Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pioro

New member
z tymi widgetami to szału nie ma, te widget gazeta.pl jest sredni do bolu, ale youtube "polski" jest moim zdaniem lepszy od youtube pod yahoo itd... powiedzcie gdzie na prawde moze przydać sie 100hz? bo za kazdym gdy mam 100hz wlaczone to obraz jest fatalny (divx, mkv, tv) Pozdro
 

ryki67

New member
Witam
Panowie czy mozna w tych naszych TV odtwarzac cos ruchomego, a nie statycznego, jak np w kompie był kiedys taki fajny wygaszacz ekranu MARINE i rybki sobie pływaly jak w akwarium
Dobrałem tutaj ze strony SAMSUNG MARINE
ale to kiszka tylko zdjęcia które się zmieniają i nic więcej

Macie jakiś pomysł zeby z TV akwarium zrobić :D
 

vt9st

New member
Ponawiam pytania z poprzedniej strony + kiedy widzi wszystko na pendrivie? Tzn. mkv i napisy? Bo mam teraz dwa filmy, oba mkv, oba z napisami txt i tylko w jednym działają napisy.
 

zoltar23

Member
vt9st napisał:
obraz przy przesyle z laptopa [HDMI-HDMI] przycina mi, laptop dosyć dobry, więc nie wiem czemu, co parę sekund klatkuje po prostu
co to znaczy "dosyć dobry" ??? laptopy niestety mają zazwyczaj słabą grafike. Na moim Pc (grafa 8800GT) gdy właczę film fullHD obraz jest kryształ!! Śmiga wyśmienicie, jak to żona powiedziała "lepszy niż w kinie"
 

boss131

New member
vt9st napisał:
Ponawiam pytania z poprzedniej strony + kiedy widzi wszystko na pendrivie? Tzn. mkv i napisy? Bo mam teraz dwa filmy, oba mkv, oba z napisami txt i tylko w jednym działają napisy.

Odp na pytania z poprzedniej strony:
- podczas odtwarzania filmu z USB klikasz Tools i ustawienia obrazu
- jeśli chodzi o film puszczany z laptopa to musisz mieć coś nie tak w lapku bo to on odtwarza a TV robi wtedy tylko za wyświetlacz.

Jeśli chodzi o napisy do filmów to muszą one być w formacie klatkowym nie czasowym i muszą mieć identyczną nazwę jak plik filmu, poza tym najlepiej przerobić .txt na .srt co było już wiele razy wałkowane na tym forum.
Podpowiem , że wystarczy przejrzeć moje posty i powinieneś do wszystkiego dojść bez problemu.

Pozdrawiam
 

robsonslowik

New member
robsonslowik napisał:
Witam wszystkich posiadaczy samsunga!!!
Posiadam tv le32b650 i nie wiem co się dzieje z youtube wszystko się ładuje do momentu wyświetlania listy filmików ,gdy chcę któryś obejrzeć klapa ,nic się nie ładuje i tv się zawiesza trzeba czekać aż sam się zrestartuje .
Najdziwniejsze że nie dzieje się tak każdego dnia bywa że wszystko działa ana drugi dzień nic . Pozostałe widgety w porządku

Drążyłem te sprawę z youtube i chyba jest to wina usługodawcy internetu (radiówka) bo raz jest raz niema !!!
 

sam650

New member
ryki67 napisał:
Witam
Panowie czy mozna w tych naszych TV odtwarzac cos ruchomego, a nie statycznego, jak np w kompie był kiedys taki fajny wygaszacz ekranu MARINE i rybki sobie pływaly jak w akwarium
Dobrałem tutaj ze strony SAMSUNG MARINE
ale to kiszka tylko zdjęcia które się zmieniają i nic więcej
Macie jakiś pomysł zeby z TV akwarium zrobić :D

Takie akwarium to można np. zrobić sobie pod Content Library. Jak znajdziesz animację akwarium we flashu (plik SWF, prawdopodobnie musi to być wersja 7), to nie widzę problemu. Tylko drobna wskazówka: zauważyłem, że dział "Galeria" nie trawi flasha, więc trzeba by to umieścić w innym dziale Content Library.

Poza tym można sobie sfilmować prawdziwe akwarium i odtwarzać ten film, hehe.
 

vt9st

New member
A w 'tools' nie ma ustawień ostrości, reszta [kontrast, podświetlenie] są.

Ok, napisy srt.

A jeszcze jedno - jak podłączę do routera TV, to mam taki widok na TV jak z pendrive? Nie wiem czy kupować 20m kabel :p.

I ogólnie z routera będzie lepiej przez kabel ethernet, czy HDMI-HDMI do laptopa ze słabą kartą?
 

diuval

New member
Może moje pytanie jest nie do końca oczywiste. Jeśli nagle nie ma głosu przez kabel optyczny z telewizora przez kino domowe to: mogłem w telewizorze wyłączyć tą opcję czy po prostu kabel optyczny się zepsuł?.
 

mcold

New member
diuval napisał:
Może moje pytanie jest nie do końca oczywiste. Jeśli nagle nie ma głosu przez kabel optyczny z telewizora przez kino domowe to: mogłem w telewizorze wyłączyć tą opcję czy po prostu kabel optyczny się zepsuł?.
Kabel optyczny ciężko popsuć ot tak bez ruszania. Obstawiałbym:
1. nie wybrane odpowiednie źródło na wzmacniaczu kina domowego
2. wyciszone kino domowe przyciskiem Mute
3. grzebałeś w menu Service TV
 

emeth

New member
diuval napisał:
Może moje pytanie jest nie do końca oczywiste. Jeśli nagle nie ma głosu przez kabel optyczny z telewizora przez kino domowe to: mogłem w telewizorze wyłączyć tą opcję czy po prostu kabel optyczny się zepsuł?.

Jedna koncowke kabla optycznego przyloz do jakiegos jasniejszego miejsca (wystarczy do okna), druga wez do reki i zrob z rak oslone (tak zeby bylo ciemniej) i zobacz czy widzisz jasniejsza koncowke. Mozesz tez na chwile zaslonic koncowke po jasniejszej stronie i zobacz czy druga Ci "reaguje". Jezeli tak to kabel jest w porzadku
 

Polit

New member
Witam, odtwarzałem na swoim b650 już co najmniej tuzin filmów w formacie .mkv, niektóre z nich wymagały jedynie zmiany formatu dźwięku z dts. Niestety z jednym filmem mam problem:

Kod:
Format                          : Matroska
Rozmiar pliku                   : 7,94 GB
Czas trwania                    : 2h 58 min.
Całkowita przepływność bitów    : 6.379 Kb/s
Zdekodowana data                : UTC 2009-10-12 19:45:35
Aplikacja zapisująca            : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca           : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID                              : 1
Format                          : AVC
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Profil formatu                  : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 8 klatek
Tryb multipleksowania           : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka                       : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania                    : 2h 58 min.
Przepływność bitów              : 5.868 Kb/s
Nominalna przepływaność         : 5.993 Kb/s
Szerokość                       : 1.280 pikseli
Wysokość                        : 544 pikseli
Proporcje obrazu                : 2.35
Szybkość wyświetlania klatek    : 23,976 kl/s
Rozdzielczość                   : 24 bity
Kolorymetria                    : 4:2:0
Rodzaj skanu                    : Progresywny
bity/(piksele*ramki)            : 0.352
Rozmiar strumienia              : 7,30 GB (92%)
Tytuł                           : x264 Videostream
Biblioteka zapisująca           : x264 core 50 svn-558
Ustawienia kodowania            : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=0 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / chroma_qp_offset=0 / slices=2 / nr=0 / decimate=1 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=0 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=5993 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=2 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30

Audio
ID                              : 2
Format                          : AC-3
Format/Informacja               : Audio Coding 3
ID kodeka                       : A_AC3
Czas trwania                    : 2h 58 min.
Rodzaj przepływności            : Stała
Przepływność bitów              : 384 Kb/s
Kanały                          : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów          : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania       : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia              : 490 MB (6%)
Tytuł                           : Dolby Digital 5.1
Język                           : Angielski

Telewizor informuje o "nieobsługiwanym formacie danych wideo". Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc!
 

pl_k

New member
Polit napisał:
Witam, odtwarzałem na swoim b650 już co najmniej tuzin filmów w formacie .mkv, niektóre z nich wymagały jedynie zmiany formatu dźwięku z dts. Niestety z jednym filmem mam problem:

Kod:
Format                          : Matroska
Rozmiar pliku                   : 7,94 GB
Czas trwania                    : 2h 58 min.
Całkowita przepływność bitów    : 6.379 Kb/s
Zdekodowana data                : UTC 2009-10-12 19:45:35
Aplikacja zapisująca            : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca           : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID                              : 1
Format                          : AVC
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Profil formatu                  : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 8 klatek
Tryb multipleksowania           : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka                       : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania                    : 2h 58 min.
Przepływność bitów              : 5.868 Kb/s
Nominalna przepływaność         : 5.993 Kb/s
Szerokość                       : 1.280 pikseli
Wysokość                        : 544 pikseli
Proporcje obrazu                : 2.35
Szybkość wyświetlania klatek    : 23,976 kl/s
Rozdzielczość                   : 24 bity
Kolorymetria                    : 4:2:0
Rodzaj skanu                    : Progresywny
bity/(piksele*ramki)            : 0.352
Rozmiar strumienia              : 7,30 GB (92%)
Tytuł                           : x264 Videostream
Biblioteka zapisująca           : x264 core 50 svn-558
Ustawienia kodowania            : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=0 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / chroma_qp_offset=0 / slices=2 / nr=0 / decimate=1 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=0 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=5993 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=2 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30

Audio
ID                              : 2
Format                          : AC-3
Format/Informacja               : Audio Coding 3
ID kodeka                       : A_AC3
Czas trwania                    : 2h 58 min.
Rodzaj przepływności            : Stała
Przepływność bitów              : 384 Kb/s
Kanały                          : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów          : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania       : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia              : 490 MB (6%)
Tytuł                           : Dolby Digital 5.1
Język                           : Angielski

Telewizor informuje o "nieobsługiwanym formacie danych wideo". Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc!

Na początek proponuję zmienić profil z High@L5.1 na 4.1. Powinno pomóc. Jak nie to zmiana ref_frames na niższy ale to już się wiąże z przekodowaniem pliku.
 

robsonslowik

New member
conect library le32g650

ściągnąłem biblioteki oceaniczne stwory

ze strony samsunga conect library wrzuciłem na pendive
chciałem odtworzyć ale nic z tego co jest?
 
Ostatnia edycja:

vt9st

New member
Podłączyłem Samsunga pod router i wszystko działa. Genialna sprawa, ale... jak poprawić ostrość, w tools nic nie ma.
 
Ostatnia edycja:

diuval

New member
Chyba zepsułem wyjście optyczne w dvd, bo kupiłem drugi kabel optyczny i dalej nie ma głosu. Kabel w dvd nie chce się "trzymać" w w wejsciu tylko wylatuje. No to mam wydatek. Dziękuje za odpowiedzi powyżej.
 

llenart

New member
ryki67 napisał:
Witam
Panowie czy mozna w tych naszych TV odtwarzac cos ruchomego, a nie statycznego, jak np w kompie był kiedys taki fajny wygaszacz ekranu MARINE i rybki sobie pływaly jak w akwarium
Dobrałem tutaj ze strony SAMSUNG MARINE
ale to kiszka tylko zdjęcia które się zmieniają i nic więcej

Macie jakiś pomysł zeby z TV akwarium zrobić :D
"Proponuje nalać wody pomiedzy obudowę a matrycę. Tylko problem będzie z rybkami bo są wrażliwe na wysokie napięcie." :-D. A tak poważnie kiedyś widziałem demo Philipsa z Palącym się kominkiem. Ale było to odtwarzane z generatora HD. Efekt powalający Oleole.pl
 
Do góry