Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kwasior21

New member
pszyszek napisał:
Witam!
Byłem już praktycznie zdecydowany na zakup 32b650 gdy dowiedziałem się (tak, właśnie na tym forum :) ) o modelu b679 wzbogaconym o tuner dvb-s2. Napaliłem się szybko, zdecydowałem, no i tu zaczęły się problemy. Model ten nie jest oferowany na nasz kraj. Wg odpowiedzi mailowej od samsunga sprzed paru tygodni nie wiedzieli kiedy się pojawi ale sugerowali jakoby miało to kiedyś nastąpić. Przedwczoraj dzwoniłem na infolinię i gość rozwiał moje nadzieje stwierdzając że jeżeli jeszcze się nie pojawił to już raczej nigdy to nie nastąpi. Pozostaje mi więc dokonać zakupu w Niemczech, ale poza kłopotami logistycznymi dochodzi jeszcze kłopot z gwarancją (nie będzie uwzględniona w naszym kraju gdyż ten model nie był przeznaczony na Polskę). Dodatkowo zastanawiająca jest jeszcze ogromna różnica w cenie w stosunku do modelu b650 (ponad 300 euro) podczas gdy różnica w cenie między modelami b550 i b579 (odróżnia je również tylko głowica dvb-s2) to około 100 euro.
Bardzo zależy mi na głowicy dvb-s2, jest coraz więcej kanałów w tym systemie (oczywiście odbiera ona również dvb-s) a wiadomość sprzed kilkunastu dni o uruchomieniu do końca 2009 r przez TVP platformy kilkunastu niekodowanych programów na Astrze właśnie w dvb-s2 przekonała mnie ostatecznie (źródło satkurier.pl). Mam oczywiście tuner satelitarny (bardzo fajny, nie chcę go zmieniać) ale brak w nim dvb-s2 i HD, telewizor byłby dla mnie świetnym uzupełnieniem brakujących kanałów.
Czy miał ktoś styczność z tym modelem samsunga? Jak działa odbiór kanałów z dvb-s2, w tym kanałów HD? Czy poprawnie współpracuje z modułami CI? Czy warto sobie wogóle zawracać głowę tą dodatkową głowicą? Możliwe że napaliłem się jak szczerbaty na suchary bo solidne telewizory z wbudowanym tunerem satelitarnym (Loewe, Humax) kosztują znacznie więcej, powyżej 10 tys.
I czy ktoś wogóle spotkał się z tym typem samsunga w Polsce?

PS. Starsznie wkurzające jest to olewanie polskiego klienta przez "światowe" firmy. Sprzedawca w salonie Sony bez ogródek przyznał że to norma i "jego" Sony też ma polaków w d..ie:hmm:

300 euro? Hyh, a nie lepiej zainwestowac w tuner sat. na pci badz usb do kompa + jakas wypasiona antenka, np. toroidalna wavefrontiera? http://www.satlex.net/pl/wavefrontier-page_1.html Z takim sprzetem znacznie wiecej osiagniesz. B650 to dobry tv, co prawda trzeba cierpliwosci zeby go odpowiednio ustawic ale .... Rezultat moze byc ciekawy. Z taka konfiguracja mozesz "zawojowac swiat" :)

Pozdro.
 

pszyszek

New member
kwasior21 napisał:
300 euro? Hyh, a nie lepiej zainwestowac w tuner sat. na pci badz usb do kompa + jakas wypasiona antenka, np. toroidalna wavefrontiera? Z takim sprzetem znacznie wiecej osiagniesz. B650 to dobry tv, co prawda trzeba cierpliwosci zeby go odpowiednio ustawic ale .... Rezultat moze byc ciekawy. Z taka konfiguracja mozesz "zawojowac swiat" :)

Pozdro.

Antenke mam z obrotnicą, więc tych kilkunastu konwerterów nie potrzebuję :-D Te 300 euro to ogromna różnica i jak pokazałem na przykładzie b550 i b579 zupełnie nieuzasadniona, więc się wstrzymuję już długo z zakupem TV licząc że "znormalnieje". A co do tunera to jakoś nie przekonują mnie te wbudowane w kompy. Kocham swoją nokię 9600 :) głównie za świetny obraz, szybkość, edycję kanałów i możliwość nagrywania na kompa. I tylko dvb-s2 brak.
Pozdrówka
 
dzidek59 napisał:
3. Nie odbija światła i nie zbiera kurzu ale zbiera go obudowa.
Tutaj się nie zgodzę. W ciągu dnia jak oglądam to bardzo wyraźnie widzę swoje odbicie w TV (szczególnie przy ciemnym scenach). Dopiero jak się ogląda np. w nocy, w ciemnym pomieszczeniu to jest OK
 

petersson1

New member
danger1986 napisał:
Ktoś wcześniej już podawał przykładowy program - PopCorn MKV AudioConverter. Obsługa prosta jak konstrukcja cepa. Jeżeli MKV jest nie uszkodzony to działa w 100%, dodaje ścieżke AC3 przed DTS i ustawia ją na domyślną. Przerobiłem tak duużo filmów dlatego polecam ten program.


Mam ten programik i niestety nie jest to budowa cepa. Moze wyjde na lame ale probowałem wczoraj cos skonwertowac i niestety poddałem sie gdyz :
- potrzbował wskazania jakichś bibliotek mediafile
- nawet jakbym je znalazł to i tak nie wiem jak to odpalic - z helpa mi wynikło ze najpierw trzeba rozbic DTS na jakies inne pliczki i dopiero potem je mergować ?? O co tu kaman ?

Moze ktos poda bliższe instrukcje dotyczace tego programu. BO jest to koniecznosc - wiekszosc filmów 1080p niestety ma dzwiek kodowany DTS :(
 

petersson1

New member
OSP110233 napisał:
Jest jeszcze jedna ciekawostka: generalnie matryce AUO są montowane w modelu B650 (na kilkanaście lcd które oglądałem w różnych sklepach tylko jeden B651 miał matrycę AUO). Reszta modeli B65 1, 2, 3, miała matrycę Samsunga.

Moje spostrzeżenia nie ucieszyły mnie i zamierzam wymienić mój TV na inny model z matrycą SQ a powyższe dedykuję przyszłym użytkownikom
modelu 40B65... [/COLOR]

Z powyzszego wynika ze 650 mają inne matryce.
ja własnie zakupiłem 40B650 i mam matryce samsunga. (według nalepki na boku TV)
 

grajen

New member
petersson1 napisał:
Mam ten programik i niestety nie jest to budowa cepa. Moze wyjde na lame ale probowałem wczoraj cos skonwertowac i niestety poddałem sie gdyz :
- potrzbował wskazania jakichś bibliotek mediafile
- nawet jakbym je znalazł to i tak nie wiem jak to odpalic - z helpa mi wynikło ze najpierw trzeba rozbic DTS na jakies inne pliczki i dopiero potem je mergować ?? O co tu kaman ?

Moze ktos poda bliższe instrukcje dotyczace tego programu. BO jest to koniecznosc - wiekszosc filmów 1080p niestety ma dzwiek kodowany DTS :(
1. wszystkie potrzebne biblioteki program moze sciagnac automatycznie - options -> download external utilities

2. to sa wlasnie kroki jakie programik sam wykonuje - to jest zautomatyzowany proces

krotka instrukcja:
glowne okno -> source file - wybieramy plik mkv z sciazka DTS
glowne okno -> target file - wybieramy miejsce zapisu gotowego przerobionego pliku

wazne: jesli masz na partycji z windowsem nie za duzo miejsca - zakladka temp -nalezy tam wybrac miejsce przetrzymywaniu plikow tymczasowych - najlepiej wybrac "same directory as target" (logiczne jest ze ma sie miejsce na partycji na ktorej bedziemy zapisywac nasz przekonwertowany plik)

no i zakladka DTS:
zaznaczamy convert dts tracks
wybieramy convert to dolby digital (czyli nasze ac3)
downmix to stereo - ma byc NIEzaznaczone (opcja ktora mixuje dzwiek tylko do 2 kanalow)
preserve DTS track - pytanie czy zachowac sciezke DTS - ja odznaczalem - nie wiem jak czy w TV jest opcja wyboru sciezki dzwiekowej - jesli sie odznaczy to napewno zagra dobrze
bitrate - tutaj obojetnie - im wiecej tym lepiej oczywiscie :p (bitrate 448 jest standartowo w dvd)

zaznaczyc tez re-sample low-sample-rate audio tracks

no i run i czekac az sie wykona
 

rexer23

New member
Wiccan napisał:
Mam szybkie pytanko. Mam kilka dysków twardych. Czy za pomocą rozgałęźnika usb telewizor będzie w stanie wykryć prawidłowo wszystkie podłączone dyski i odczytać z nich filmy hd?
do hub-a USB podłączyłem dysk 500GB +pen dr.8GB+mp-4 16GB+pen dr.2GB = każde z tych urządzeń zostało poprawnie wykryte i z każdego mogłem odtwarzać muzykę, zdjęcia i filmy...oczywiście hub został podłączony do wejścia USB-HDD...natomiast nie jestem pewien czy USB dysponuje prędkością zapewniającą przesył danych w jakości HD...pozostaje więc pewne HDMI
pozdrawiam
 

Galczych

New member
Ja bym tutaj sie nie zgodzil, dla sygnalu z TV owszem dziala super, ale jezeli chodzi i odwtwarzanie z USb czy po sieci, telewizor nie potrafi rozciagnąc niektorych fimów na caly ekran, jezeli film posiada mniejsza rozdzielczosc. Np HDV - 1440x1080. Dopasowuje w pionie, ale nie w poziomie.

"Jestem użytkownikiem LE32B650 od 4 m-cy. Żadnych problemów z TV, odtwarzaniem filmów przez USB, LAN, HDMI, itp.
1. Skalowanie O.K. w każdym zakresie sygnału. Przy sygnale 4:3 - powiększa i obcina góra-dół. Przy kinowym są pasy na górze i dole ekranu."
 

Dynius

New member
32B650(ew. 37, ale rodzice mówią że za duży) - ten model chodzi mi po głowie jako tv do Xboxa 360(obraz przez component, podobno można uzyskać tak Full HD) i filmów w hd przez usb.
Czy to dobry wybór? Bo naczytałem się o tym input lagu i nierównomiernie podświetlonej matrycy. Dodam jeszcze że obecnie gram na 21 calowym panasonicu. Czekam na odp.
 

Hajawata

New member
Zamiast czekać na odpowiedź poczytaj sobie ten wątek. Jest już na tyle obszerny, że ciężko o temat, który nie pojawiłby się przynajmniej raz.
 

pocisk1

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich dumnych posiadaczy Samsunga 650.
Właśnie przed chwilą dołączyłem do waszego grona nabywając 40" potwora z czego bardzo jestem zadowolony. ;)

Jako że jest to "nagły przeskok" z poprzedniej epoki (wychowałem się na Rubinach, a do wczoraj oglądałem wiekowe Sanyo) miałem wiele obaw czy nie pogubię się w tych wszystkich opcjach i ustawieniach. Na razie wszystko przebiega bez bólu i problemów. Z radością zauważyłem że menu telewizora jest dość intuicyjne i proste 8).

Mam już pierwsze pytanie: mianowicie - co oznacza i za co odpowiada czerwony przyciska na pilocie z symbolem żarówki?
I jeszcze jedno - czy ten TV posiada teletekst ?
 

Hajawata

New member
Służy do włączania i wyłączania światła w pokoju. Można też wyłączyć światło u sąsiada, jeśli dobrze wycelujesz w żarówkę.

A tak pozatym: Instrukcja obsługi -> Wygląd pilota. Wszystko tam jest.
 

rexer23

New member
pocisk1 napisał:
Witam i pozdrawiam wszystkich dumnych posiadaczy Samsunga 650.
Właśnie przed chwilą dołączyłem do waszego grona nabywając 40" potwora z czego bardzo jestem zadowolony. ;)

Jako że jest to "nagły przeskok" z poprzedniej epoki (wychowałem się na Rubinach, a do wczoraj oglądałem wiekowe Sanyo) miałem wiele obaw czy nie pogubię się w tych wszystkich opcjach i ustawieniach. Na razie wszystko przebiega bez bólu i problemów. Z radością zauważyłem że menu telewizora jest dość intuicyjne i proste 8).

Mam już pierwsze pytanie: mianowicie - co oznacza i za co odpowiada czerwony przyciska na pilocie z symbolem żarówki?
I jeszcze jedno - czy ten TV posiada teletekst ?

Czerwony przyciska na pilocie z symbolem żarówki podświetla pilot i po czasie się wyłącza ale żeby oszczędzić baterie należy tym samym przyciskiem wyłączyć - przećwicz sobie- a pytanie o teletext - cóż nie wiem czy jeszcze produkują TV bez teletextu...włóż pendriva dostarczonego z TV i poczytaj instrukcję...
pozdrawiam
 

pocisk1

New member
Dzięki za podpowiedz. Starym zwyczajem dorwałem się za książeczkę i ją wertowałem, dopiero teraz zauważyłem to ustrojstwo (E-manual).
Zabieram się za lekturę :eek:k:
 

ideJ

New member
Dynius napisał:
32B650(ew. 37, ale rodzice mówią że za duży) - ten model chodzi mi po głowie jako tv do Xboxa 360(obraz przez component, podobno można uzyskać tak Full HD) i filmów w hd przez usb.
Czy to dobry wybór? Bo naczytałem się o tym input lagu i nierównomiernie podświetlonej matrycy. Dodam jeszcze że obecnie gram na 21 calowym panasonicu. Czekam na odp.
Od dwóch miesięcy (czy coś) mam 46" wersję i bardzo sobie ją chwalę. Również mam X360 i sporo gram po sieci (głównie w BF:BC) nie zauważyłem input lag'a (wcześniej miałem 28" CRT Philipsa). Co prawda mój X360 ma HDMI ale syna ma tylko component i swobodnie daje się uzyskać 1080p.
Filmów aż tak dużo nie oglądam ale nie zauważyłem problemów ze skalowaniem do FullHD (fakt, że to co mam przeważnie ma 600x300 albo tzw 720p) Sam skaler zrobił na mnie na prawdę duże wrażenie.
Do podświetlenia też nie mogę się przyczepić =o) Kupuj większy =o) I tak będzie za mały (ja już pluję sobie w brodę, że nie wziąłem 55" =o))
 

Dynius

New member
ideJ napisał:
Od dwóch miesięcy (czy coś) mam 46" wersję i bardzo sobie ją chwalę. Również mam X360 i sporo gram po sieci (głównie w BF:BC) nie zauważyłem input lag'a (wcześniej miałem 28" CRT Philipsa). Co prawda mój X360 ma HDMI ale syna ma tylko component i swobodnie daje się uzyskać 1080p.
Filmów aż tak dużo nie oglądam ale nie zauważyłem problemów ze skalowaniem do FullHD (fakt, że to co mam przeważnie ma 600x300 albo tzw 720p) Sam skaler zrobił na mnie na prawdę duże wrażenie.
Do podświetlenia też nie mogę się przyczepić =o) Kupuj większy =o) I tak będzie za mały (ja już pluję sobie w brodę, że nie wziąłem 55" =o))
Wielkie dzięki, ale nie wiem czy dam radę wziąć większy, bo po odległość od tego tv to będzie ok. 2 metrów(albo jakoś powiesze na ścianie i będzie trochę więcej), a mama mówi że to i tak za dużo. Będe musiał jej to jakoś wytłumaczyć chyba :D
Jeszcze raz wielkie dzięki.
 
Ostatnia edycja:

pocisk1

New member
Ok - znalazłem zegar (guzik INFO) i telegazetę. :krol:

Mam za to pytanie co do ustawień czasowego wyłączania TV. Mianowicie można sobie w menu ustawić po jakim czasie ma się wyłączyć. Trochę trzeba się nagrzebać zanim się ustawi odpowiednią opcję, wiec mam pytanie: kto zna szybszy sposób ustawienia samoczynnego wyłączenia Tv np po 30 min.
(Jest może na pilocie przypisany do tej funkcji przycisk)?
 

dador

New member
pocisk1 napisał:
Ok - znalazłem zegar (guzik INFO) i telegazetę. :krol:

Mam za to pytanie co do ustawień czasowego wyłączania TV. Mianowicie można sobie w menu ustawić po jakim czasie ma się wyłączyć. Trochę trzeba się nagrzebać zanim się ustawi odpowiednią opcję, wiec mam pytanie: kto zna szybszy sposób ustawienia samoczynnego wyłączenia Tv np po 30 min.
(Jest może na pilocie przypisany do tej funkcji przycisk)?

Naciśnij przycisk Tools i bodajże 4 opcja od góry to jest wyłączenie TV.
 

endrium85

New member
Youtube HD na Samsung 32 B650

Witam.
Jak wiemy jest możliwość w Samsungu B650 oglądania filmów z youtuba.
Część filmików youtubowych np trailary można obejrzeć w jakości HD, w komputerze wystarczy nacisnąć przycisk na dole okienka filmu...a czy da się oglądać bezpośrednio na telewizorze w jakości HD filmy z youtuba ? Nigdzie nie moge znaleźć tej opcji i narazie raczę sie standardową rozdzielczością filmików :( Proszę o pomoc.
 

thor2010

New member
Mam pytanie odnośnie obrazu w LE40B651
jakie ustawienia zastosować aby obraz był bardziej naturalny i aby wydobyć detale z cieni?

Przy oglądaniu zdjęć z lustrzanki zdjęcia są za bardzo "pojechane" i cienie zlewają się w czarny kolor.

Bardzo proszę o poradę bo jakbym nie kombinował to nie mogę osiągnąć zadowalających mnie rezultatów.
 
Do góry