Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

bla

New member
bobby_69 napisał:
Nie ma znaczenia to że są to urządzenia innych firm. Cała idea sieci byłaby wtedy bezsensu. Pan z urządzeniem X nie mógłby połączyć się z panem Y.
Ktoś wspomniał wcześniej o routingu i tu jest gdzieś problem do rozwiązania.

A skoro musisz mieć podsieci to może rozwazyć opcję wpięcia PC z serwerem DLNA do podsieci TV ?

Bobby - 1. tak jak pisalem w 1 poście nie lubie kabli więc... router główny mam na strychu, a w całym domu i ogrodzie wifi. Po zakupie TV kupiłem router wifi z APC aby uniknąć kosztów kupowania karty wifi samsunga - miało wyjść taniej a wyszlo tak że nie wszystko działa.

2. nie musze mieć dwóch podsieci ale na jednej podsieci czy to w masce 255.255.255.x czy też rozszerzonej 255.255.x.x nie moge uzyskać wyjścia na świat jako, że połączenie z WAN (w tym wypadku jest to router główny) na APC musi miec inną podsieć niż APC
 

jufers

New member
@bla

Przejrzałem moje ustawienia ruterów i znalazłem w menu Wireless Settings zaznaczoną funkcję Enable Bridges

Enable Bridges - If you enable bridges, you can input MAC addresses of other APs to communicate with them in bridge mode. For example: If you want to communicate with the remote AP which MAC address is 00-E0-4C-00-07-BE, enter the MAC address 00-E0-4C-00-07-BE and configure the remote AP's bridge options.

U mnie rutery są zmostkowane.
Telewizor - sieć ustawiona na Auto.
 

leszcz-yk

New member
bla napisał:
Na wstępie napisze ze sieć w TV jest widoczna i pogoda jak i YT działa bez problemu.

opis sieci:
- Sieć w domu rozprowadzana jest poprzez WIFI (nie lubie kabli);
- do TV podłączony jest kabelkiem z routerem WIFI w trybie APC

ponieważ jeden z routerów działa jako APC konieczne było utworzenie dwóch podsieci:
- sieć podstawowa 192.168.0.X
- sieć pod TV 192.168.1.X
- obie podsieci działają pod maską 255.255..255.0

:confused: PROBLEM:
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu oprogramowania samsunga do DLNA tv nie widzi udostępnionych katalogów.
Pozdr.
Szczerze mówiąc nie rozumiem po co Ci dwie podsieci...

U mnie są dwie podsieci ale z powodu odizolowania TV od reszty sieci wewnętrznej.

Jeśli na "głównym Access Poincie/routerze" nie masz Linuxa, w którym miałbyś dostęp do Basha i mógłbyś ustawiać z palca/dogrywać itp to MOŻESZ ZAPOMNIEĆ o udostępnieniu DLNA do drugiej podsieci. Z ZAŁOŻENIA DLNA nie jest routowalne.... Zakładam, że nie masz Linuxa.

PS: daj komputer z DLNA do tego samego Access Pointa, w którym jest TV.
Albo, jak napisał kolega wyżej, ustaw tak dedykowaneg-dla-tv-AP, żeby był bridgem i był w tej samej podsieci.
 
Ostatnia edycja:

Lazi11

New member
Proszę o szybką pomoc.
chodzi o funkcje odtwarzania filmów w tym TV LE40B650. Przypadkowo zmieniłem opcje w zakładce wideo na "preferencje" i teraz tv nie widzi tego filmu tak gdyby penDrive był pusty. za każdą porade dzieki :)
 

slawek1946

New member
Lazi11 napisał:
Proszę o szybką pomoc.
chodzi o funkcje odtwarzania filmów w tym TV LE40B650. Przypadkowo zmieniłem opcje w zakładce wideo na "preferencje" i teraz tv nie widzi tego filmu tak gdyby penDrive był pusty. za każdą porade dzieki :)

Po wejściu w MEDIA P (pośrodku pod kolorowymi), nacisnąć czerwony guzik i wybrać urządzenie.
 

distball

New member
Witam


Wybaczcie jeśli ten temat był maglowany ale przewertowanie ponad 200stron przerasta moje możliwości ;)

Powiedzcie proszę jak LE32B650 spisuje się jako monitor - czy jest on dobrą alternatywą dla LE32A656/756/551 i warto dopłacić te 300-400pln aby cieszyć się tą "czerniejszą czernią" oraz czy istnieją jeszcze inne aspekty przemawiające akurat za tą serią?
Już miałem brać 751 ale naczytałem się nt. braku 100Hz, poczekałem i obecnie jestem w punkcie wyjścia tj. bez faworyta i na powrót kompletnie zielony.


pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
 

adwolf

New member
Znalazłem ciekawy link do instrukcji serwisowej http dwukropek //rapidshare.com/files/248780079/LCD_SAMSUNG_LE-32-55B55x_65x_57x_67x_.rar
Powinno się przydać
 

Pioro

New member
witam, zgralem sobie plik sample mkv o wielkosci okolo 50 mb, tv mi go odczytal wszystko ok, ale jak ten sam plik o wielkosci 7,5 gb probuje otworzyc, to wyskakuje komunikat "ze nie ma zadnego filmu" i ze mam wybrac inna kategorie, co jest grane?
 

bla

New member
jufers napisał:
@bla

Przejrzałem moje ustawienia ruterów i znalazłem w menu Wireless Settings zaznaczoną funkcję Enable Bridges

Enable Bridges - If you enable bridges, you can input MAC addresses of other APs to communicate with them in bridge mode. For example: If you want to communicate with the remote AP which MAC address is 00-E0-4C-00-07-BE, enter the MAC address 00-E0-4C-00-07-BE and configure the remote AP's bridge options.

U mnie rutery są zmostkowane.
Telewizor - sieć ustawiona na Auto.

Mostki już przerabiane (dokładnie wg tego jak to opisales) i jak pisałem wczesniej - u mnie mostki nie chodza - być może dlatego ze są rożnych firm...
 

bla

New member
leszcz-yk napisał:
Szczerze mówiąc nie rozumiem po co Ci dwie podsieci...

U mnie są dwie podsieci ale z powodu odizolowania TV od reszty sieci wewnętrznej.

Jeśli na "głównym Access Poincie/routerze" nie masz Linuxa, w którym miałbyś dostęp do Basha i mógłbyś ustawiać z palca/dogrywać itp to MOŻESZ ZAPOMNIEĆ o udostępnieniu DLNA do drugiej podsieci. Z ZAŁOŻENIA DLNA nie jest routowalne.... Zakładam, że nie masz Linuxa.

PS: daj komputer z DLNA do tego samego Access Pointa, w którym jest TV.
Albo, jak napisał kolega wyżej, ustaw tak dedykowaneg-dla-tv-AP, żeby był bridgem i był w tej samej podsieci.
2 podsieci są mi potrzebne głównie po to ze nie chcę kabli prowadzonych po całym domu - jak nie mieszkasz w bloku to jest już problem z kablami (chyba ze ktoś ma nowy domu i infastrukturę techniczna miał od razu zaplanowana, albo ja wykonal przy większym remoncie - ja jeszcze nie mam). Pisałem ze router główny mam na strychu a siec w domu idzie po WIFI.

co do współpracy dwóch podsieci, za radą @BOBBY69 pomęczyłem jeszcze DMZ i.... po ustanowienia DMZ na głównym routerze + ustawieniu routingu na obu routerach zaczęły chodzić pingi między dwoma podsieciami - myślę ze to już duży krok naprzód i DLNA w końcu będzie chodzić :)) jeszcze muszę znaleźć trochę wolnego czasu i to wymęczyć.

EDIT:
- na kompie z win7 już ktoś pisał, że jest problem z oprogramowaniem samsunga i coś w tym faktycznie jest oprogramowanie ładnie udostępnia foldery, jednak nie widzi IP urządzeń, którym zawartość folderów ma być przesyłana.
- na kompie z vistą HP z kolei soft Samiego (uruchamiany z prawami adm) zobaczył TV :D, jednak mam problem z udostępnianiem - każdorazowo jeżeli próbuje wejść w jakikolwiek folder vaista reaguje błędem i zamyka program :(.
- rozumię sytuację z WIN7 - oprogramowanie pewnie bedzie dopracowana - ale czy macie jakieś rozwiązanie na Vistę???:confused:
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
Pioro napisał:
witam, zgralem sobie plik sample mkv o wielkosci okolo 50 mb, tv mi go odczytal wszystko ok, ale jak ten sam plik o wielkosci 7,5 gb probuje otworzyc, to wyskakuje komunikat "ze nie ma zadnego filmu" i ze mam wybrac inna kategorie, co jest grane?

Przerabiałem podobny problem już wcześniej i nawet coś o tym pisałem. Dograj na tego pena jakiś mały plik video, który na 100% się odtwarza, a następnie w Media Play wejdź w "Movie" (zapewne zobaczysz tylko ten dograny filmik), ale zmień sortowanie na "Widok podstawowy". Powinny ukazać się wszystkie filmy z pena, w tym także ten duży film.

Zauważyłem, że ustawienie to nie zawsze jest zapamiętywane, więc zawsze na penie mam pozostawiony taki mały filmik, aby TV nie napisał mi, że na penie nie ma filmów i żebym miał szansę włączyć widok podstawowy.

Ta odpowiedź dotyczy także problemu zgłoszonego przez Lazi11.
 

leszcz-yk

New member
bla napisał:
co do współpracy dwóch podsieci, za radą @BOBBY69 pomęczyłem jeszcze DMZ i.... po ustanowienia DMZ na głównym routerze + ustawieniu routingu na obu routerach zaczęły chodzić pingi między dwoma podsieciami - myślę ze to już duży krok naprzód i DLNA w końcu będzie chodzić :)) jeszcze muszę znaleźć trochę wolnego czasu i to wymęczyć.
Niestety muszę Cię zmartwić, to Twój ostatni krok :)

Routing między sieciami możesz mieć co nie zmieni faktu, że urządzenia DLNA nie będą się widzieć między sobą po DLNA.

1. Adresy są multicastowe - czyli z pul których kompletnie nie masz w tablicy routingu. Więc wpierw musisz znać te adresy... jak je znasz to możesz je oczywiście dodać :> ale wtedy patrz punkt 2.

2. TTL(time to live) =1, pakiet dochodzi do urządzenia i albo urządzenie go odbiera albo wyrzuca. Twój komp odbierze - router MUSI wywalić.

Na linuxie można zwiększyć TTL nim pakiet pójdzie do przetwarzania, a dodatkową regułką zmusić, żeby pakiety od TV szły do kompa, a z kompa do TV... (trzeba też uważać po zmianie TTL, żeby nie słać tych pakietów do internetu bo własne łącze usmażysz ;) )

Jeśli nie masz możliwości ingerencji w TTL na routerze głównym - zapomnij, nie da się tego przejść. Jak byś miał Linuxa jako router to bym ci napisał co powinieneś pododawać. Z punktu widzenia sieci bardzo brzydko by to wyglądało ale by działało.
 

adwolf

New member
W menu Media Play (obsługa USB) w lewym dolnym rogu podczas korzystania z pendriva mogłem za pomocą czerwonego przycisku na pilocie przełączać się pomiędzy moim przenośnym USB a pamięcią telewizora. Można tam było nawet kopiować pliki. Teraz mam tylko pendriv i nic więcej - co mogło się stać ? Jakaś usterka ?

Czy można jakoś skasować zawartość content library ?
 

bobby_69

New member
leszcz-yk napisał:
Niestety muszę Cię zmartwić, to Twój ostatni krok :)

Routing między sieciami możesz mieć co nie zmieni faktu, że urządzenia DLNA nie będą się widzieć między sobą po DLNA.

1. Adresy są multicastowe - czyli z pul których kompletnie nie masz w tablicy routingu. Więc wpierw musisz znać te adresy... jak je znasz to możesz je oczywiście dodać :> ale wtedy patrz punkt 2.

2. TTL(time to live) =1, pakiet dochodzi do urządzenia i albo urządzenie go odbiera albo wyrzuca. Twój komp odbierze - router MUSI wywalić.

Na linuxie można zwiększyć TTL nim pakiet pójdzie do przetwarzania, a dodatkową regułką zmusić, żeby pakiety od TV szły do kompa, a z kompa do TV... (trzeba też uważać po zmianie TTL, żeby nie słać tych pakietów do internetu bo własne łącze usmażysz ;) )

Jeśli nie masz możliwości ingerencji w TTL na routerze głównym - zapomnij, nie da się tego przejść. Jak byś miał Linuxa jako router to bym ci napisał co powinieneś pododawać. Z punktu widzenia sieci bardzo brzydko by to wyglądało ale by działało.

Nie wiedziałem że DLNA działa w ten spośób. To faktycznie kaplica jeśli nie można ingerować w TTL.

W instrukcji Samsunga zalecają serwer i TV w jednej sieci. Napisali by wprost że "musi" i sprawa byłaby jasna.
 

jaskol

New member
testowanie TV

grajen napisał:
polecalbym też od razu przygotowanie czerwonego, zielonego, niebieskiego, zoltego, fioletowy/rozowy (magenta) (RGB: 255, 0, 255) i cyjan (0, 255, 255) zeby zobaczyc czy nie ma bad pixeli lub czesciowo uszkodzonych pixeli

Czy mozecie polecic jakis filmik lub zdjecia do testowania telewizora.
 

asd1

New member
bobby_69 napisał:
Nie wiedziałem że DLNA działa w ten spośób. To faktycznie kaplica jeśli nie można ingerować w TTL.

W instrukcji Samsunga zalecają serwer i TV w jednej sieci. Napisali by wprost że "musi" i sprawa byłaby jasna.
.

Przecież Ci napisałem w pierwszej odpowiedzi, że nie będzie działać. :confused:

Tak dla informacji można ustawić to w jednej podsieci, niestety wymagane 2 AP w Bridge. Co gorsza jak materiał wysyłany byłby FHD w rozmiarach BlueR to pewnie tylko typu N by sobie poradziły.
 
Ostatnia edycja:

kalambur

New member
Panowie proszę o pomoc choć pewnie jest to opisane w tym temacie ale widzimy ile jest tych stron dlatego proszę o odpowiedź na moje pytanie:
Posiadam modem neti Siemens 5300, jest to modem razem routerem za pośrednictwem którego odbieram internet na laptopie i jest oki, posiadam jeszcze acces pointa airlive wl 5450AP, oraz dodatkowy router wlan. Chciałbym to wszystko w najlepszy sposób podłączyć do telewizorka samsung 40b651 w taki sposób abym miał internet w telewizorze oraz mógł oglądać filmy z laptopa na telewizorze.Jest jeden problem nie wiem jak to wszystko podłączyć do siebie aby chodziło. Mam nadzieje że ktoś po prostu opisze mi to jak podłączyć gdyż uważam że dla osoby która się na tym zna zajmie mu to kilka chwil, podejrzewam że tyle samo co odpowiedź " masz wszystko w tym temacie czytaj" z góry dziękuje za odpowiedź która pewnie nie tylko mi się przyda.!
 

leszcz-yk

New member
bla napisał:
Mostki już przerabiane (dokładnie wg tego jak to opisales) i jak pisałem wczesniej - u mnie mostki nie chodza - być może dlatego ze są rożnych firm...
Ja bym się dokładniej przyjrzał konfiguracji mostków na Twoich AP.
Nie ma pięciu specyfikacji - jest jedna w dodatku BARDZO STARA(więc nie powinno być z tym kłopotów) = mostek ma przekazywać pakiety dalej bez ingerencji w środek. Wg mnie to MUSI działać.

PS: Na Twoim miejscu zaprosiłbym jakiegoś kolegę fachmana do siebie, żeby dokładnie sprawdził Ci ustawienia.
 
Do góry