Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ergk

New member
bla napisał:
Witam,

Mam nowy problem z DLNA.

Na wstępie napisze ze sieć w TV jest widoczna i pogoda jak i YT działa bez problemu.

opis sieci:
- Sieć w domu rozprowadzana jest poprzez WIFI (nie lubie kabli);
- do TV podłączony jest kabelkiem z routerem WIFI w trybie APC

ponieważ jeden z routerów działa jako APC konieczne było utworzenie dwóch podsieci:
Koniecznie musisz mieć dwie podsieci? Coś mi sie wydaje że router który ma działać jako most "APN" jest skonfigurowany jako normalny router i stąd dwie podsieci :)

bla napisał:
- sieć podstawowa 192.168.0.X
- sieć pod TV 192.168.1.X
- obie podsieci działają pod maską 255.255..255.0
Spróbuj nadać obu podsieciom maskę 255.255.0.0
powinno zatrybić

bla napisał:
:confused: PROBLEM:
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu oprogramowania samsunga do DLNA tv nie widzi udostępnionych katalogów.

Czy ktoś miał już z tym styczność jeżeli tak to proszę o pomoc.

Pozdr.

To w końcu widzą sie te podsieci czy nie bo nie wiem czy problem leży po stronie konfiguracji sieci czy oprogramowania Samsunga? Czy możesz pingować z komp. na adres TV. Bo prawdę powiedziawszy nawet jak masz dwie podsieci to prawidłowa konfiguracja (brama) pozwoliła by na komunikację TV z serwerem DLNA

Pozdrawiam
ergk
 

sze

New member
Cassius napisał:
Odpowiedź zawiera się w słowach : darmowy konwerter o nazwie Mkvtoolnix ;)

Na następny raz zanim zapytasz na forum , użyj google .


Dziękuję Cassius,

Rzeczywiście, MKVToolnix 2.9.8 działa wyjątkowo szybko i jakość filmów mkv jest zadowalająca.
 

ryki67

New member
sam650 napisał:
Ja dodam jeszcze uwagę co do kolejności czynności: mianowicie najpierw zmieniamy kraj a potem robimy reset.

Uściślijmy, że w pakiecie Yahoo także znajduje się widżet YouTube, nieco odmienny, ale u mnie także działał. No chyba, że sytuacja jest dynamiczna i coś się w danej chwili zmieniło. To co ustaliłem kiedyś, wersja firmware nie ma wiele do zawartości widżetów. Widżety są ładowane bezpośrednio z internetu (przez złącze LAN), a nie są zaszyte w firmware.
Witam
Panowie to jak w koncu jest z tym YOUTUBE pod Yahoo działa to komuś, bo jak widzicie jeden z uzytkownikow napisał ze tak,
jakie wtedy kraje ma ustawione dla kan. cyfrowych i analogowych

CZYM rożni się to YOUTUBE z pod YAHOO

i najważniejsze pod YAHOO jest chyba z 6 widgetów
natomiast normalnie tylko 3

Dlatego tak sie upieram nad uruchomieniem z YAHOO
tym bardziej ze z tych 6 widgetow nie chodzi mi jedynie Youtube

Czy komuś chodzi ?????????/
 

swojak1

New member
andrzeej napisał:
witam mam pytanko ponieważ mam zamiar kupic 40b650 prz internet to jak sie ma sprawa z gwarancja ... jesli bede musiał reklamowac to sam odsyłam tv czy ktos odbiera tv z domu..........
[FONT=&quot]Jeżeli sprzedawca wystawia gwarancje jako gwarancje producenta to jest to gwarancja w większości door to door czyli producent zabiera naprawia przywozi bez poniesienia własnych kosztów. http://www.lcd4you.pl/co_to_jest_gwarancja_doortodoor_.php
lub podobne interpretacje tej gwarancii http://www.privcd.com.pl/index.php?akcja=strona&strona=190&nmu=215&nmu2=304
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

RAMZES72

New member
Witam - u mnie YOUTUBE dziala doskonale pod YAHOO. Kanały cyfrowe i analogowe - ustawione na ''inne''. Kraj wybrany w ustawieniach profilu - USA. Widgetów jest chyba więcej niż sześć.
 

ryki67

New member
RAMZES72 napisał:
Witam - u mnie YOUTUBE dziala doskonale pod YAHOO. Kanały cyfrowe i analogowe - ustawione na ''inne''. Kraj wybrany w ustawieniach profilu - USA. Widgetów jest chyba więcej niż sześć.
Super
widze ze jednak dzial wszystko
czyli z Twojego opisu wynika ze Kraj wybrany w ustawieniach profilu - to musi być USA, bo ja mam Polske i Youtube nie dziala.
A powiedz w tedy MENU masz po angielsku tak?
pozdrawiam
 

dador

New member
ryki67 napisał:
Super
widze ze jednak dzial wszystko
czyli z Twojego opisu wynika ze Kraj wybrany w ustawieniach profilu - to musi być USA, bo ja mam Polske i Youtube nie dziala.
A powiedz w tedy MENU masz po angielsku tak?
pozdrawiam

W jaki sposób możesz mieć Polskę, skoro tam nie ma naszego kraju do wyboru ? ;)
 

ryki67

New member
dador napisał:
W jaki sposób możesz mieć Polskę, skoro tam nie ma naszego kraju do wyboru ? ;)
Nie sorry, mowilem o języku, ze mam Polski o to mi chodzilo,
dlatego spytalem o MENU bo jezeli masz w profilu USA to pewnie MENU bedzie po angielsku tak??????????
 

bla

New member
korczyniak napisał:
Nieraz jest tak że trzeba sprawdzić najprostsze rozwiązania
W PC share Manager w menu Udostępnij opcja "Ustaw Zabezpieczenia dla urządzenia >stan>potwierdz
Może to to.

to już robiłem ale tam pokazuje mi tylko jakieś obce IP
 

bla

New member
Cytat:
Napisał ergk
Koniecznie musisz mieć dwie podsieci? Coś mi sie wydaje że router który ma działać jako most "APN" jest skonfigurowany jako normalny router i stąd dwie podsieci :smile:



Probowałem się bawić mostem - ale raczej mi to nie wyszło na dobre - albo nie chodziło wcale albo strasznie powoli :sad: Odpowiadając wiec wprost na Twoje pytanie - wolę mieć 2 podsieci


Cytat:
Napisał ergk
Spróbuj nadać obu podsieciom maskę 255.255.0.0
powinno zatrybić




zmieniłem zgodnie z Twoją sugestią - WYNIK: net nie działa :sad:
w celu poeksperymentowania zmieniłem również IP w głównym routerze na 10.0.0.1 i w kliencie na 10.0.1.1 - nie pomogło na routerze klienckim nie ma teraz w ogole sieci

ergk napisał:
To w końcu widzą sie te podsieci czy nie bo nie wiem czy problem leży po stronie konfiguracji sieci czy oprogramowania Samsunga? Czy możesz pingować z komp. na adres TV. Bo prawdę powiedziawszy nawet jak masz dwie podsieci to prawidłowa konfiguracja (brama) pozwoliła by na komunikację TV z serwerem DLNA
Nie widzą się podsieci. mysle ze jakby sie widzialy to niebyłoby problemu

Dzieki za pomoc i jezeli masz jeszcze jakies sugestie to chętnie je przeczytam

PS.
TTL - powinien być włączony czy wył (przy obu ustawieniach net na APC nie działa)
 
Ostatnia edycja:

Pioro

New member
witam, obecnie w mojej kablowce osiedlowej nadaja programy hd, oczywiscie wymagany jest settbox za 600 zl, mam pytanko czy tuner wbudowany w tv moze odbierac w jakis sposob sygnal hd z tej kablowki? mam narazie zwykly dekoder sd...
 

adwolf

New member
Witam. Czy do obsługi multimediów , głównie filmy po lanie lub wifi jest potrzebny jakiś specjalny router z obsługą DLNA czy może być dowolny router nawet bez obsługi DLNA ?. Pytam ponieważ nie posiadam żadnego i nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie.
 

Lazi11

New member
Witam
Kupiłem tv Samsunga LE40B650 za 3600zł i musze przyznać że televizor dysponuje bardzo ładnymi kolorami. Panel dotykowy umieszzceony z dołu ciekawie sie prezentuje ale od razu dostrzegłem pewien dyskomfort. Nie wiem czy jest on podświetlany, szukałem w instrukcji obsługi, nie znalazłem nic na ten temat. Może wie ktoś jak to jest z tym podświetleniem panelu dotykowego w tym tv bo wystarczy że lekko sie zachmurzy i już nic na nim nie widać.
 

grajen

New member
adwolf napisał:
Witam. Czy do obsługi multimediów , głównie filmy po lanie lub wifi jest potrzebny jakiś specjalny router z obsługą DLNA czy może być dowolny router nawet bez obsługi DLNA ?. Pytam ponieważ nie posiadam żadnego i nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie.
jeśli mówiąc "obsłuży dlna" masz na myśli, czy będziesz mógł odtwarzać multimedia z komputera podłączonego do tej samej sieci co telwizor to obojętni jaki router to umożliwi. A jeśli nie masz routera i chcesz go zakupić tylko po to, żeby połączyć kompa z tv to nie jest to konieczne - wystarczy podłączyć kabel sieciowy (taki, jak do podłączenia 2 komputerów bez routera - jeśli tak powiesz w sklepie to będą wiedzieli o co chodzi i Ci taki przygotują). Jeśli jesteś zainteresowany to napisz prywatną wiadomość do mnie to pomogę Ci z konfiguracją.

Jeśli chodzi o wifi - to jeśli chcesz oglądać wysokiej rozdzielczości filmy (duży bitrate) to może Ci przycinać i dlatego do takiego wykorzystania polecam niezawodny kabelek :)
 
Do góry