Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

zoltar23

Member
46"B650 już zamówiony :) (cena 4120zł)
Czy w tym poście znajdę gotową konfigurację (ustawienia) tv?? Troszkę mnie odstrasza przeglądanie 250 stron.
Jeśli ktoś ma to proszę o linka lub opis na maila.
Dzięki
 

cbdu

New member
pablo363 napisał:
Jak wspomniałem program nie jest idealny, bo jeśli film trwa ponad 2h to DTS2AC3 nie działa. Dlatego najpierw programem mkvmerge GUI (zakładka global->enable splitinng)musimy podzielić film na np. 2 pliki żeby czas każdego był poniżej 2h potem robimy z każdym plikem to samo co wyżej i na końcu mkvmerge GUI dwa osobne pliki filmowe z dźwiękiem w ac3 scalamy w jeden plik.
U mnie działa pliki>2h bez tych kombinacji w Popcornie..Czym w takim wypadku dzielicie NAPISY?

Pozdrawiam
CB
 

marioabc

New member
Witam, dziekuje za poswiecony czas.Nagrałem wszystkie te programy i mam juz taki problem ze jak przeciagam film mkv do programu MKVExtractGUI-1.6.4.1 to nic nie ma w rubryce CONTENT i nie moge nacisnac EXTRACT??moze te moje mkv to nie jest dts?? tak naprawde to sie domyslam ze to dts bo niema w TV dzwieku, ale jak wogule sprawdzic ten plik z filmem mkv czy jest w dts czy jakis inny??? dzieki pozdrawiam
 

marioabc

New member
pablo363 napisał:
Widzę, że sporo osób ma problem z konwersją dźwięku z dts na ac3,, dlatego przedstawię wam mój sposób, może nie jest idealny ale skuteczny.

Potrzebujemy następujących programów:
mkvtoolnix
rapidshare*com/files/290189339/mkvtoolnix-unicode-2.1.0-setup.exe
avi synth
rapidshare*com/files/290187951/AviSynth_255.exe
dts2ac3
rapidshare*com/files/290188663/dts2ac3.rar
MKVExtractGUI
rapidshare*com/files/290191718/MKVExtractGUI-1.6.4.1.rar

(zamiast * wpiszcie .)




Po pierwsze instalujemy podane wyżej programy (dts2ac3 wystarczy wypakować na pulpit a zawartość MKVExtractGUI wypakowywujemy do folderu z mkvtoolnix). Dalej otwieramy program MKVExtractGUI metodą przeciągnij i upuść wrzucamy film, który chcemy przerobić, w output miejsce zapisu wypakowywanego pliku, w polu conect zaznaczamy plik DTS i klikamy extract. Po paru minutach otrzymujemy plik ze ścieżką dźwiękową.

Kolejnym krokiem jest zmiana nazwy otrzymanego pliku z nazwa_pliku.dts na input.dts. Plik ten przenosimy do folderu z programem dts2ac3 i klikamy DTS2AC3 po chwili mamy plik w formacie ac3 o nazwie output. teraz już tylko odpalamy program mkvmerge GUI (mkvtoolnix) metodą przeciągnij i upuść wrzucamy plik z filmem i plik ac3, który otrzymaliśmy po konwersji i jeśli chcemy mieć obie ścieżki dźwiękowe to, żeby nasz samsung widział tą z ac3 przesuwamy ją przyciskiem up przed DTS podajemy track name (np. AC3), wybieramy język, cues ustawiamy na defaul a defaul track flag na yes. teraz podświetlamy plik DTS i ustawiamy wszystko tak samo za wyjątkiem defaul track flag, które ustawiamy na defaul. Natomiast jeśli chcemy tylko dźwięk w ac3 po prostu odchaczmy plik DTS. W outpout podajemy ścieżkę zapisu naszego filmu, klikamy start muxing i otrzymujjemy film działający pod samsungiem.

Jak wspomniałem program nie jest idealny, bo jeśli film trwa ponad 2h to DTS2AC3 nie działa. Dlatego najpierw programem mkvmerge GUI (zakładka global->enable splitinng)musimy podzielić film na np. 2 pliki żeby czas każdego był poniżej 2h potem robimy z każdym plikem to samo co wyżej i na końcu mkvmerge GUI dwa osobne pliki filmowe z dźwiękiem w ac3 scalamy w jeden plik.


Mam nadzieje ,że komuś ten młay poradnik pomoże. Starałem się wytłumaczyć to jak najlepiej i sory za błędy ortograficzne i interpunkcyjne ale polski bądź co bądź to trudny język:)


Witam, dziekuje za poswiecony czas.Nagrałem wszystkie te programy i mam juz taki problem ze jak przeciagam film mkv do programu MKVExtractGUI-1.6.4.1 to nic nie ma w rubryce CONTENT i nie moge nacisnac EXTRACT??moze te moje mkv to nie jest dts?? tak naprawde to sie domyslam ze to dts bo niema w TV dzwieku, ale jak wogule sprawdzic ten plik z filmem mkv czy jest w dts czy jakis inny??? dzieki pozdrawiam
 

dawidgolis

New member
zabezpiecznie tv

Witam,

Koledzy mam pytanie czy nowe telewizory typu samsung b650 posiadają jakies zabezpieczenia przed kradzieżą? dokładnie chodzi mi o to czy np. nie mają takiego czegoś jak w komórkach "IMEI" gdzie można potem odnaleźć skradziony tel gdy złodziejaszek włoży karte.

Bo chyba możliwe byłoby to bo i tv łączy się z anteną telewizyjną jak i w nowym modelu może być internet?

pozdrawiam
 

misiakrp

New member
Witam jestem tu nowy ale temat przeryty od początku :)
mam zamiar kupić le55b651 ale mętlik w głowie czy już nie lepiej na Led-ach ?
przy tej cenie 3 k więcej za telewizor powiedzmy na parę lat nie jest tak tragicznie ale też nie chciałbym wywalać kasy tylko dla cienkiego ekrenu bo to mi nie przeszkadza
druga sprawa martwi mnie brak odtwarzania DTS i digitala z filmów
moze to jest spowodowane nie wer. firmware ale dlatego ze telewizor posiada dzwięk SRS TruSurround HD a nie DTS czy DDigital
i pewnie nie ma co czekać za firmware które to poprawi :(

podobnie było z odtwarzaczem DVD samsunga z Dvix to był jeden z pierwszych modeli samsunga co czytał ten format ale bez polskich znaków niby obiecali zmienić w firmware ludzie czekali a oni poporstu wypuscili nowy model z dvix + polskie znaki nas olali zostałem z otwarzaczem ale napisy musiałem przerabiać zeby krzaków nie było co skutkowało zniechęceniem sie do oglądania i podpięciem kompa pod telewizor :(
odtwarzacz po paru latach nawet działa głownie dzieciak dla bajek z niego korzysta no i do muzy ale wq..... sie ze zapłaciłem 600 zł a moj ojciec 150 za mante ktora mu wszystkie pliki czyta i firmware co chwile nowe :(

sony nie chce szwagier wywalil 9k za swojego a obraz porażka czarny jest bardziej szary niż czarny
brat moj ma 46a765 i obraz jest naprawdę łądny filmy Hd porażają bo sd jak to sd cienko ;)

lcd czy led ?
 

Pioro

New member
hejka mam dwa problemy, posiadab b650 37":
-mam dwa video w formacie mkv, wraz z napisamy z tym ze napisy w ogole mi nie chce czytac (pomimo tej samej nazwy pliku video jak i napisow) co jest grane?
-pisalem juz wczesniej o nierownym podswietleniu matrycy, zwlaszcza przy gornej i dolnej krawedzi po srodku widac to zdecydowanie, u was tez tak jest?
Pozdrawiam
 

AS33

New member
Pioro napisał:
hejka mam dwa problemy, posiadab b650 37":
-mam dwa video w formacie mkv, wraz z napisamy z tym ze napisy w ogole mi nie chce czytac (pomimo tej samej nazwy pliku video jak i napisow) co jest grane?
-pisalem juz wczesniej o nierownym podswietleniu matrycy, zwlaszcza przy gornej i dolnej krawedzi po srodku widac to zdecydowanie, u was tez tak jest?
Pozdrawiam

Co do podświetlania, to mam na moim 37" równiutko - nic do czego mógłbym się przyczepić. Jeśli chciałbyś to zgłaszać, to spróbuj, ale z tego co wiem, to nierównomierne podświetlanie nie jest wadą, tylko... technologia LCD (lampy) tak może mieć...
 

grajen

New member
Pioro napisał:
hejka mam dwa problemy, posiadab b650 37":
-mam dwa video w formacie mkv, wraz z napisamy z tym ze napisy w ogole mi nie chce czytac (pomimo tej samej nazwy pliku video jak i napisow) co jest grane?
-pisalem juz wczesniej o nierownym podswietleniu matrycy, zwlaszcza przy gornej i dolnej krawedzi po srodku widac to zdecydowanie, u was tez tak jest?
Pozdrawiam
napisy w formacie czasowym lub w formacie .srt
 

pablo363

New member
marioabc napisał:
Witam, dziekuje za poswiecony czas.Nagrałem wszystkie te programy i mam juz taki problem ze jak przeciagam film mkv do programu MKVExtractGUI-1.6.4.1 to nic nie ma w rubryce CONTENT i nie moge nacisnac EXTRACT??moze te moje mkv to nie jest dts?? tak naprawde to sie domyslam ze to dts bo niema w TV dzwieku, ale jak wogule sprawdzic ten plik z filmem mkv czy jest w dts czy jakis inny??? dzieki pozdrawiam
Jeśli to jest plik mkv to w MKVExtractGUI-1.6.4.1 powinien być widoczny bez względu na to czy dźwięk jest w dts czy innym formacie. Upewnij się czy te 4 pliki z programu MKVExtractGUI-1.6.4.1 (MKVExtractGUI-1.6.4.1,MKVextractGUI,mkxuncat,Formats) są skopiowane do folderu z programem MKVtoolnix(u mnie to jest tak C:\Program Files (x86)\Programy\MKVtoolnix). Jak to nie działa to pobierz nowsze wersje obu programów, bo ja mam viste x64 i nowsze nie działały mi najlepiej.
mkvtolnix 2.9.8
www*cdrinfo*pl/download/4160121501
MKVExtractGUI 1.6.4
www*softpedia*com/get/Multimedia/Video/Other-VIDEO-Tools/MKVExtractGUI.shtml

U mnie działa pliki>2h bez tych kombinacji w Popcornie..Czym w takim wypadku dzielicie NAPISY?

Pozdrawiam
CB
Popcorn nie wszystkim działa. Jeśli na końcu i tak scalamy film w jeden plik to nie potrzeba dzielić napisów. Jeśli film ma ponad 2h i zajmuje np. 8gb i chcemy podzielić na 2xdvd 4,5 żeby później go nagrać na płytki, to najlepiej w pierwszym kroku do mkvmerge GUI wrzucamy film i napisy w formacie srt ustawiamy enable splitinng na interesujący nas rozmiar jednego pliku, klikamy start muxig i mamy film w dwóch plikach z podzielonymi napisami. Niestety w samsungu wmuxowane napisy w film nie są widoczne dlatego jeszcze musimy zastosować mkvextract, którym wyciągamy napisy z podzielonego filmu i przy okazji dźwięk w DTS jeśli przerabiamy go na AC3 i dalej robimy to co napisałem kilka postów wyżej. Tak przygotowany film nie traci nic na jakości a napisy są zsynchronizowane.
 
Ostatnia edycja:

cbdu

New member
pablo363 napisał:
Popcorn nie wszystkim działa. Jeśli na końcu i tak scalamy film w jeden plik to nie potrzeba dzielić napisów. Jeśli film ma ponad 2h i zajmuje np. 8gb i chcemy podzielić na 2xdvd 4,5 żeby później go nagrać na płytki, to najlepiej w pierwszym kroku do mkvmerge GUI wrzucamy film i napisy w formacie srt ustawiamy enable splitinng na interesujący nas rozmiar jednego pliku, klikamy start muxig i mamy film w dwóch plikach z podzielonymi napisami. Niestety w samsungu wmuxowane napisy w film nie są widoczne dlatego jeszcze musimy zastosować mkvextract, którym wyciągamy napisy z podzielonego filmu i przy okazji dźwięk w DTS jeśli przerabiamy go na AC3 i dalej robimy to co napisałem kilka postów wyżej. Tak przygotowany film nie traci nic na jakości a napisy są zsynchronizowane.

Chodzi mi o to gdy plik musi byc podzielony np.64GB pendrive. Jak z napisami?


Pozdrawiam
CB
 

Lazi11

New member
Menu>>Ustawienia>>Ogólne>>Melodia>>Wył
Instrukcja jak wyłączyć melodie prtzy uruchamianiu dla tego Pana co wczesniej pytał:) o kurde ten Pan pytał na 101 stronie :D

A teraz ja mam pytanie.
Jak złapać sygnał nadawany naziemnie cyfrowo np. w Bielsku i Katowicach.
Czy trzeba mieć jakąs specjalną antenę do tego czy jak?
Jeszzce chciałbym spytać gdzie włączyć napisy w filmie z pendrive'a.

Dzieki
 
Ostatnia edycja:

pablo363

New member
cbdu napisał:
Chodzi mi o to gdy plik musi byc podzielony np.64GB pendrive. Jak z napisami?


Pozdrawiam
CB
Włączamy mkvmerge GUI przeciągamy do niego film oraz napisy w formacie srt, w oknie Tracks, chapters... podświetlamy plik z napisami i w polu track name wpisujemy np. "polskie napisy" , language ustawiamy na polish i jeśli się mają włączać automatycznie po starcie filmu ustawiamy defaul track flag na yes(jeśli są tam już oryginalnie wmuxsowane napisy w innych językach to możemy je usunąć odznaczając je w polu Tracks, chapters...). wchodzimy w kartę GLOBAL tam zaznaczamy ENABLE SPLITING after this size i wpisujesz rozmiar w MB np. 4500M. Wtedy program podzieli film np. 8gb na na dwa pliki pierwszy 4,5gb i drugi 3,5gb, równocześnie podzieli napisy, które będą zsynchronizowane zarówno z pierwszą jak i drugą częścią filmu. Jeżeli oglądamy film na kompie to to nam wystarczy bo chyba każdy player (np. media player classic czy bsplayer) pokażą wmuxowane napisy. Niestety samsung nie ma tej opcji i musimy wyciągnąć z powrotem te napisy. Uruchomiamy mkvextract gui i przeciągamy tam najpierw pierwszy plik z filmem w polu content zaznaczamy plik oznaczający napisy i klikamy extract to samo robimy z drugą częścią filmu i mamy film podzielony na 2 części i podzielone napisy, których nazwy zmieniamy tak aby były takie same jak filmu bo telewizor nie będzie ich widział. Fillm możesz podzielić na dowolną liczbę części, może to być wg. rozmiaru(after this size) lub czasu(after timecodes).
 
Ostatnia edycja:

inforom1

New member
obraz po wyjściu z internetu

Mam ustawione widgety w dolnej części ekranu. Po wyjściu z Internetu poprzez return na pilocie tak az widgety znikną - obraz jest nierówno pokazywany jakby w 2 blokach, tam gdzie nic nie było i tam gdzie były widgety. Pytanie jak całkowicie opuscic Internet - czy to wina oprogramowania. zaobserwowałem to na kanałach analogowych. Innym problemem denerwującym jest duszek wokół postaci w ruchu - to tez wina chyba oprogramowania. Szkoda, ze nie można ustawiać kolejności źródeł po naciśnięciu na pilocie klawisza source.
 
Do góry