozycji usprawnień w naszych TV. Może choć część doczeka się realizacji (darmowe kodeki ogg vorbis, flac). Jeśli ktoś ma umiejętność i możliwość zrobienia jakiejś strony na którą będziemy się dopisywać byłoby super. Dzięki temu zbierzemy jakieś większe grono.
Z jednej strony mamy możliwość za pomocą dodatkowych programów coś pozmieniać/przekowertować jednak np. brak odtwarzania mp4 przez dlna (podczas gdy z usb działa) wygląda mi na błąd...
 

Tomeczeczek

New member
Witam!

Posiadam Samsunga LE37B650 już od dłuższego czasu (ok. pół roku) i ogólnie znam jego możliwości, ale dzisiaj oglądając na nim filmiki z YouTube zauważyłem, że nie ma żadnego przycisku do włączenia w filmie opcji "HD" (specjalnie wyszukałem trailery filmów i sprawdziłem na komputerze jak śmigają...). Wie ktoś czy te telewizory mają w ogóle takie opcje? Może update firmware? Czy to po prostu taka niedoróbka tego gadżetu (jak kupiłem TV, w YT nie było wyszukiwarki, teraz oczywiście już to zaktualizowali)?

Jak widać, jestem nowym użytkownikiem tego forum... Zdaję sobie sprawę, że podobne zapytanie mogło się pojawić, ale jestem tylko człowiekiem i nie ma szans, żebym przeczytał ponad 300 stron... Proszę o wyrozumiałość :)

Pozdrawiam
 

asd1

New member
Tomeczeczek napisał:
Witam!

Posiadam Samsunga LE37B650 już od dłuższego czasu (ok. pół roku) i ogólnie znam jego możliwości, ale dzisiaj oglądając na nim filmiki z YouTube zauważyłem, że nie ma żadnego przycisku do włączenia w filmie opcji "HD" (specjalnie wyszukałem trailery filmów i sprawdziłem na komputerze jak śmigają...). Wie ktoś czy te telewizory mają w ogóle takie opcje? Może update firmware? Czy to po prostu taka niedoróbka tego gadżetu (jak kupiłem TV, w YT nie było wyszukiwarki, teraz oczywiście już to zaktualizowali)?

Nie ma i pewnie nie będzie patrząc na postępy Samsunga w dodawaniu/poprawianiu funkcji TV
 
Do góry