Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

tresor

New member
Czy ustawienia podane na tej stronie hdtvtest.co.uk do 40b650 beda takie same jak do 32" ? i odrazu zapytam , czy jest jakas mozliwość powiekszenia napisów lub zeby byly wyswietlane na czarnej ramce ?
 

wilk1961

New member
Witam.
Posiadam od niedawna LE37B651 i będzie mi słuzył wyłącznie do oglądania tel. naziemnej cyf. no i oczywiście filmów z USB i w związku z tym mam pytanie:
czy zmiana softu 1010.1 na 2004.1 coś wniesie znaczącego w tych kwestiach.
 

sam650

New member
wilk1961 napisał:
Witam.
Posiadam od niedawna LE37B651 i będzie mi słuzył wyłącznie do oglądania tel. naziemnej cyf. no i oczywiście filmów z USB i w związku z tym mam pytanie:
czy zmiana softu 1010.1 na 2004.1 coś wniesie znaczącego w tych kwestiach.

W kwestii odbioru DVB-T wniesie co najmniej 2 sprawy:
- wgląd w poziom sygnału poprzez przytrzymanie klawisza INFO
- bardziej rozbudowaną informację o kanale
Tyle sam stwierdziłem. Może jest coś więcej.

W kwestii odtwarzania z USB, to prawdopodobnie jest odtwarzany jeszcze jeden profil plików MKV, który nie był obsługiwany wcześniej. Tego nie sprawdzałem, ale coś gdzieś czytałem.
 

boss131

New member
sam650 napisał:
- bardziej rozbudowaną informację o kanale
Tyle sam stwierdziłem. Może jest coś więcej.

Witam.
Skąd odbierasz naziemną tv cyfrową bo ja z Warszawy i nie mam w ogóle informacji o kanale. I zastanawiam się czy mam coś nie tak z TV bo nie działa mi również na kanałach cyfrowych w opcjach obrazu funkcja Auto Szeroko, pokazuje mi cały czas 16:9 (nie dopasowuje rozmiaru). Czy ktoś ma inaczej a jeśli tak to może jest jakiś sposób żeby to wszystko zadziałało. Dodam że mieszkam ok. 75km od wa-wy, odbieram TV z PKiN kanał 48 i kiedyś miałem info o kanałach i działała funkcja auto szeroko.
 

Lazi11

New member
sam650 napisał:
wwwtelewizja-cyfrowa.com/
(polecam Forum - dział Nadajniki)
Antena do DVB-T jest w ogólności taką samą anteną jak do analogu.

Dzięki sam650 :)
Moja antena wygląda tak
Kod:
wwwdvbsklep.pl/product_info.php?cPath=1&products_id=98&osCsid=767d3667449b4733a30c1a2c942380f1
!(trza wstawić kropkę po www inaczej lnk nie zadziała)!
Tylko że ma już ładnuch pare lat, pamięta czarnobiałe ekrany kiedy nie było jeszcze DVB-T, a z tego co napisał sam650 powyżej nie wynika jednoznacznie czy antena do DVB-T jest taka sama czy troche inna :p
Może ktoś pomóc?
 
Ostatnia edycja:

wilk1961

New member
Dzięki sam650.
sam650 napisał:
W kwestii odbioru DVB-T wniesie co najmniej 2 sprawy:
- wgląd w poziom sygnału poprzez przytrzymanie klawisza INFO
- bardziej rozbudowaną informację o kanale
Tyle sam stwierdziłem. Może jest coś więcej.

W kwestii odtwarzania z USB, to prawdopodobnie jest odtwarzany jeszcze jeden profil plików MKV, który nie był obsługiwany wcześniej. Tego nie sprawdzałem, ale coś gdzieś czytałem.
Dzięki za odpowiedż ale faktycznie rewelacji w zmianie softu nie ma. Poziom sygnału obecnie można gdzieś tam w menu sprawdzić więc dochodzi tylko obsługa plików MKV no i rozbudowane info o kanale którego i tak na polskich stacjach nie mam. Poczekam na na coś nowszego.
Kolego Lazi11 co do anteny to ja też mieszkam tak gdzieś 80 km od nadajnika w Jemiołowie - Lubuskie i poprostu podłączyłem ją do tv i cieszę się z 7 polskich kanałów oraz 19 niemieckich. Na niektórych niemieckich działa EPG elektroniczne. Zastanawia mnie tylko kiedy na naszych będzie dostępne. Antena zwyĸła siatkowa, ma chyba z 10 lat.
pozdrawiam
 

marioabc

New member
WIELKIE DZIEKI PABLO:) ZACZELO DZIAŁAĆ,narazie tylko na krotkich filmikach i teledyskach ale bede robił tak jak wspomnales z wiekszymi plikami.wszystko zrobilem tak jak napisales oprocz jednej czynnosci bo mi nie dzialala,zamiast dts2ac3 uzylem xilisof hd video Converter,tez jest ok .wielkie dzieki pozdrawiam
 

swojak1

New member
sam650 napisał:
W kwestii odbioru DVB-T wniesie co najmniej 2 sprawy:
- wgląd w poziom sygnału poprzez przytrzymanie klawisza INFO
- bardziej rozbudowaną informację o kanale
Tyle sam stwierdziłem. Może jest coś więcej.

W kwestii odtwarzania z USB, to prawdopodobnie jest odtwarzany jeszcze jeden profil plików MKV, który nie był obsługiwany wcześniej. Tego nie sprawdzałem, ale coś gdzieś czytałem.
Jescze dopracowali Auto-dopasowanie ekranu dla filmów wyświetlnyhch z pena lub dysku?
 

cbdu

New member
pablo363 napisał:
Włączamy mkvmerge GUI przeciągamy do niego film oraz napisy w formacie srt, w oknie Tracks, chapters... podświetlamy plik z napisami i w polu track name wpisujemy np. "polskie napisy" , language ustawiamy na polish i jeśli się mają włączać automatycznie po starcie filmu ustawiamy defaul track flag na yes(jeśli są tam już oryginalnie wmuxsowane napisy w innych językach to możemy je usunąć odznaczając je w polu Tracks, chapters...). wchodzimy w kartę GLOBAL tam zaznaczamy ENABLE SPLITING after this size i wpisujesz rozmiar w MB np. 4500M. Wtedy program podzieli film np. 8gb na na dwa pliki pierwszy 4,5gb i drugi 3,5gb, równocześnie podzieli napisy, które będą zsynchronizowane zarówno z pierwszą jak i drugą częścią filmu. Jeżeli oglądamy film na kompie to to nam wystarczy bo chyba każdy player (np. media player classic czy bsplayer) pokażą wmuxowane napisy. Niestety samsung nie ma tej opcji i musimy wyciągnąć z powrotem te napisy. Uruchomiamy mkvextract gui i przeciągamy tam najpierw pierwszy plik z filmem w polu content zaznaczamy plik oznaczający napisy i klikamy extract to samo robimy z drugą częścią filmu i mamy film podzielony na 2 części i podzielone napisy, których nazwy zmieniamy tak aby były takie same jak filmu bo telewizor nie będzie ich widział. Fillm możesz podzielić na dowolną liczbę części, może to być wg. rozmiaru(after this size) lub czasu(after timecodes).


OK sprawdze to dzieki
 

Pioro

New member
ja mam z kolei pytanko o widgety, wybierając kraj na "inne" dostepne mam bodajze tylko 3 widgety: youtube, accuweather i jeszcze news... podobno sa jeszcze widgety gazeta.pl, dlaczego ich nie mam w tv?
 

pldeczek1

New member
marioabc napisał:
WIELKIE DZIEKI PABLO:) ZACZELO DZIAŁAĆ,narazie tylko na krotkich filmikach i teledyskach ale bede robił tak jak wspomnales z wiekszymi plikami.wszystko zrobilem tak jak napisales oprocz jednej czynnosci bo mi nie dzialala,zamiast dts2ac3 uzylem xilisof hd video Converter,tez jest ok .wielkie dzieki pozdrawiam
A czy moglbys podac ustawienia tego programu dokladnie jaki plik wyjciowy idt bo ja probowalem juz konwertowac wieloma programami i na komputerze filmy chodzą bez problemu a na tv wyskakuje nieobslugiwany format pliku choc w media info praktycznie roznic miedzy plikami odtwarzanymi a tymi ktore nie dzialaja nie ma .
 

boss131

New member
TV cyfrowa Auto szeroko

Ponawiam pytanie:

Czy działa wam funkcja Auto szeroko dla kanałów naziemnej telewizji cyfrowej?
Czy nie działa tylko u mnie?
Dodam że chodzi o sygnał nadawany z PKiN w Warszawie.

Z góry dzięki.
 

sam650

New member
boss131 napisał:
Ponawiam pytanie:

Czy działa wam funkcja Auto szeroko dla kanałów naziemnej telewizji cyfrowej?
Czy nie działa tylko u mnie?
Dodam że chodzi o sygnał nadawany z PKiN w Warszawie.

Z góry dzięki.

Odpowiadam zbiorczo na wiele postów do mnie:

Funkcja Auto szeroko działa u mnie prawidłowo zarówno na ATV jak i DTV. Przy odtwarzaniu filmów z USB dopasowanie ekranu w każdym firmware Samsunga jest kiepskie, natomiast niezależnie od Samsunga powstała poprawka do firmware umożliwiająca rozciągnięcie obrazu na cały ekran. Kilka stron wstecz od tego postu jest informacja.

Aby automatyczna szerokość działała dobrze w polskich warunkach, najlepiej jest ustawić typ ekranu na 4:3 i włączyć funkcję "Auto szeroko".
Automatyczna szerokość nie funkcjonuje za to dla wejść HDMI, gdzie ustawia się ją ręcznie. Przynajmniej tak jest na moim odbiorniku.

Sygnały telewizji cyfrowej (DVB-T) odbieram ze stacji zagranicznych. Każda ze stacji ma EPG, teletext, niekóre mają kilka dźwięków i wyłączalne napisy. Wszystko działa super na B650. Z tego co czytałem, polskie nadajniki mają czasem wyłączone EPG lub skopaną strefę czasową. Większość z odbieranych przeze mnie sygnałów to MPEG-2, bo tak nadają nasi sąsiedzi. Rekordowo odległy odbiór miałem z odległości ponad 500km. I był to kanał HD (720p przypuszczalnie w MPEG4, ale nie wiem jak to sprawdzić). Stosuję starą niewielką szerokopasmową antenkę kierunkową ze wzmacniaczem. Dużo daje mi brak wyraźnych przeszkód terenowych na drodze do nadajników. Ale i warunki propagacyjne mają swoje znaczenie.

Może nie dałem wyraźnego nacisku na to, więc teraz napiszę jaśniej: antena do DVB-T może być tą samą anteną, którą stosujemy do TV analogowej. Innymi słowy, jeśli w etapie cyfryzacji nadajnika kanał, kierunek i polaryzacja nie ulega zmianie, to można pozostawić starą antenę. Najlepsze osiągi można uzyskać stosując antenę zaprojektowaną na konkretny kanał. Obowiązują te same zasady montażu anten co przy TV analogowej. Do tego zauważyłem, że sygnał cyfrowy jest bardziej "nośny", tzn. łatwiej jest go odebrać w słabych warunkach, więc byćmoże wystarczy nawet gorsza antena. TV cyfrową odbieram już ponad rok, także na innych odbiornikach. Przy tym dodam, że na Samsungu B650 najbardziej lubię je oglądać.
 

zoltar23

Member
Jak B650 chodzi z platformą N??? Chyba N-ka to najlepsze rozwiązanie (dużo kanałów w HD) no i abonament przez pół roku 38zł. Czy po okresie promocyjnym trzeba obowiązkowo wykupić "kolekcjaVOD:nSeriale" za dodatkowe 30zł??
Czy tylko 3 pakiety za 48zł??
Który tuner lepszy z dyskiem czy bez (raczej nie będę nic nagrywał).
Proszę o opinie użytkowników N
 

tomus76

New member
Napisał marioabc
WIELKIE DZIEKI PABLO ZACZELO DZIAŁAĆ,narazie tylko na krotkich filmikach i teledyskach ale bede robił tak jak wspomnales z wiekszymi plikami.wszystko zrobilem tak jak napisales oprocz jednej czynnosci bo mi nie dzialala,zamiast dts2ac3 uzylem xilisof hd video Converter,tez jest ok .wielkie dzieki pozdrawiam

Witam
Robie tak samo jak napisal kolega ale mam problem bo dzwiek dziala tylko 3 minuty i potem cisza czym to moze byc spowodowane prosze o pomoc z gory serdeczne dzieki za odpowidz
pozdrawiam
 

mr.hyde

New member
czy ktoś wie jak skonfigurować poprawnie sieć i udostępnić pliki pod systemem windows 7, żeby nie trzba było korzystać z pc share manager?

Sorki już wszystko pięknie działa włącznie z przewijaniem, zapomniałem dodać plików do biblioteki
 
Ostatnia edycja:

Yaro_KR

New member
Witam wszystkich jestem świeżym użytkownikiem LE37B650. Który format napisów do DiVX/mkv ten telewizor odtwarza najchętniej? Czy ktoś konwertował napisy np. z txt (czasowego) na srt, sub (klatkowy), by telewizor lepiej to łykał i dokładniej określał interwały czasowe ?? Jak zdzarza się Wam preparować pliki z napisami specjalnie do odtwarzania na tym telewizorze, to jakim programem to robicie i jaki obieracie standard ??

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 
Do góry