Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

krupcio

New member
Witam. Sprawdzał może ktoś już podłączenie tego TV B651 z telefonem Samsung i8910 poprzez DLNA? U mnie rozłącza połączenie po kilku sekundach. Innym dziwnym mankamentem jest to że jak odtworzę filmik nagrany na tym telefonie to TV nie odtwarza dźwięku. :/
 

Bertro

New member
Witam
Mam zamiar kupić TV wybór jest spory a zwróciłem uwagę na samsunga 55B650 i prosiłbym posiadaczy tego modelu o wypowiedź czy warto go kupić. Używany będzie do oglądania TV z N - ki , grania na PS3 i oglądania filmów. Koszt tego TV w Łodzi to 7080zł. A może lepiej coś innego w tej cenie?

Proszę pomóżcie!!
 

swojak1

New member
Bertro napisał:
Witam
Mam zamiar kupić TV wybór jest spory a zwróciłem uwagę na samsunga 55B650 i prosiłbym posiadaczy tego modelu o wypowiedź czy warto go kupić. Używany będzie do oglądania TV z N - ki , grania na PS3 i oglądania filmów. Koszt tego TV w Łodzi to 7080zł. A może lepiej coś innego w tej cenie?

Proszę pomóżcie!!

[FONT=&quot]Powiem tak? to wszystko zależy od tego do czego bardziej Ci jest potrzebny TV. do filmów duży jak największy, do gier ect. średni w góre ten TV serii B650-653 ma różne mankamenty na początku to prawie nikt ich nie chce zauważać dopiero później powoli wychodzą, było by tu dużo opisywać "ALE" przymykając oko na niektóre niedopracowania takie jak nie równo podświetlona matryca czy tym podobne rekompensuje w nim dużo tz. bajerów ja jestem z niego zadowolony ale mój kumpel posiada Filipsa obraz marzenie ale bajerów niestety mało. Tak naprawdę to musisz się sam siebie zapytać do czego go potrzebujesz bo ten TV ma dużo ale nie najlepiej dopracowanych dupereli.
Pozdro
[/FONT]
 

pl_k

New member
A ja chciałem zwrócić uwagę na jakość odtwarzania kiepskiego sygnału. Nie sztuka wyświetlać dobry obraz powiedzmy o jakości dvd - tutaj większość lcdków sobie poradzi i będziemy zadowoleni. Nawet mój blisko 3 letni panasonic daje radę. Ale przy sygnale gorszym typu kablówka czy cyfra to już jest kiepsko. Tutaj samsung wypada dużo lepiej. Też warto zauważyć jak odtwarza divxa o rozdzielczości SD. Skaler i inne "ulepszacze" obrazu biją na głowę ten zamontowany w stacjonarnym odtwarzaczu Bellwood podłączonym do tv przez HDMI.
 

darok

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Powiem tak? to wszystko zależy od tego do czego bardziej Ci jest potrzebny TV. do filmów duży jak największy, do gier ect. średni w góre ten TV serii B650-653 ma różne mankamenty na początku to prawie nikt ich nie chce zauważać dopiero później powoli wychodzą, było by tu dużo opisywać "ALE" przymykając oko na niektóre niedopracowania takie jak nie równo podświetlona matryca czy tym podobne rekompensuje w nim dużo tz. bajerów ja jestem z niego zadowolony ale mój kumpel posiada Filipsa obraz marzenie ale bajerów niestety mało. Tak naprawdę to musisz się sam siebie zapytać do czego go potrzebujesz bo ten TV ma dużo ale nie najlepiej dopracowanych dupereli.
Pozdro
[/FONT]
Właśnie stoję przed dylematem co kupić sony 46w5500 czy samsunga 46b650 ale w tym temacie mało informacji właśnie jak jest podświetlona matryca jakie kąty i jakie wady ten tv posiada chodzi o obraz itd większość postów to multimedialne problemy żadnych konkretów.
 

jufers

New member
Jakie audio do B65x

Potrzebuję rady jakie audio dokupić do tego TV.
Kwota do wydania: od1200 do~2000zł
Wymagania sprzętowe dekodery: AC3 + DTS + DPL
Ewentualny tuner FM (najlepiej z RDS)
Kilka wejść: optyczne, coaxial, audio L+R.

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:
1) Logitech Z-5500
2) Kino: Amplituner+głośniki 5.1
Oba przykłady spełniają ww wymagania.

Obecnie posiadam DVD Panas S-49 + Zestaw 5.1 Creative Inspire 6700 sprawuje się SUPER,
ale nie mogę wprowadzić w niego dźwięku z B650.

Zależy mi na ominięciu głośników wbudowanych w Tv.
Czy ktoś z Was używa takiego lub podobnego zestawu?
Co macie podłączonego na wyjściu z TV i jakie wrażenia akustyczne?

Wszelkie opinie i porady mile widziane.:)
jufers
 

komar12

New member
Czy do oglądania np.Youtube lub filmów z domowej sieci WI FI potrzebny jest kabel z neta wpięty do TV? czy wystarczy tylko sygnał WIFI?Po kablu mi działa ,bez nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bertro -
ale podaj jakie masz warunki i potrzeby :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
Full Hd czy HD ready ?
Czy masz swoich faworytów?

===================================
jufers
- nie ten dział
Napisz w wątku audio
 

pl_k

New member
jufers napisał:
Zależy mi na ominięciu głośników wbudowanych w Tv.
Czy ktoś z Was używa takiego lub podobnego zestawu?
Co macie podłączonego na wyjściu z TV i jakie wrażenia akustyczne?

Ja właśnie podłączyłem do 40b650 zwykłe głośniczki 15W ze starą miniwieżą Thomsona i jest duża różnica co świadczy o miernej jakości tych fabrycznie montowanych w tv. Nie jestem audiofilem ale dźwięk sprawia wrażenie bardzo "płytkiego".
 

giekol

Member
A co byś polecił Kiki, jak miałbyś do wyboru:
Sama 46B650
Sama 46A956
JVC 46DV1BU
JVC 42WX70
Sharpa 46LE700E
Philipsa 46PFL9704H/12
Sama 46B8000
Podaj w kolejności. Od grudnia będę miał TVC n, jeżeli o oglądanie to preferuję piłkę nożną, filmy z DVD Bellwood'a (może później kino domowe).
Odległość od TV, około 3,5m, okno z prawej strony, 2 osoby (piłka nożna jedna), generalnie sport 2 osoby. Zakup TV około grudnia.
Proszę o radę.
 

stasimon

New member
Witam

Poszukuje obecnie jakiegoś dobrego TV 40' - trafiłem na serie Samsunga B650 i mam pare pytań. Dodam, że czytam od kilku dni cały temat od początku w wolnym czasie (obecnie "dotarłem" do 150 stronki i walczę nadal :p). Jeśli moje pytania już były to przepraszam ale czytanie 250 stron jest bardzo męczące! Czy mogę prosić o odpowiedzi od użytkowników tv serii B650 na następujące pytania:

1) Jak wygląda sprawa z podpięciem laptopa/dvd przez HDMI a potem optykiem TV do amplitunera, czy działa wtedy dźwięk 5.1 na amplitunerze?

2) Jak wygląda sprawa z Input Lagiem na najnowszych wersjach firmware, czy nadal jest uciążliwy? Chcę podpiąć lapka do TV kablem HDMI i grać w gierki ale jakikolwiek lag jest w grach akcji czy też wyścigach bardzo uciążliwy!

3) Jak wygląda opóźnienie obrazu przy oglądaniu filmów jak dźwięk idzie po optyku? Chodzi mi o podłączenie np. lapka jak w punkcie 1 oraz jak to wygląda gdy tylko obraz przesyłany jest do TV a dźwięk idzie optykiem prosto do ampli. Czy widać brak synchronizacji?

Dzięki z góry za odpowiedzi!

pzd.
 

leszcz-yk

New member
komar12 napisał:
Czy do oglądania np.Youtube lub filmów z domowej sieci WI FI potrzebny jest kabel z neta wpięty do TV? czy wystarczy tylko sygnał WIFI?Po kablu mi działa ,bez nie

Przewód OD/DO SIECI komputerowej jest zazwyczaj zbudowany z drucików i osłon pcv ... a nie "Z neta"...

Tak się składa, że do połączeń między dwoma urządzeniami trzeba mieć dwa pasujące interfejsy. TV jest wyposażony w złącze ethernet oraz jest możliwość podłączenia do niego karty wifi(samsunga). Wyraz MOŻLIWOŚĆ nie oznacza, że ta karta jest od razu w komplecie.
Dlatego po "skrętce" Ci działa, a po wifi(póki nie będziesz miał karty) nie.

A wszystko to JEST OPISANE W INSTRUKCJI OBSŁUGI, KTÓRA TO NOTABENE JEST NAPISANA PO POLSKU => WYSTARCZY PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM.




PS: mam wrażenie, że masz 12 lat... i ciesz się, że "ktoś" Ci odpisał. przeczytaj instrukcję.
 

komar12

New member
leszcz-yk napisał:
Przewód OD/DO SIECI komputerowej jest zazwyczaj zbudowany z drucików i osłon pcv ... a nie "Z neta"...

Tak się składa, że do połączeń między dwoma urządzeniami trzeba mieć dwa pasujące interfejsy. TV jest wyposażony w złącze ethernet oraz jest możliwość podłączenia do niego karty wifi(samsunga). Wyraz MOŻLIWOŚĆ nie oznacza, że ta karta jest od razu w komplecie.
Dlatego po "skrętce" Ci działa, a po wifi(póki nie będziesz miał karty) nie.

A wszystko to JEST OPISANE W INSTRUKCJI OBSŁUGI, KTÓRA TO NOTABENE JEST NAPISANA PO POLSKU => WYSTARCZY PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM.




PS: mam wrażenie, że masz 12 lat... i ciesz się, że "ktoś" Ci odpisał. przeczytaj instrukcję.


Dzieki za odpowiedz (nawet jesli jest złośliwa)-typowa polska mętalność,TY chyba jesteś obeznany ze wszystkim,to ,że wiesz coś o czymś a ktoś nie ,nie daje ci prawa aby go obrażać!!!Wszystko robisz sam??Instrukcja instrukcją,ale po to jest forum aby skorzystać z pomocy innych forumowiczów.Tak na marginesie zrób bilans w firmie-tez jest opisane wzystko co i jak w książce....

P.S. mam 12.5 roku a TY pewnie 13
pozdrawiam
 

slawek1946

New member
komar12 napisał:
Dzieki za odpowiedz (nawet jesli jest złośliwa)-typowa polska mętalność,TY chyba jesteś obeznany ze wszystkim,to ,że wiesz coś o czymś a ktoś nie ,nie daje ci prawa aby go obrażać!!!Wszystko robisz sam??Instrukcja instrukcją,ale po to jest forum aby skorzystać z pomocy innych forumowiczów.Tak na marginesie zrób bilans w firmie-tez jest opisane wzystko co i jak w książce....

P.S. mam 12.5 roku a TY pewnie 13
pozdrawiam

Niezależnie od wieku warto przeczytać:

http://www.samsung.com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/index.html
 

sam650

New member
tomek_fcb napisał:
co dziwne jesscze to to, że divxy i inne aviki są na pełnym ekranie mimo znacznie mniejszej rozdzielczości. Przykładowo film o rozdziałce 720x384 jest wyświetlany na pełnym ekranie natomiast przy rodzielczości 1280x688, 1920x816 pojawiają się pasy ;/ i bądź tu mądry :niewiem:


Podaję przepis na "mądrość":

1. Telewizor ma format ekranu 16:9
2. MediaPlay obsługuje piksele tylko w proporcjach 1:1
3. jeżeli film ma mieć również proporcje 16:9, to znając szerokość obrazu z pliku (x), możemy obliczyć prawidłową jego wysokość (y) z prostego wzoru:

y = x * 9 / 16

Przykładowo, dla szerokości 1280 będzie to 720 (a nie 688). Dla 1920 będzie 1080 (a nie 816). Stąd czarne pasy (u góry i na dole, jak zakładam z kontekstu).

Dla upewnienia sprawdziłem jak u mnie zachowuje się ta sprawa. Zrobiłem mały filmik 720x384 i wyświetlał się z pasami po 1cm u góry i dołu (na TV 40cali), a w rozdzielczości 720x404 był milimetrowy czarny pasek u góry/dołu, natomiast w 720x406 - milimetrowy pasek po lewej/prawej. Teoria u mnie się potwierdza.
 
Ostatnia edycja:

chemik80

New member
pytanko

witam mam samsunga 32b650 i chciałbym go podpiąć do internetu ale mam internet w laptopie poprzez karte option globetrotter hspda czy da sie to jakoś zrobić.
 

Bertro

New member
Byłem dzisiaj w paru sklepach i śmiać mi się chce, że co sklep to sprzedawcy co innego mówią, nie mówiąc już o tym co się widzi na ekranie, bo np w MM samsungi poprostu obraz żyleta, nieważne czy za 1500zł czy za 15000zł tylko, że obraz był HD a jak poprosiłem o podłączenie Panasonica 50G10 to niestety niemaja czasu na takie rzeczy i jak mam porównać? Zostaje mi tylko kiki od, którego wezmę porównanie w domu i kupie TV, dlatego ciesze siż, że trafiłem na to forum bo pieniądze są to niemałe dla mnie i niechciałbym kupić czegoś na co będe narzekał przez jakieś 5 lat. Tak więc chciałem WAM forumowiczą podziekować za wszystkjie posty jakie są, bo bardzo to pomaga takim ludzią jak ja co sie kąpletnie nieznają na TV.
podaje
Jakie masz warunki - wielkość pokoju 3x5
preferowana marka - obojętne
preferowana wielkość ekranu - 46-55
jaki sygnał - telewizja N
jaka odległość od ekranu 4 - 4,5m
jakie urządzenia do podłączenia N-ka, PS3, Laptop, (kino domowe)
jaka klasa cenowa - do 7000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - sporo w dzień i sporo w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju - 2 okna wschód, ale będą rolety w oknach
ile osób zasiada przed telewizorem- zwykle 1-2
Jaki masz ulubiony program - Kino akcji, przyrodnicze programy
jaki masz telewizor - mialem 25 oriona CRT, od 3 miesiecy nic( i strasznie mi to doskwiera)
Ma stać czy wisieć wisieć ( na stoliku lcd nie przy ścianie)
Co Cię wkurza w telewizorach - mała wyrażność
Full Hd czy HD ready odpowiedni do potrzeb
Czy masz swoich faworytów - jak usłyszałem i poczytałem o Pioner LX 5090 to to jest mój faworyt
 
Do góry