Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sam650

New member
yanusho napisał:
Witam,
kupiłem kilka dni temu adapter WIS09ABGN zalecany przez Samsunga do współpracy z serią B650. Walczyłem 2 dni żeby połączyć się z moją siecią w domu. Już myślałem że jest uszkodzony. Ale... W routerze wyłączyłem zabezpieczenia i szyfrowanie sieci i telewizor się połączył. Czy ktoś połączył się używając sieci innej niż otwartej?

Mi się udało, np. na WEP 128bit a także na WPA-PSK Mix Mode z routerem D-Link (w standardzie "g"). Przy czym ja w telewizor wetknąłem inny moduł WiFi - nie samsungowaty a produkcji Edimax. Na pierwsze połączenie czekałem kilkanaście "okrążeń", ale potem już było lepiej. Czasem warto zmienić kanał w routerze, czasem więcej parametrów (łącznie z SSID) aby "zaskoczyło".
 

nobange

New member
Ciąg dalszy moich bojów z aktualizacją firmware w moim LE40B650. Firmware z polskiej strony nie działa... bo jest tylko dla modeli T2W, a ja mam model T2P. Czy ktoś równiez posiada ten model i dokonał aktualizacji do 2004?

EDIT: Wyczytałem na niemieckim forum, że kolesiowi z podobnym problemem Samsung odpowiedział, że jego model nie jest sprzedawany na rynek niemiecki i w związku z tym nie ma aktualizacji na niemieckiej stronie. Jego oznaczenie na TV kończy sie na XXN, tak jak w moim, i jest to model na kraje Beneluksu :confused:. A ja go kupiłem w Polsce w sklepie internetowym... teraz będę musiał poszukać na stronach holenderskich lub belgijskich... To tak dla przestrogi dla chcących dokonac zakupu TV przez Internet.
 
Ostatnia edycja:

BoloJang

New member
yanusho napisał:
Witam,
kupiłem kilka dni temu adapter WIS09ABGN zalecany przez Samsunga do współpracy z serią B650. Walczyłem 2 dni żeby połączyć się z moją siecią w domu. Już myślałem że jest uszkodzony. Ale... W routerze wyłączyłem zabezpieczenia i szyfrowanie sieci i telewizor się połączył. Czy ktoś połączył się używając sieci innej niż otwartej?

Witam
Ja łącze się z siecią zabezpieczoną kluczem WPA-PSK, jedynie co zauważyłem to to, że klucz WPA nie może być dłuższy niż 26 znaków, choć być może w najnowszym firmware może być już dłuższe, nie wiem nie chciało mi się już sprawdzać. Pozatym w kluczu nie mogą być użwane niektóre znaki, które są dopuszalne dla WPA ale nie da się ich wprowadzić w TV. SSID może być ukryte, ale za pierwszym razem przy wyszukiwaniu sieci, trzeba SSID uwidocznić. Router mam ustawiony tylko na obsługę standardu "g", używam kanału 1.
 

vandel

New member
sam650 napisał:
Mi się udało, np. na WEP 128bit a także na WPA-PSK Mix Mode z routerem D-Link (w standardzie "g"). Przy czym ja w telewizor wetknąłem inny moduł WiFi - nie samsungowaty a produkcji Edimax. Na pierwsze połączenie czekałem kilkanaście "okrążeń", ale potem już było lepiej. Czasem warto zmienić kanał w routerze, czasem więcej parametrów (łącznie z SSID) aby "zaskoczyło".
moje pytanie jak Ci sie udalo podlaczyc nie samsungowaty adapter?
 

tresor

New member
sam650 napisał:
Mi się udało, np. na WEP 128bit a także na WPA-PSK Mix Mode z routerem D-Link (w standardzie "g"). Przy czym ja w telewizor wetknąłem inny moduł WiFi - nie samsungowaty a produkcji Edimax. Na pierwsze połączenie czekałem kilkanaście "okrążeń", ale potem już było lepiej. Czasem warto zmienić kanał w routerze, czasem więcej parametrów (łącznie z SSID) aby "zaskoczyło".

sorry za spam , ale tez mnie to interesuje jaki dokładnie masz model edimax ?
 

slawek1946

New member
nobange napisał:
Ciąg dalszy moich bojów z aktualizacją firmware w moim LE40B650. Firmware z polskiej strony nie działa... bo jest tylko dla modeli T2W, a ja mam model T2P. Czy ktoś równiez posiada ten model i dokonał aktualizacji do 2004?

(...)

Proszę wpisać w "GOOGLE" w okienku "Samsung LE40B650T2P" kliknąć ENTER prawdopodobnie pod pierwszym adresem bedzie można pobrać szukane Firmware

LE40B650T2P Upgrade File (ver.T-CHLCIPDEUC-2004,8
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
tresor napisał:
sorry za spam , ale tez mnie to interesuje jaki dokładnie masz model edimax ?

Udało mi się podłączyć Edimax EW-7318USg, na sterowniku rt73, który znajduje się w telewizorze. Blokada Samsunga polega na filtrowaniu po identyfikatorze (Vendor ID). Bezczelnie wycieli kilkanaście wpisów, co pięknie widać w opublikowanym przez nich samych kodzie źródłowym sterownika (if 0... else ... endif). Wystarczy go zmienić (po stronie drivera lub modułu) i jazda. Działa na 100%. Kolejny problem powoli przestaje istnieć. Choć mnie osobiście to nie interesuje, bo korzystam z LAN. Jutro oddaję Edimaxa właścicielowi, którego pozdrawiam, bo zapewne to czyta, hehe.

Wiem, że ludzie z Wiki (SamyGo) pracują nad kompilacją pełnego sterownika, ale chyba są jakieś problemy.
DOPISEK: właśnie zajrzałem tam i okazuje się, że chyba im się udało. Zapewne niedługo pojawi się opis na Wiki.
 
Ostatnia edycja:

wilk1961

New member
whiteman napisał:
Ad. 1 Sluzy do ogladania platnej tv cyfrowej, wtedy z odopowiednim dla danego rodzaju kodowania modulu CAM mozna użyc karty klienckiej w samym TV i nie trzeba uzywac oddzielengo dekodera/tunera jak kto woli ;]

Ad.2 Zazwyczaj tylko gdy dzwiek puszcza sie przez oddzielny sprzet. Podobno mozna to zmienic/zmynimalizowac w menu serwisowym.

Ad.3 Bylo juz kilka razy w tym watku. Ogolnie szukaj na internecie jak podlaczyc 2 komp do sieci. Niczym to sie nie różni. O konfiguracji, urzadzeniach ktore posiadasz, nie mamy zielonego pojecia.
Dzięki za informacje whiteman.
Co do pkt.1 to rozumiem, że jak tv cyf. naziemna wprowadzi nowe multipleksy w których będą kodowane kanały to będę mógł dokupić moduł CAM i i po opłaceniu karty klienckiej oglądać je?
Co do pkt.2 to chodziło mi o kanały tv naziemnej, na niektórych są rozbieżności w czasie pomiędzy dżwiękiem i obrazem ale myślę ze to leży po stronie nadawcy polskiego bo na niemieckich tego nie ma.
Pkt.3 - dość starawy komp, neostrada (modem speedtouch 330), karta sieciowa w kompie to VT6102 [Rhine-II]. Połączenie kablem LAN odpada bo za duża odległość - tv na dole komp u góry, więc LAN przez całe mieszkanie. Ale tv stoi blisko gniazdka telefonicznego to może jakiś router. Używam 2-ch systemów, widows i linux.
Jak by jakieś sugestie co do konfiguracji to bedę wdzięczny bo ja na sieci to się znam jak tyle co nic.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
wilk1961 napisał:
Dzięki za informacje whiteman.
Co do pkt.1 to rozumiem, że jak tv cyf. naziemna wprowadzi nowe multipleksy w których będą kodowane kanały to będę mógł dokupić moduł CAM i i po opłaceniu karty klienckiej oglądać je?
Co do pkt.2 to chodziło mi o kanały tv naziemnej, na niektórych są rozbieżności w czasie pomiędzy dżwiękiem i obrazem ale myślę ze to leży po stronie nadawcy polskiego bo na niemieckich tego nie ma.
Pkt.3 - dość starawy komp, neostrada (modem speedtouch 330), karta sieciowa w kompie to VT6102 [Rhine-II]. Połączenie kablem LAN odpada bo za duża odległość - tv na dole komp u góry, więc LAN przez całe mieszkanie. Ale tv stoi blisko gniazdka telefonicznego to może jakiś router. Używam 2-ch systemów, widows i linux.
Jak by jakieś sugestie co do konfiguracji to bedę wdzięczny bo ja na sieci to się znam jak tyle co nic.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Ad. 1 Dokladnie tak.
Ad. 2 Niestety tutaj to ci juz nie pomoge.
Ad. 3 Masz 2 mozliwosci.
a) kupic 2 karty bezprzewodowe, stworzyc polaczenie ad-hoc miedzy kartami i zmostkowac polaczenie z internetem.
Tego bym ci nie polecal z racji ze nie znasz sie na sieci oraz wygody uzytkowania (np. komp musialby caly czas chodzic).
b) Kupic router bezprzewodowy z modemem do neostrady (z tego co pamietam aneks a). I podpiac komputery kablem skretka, a TV poprzez karte bezprzewodowa. Musi to byc karta dedykowana samsunga, ktora niestety kosztuje cos 300 zl.
Parepostow wyzej ktos pisal o mozliwosci podpiecia innych producentow, ale z tego co zrozumialem wiaze sie to z ingerencja w soft TV, a tego mniej doswiadczonym uzytkownikom nie polecam.
 

sam650

New member
pontoninho napisał:
witam czy mógłby ktoś z kolegów dołączyć zdjęcie tylniego panelu z gniazdami wtykow w w/w tv? nie moge w googlach znalezć .proszę o foto.

Google, 15 sek.
samsung-le40b650.1626859.jpg
 

mcold

New member
sam650 napisał:
BTW: Coś nie chce mi się wierzyć, że blokada kopiowania/kasowania kontentów jest wynikiem błędnego firmware, ale nie wykluczam tego, bo byćmoże zmienili w środku jakieś komponenty i firmware ich nie umie obsłużyć. Zobaczymy (jeśli dacie znać).

Mi też się nie chce wierzyć że to FW, ale... Wczoraj moja szwagierka zakupiła LE32B650 i .... nie ma opcji kasowania z Content Library. Dodatkowo ma firmware 2003 cośtam i za diabła nie chce się zaktualizować - TV radośnie stwierdza że nie nie widzi plików do upgrade na USB, mimo że sam USB widzi poprawnie. Czyżby Samsung faktycznie coś zmienił w bebechach?
 

nobange

New member
mcold napisał:
Mi też się nie chce wierzyć że to FW, ale... Wczoraj moja szwagierka zakupiła LE32B650 i .... nie ma opcji kasowania z Content Library. Dodatkowo ma firmware 2003 cośtam i za diabła nie chce się zaktualizować - TV radośnie stwierdza że nie nie widzi plików do upgrade na USB, mimo że sam USB widzi poprawnie. Czyżby Samsung faktycznie coś zmienił w bebechach?
Przeczytaj moje posty wyżej. Polska strona Samsunga nie udostepnia firmware dla modelu T2P, ktory jak przypuszczam posiada Twoja szwagierka. Ja sciagalem ze strony niemieckiej (tam musisz wybrac model T2P z listy), udalo sie zaktualizowac i TV dziala bez problemu. Byc moze ten model ma zablokowane kopiowanie contentow, bo u mnie tez nie mozna nic skopiowac. Firmware wazy 2 x wiecej, zatem mozliwe, ze juz nie starcza miejsca na dodatkowe rzeczy w pamieci - jak ostatnio sprawdzalem to mialem ok 20 MB wolnego miejsca w TV.
 
Ostatnia edycja:

slawek1946

New member
nobange napisał:
Przeczytaj moje posty wyżej. Polska strona Samsunga nie udostepnia firmware dla modelu T2P, ktory jak przypuszczam posiada Twoja szwagierka. Ja sciagalem ze strony niemieckiej (tam musisz wybrac model T2P z listy), (...) .

Telewizory b650T2P są przystosowane do modułów CI+,
(jeszcze nowszy sposób kodowania)
 

boss131

New member
wilk1961 napisał:
...
Pkt.3 - dość starawy komp, neostrada (modem speedtouch 330), karta sieciowa w kompie to VT6102 [Rhine-II]. Połączenie kablem LAN odpada bo za duża odległość - tv na dole komp u góry, więc LAN przez całe mieszkanie. Ale tv stoi blisko gniazdka telefonicznego to może jakiś router. Używam 2-ch systemów, widows i linux.
Jak by jakieś sugestie co do konfiguracji to bedę wdzięczny bo ja na sieci to się znam jak tyle co nic.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Ja proponuję nieco inne, choć podobne rozwiązanie jak kolega whiteman.
Kupić router bezprzewodowy ADSL np: http://www.allegro.pl/item774267623_neostrada_tp_link_td_w8901g_adsl_wireless_router.html (ja osobiście kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item759088470_netgear_dg834_wifi_adsl_modemneostrada_netia_wys24.html bo były w promocji w saturnie po 150zł), nie ważne jaki kupisz ważne żeby był to router z wejściem WAN na wtyczkę RJ11 i obsługiwał protokóły PPPoA i PPPoE i podłączyć go kablem telefonicznym do netu i kablem LAN do TV.

Do kompa zaś kupić tanią kartę WI-FI na PCI lub USB i odbierać neta w kompie bezprzewodowo. Jeśli nie ma po drodze zbyt wielu ścian i innych przeszkód, które mogłyby powodować zakłócenia bez problemu powinny działać filmy z kompa na TV i internet na każdym urządzeniu niezależnie (osobiście mam tak rozwiązaną sieć tylko zamiast PC mam laptopa z wbudowaną kartą WI-FI i wszystko śmiga, nawet filmy 1080p do 15GB). A dzięki temu omijamy problem niezabezpieczonej sieci WI-FI pomiedzy routerem a TV, a miedzy routerem a kompem możemy zastosować dowolne zabezpieczenie.

PozdrawiaM
 

mcold

New member
nobange napisał:
Przeczytaj moje posty wyżej. Polska strona Samsunga nie udostepnia firmware dla modelu T2P, ktory jak przypuszczam posiada Twoja szwagierka. Ja sciagalem ze strony niemieckiej (tam musisz wybrac model T2P z listy), udalo sie zaktualizowac i TV dziala bez problemu. Byc moze ten model ma zablokowane kopiowanie contentow, bo u mnie tez nie mozna nic skopiowac. Firmware wazy 2 x wiecej, zatem mozliwe, ze juz nie starcza miejsca na dodatkowe rzeczy w pamieci - jak ostatnio sprawdzalem to mialem ok 20 MB wolnego miejsca w TV.

Dzięki za poradę, rzeczywiście zadziałało i jest tak jak piszesz. Zastanawia mnie fakt że coraz więcej "lewych" Samsungów jest w ofercie. Jeszcze rozumiałbym sklep internetowy, ale ona kupowała to w dużej warszawskiej stacjonarnej hurtowni AGD, gdzie podobno mają autoryzację Samsunga. Dopytałem i gwarancję ma w formie świstka (czyli nie Samsung Polska oryginał B3, tylko taki karteluszek z logo Samsung Polska przeznaczony dla drobnego sprzętu AGD). Poradziłem żeby podjechała do sprzedawcy i uprzejmie zapytała jak to z gwarancja jest (bo te TV na 101% nie mają polskiej gwarancji producenta, sprawdziłem na swoim, też sprowadzonym).
 

vt9st

New member
Witam, mam dwa pytania:

- czy da się jakoś regulować ostrość obrazu przy odtwarzaniu z USB?
- obraz przy przesyle z laptopa [HDMI-HDMI] przycina mi, laptop dosyć dobry, więc nie wiem czemu, co parę sekund klatkuje po prostu

Z góry dzięki za odp.
 

robsonslowik

New member
nowy widget wiadomośCI PO POLSKU

LE32B650
wyświetla mi Się że jest do pobrania nowy widget wiadomości po polsku z serwisu gazeta.pl
wejdź do galerji widgetów i zainstaluj
wchodzę tam ale nie ma takiego
JAK U WAS?
 

mr.hyde

New member
robsonslowik napisał:
LE32B650
wyświetla mi Się że jest do pobrania nowy widget wiadomości po polsku z serwisu gazeta.pl
wejdź do galerji widgetów i zainstaluj
wchodzę tam ale nie ma takiego
JAK U WAS?
Naciskasz Internet@TV a później niebieski buzik (galeria widgetów), i masz wszystkie dostępne widgety zainalowane i nie zainstalowane, klikasz na właściwy i instlujesz. a ten widget od gazeta.pl nazywa sie wiadomości.
 
Do góry