Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ferguss

New member
dragon79 napisał:
...nie ma możliwości zaznaczenia / wyboru, a żółty przycisk nie powoduje żadnej zmiany. Nie mam po lewej stronie ikonki pola, w którym pojawia się ptaszek "zaznaczony", tak jak to widać na zdjęciu kilka postów wyżej...
ja potwierdzam, ze i u mnie jest taka sytuacja, nie pomogla zmiana firmware z 2003.3 na 2004.1, nadal nie ma opcji kopiuj (usun) ani w content library (zarzadzanie tresciami) ani w media play.
prosze o pomoc jezeli ktos zna rozwiazanie.
 

sam650

New member
ferguss napisał:
ja potwierdzam, ze i u mnie jest taka sytuacja, nie pomogla zmiana firmware z 2003.3 na 2004.1, nadal nie ma opcji kopiuj (usun) ani w content library (zarzadzanie tresciami) ani w media play.
prosze o pomoc jezeli ktos zna rozwiazanie.

Ciekawa sprawa. Podaj całe oznaczenie typu telewizora (z tylnej nalepki) - LExxB65xXXXXX. Ciekaw jestem, czy jest na rynku seria typu "read only".
 

mcold

New member
sam650 napisał:
Ciekawa sprawa. Podaj całe oznaczenie typu telewizora (z tylnej nalepki) - LExxB65xXXXXX. Ciekaw jestem, czy jest na rynku seria typu "read only".

A nie macie Panowie przypadkiem włączonego trybu sklep? Bo zachowanie podobne do pozostałych efektów w tym trybie (brak zapamiętywania zmian konfiguracji).
 

ferguss

New member
mcold napisał:
A nie macie Panowie przypadkiem włączonego trybu sklep? Bo zachowanie podobne do pozostałych efektów w tym trybie (brak zapamiętywania zmian konfiguracji).
Moj model to LE40B651T3WXXH, version: SQO4. Napewno jest wlaczony tryb domowy :(
 

sam650

New member
ferguss napisał:
Moj model to LE40B651T3WXXH, version: SQO4. Napewno jest wlaczony tryb domowy :(

Ciekawostka. Wszędzie gdzie szukam, specyfikacja wskazuje na 1GB flash, więc winno być teoretycznie to samo co w moim B650T2. Ściągnąłem instrukcję obsługi do B651 i tam na str.50 (192) jest napisane, że można materiał odtworzyć lub usunąć. Tak więc nie wiem co jest grane. Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenia pomoc Samsunga.

Ale spróbujmy jeszcze raz: proponuję po włączeniu TV wcisnąć kolejno powolutku przyciski pilota: CONTENT, kursor w lewo ,ENTER, kursor w prawo, ENTER, kursor w dół, ENTER. I co ? U mnie w tym miejscu kursor jest na pierwszej galerii i mam do wyboru menu podręczne z opcjami "Odtwórz", "Usuń" i "Usuń wszystko". A jak u Was?
 

ferguss

New member
sam650 napisał:
CONTENT, kursor w lewo ,ENTER, kursor w prawo, ENTER, kursor w dół, ENTER.

ostatni Enter uruchamia pierwsza galerie, w tym miejscu brak jest dodatkowych opcji, nic sie nie dzieje przyciskajac chocby zolty przycisk czy tools. Chyba napisze do SAMSUNGA. ...ale czekam na pomysly.
 
L

lesio_bialy

Guest
Czy warto dopłacać do TV 55"

Jak w temacie różnica miedzy 46" a 55" b650 wynosi około 2400 na dzien dzisiejszy pokój TV mały wydzielony szerokosc 2,0 m długi około 4m odległośc od ekranu regulowana(oglądane TV Sat cyfra+ HD + filmy z komp. oraz czasem gry HD)
Pozdrawiam
Leszek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ferguss

New member
ferguss napisał:
ostatni Enter uruchamia pierwsza galerie, w tym miejscu brak jest dodatkowych opcji, nic sie nie dzieje przyciskajac chocby zolty przycisk czy tools. Chyba napisze do SAMSUNGA. ...ale czekam na pomysly.
Odpowiedz SAMSUNG,a:
"Zawartość Content Library jest nieedytowalna. Dla modeli z 2009 roku nie
ma jeszcze na naszej stronie odpowiednich plików Content Library, które
dałyby się poprawnie zainstalować do pamięci, są jedynie dla modeli
poprzednich z 2008 roku. Takie pliki można pobrać z brytyjskiej strony
firmy Samsung, należy pamiętać by wybrać pliki dla modeli z 2009 r.,
a nie dla tych z 2008 r., gdyż różnią się one konstrukcją i nie będą działać."
...nie wiele wyjasnia na temat kopiowania nowych tresci...pomecze ich dalej.
 

dragon79

Member
ferguss napisał:
"Dla modeli z 2009 roku nie ma jeszcze na naszej stronie odpowiednich plików Content Library, które dałyby się poprawnie zainstalować do pamięci, są jedynie dla modeli poprzednich z 2008 roku. Takie pliki można pobrać z brytyjskiej strony firmy Samsung, należy pamiętać by wybrać pliki dla modeli z 2009 r., a nie dla tych z 2008 r., gdyż różnią się one konstrukcją i nie będą działać."

Sami nie wiedzą, co mają na stronie... Podałem ten link kilka postów wyżej:
samsung.com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/library_download.html

edit: Na stronie Samsunga właśnie ukazała się nowsza wersja oprogramowania PC Share Manager 2.2
 
Ostatnia edycja:

ciapeczek666

New member
nobange napisał:
Ponawiam pytanie do posiadaczy B650, dotyczące podłączania dysków przez USB. Prosiłbym, aby podawać dokładne nazwy dysków, które ten TV Wam rozpoznaje. Bez dużego dysku nie mam szans obejrzeć filmu mkv w 1080i, bo zajmuje więcej niż mogę wgrać na pendriva. Chciałbym kupić jakiś dysk zewnętrzny, ale nie każdy sklep przyjmie zwrot, "bo TV go nie rozpoznaje". A chyba nie ma szans, że dysk PATA 3,5" w obudowie będzie działać (mi nie działa).

Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem modelu 32" używam obecnie takiego modelu dysku zewnętrznego: SEGATE FREE AGENT 1TB
działa bez problemów. Pozdrawiam:)
 

sam650

New member
dragon79 napisał:
Sami nie wiedzą, co mają na stronie... Podałem ten link kilka postów wyżej:
samsung.com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/library_download.html

Oczywiście odpisali same bzdety. Przypuszczalnie odpowiedź była przygotowana parę miesięcy temu. Sam zgrywałem z POLSKIEJ strony kontent w wersji 2009, więc proponuję zadać im pytanie: dlaczego wobec tego jeden osobnik może kasować pamięć TV, a drugi nie?

Z INNEJ BECZKI:

Z dobrych nowinek podaję co wykombinował pewien spryciarz:

http://newage.mpeg4-players.info/samsung/b650/

Wygląda na to, że problem rozciągania obrazu i kwadratowych pixeli w MediaPlay został rozwiązany! Jeszcze nie sprawdzałem, ale już mi rączki latają :D
 

ferguss

New member
sam650 napisał:
Oczywiście odpisali same bzdety
Kolejne info od konsultanta SAMSUNG:
Pytanie:
Wiem, ze nie mozna
edytowac zawartosci fabrycznej content library. CHodzi o to, ze pobralem
ze strony brytyjskiej nowe skladniki content library do zainstalowania
wlasciwe dla mojego modelu TV na rok 2009, jednak w telewizorze nie ma
dostepu do kopiowania nowych elementow do pamieci TV badz ich usuwania
(w menu zarzadzania tresciami moge je tylko odtwarzac z PENDRIVA)
,rowniez nie ma opcji kopiowania chocby plikow mp3 czy zdjec do pamieci telewizora. Dlaczego?

Odpowiedz:
Te pliki można odtworzyć z pendrive'a, nie ma możliwości skopiowania.
Należy także pamiętać, żę pamięć USBsformatowana w standardzie NTFS nie
obsługuje zapisywania numeru UDN, dlatego zalecamy użycie pamięci
sformatowanej w standardzie FAT.

Konkluzja: chyba nic nie bedzie z kopiowania do TV :(
sam650 moglbys wrzucic fotke ekranu z poleceniem kopiuj (z USB)?
 

dragon79

Member
Wiadomo, że w takiej kwestii infolinia nie pomoże. Trzeba czekać na nowy firmware, może on rozwiąże ten problem.
Na razie odpowiedzi konsultanta pokrywają się z tym, co można przeczytać na stronie Samsunga, m.in.:
"Q: I cannot copy additional contents to my TV.
A: Additional contents can be downloaded to a standard USB only. This additional content is played on the TV using the USB.

Q: Can I delete or add to the embedded contents list?
A: No.

Q: How do customers update the contents?
A: Customers download the contents to their own USB from www Samsung com. This additional content is played on the TV using the USB."
 
Do góry