Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

flozbi

New member
czas reakcji 22b650?

Dzięki za odpowiedź na wcześniejsze zapytanie. Mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie dotyczące mojego "maluszka" 22 cale b650, ponieważ nie ma nigdzie napisane jaki ma czas reakcji matrycy. Wysłałem maila do Samsunga i odpowiedzieli mi, że nie udzielają takich informacji nt. kontrastu, czasu reakcji matrycy i jasności. Wydaję mi się, ze to jest ta sama matryca co w modelu 22b450 i czas reakcji wynosi 8ms, chyba, że się mylę?
 

luchuma

New member
flozbi napisał:
Dzięki za odpowiedź na wcześniejsze zapytanie. Mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie dotyczące mojego "maluszka" 22 cale b650, ponieważ nie ma nigdzie napisane jaki ma czas reakcji matrycy. Wysłałem maila do Samsunga i odpowiedzieli mi, że nie udzielają takich informacji nt. kontrastu, czasu reakcji matrycy i jasności. Wydaję mi się, ze to jest ta sama matryca co w modelu 22b450 i czas reakcji wynosi 8ms, chyba, że się mylę?
skoro oznaczenia samsunga czytamy tak lePPbXYZ
gdzie PP = przekątna
X = seria
Y = matryca
Z = obudowa

to 450 ma ta sama matryce co b650
(faktycznie czasem trcoche smuzy, aczkolwiek o dziwo mniej niz moj 6ms CRT monitor)

//edit

A co do double audio w plikach MKV (tv wybiera domyslna sciezke dzwiekowa) zostaje tylko jedno rozwiazanie puki co :/
mkvtoolnix - prosty i szybki programik do demuxowania
 
Ostatnia edycja:

Pioro

New member
hej, ja mam pytanie troche z innej beczki, czemu nie niektorych stacjach programy sa nadawane z czarnymi paskami, a niektore nie? niby tv ma format 16:9 to po co sa jeszcze te paski czarne? czy to takie małe "oszustwo" ze strony stacji?:)
 

hdmaniac

New member
mcold napisał:
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów wykonywał już modyfikację firmware dla modelu LE46B650 ? Z dyskusji na zachodnich forach wynika, że możliwa jest dalsza modyfikacja pozwalająca np. na podmontowanie zasobów sieciowych (dysków udostępnianych np. pod windowsem) bezpośrednio bez używania DNLA. To załatwiałoby sporo problemów, ot choćby napisy w filmach. Niestety z tego co doczytałem to procedura nie jest prosta (ani bezpieczna) i polega na rozpakowaniu i rozkodowaniu oryginalnego firmware, zmodyfikowaniu pliku konfiguracyjnego odpowiedzialnego za uruchamiania usług po starcie (dodanie daemona telnetd), następnie trzeba to ponownie zakodować funkcją XOR, spakować, obliczyć i zmienić CRC i wgrać do TV. Sporo miejsc gdzie można coś skopać i TV nie wstanie, ale z drugiej strony nowa funkcjonalność wyglada ciekawie. Znalazłem też dyskusję o możliwości dodania "pass-through" sygnału DTS poprzez dogranie odpowiedniego modułu, co pozwoliłoby wreszcie cieszyć się porządnym dźwiękiem na podłaczonym do TV kinie domowym. Jeśli ktoś dysponuje takim zmodyfikowanym firmware, albo jakaś dodatkową wiedzą, może mógłby się tu podzielić?

Wydaje mi się że kolega grajen ma pewne doświadczenia.
Wnioskuję po takim samym nicku osoby na forum www avsforum com która udziela się w wątku traktującym właśnie o tym - www avsforum com/avs-vb/showthread.php?t=1047445&page=8

Grajen jeśli jesteś tym samym grajenem z avsforum to uchyl rąbka tajemnicy i pozwól cieszyć się serverem NFS szerszemu gronu.
 
Ostatnia edycja:

ryki67

New member
hdmaniac napisał:
Wnioskuję po takim samym nicku osoby na forum www avsforum com która udziela się w wątku traktującym właśnie o tym - www avsforum com/avs-vb/showthread.php?t=1047445&page=8.
Grajen jeśli jesteś tym samym grajenem z avsforum to uchyl rąbka tajemnicy i pozwól cieszyć się serverem NFS szerszemu gronu.
popraw ten link kolego bo nie wchodzi
pozdrawiam
 

dgim

New member
mcold napisał:
Z dyskusji na zachodnich forach wynika, że możliwa jest dalsza modyfikacja pozwalająca np. na podmontowanie zasobów sieciowych (dysków udostępnianych np. pod windowsem) bezpośrednio bez używania DNLA. To załatwiałoby sporo problemów, ot choćby napisy w filmach.


mozna poprosic o rozjasnienie tematu, o jakim sposobie mowa, by operowac na udostepnionych dyskach pod windows'em bez DLNA ?
przymierzam sie do zkaupu na dniach 2 modeli, albo 37B550 albo 32B650. ze 100Hz moge zrezygnowac ale z opcji sieciowej juz nie chce. z drugiej strony nie chce latac z dyskami po mieszkaniu, wiec opcja tv->router wydaje mi sie idealna.
 

grajen

New member
hdmaniac napisał:
Wydaje mi się że kolega grajen ma pewne doświadczenia.
Wnioskuję po takim samym nicku osoby na forum www avsforum com która udziela się w wątku traktującym właśnie o tym - www avsforum com/avs-vb/showthread.php?t=1047445&page=8.

Grajen jeśli jesteś tym samym grajenem z avsforum to uchyl rąbka tajemnicy i pozwól cieszyć się serverem NFS szerszemu gronu.
tak, zrobiłem u siebie montowanie zasobów NFS na TV ... ale bez problemów się nie obyło (TV się nie chciał włączyc i musiałem zrobic wlasny kabelek serwisowy - ale przez 1 dzień miałem wizję oddania do serwisu)

jeśli chcecie to mogę napisac co i jak krok po kroku to dajcie znac to coś takiego napiszę, ale pamiętajcie - jeśli się zdecydujecie kombinowac z firmware to robicie to na własną odpowiedzialnośc!!! więc jeśli nie czujecie się mocni w tych sprawach - radzę się poważnie zastanowic

instrukcja krok po kroku wg malcerl: http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17250495&postcount=217
i moja instrukcja uzywania flexhex: http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17260326&postcount=238

obecnie jestem na wyjezdzie wiec nie napisze co i jak dokladnie ale co do udostepniania plikow - 2 opcje
uzywanie unixowych NFS i jesli uzywacie windowsa to zainstalowanie paczki windows service for unix albo uzywanie windowsowego udostepniania plikow Cifs i ladowanie odpowiednich modulów (tej drugiej opcji nie probowalem)
 

zoltar23

Member
Czy ktoś brał tv ze sklepu internetowego "redcoon"?? Mają atrakcyjną cenę na 46B650 bo tylko 4122zl. Chyba taniej się nie da. Polecacie ten sklep??
 

flozbi

New member
Polecam sklep

Kupiłem swój tv w/w sklepie i polecam z czystym sumieniem, na bieżąco informacje o terminie dostawy i paczka dobrze zapakowana, zabezpieczona.
 

mcold

New member
zmodyfikowane FW 2004.1

Postępując zgodnie z angielskim tutorialem przygotowałem paczkę ze zmodyfikowanym FW w wersji 2004.1 z włączonym telnetem. Z takim lekkim niepokojem zrobiłem update FW w TV...ale wstał:) i rzeczywiście można się na niego zatelnetować. W tej chwili przymierzam się do przetestowania modułu CIFS (do mapowania windows share). Poniżej znajduje się link do mojego chomika, na którym umiesciłem zmodyfikowane FW.
UWAGA! Paczka zadziałała na moim LE46B650, jednak nie daje ŻADNEJ gwarancji że zadziała na innych modelach. Każdy kto postanowi z niej skorzystać robi to wyłacznie na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Archiwum należy rozpakować na USB i postępować tak jak w przypadku update fabrycznego FW.
Przed rozpoczeciem zabawy zdecydowanie należy przeczytać ten wątek.
www avsforum com/avs-vb/showthread.php?t=1047445&page=8

Link do zmodyfikowanego FW (v. 2004.1):
chomikuj pl/MCold/Samsung/T-CHL7DEUC_v.2004.1_with_telnetd.zip.

Pod poniższym adresem znajduje się moduł oraz instrukcja jak korzystać z windows share (jeszcze tego nie testowałem)

linux zsolttech com/Samsung/

Wszelkie komentarze (głównie na jakich modelach FW działa) mile widziane.
 

nobange

New member
Wczoraj rozpakowałem mojego nowiutkiego LE40B650. Jestem z niego jak na razie zadowolony, poza jednym zgrzytem. Otóż mając wolny dysk twardy PATA postanowiłem go użyc jako magazynu plików do TV. Włożyłem go do obudowy Spire, podłączanej przez USB z zewnętrznym zasilaczem i... niestety TV go nie rozpoznaje. Raz na kilka włączeń pokazuje, że podłączono urządzenie, ale jak tylko wchodzę w jakiś katalog w Media Play, wychodzi mi spowrotem, a później pokazuje się info, że odłączono urządzenie USB. Pendrivy oczywiście widzi. Dysk 160 GB jest sformatowany w NTFS, ale próbowałem innego 20 GB na FAT32 i też nie szło. W komputerze nie ma z nim żadnych problemów. Mam pytanie: czy ktoś ma jakąś obudowę na dysk PATA działającą z tym telewizorem? Poza tym zaciekawiła mnie kwestia rozpoznawanych przez TV systemów plików. Skoro w środku siedzi Linux, dlaczego nie rozpoznaje np natywnego linuksowego ext2/3?
 

hdmaniac

New member
@grajen, @mclod jestem zainteresowany Waszymi doswiadczeniami z uruchomieniem telnetu i NFSa. Mysle ze jak udalo by sie napisanie w miare zjadliwego przewodnika to wiecej osob byloby tym zainteresowaanych. Moze znalazly by sie osoby na tym forum ktore maja duze doswiadczenie z linuxem i na wzor avsforum powstalby na tym forum watek o alternatywnym sofcie do B650 i innych.
Moze warto juz teraz zalozyc oddzielny
 

marcino_80

New member
Widget

witam wszystkich mam pytanie mam wgrany najnowszy soft firmy samsung i ustawione kanaly na inne i mam tylko dostepne Widgety: YoUTube i AccuWeather. co zrobic aby byly dostepne inne. pozdrawiam
 

Redfrog

New member
Właśnie zamówiłem samsunga 40b650 ale nie zwróciłem uwagi na jedną rzecz. Czy ten telewizor ma obrotową podstawę? Tzn. czy można kręcić ekranem nie obracając podstawy?
 

chemik80

New member
Redfrog napisał:
Właśnie zamówiłem samsunga 40b650 ale nie zwróciłem uwagi na jedną rzecz. Czy ten telewizor ma obrotową podstawę? Tzn. czy można kręcić ekranem nie obracając podstawy?
tak powinien mieć obrotową podstawę mój 32 b650 ma
 

Chris_M

New member
robsonslowik napisał:
dzwoniłem do dostawcy twierdzi że jeżeli jest połączenie i działają inne widgety to i youtube powinno ale dokońca mu nie wieże!!!

sprawdziłem teraz działa, ale rano pewnie już nie będzie jak co dzień już nie wiem co jest grane!!!
Przypuszczam, ze to jest problem z przepustowością łącza, zwłaszcza, że dostęp do internetu masz drogą radiową.
Zapewne w komputerze masz ustawioną niższa rozdzielczość niż w telewizorze i dla tej rozdzielczości przepustowość łącza jest wystarczająca, a dla wyższej rozdzielczości już ona nie wystarcza.
Poeksperymentuj ściągając filmy w różnej rozdzielczości i o różnych porach doby, to wtedy sprawdzisz, czy moja hipoteza jest trafna.
 

grajen

New member
hdmaniac napisał:
@grajen, @mclod jestem zainteresowany Waszymi doswiadczeniami z uruchomieniem telnetu i NFSa. Mysle ze jak udalo by sie napisanie w miare zjadliwego przewodnika to wiecej osob byloby tym zainteresowaanych. Moze znalazly by sie osoby na tym forum ktore maja duze doswiadczenie z linuxem i na wzor avsforum powstalby na tym forum watek o alternatywnym sofcie do B650 i innych.
Moze warto juz teraz zalozyc oddzielny
nie chcę żeby mnie źle zrozumiec - jak będę miec troche czasu zeby napisac krok po kroku jak "igrac" z firmware to moge to zrobic, ale kwestia jest taka: jesli ktos nie moze sobie poradzic z instrukcjami podanymi na avsforum to nie radzilbym takiej osobie bawienie się w zmiany w firmware. w razie jakichkolwiek problemów później bylibysmy obarczani winą za nie.

ale tak czy inaczej moja rada dla wszystkich bawiących się z podmianą firmware - wlaczcie sobie debug mode na rs232, zeby w razie jakis problemow skorzystac z kabla serwisowego
 

flozbi

New member
prośba o pomoc

Witam! Powiesiłem mojego Samsunga i uchwyt mi zasłonił wejścia hdmi i vga-15pin, reszta czyli m.in. component jest wolna. Chcę podłączyć tv do laptopa. Niestety nie znam się na technicznych sprawach podłączenia, ale przyszło mi do głowy, że skoro wejście component mam wolne a znalazłem w internecie kable vga-component to może w ten sposób?. Mam ogromną prośbe żeby osoba znająca się na rzeczy mi podpowiedziała, z góry wielkie dzięki.
 

boss131

New member
Naziemna TV Cyfrowa

Ja mam 2 pytania z trochę innej beczki.

1. Czy komuś działa EPG (przewodnik po kanałach) dla kanałów nadawanych cyfrowo z telewizji naziemnej oczywiście? Pytam ponieważ kiedyś mi działał a teraz (co najmniej miesiąc) jest tylko brak informacji.

2. Ostatnio zauważyłem, że na naziemnych kanałach cyfrowych nie działa mi opcja Auto Szeroko w ustawieniach rozmiaru ekranu, tzn. telewizor sam nie dopasowuje rozmiaru ekranu na nadawanych kanałach. Jeśli chodzi o kanały Analogowe i Cyfrowy Polsat przez SCRAT to wszystko działa jak należy. Czy wy też tak macie czy mam zacząć zastanawiać się nad serwisem?

Z góry dzięki.
 
Do góry