Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

adwolf

New member
W menu Media Play (obsługa USB) w lewym dolnym rogu podczas korzystania z pendriva mogłem za pomocą czerwonego przycisku na pilocie przełączać się pomiędzy moim przenośnym USB a pamięcią telewizora. Można tam było nawet kopiować pliki. Teraz mam tylko pendriv i nic więcej - co mogło się stać ? Jakaś usterka ?
 

jaskol

New member
Samsung - polecam

boniek1978 napisał:
Każdy wypowiada się w samych superlatywach o sony w5500 a nikt nie chce pokazać że popularny "szajsung" z modelem b650 może być lepszy od tego modelu sony.
Swoim pytaniem dąże do tego czy waro dołożyć parę złoty i kupić 37" żeby mieć większy obraz ale jednocześnie nie stracić na jakości obrazu w porównaniu do 32". Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam!

Akurat ja wybieram wiekszy rozmiar. Ale na podstawie lektury avforums i recenzji
www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/03/16/Samsung-LE40LB651-40in-LCD-TV/p1
gdzie B651 zdobył ocene 9/10, mogę porownac ten Tv do Sony
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/06/16/Sony-Bravia-KDL-40W5500-40in-LCD-TV/p1

Jak widac Sony 40W5500 tez ma ocene 9/10 ale posiada 2 wady:
- wyglad, co tez jest wazne
- mozliwosci funkcjonalne.
Wygladu nie komentuje, ale Samsung ma wersje 650 i 651, kazdy może wybrac co bardziej sie podoba.
Natomiast pod wzgledem mozliwości odtwarzania plików wideo z USB oraz NETu zasługuje na ocene 10.

Odnosnie rozmiaru - jezeli w przyszłosci planujesz ogladac obraz HD, to warto wybrac wiekszą przekątną.
 

adamboro

New member
sieniaw73 napisał:
Witam,
od tygodnia jestem posiadaczem Samsunga LE37B650. po 5 dniach zaczał sie problem z obrazem tzn po wlaczeniu telewizora slychac dzwiek a obrazu brak. Gdy wyciagne wtyczke i ponownie ja wloze obraz pojawia sie od razu.Czy mial ktos z Was podobny problem ?? Jesli tak to prosze o info jak sprawa sie zakonczyła

Cześć!
Miałem taki sam problem, TV po pstryknięciu wydawał dźwięk powitalny, a obraz pojawiał się po 30-40 sekundach. Wymieniałem softa i nic. W końcu wezwałem serwis. Gościu przyjechał, wszedł w menu serwisowe, ale nie zauważyłem, żeby coś zmieniał. Spisał numery seryjne i wyszedł z gadką, że radziłby mi jeszcze trochę poczekać, może samo ustąpi, bo jak on go zabierze do serwisu to będę miesiąc bez TV, a i po ich serwisie jak będzie rozkręcony i skręcony to taki nowy już nie będzie.

Trochę się zląkłem przyznaję i zdecydowałem poczekać :) O dziwo po jego wizycie mimo, że nic nie zrobił TV działa bez problemów do dziś. Wnioskuję, że wejście do menu serwisowego pomogło :)

A jak nie, to nie krępuj się i wzywaj serwis, bo nic innego nie pozostaje...
 

adwolf

New member
Może ktoś wstawić fotki z oryginalnymi ustawieniami menu serwisowego modelu le40b651 ? Z góry dzięki. Mój model to :
Model code: LE40B651T3WXXH
VERSION : SQ04
ew.podesłać na emaila adwolf@interia.pl
 
Ostatnia edycja:

marcino_80

New member
le32b650 internet

witam wszystkich jestem posiadaczem le32b650 i jestem bardzo z niego zadowolony i gorąco polecam:) mam tylko mały problem i mam nadzieje ze może mi pomożecie:) problem jest związany z internetem youtubem w tv. internet mam podłączony do tv następująco:) internet od kolegi (neostrada 2mb praktycznie sam z niej korzystam) który ma podpięty do linksysa wag200g i wystawiona antena za okno ja odbieram go za pomocą edimax br-6204wg i do niego za pomocą kabla jest podłączony tv i laptop po sieci wifi.w laptopie śmiga wszystko jak należy a w tv już nie zupełnie. test przechodzi bez problemu i wszystko jest ok a jak nacisnę przycisk internet na pilocie pojawia się na ekranie łącze następnie start po pewnym czasie znów łącze i wyskakuje komunikat połączenie nie powiodło się na skutek zakłóceń sieci. czy ktoś z was ma tez taki problem? jeśli tak to proszę o pomoc albo o napisanie jak powinny wyglądać ustawienia w wymienionych routerach. na początku gdy zakupiłem tv i nie miałem ustawionego tv na kanały cyfrowe na inne i kanały analogowe na Europe wschodnia wszystko chodziło ok tylko nie miałem youtuba tylko inne serwisy. proszę o pomoc pozdrawiam
 

pl_k

New member
Nie odtwarza wszystkich .mkv..

Witam

Czy wiadomo już może co decyduje o tym czy plik .mkv jest odtwarzany ?

Nie odtwarza mi takiego pliku:

Ogólne
Pełna ścieżka : C:\The.Lord.Of.The.Rings.The.Fellowship.Of.The.Ring.2001.720p.HDTV.Lektor.PL.x264-TFK-001.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,00 GB
Czas trwania : 1h 31 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.273 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-09-10 18:46:04
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 31 min.
Przepływność bitów : 5.567 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.993 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2.35
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.333
Tytuł : x264 Videostream
Biblioteka zapisująca : x264 core 50 svn-558
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=0 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / chroma_qp_offset=0 / slices=2 / nr=0 / decimate=1 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=0 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=5993 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=2 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 31 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz


Niby frames jest poniżej 9 a wyskakuje i tak że format video nieobsługiwany.
 

pl_k

New member
ideJ napisał:
Może to? (Być może wystarczy to zmienić na 4.1 jakimś programikiem do manipulacji nagłówkami)

W poszukiwaniu programu do edycji nagłówka trafiłem na ten topic na forum
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=972503

Przekodowałem zgodnie z instrukcją film profilem 4.1 i film ruszył, co prawda jakość fatalna, jeden wielki artefakt ale przynajmniej nie ma już komunikatu że format nieobsługiwany. Myślę że trzeba poeksperymentować z ustawieniami i będzie działać...
 

rafiklegia

New member
Witam serdecznie,

Kilka dni temu zakupiłem LE40B651. Wcześniej miałem lcd 26 LG.
Przy podłączeniu laptopa z tv kablem hdmi wszystko jest ok. Lecz kiedy chce podłączyć audio do kina domowego kablem chinch w laptopie i chinch biały i czerwony w kinie to działa tylko jedna lewa kolumna zamiast 5. Wczesniej laptopa podlaczalem kablem hdmi - dvi, dźwięk tez przez chinche i było ok.

Przejrzałem pierwsze 45 stron tego watku ale 240 nie dam rady.
Bardzo proszę o pomoc.
 

adwolf

New member
Do rafiklegia - jak będziesz kiedyś zaglądał do menu serwisowego to zrób kilka fotek z oryginalnymi ustawieniami na wszystkich zakładkach w twoim 40b651. Z góry dzięki
 

marcino_80

New member
le32b650 internet

witam wszystkich jestem posiadaczem le32b650 i jestem bardzo z niego zadowolony i gorąco polecam:) mam tylko mały problem i mam nadzieje ze może mi pomożecie:) problem jest związany z internetem youtubem w tv. internet mam podłączony do tv następująco:) internet od kolegi (neostrada 2mb praktycznie sam z niej korzystam) który ma podpięty do linksysa wag200g i wystawiona antena za okno ja odbieram go za pomocą edimax br-6204wg i do niego za pomocą kabla jest podłączony tv i laptop po sieci wifi.w laptopie śmiga wszystko jak należy a w tv już nie zupełnie. test przechodzi bez problemu i wszystko jest ok a jak nacisnę przycisk internet na pilocie pojawia się na ekranie łącze następnie start po pewnym czasie znów łącze i wyskakuje komunikat połączenie nie powiodło się na skutek zakłóceń sieci. czy ktoś z was ma tez taki problem? jeśli tak to proszę o pomoc albo o napisanie jak powinny wyglądać ustawienia w wymienionych routerach. na początku gdy zakupiłem tv i nie miałem ustawionego tv na kanały cyfrowe na inne i kanały analogowe na Europe wschodnia wszystko chodziło ok tylko nie miałem youtuba tylko inne serwisy. proszę o pomoc pozdrawiam
user_offline.gif


Warn: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif

 

mottlauspucke

New member
Zakupilem Samsunga 37B550. Pierwszego dnia po odpaleniu zaczął wydawać dzwieki podobne do tych jakie wydaje nosnik CD próbujący wczytac porysowana płyte, czyli głosno trzeszczec. Razem z tym trzeszczeniem wystepowalo snieżenie obrazu. I tak sobie grał cały wieczór , dnia nastepnego bylem zdecydowny udac sie do serwisu. Ale na drugi dzien wszystkie objawy znikneły (nagrzal sie czy co?).
W telewizorze chce wprowadzic wlasne zmiany w trybie serwisowy co jak mniemam moze wiazac sie z utrata gwarancji. I teraz pytanie; czy mozliwe ze usterka z pierwszego dnia dzialania TV moze sie powtórzyc czy tez moge juz wprowadzac swoje zmiany bez zmartwienia ze bede musial z nim pedzic do serwisu?
 
Do góry