Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

grajen

New member
chemik80 napisał:
witam mam samsunga 32b650 i chciałbym go podpiąć do internetu ale mam internet w laptopie poprzez karte option globetrotter hspda czy da sie to jakoś zrobić.
jeśli masz internet na laptopie to możesz go dzielić podłączając bezpośrednio kablem sieciowym (skrosowanym) TV do laptopa (zeby korzystac z internetu na tv to laptop musi byc włączony) i później w laptopie w panelu sterowania/połączeniach sieciowych klikając prawym na połączenie z netem i wybierając udostępnij (mniej, więcej opis na windowsy - dawno nie robiłem)

szymuR napisał:
Skąd wziąść najnowszy fimrware i jak go zainstalować na TV?
pobierz plik LE40B650T2W Upgrade File (ver.T-CHL7DEUC-2004.1) stąd: http://www.samsung.com/pl/consumer/...2010100&model_cd=LE40B650T2WXXH&menu=download

1. usun wszystko z jakiejs pendriva (lub przenies na swoj dysk)
2. po ściagnięciu wklej plik na pamięc usb
3. uruchom sciagniety plik i nacisnij install
4. wloz pendriva do tv wlaczonego tv
5. powinna pojawic sie menu co zrobic z wlozoną pamięcią - wybierz Software Upgrade/Aktualizacja oprogramowania
jeśli się to menu nie pojawiło to wchodzimy w menu zakładka Support/Pomoc i tam wybieramy Software Upgrade/Aktualizacja oprogramowania
6. później By USB/Przez USB
7. później się jeszcze zapyta czy na pewno chcesz zmienić opgrogramowanie z obecnego na nowy
8. menu z paskiem postępu - nie wyłączać póki nie skończy się wgrywać (zawsze można wrócić do wcześniej wersji firmware)
9. po wgraniu tv samo się wyłączy i włączy

po zmianie oprogramowania możliwa jest utrata ustawień kanałów i ustawień obrazu, więc jeśli spędziłeś troche czasu na ustawianiu TV do swoich potrzeb radziłbym spisać swoje ustawienia na jakąś karteczkę
 
Ostatnia edycja:

tomek_fcb

New member
sam650 napisał:
Podaję przepis na "mądrość":

1. Telewizor ma format ekranu 16:9
2. MediaPlay obsługuje piksele tylko w proporcjach 1:1
3. jeżeli film ma mieć również proporcje 16:9, to znając szerokość obrazu z pliku (x), możemy obliczyć prawidłową jego wysokość (y) z prostego wzoru:
y = x * 9 / 16
Przykładowo, dla szerokości 1280 będzie to 720 (a nie 688). Dla 1920 będzie 1080 (a nie 816). Stąd czarne pasy (u góry i na dole, jak zakładam z kontekstu).

Dla upewnienia sprawdziłem jak u mnie zachowuje się ta sprawa. Zrobiłem mały filmik 720x384 i wyświetlał się z pasami po 1cm u góry i dołu (na TV 40cali), a w rozdzielczości 720x404 był milimetrowy czarny pasek u góry/dołu, natomiast w 720x406 - milimetrowy pasek po lewej/prawej. Teoria u mnie się potwierdza.
dzięki za info, potwierdzam Twoją regułę ;)
nie będę się bawił w przeróbki bo to strata czasu, poprostu część filmów (te o nieproporcjonalnej rozdzielczości) będzie leciała z laptopa via HDMI a część normalnie z pen'a lub HDD po USB ;)
 

chemik80

New member
grajen napisał:
jeśli masz internet na laptopie to możesz go dzielić podłączając bezpośrednio kablem sieciowym (skrosowanym) TV do laptopa (zeby korzystac z internetu na tv to laptop musi byc włączony) i później w laptopie w panelu sterowania/połączeniach sieciowych klikając prawym na połączenie z netem i wybierając udostępnij (mniej, więcej opis na windowsy - dawno nie robiłem)

dzięki dzisiaj to zrobie :eek:
 

karollo

New member
Witam,

Mam samsunga 37b650 i niestety pewien problem z którym do tej pory nie potrafię sobie poradzić. Otóż przy dynamicznym obrazie (np. mecz piłkarski) przy pewnych kolorach (z reguły przy czerwonym i pobliskich) występuje dziwne migotanie tych kolorów. Jeżeli obraz jest statyczny lub w powolnym ruchu to nie ma z tym problemów natomiast kiedy porusza się kamera lub zawodnicy to występuje ten nieprzyjemny efekt. Co Ciekawe występuje to przede wszystkim na programach HD ( C+ , History, TVN HD). Nie bardzo wiem co mogę zmienić żeby pozbyć się tego efektu. Czy ktoś już się spotkał z czymś takim? Czy ktoś zna może antidotum na coś takiego? Z góry dzięki za pomoc.

PS. oprogramowanie mam zainstalowane najnowsze z możliwych.
 

grajen

New member
chemik80 napisał:
grajen napisał:
jeśli masz internet na laptopie to możesz go dzielić podłączając bezpośrednio kablem sieciowym (skrosowanym) TV do laptopa (zeby korzystac z internetu na tv to laptop musi byc włączony) i później w laptopie w panelu sterowania/połączeniach sieciowych klikając prawym na połączenie z netem i wybierając udostępnij (mniej, więcej opis na windowsy - dawno nie robiłem)

dzięki dzisiaj to zrobie :eek:
tylko jak tak podlaczysz to bedziesz musial ustawic w karcie sieciowej w laptopie statyczny adres ip (np 192.168.1.1), maske 255.255.255.0 i brame 192.168.1.1 i w tv recznie adres ip (jesli dalej taki jak podalem to tam wpisz 192.168.1.2), a maske i brame taką samą jak w laptopie
 

pl_k

New member
karollo napisał:
Witam,

Mam samsunga 37b650 i niestety pewien problem z którym do tej pory nie potrafię sobie poradzić. Otóż przy dynamicznym obrazie (np. mecz piłkarski) przy pewnych kolorach (z reguły przy czerwonym i pobliskich) występuje dziwne migotanie tych kolorów. Jeżeli obraz jest statyczny lub w powolnym ruchu to nie ma z tym problemów natomiast kiedy porusza się kamera lub zawodnicy to występuje ten nieprzyjemny efekt. Co Ciekawe występuje to przede wszystkim na programach HD ( C+ , History, TVN HD). Nie bardzo wiem co mogę zmienić żeby pozbyć się tego efektu. Czy ktoś już się spotkał z czymś takim? Czy ktoś zna może antidotum na coś takiego? Z góry dzięki za pomoc.

PS. oprogramowanie mam zainstalowane najnowsze z możliwych.

Spróbuj wyłączyć 100hz... Procek może nie wyrabiać i tworzą się artefakty...
 

mr.hyde

New member
Właśnie zainstalowałem nowy Widget Wiadomości, całkiem dużo informacji i są nawet zdjecia. W koncu jakieś nowe widgety, brakuje mi jakiegoś widgetu do sprawdzanie poczty np: gmail.
 

ryki67

New member
mr.hyde napisał:
Właśnie zainstalowałem nowy Widget Wiadomości, całkiem dużo informacji i są nawet zdjecia. W koncu jakieś nowe widgety, brakuje mi jakiegoś widgetu do sprawdzanie poczty np: gmail.
Witam
czy ten Widget jest widoczny w widgetach spod YAHOO ????

pozdrawiam
 

emeth

New member
Witam,

czytalem ze aby Samsung LE37B650 dobrze odtwarzal napisy do divxow, to trzeba plik txt przerobic na srt. Sciagnalem program subtitle workshop, jednak caly czas to samo, napisy ida szybciej niz film. Wczesniej uzywalem subedita i dalej to samo. Macie jeszcze jakas rade ?

Domyslam sie ze jest to cos z fps, ale nie mam pojecia jak to ustawic. Jak ustawic wejsciowe i wyjsciowe fps ?

(Napisy sa sciagane z napiprojekt)
 
Ostatnia edycja:

uznamer

New member
emeth napisał:
Witam,

czytalem ze aby Samsung LE37B650 dobrze odtwarzal napisy do divxow, to trzeba plik txt przerobic na srt. Sciagnalem program subtitle workshop, jednak caly czas to samo, napisy ida szybciej niz film. Wczesniej uzywalem subedita i dalej to samo. Macie jeszcze jakas rade ?

Domyslam sie ze jest to cos z fps, ale nie mam pojecia jak to ustawic. Jak ustawic wejsciowe i wyjsciowe fps ?

(Napisy sa sciagane z napiprojekt)
Najpierw sprawdź np przy pomocy MediaInfo jaki fps ma Twój film. Jak będziesz potem przerabiał napisy Subeditem z txt na srt to zwróć uwagę czy proponowany przez Subedit fps, (dzieje się to kiedy wydajesz w Subedicie polecenie eksportuj do srt), zgodny jest z wartością uprzednio podaną przez MediaInfo. Standardowo Subedit proponuje 25 fps a Ty masz pewnie 23.976? Jesli tak to nic dziwnego, że brak synchronizacji. Zmień więc ustawienie fps w Subedicie na 23.976 zanim polecisz mu wyeksportować wczytany plik jako srt.
 
Ostatnia edycja:

komar12

New member
Mediaplayer

emeth napisał:
Witam,

czytalem ze aby Samsung LE37B650 dobrze odtwarzal napisy do divxow, to trzeba plik txt przerobic na srt. Sciagnalem program subtitle workshop, jednak caly czas to samo, napisy ida szybciej niz film. Wczesniej uzywalem subedita i dalej to samo. Macie jeszcze jakas rade ?

Domyslam sie ze jest to cos z fps, ale nie mam pojecia jak to ustawic. Jak ustawic wejsciowe i wyjsciowe fps ?

(Napisy sa sciagane z napiprojekt)

Ja przerabiam napisy w Media Player Classic na format SAMI(*.smi),encoding -UNICODE 16LE ,i wszystkie napisy działają dobrze
 

pldeczek1

New member
Witam Jestem posiadaczem samsunga 46b650 i mam pytanie Jak rozwiazac problem tzn z niewiadomych przyczyn niektore pliki nie sa odtwarzane przez DLNA pojawia sie komunikat nieobslugiwany format co dziwne przez usb sa odtwarzane bez problemu troche glupio jak siedze ze znajomymi chce puscic jakis film ktory jest na kompie a on nie dziala zostaje tylko kopiowanie na pedriva a jest to dosc uciazliwe i w przypadku duzych plikow MKV dosyc dlugom trwa
Pomyslałem wiec iz moge kupic dysk 2.5" ktory bede podlanczal to tv nie zmienia to jednak sytuacji z przekopiwywaniem plikow
Pytanie brzmi czy jest jakis sposob aby podłaczyc ten sam dysk do tv i do kompa tak aby pliki z netu splywaly besposrednio na ten dysk podłaczony do tv przez usb????????????????????????????////
 
Do góry