Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

flozbi

New member
Ustawienia obrazu

Witam! możecie napisać jakie macie ustawienia, szczególnie podświetlenia?, mój Samsung to maluszek 22 cale, ale wydaje mi się, że podświetlenie 6 to zadużo..., resztę mam na: kontrast 85, jasność 47, kolor 52 i ostrość 75, dzięki.
 

Polit

New member
pl_k napisał:
Na początek proponuję zmienić profil z High@L5.1 na 4.1. Powinno pomóc. Jak nie to zmiana ref_frames na niższy ale to już się wiąże z przekodowaniem pliku.

Film o takich parametrach działa bez problemu:

Kod:
ID                              : 1
Format                          : AVC
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Profil formatu                  : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 5 klatek
Tryb multipleksowania           : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka                       : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania                    : 1h 24 min.
Przepływność bitów              : 12,5 Mb/s
Nominalna przepływaność         : 12,8 Mb/s
Szerokość                       : 1.920 pikseli
Wysokość                        : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu                : 16/9
Szybkość wyświetlania klatek    : 23,976 kl/s
Rozdzielczość                   : 24 bity
Kolorymetria                    : 4:2:0
Rodzaj skanu                    : Progresywny
bity/(piksele*ramki)            : 0.252
Rozmiar strumienia              : 7,40 GB (93%)
Biblioteka zapisująca           : x264 core 59 r859 ce13bb6
Ustawienia kodowania            : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=12793 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00
Język                           : Angielski

także nie sądzę, aby Twoje wskazówki przyniosły jakiś rezultat. Ktoś ma inny pomysł?
 

zoltar23

Member
diuval napisał:
Chyba zepsułem wyjście optyczne w dvd, bo kupiłem drugi kabel optyczny i dalej nie ma głosu. Kabel w dvd nie chce się "trzymać" w w wejsciu tylko wylatuje. No to mam wydatek. Dziękuje za odpowiedzi powyżej.
Zobacz w dvd czy z tego wyjścia bije czerwone światło. Jeśli nie, to pewnie trzeba optyke właczyć w opcjach dvd. Nie szkodzi że wypada ważne żeby wiązka światła przeszła do kabla (możesz go skleić, oczywiście zewnątrz).
 

januszkop

New member
zoltar23 napisał:
Zobacz w dvd czy z tego wyjścia bije czerwone światło. Jeśli nie, to pewnie trzeba optyke właczyć w opcjach dvd. Nie szkodzi że wypada ważne żeby wiązka światła przeszła do kabla (możesz go skleić, oczywiście zewnątrz).

witaj
może wystąpić kolizja oczy-laser
zapewne laserowi to nie zaszkodzi
 

tresor

New member
Witam panowie mam problem z konwersja napisów do filmu , a wię cfilm ma współczynnik fps 23.976 , napisy maja identyczny tj. 23.976 oczywiście w formacie SRT , a i tak napisy wyswietlaja sie nie rowno za daleko do przodu , mozecie cos mi poradzić ?

EDIT :

Wrzuciłem ten sam film na inny pendrive w formacie FAT32 i wszystko wporzadku , a na pierwszym pendrive miałem format NTFS nie wiedziałem ze to od tego moze zalezeć dziwne.
 
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
A ja mam inny problem, udało mi się z filmu mkv z audio w dts-ie wydobyć audio i zmienić jego format na DD 5.1, następnie programem mkvmerge GUI połączyłem ten sam film z dźwiękiem DD 5.1 i napisami w formacie srt. Wszystko poszło OK i na kompie film działa spoko, dźwiek DD 5.1 jest OK i napisy są wyświetlane ale jak odtwarzam ten film na telewizorze przez USB to film i dźwięk spoko natomiast napisy się nie wyświetlają pomimo że w narzędziach mam je włączone. Czy coś muszę jeszcze zmienić żeby TV wyświetlił te napisy ?
A to info o filmie

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 1,07 GB
Czas trwania : 1h 30 min.
Całkowita przepływność bitów : 1.695 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-10-15 15:43:57
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : Main@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 1 klatka
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 29 min.
Przepływność bitów : 1.213 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.055
Rozmiar strumienia : 780 MB (72%)

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 30 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 289 MB (26%)
Tytuł : Polish

Tekst
ID : 3
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
 
Ostatnia edycja:

grajen

New member
sonic01 napisał:
TV nie wyświetla napisów a komp tak.
jak bys poczytal ten topic to wiedzialbys ze TV nie wyswietla napisow wmuxowanych w kontener mkv - zeby miec napisy trzeba miec je w osobnym pliku (najlepiej .srt) o tej samej nazwie co film (oczywiscie poza rozszerzeniem)
 

emeth

New member
Ponawiam pytanie, czy jest jakis sposob aby polaczyc laptopa (HP Pavilion dv6646us) z TV Samsung LE37B650. Przy kazdej rozdzielczosci laptopa pojawia sie tylko napis ze tryb niedostepny. Odswiezanie na laptopie to 60Hz, nie ma innego. Podlaczam kablem VGA-VGA

Rozdzielczosci ktore wyswietla moja karta:
1280x800
1280x720
1024x768
800x600

wszystkie 60Hz (tylko)
 
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
grajen :
Cytat:
Napisał sonic01
TV nie wyświetla napisów a komp tak.

jak bys poczytal ten topic to wiedzialbys ze TV nie wyswietla napisow wmuxowanych w kontener mkv - zeby miec napisy trzeba miec je w osobnym pliku (najlepiej .srt) o tej samej nazwie co film (oczywiscie poza rozszerzeniem)

Topik przeczytałem chyba cały ale nie wiedziałem co to znaczy wmuxowane napisy, teraz już wiem i dałem na pendrive`a osobny plik z napisami i zadziałało
Dzięki i pozdrawiam.

Horhe Ortega napisał:
No...sonic01,wypadałoby teraz napisać - AAAAAAA....!!!
No cóż, człowiek całe życie się uczy.
Mam jeszcze inne pytania ale aż boję się zapytać bo może przegapiłem odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

diuval

New member
zoltar23 napisał:
Zobacz w dvd czy z tego wyjścia bije czerwone światło. Jeśli nie, to pewnie trzeba optyke właczyć w opcjach dvd. Nie szkodzi że wypada ważne żeby wiązka światła przeszła do kabla (możesz go skleić, oczywiście zewnątrz).

W Samsungu wejście optyczne świeci i podłączeniu do niego kabel z drugiej strony świeci na czerwono, natomiast wejście dvd niestety nie świeci i nie widze w moim Panasonicu nigdzie ustawień do optyki. zadzwonię do serwisu panasonica. Oby to było rzeczywiście tylko kwestia ustawień.
 

grajen

New member
sonic01 napisał:
No cóż, człowiek całe życie się uczy.
Mam jeszcze inne pytania ale aż boję się zapytać bo może przegapiłem odpowiedź.
Pozdrawiam.
nie bylo moim zamierzeniem zniechecenie Ciebie - tylko zachęcenie do poszukania zanim zadasz pytania, ktore ktos wczesniej mogl juz zadac
 

ryki67

New member
diuval napisał:
W Samsungu wejście optyczne świeci i podłączeniu do niego kabel z drugiej strony świeci na czerwono, natomiast wejście dvd niestety nie świeci i nie widze w moim Panasonicu nigdzie ustawień do optyki. zadzwonię do serwisu panasonica. Oby to było rzeczywiście tylko kwestia ustawień.
KOLEGO ŚWIECI WYJŚCIE A NIE WEJŚCIE, dlatego w Samsungu Ci świeci
bo jest to wyjście sygnału, natomiast w kinie domowym masz jego wejście
to co Ci z tamtąd ma świecić :confused:
pozdrówka :D
 

pl_k

New member
Polit napisał:
Film o takich parametrach działa bez problemu:

Kod:
ID                              : 1
Format                          : AVC
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Profil formatu                  : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 5 klatek
Tryb multipleksowania           : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka                       : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania                    : 1h 24 min.
Przepływność bitów              : 12,5 Mb/s
Nominalna przepływaność         : 12,8 Mb/s
Szerokość                       : 1.920 pikseli
Wysokość                        : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu                : 16/9
Szybkość wyświetlania klatek    : 23,976 kl/s
Rozdzielczość                   : 24 bity
Kolorymetria                    : 4:2:0
Rodzaj skanu                    : Progresywny
bity/(piksele*ramki)            : 0.252
Rozmiar strumienia              : 7,40 GB (93%)
Biblioteka zapisująca           : x264 core 59 r859 ce13bb6
Ustawienia kodowania            : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=12793 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00
Język                           : Angielski
także nie sądzę, aby Twoje wskazówki przyniosły jakiś rezultat. Ktoś ma inny pomysł?

Miałem Trylogię Władcy Pierścieni. Druga część miała profil 4.1 - poszła bez problemu. Pierwsza część miała 5.1 - tv jej nie odtwarzał. Po zmianie na 4.1 poszło bez problemu. Trzecia część miała też 5.1 - po zmianie na 4.1 dalej nie szło. Pomogło dopiero przekodowanie i zmiana ref_frames na 4 (przedtem miało aż 16). Co ciekawe x-men ma 5.1 ale też poszedł od razu.
Tym bardziej przy rozdzielczości 1080p tv będzie wrażliwy na ustawienia, zbyt wysoki profil i zbyt duża ilość ref_frames ( i pewnie jeszcze jakiś innych parametrów). Procek odpowiadający za dekodowanie x264 nie daje rady.

Ale ja już się nic nie odzywam, bo to raczej nie to ... :D
 
Do góry