Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

MAdam

New member
Samsung 40B651 do sprzedaży w dziale: Giełda tego forum

Witam wszystkich. Jak ktoś planuje kupić Samsunga 40B651 i zostawić w rozliczeniu swój LCD 32 calowy to zapraszam do działu Giełda na tym forum. Pozdrawiam
 

sam650

New member
mecedo napisał:
Podłączyłem kompa pod HDMI. Ustawiłem tryb bez overscanu, tak by było mapowanie 1:1. Wyłączyłem wszystkie ulepszacze obrazu.
Jak w Total Commanderze zaznaczam pliki to kolor czcionki zmienia się na czerwony i pojawia się wtedy taki efekt "ghostingu". Co dziwne przy innych kolorach czcionki jest ok.

Może ktoś sprawdzić u siebie czy też ma taki efekt jak na obrazku w załączniku?

Ja takiego efektu nie miałem (karta ATI Radeon), ale wczytałem się trochę w specyfikację HDMI 1.3a i doszedłem do wniosku, że byćmoże zmiana trybu graficznego albo głębi kolorów może to naprawić. Chodzi o to, że HDMI dopuszcza 3 tryby kodowania pikseli (RGB 4:4:4, YCRCB 4:4:4 i YCRCB 4:2:2). Zakładając, że masz aktywny ten trzeci tryb - kolor ma wówczas 2-krotnie mniejszą rozdzielczość niż luminancja. Tak więc trzeba dążyć do tego aby sygnał wychodzący z karty graficznej był zakodowany w formacie RGB 4:4:4, a obraz będzie ostry. Zastrzegam się jednak, że to tylko moje domniemania. Zatem popróbuj różne ustawienia karty graficznej, pozostawiając jedynie stałą rozdzielczość 1920x1080.
 

ravaelus

New member
co do mp4 faktycznie mi all chodzi git ale ja odpalam z patyka ale chce kupic dysk zew wd my book essential 1tb i licze, ze nie bedzie problema z odtwarzaniem filmow z niego. jesli ktos ma taki model prosze o opinie.

co do softu samsunga to uwazam, ze to jakis kwas jest. bo imho powinny byc wyszczegolnione co sie zmienilo.
ja wgralem ze 2 tygodnie temu ten co jest na stronie do b651 i uwazam, ze mialem gorszy obraz (niestety analog) bo youtube i jakies inne mnie nie interesuja wiec odrazu reset do wersji ktora mam standardowo wgrana. moja wersja spoftu chyba jakas dosc niska jest ale szczerze powiem, ze analog u mnie z 5m wyglada nadzwyczaj porzadnie. minimalnie jakis tam suwak zmienilem w opcjach.

tak btw nie wiem czy ktos tu w ogole ma analoga z kablowki ale jakby wyczail jakies dobre ustawienia obrazu to moglby wrzucic. z gory dziekowac :D
 

Cassius

New member
Czy ktoś może potwierdzić ,że EDIMAX EW-7718U w pełni współpracuje z tv i nie ma problemów z wifi dzięki czemu nie potrzeba doprowadzać do niego kabla z netem czy też kupować karty bezprzewodowej od samsunga , która kosztuje ponad 300 zł .Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tej kwestii ;)
 

marceli52

New member
Cassius napisał:
Czy ktoś może potwierdzić ,że EDIMAX EW-7718U w pełni współpracuje z tv i nie ma problemów z wifi dzięki czemu nie potrzeba doprowadzać do niego kabla z netem czy też kupować karty bezprzewodowej od samsunga , która kosztuje ponad 300 zł .Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tej kwestii ;)
Potwierdzam,że ta karta sieciowa firmy Edimax bez problemu współpracuje z moim LCD UE46B7000.Można ściągać z internetu filmiki z YuTube oraz prognozy pogody.Po wgraniu na komputer programu Samsung PC Share Manager 2.0,mogę ze swojego komputera ściągać na telewizor zdjęcia lub np. tapety na pulpit.Świetnie wyglądają tapety o rozdzielczości HD 1920x1080p.Przy konfiguracji sieci na telewizorze najlepiej zaznaczyć opcję :uzyskaj adres IP automatycznie a następnie zaznaczyć SSID i wpisać ręcznie nazwę swojej sieci domowej.Połaczenie z siecią następuje bezproblemowo.Ponieważ EDIMAX EW-7718U obsługuje standard n,dobrze jest aby ruter sieci domowej również był skonfigurowany na obsługę tego standardu,wówczas przesył danych następuje najszybciej i filmiki się nie zacinają.
 

Cassius

New member
marceli52 - naprawdę jestem wdzięczny za bardzo szczegółowy opis . Po jego przeczytanie ze spokojem mogę zamawiać tego edimaxa ;)
 

mecedo

New member
Dzięki za radę, ale nic to nie daje. Natomiast znalazłem coś jeszcze lepszego. Wyraźnie ten TV ma jakiś problem z czerwienią, co widać na kolejnej fotce.

Ale co ciekawe. Jak włączyłem tryb PC dla wejścia HDMI3 to obraz żyletka. Ale ja potrzebuję Motion Plusa do oglądania filmów, więc takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje.

Może ktoś wyświetlić na swoim B650 drugi załączony obrazek png? Bo chcę mieć pewnośc zanim wezmę serwis, że to tylko w moim występuje.

sam650 napisał:
Ja takiego efektu nie miałem (karta ATI Radeon), ale wczytałem się trochę w specyfikację HDMI 1.3a i doszedłem do wniosku, że byćmoże zmiana trybu graficznego albo głębi kolorów może to naprawić. Chodzi o to, że HDMI dopuszcza 3 tryby kodowania pikseli (RGB 4:4:4, YCRCB 4:4:4 i YCRCB 4:2:2). Zakładając, że masz aktywny ten trzeci tryb - kolor ma wówczas 2-krotnie mniejszą rozdzielczość niż luminancja. Tak więc trzeba dążyć do tego aby sygnał wychodzący z karty graficznej był zakodowany w formacie RGB 4:4:4, a obraz będzie ostry. Zastrzegam się jednak, że to tylko moje domniemania. Zatem popróbuj różne ustawienia karty graficznej, pozostawiając jedynie stałą rozdzielczość 1920x1080.
 

Attachments

  • Ghosting 2.jpg
    Ghosting 2.jpg
    336,2 KB · Wyś: 145
  • Sample pic.png
    Sample pic.png
    8,3 KB · Wyś: 141
Ostatnia edycja:

sam650

New member
mecedo napisał:
Dzięki za radę, ale nic to nie daje. Natomiast znalazłem coś jeszcze lepszego. Wyraźnie ten TV ma jakiś problem z czerwienią, co widać na kolejnej fotce.

Jeżeli to nie wina karty graficznej, to ja jeszcze stawiam na wadę kabla HDMI. Proponuję sprawdzić inny kabel, a najlepiej jeszcze inny komputer aby ustalić po której stronie leży problem. Dziwi mnie tylko dlaczego w trybie PC jest OK a bez - nie.
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
MKV na NTFS

szym76 napisał:
Wgrałem na dysk NTFS film avi i mkv i widział niestety tylko avi.

Ja zauważyłem następujące zjawisko: plik MKV, który przy pierwotnej wersji firmware odtwarzany był prawidłowo z dysku NTFS/USB, na firmware 2001 nie jest widziany. Sformatowałem ten dysk na FAT32, wgrałem plik i... był znów odtwarzany prawidłowo. Więc ponownie sformatowałem dysk na NTFS, wgrałem plik MKV i co? Nie gra. Nic nie pomaga zmiana rozszerzenia na AVI, dodawanie kolejnych plików AVI (które widać dobrze), skracanie nazwy, zmiana wielkości liter. Wygląda na to, że nowym firmware zrobiono jakąś zmianę powodującą problemy z odczytem plików MKV na partycji NTFS. Tak więc jeśli chcę obecnie odtworzyć plik MKV na TV, pozostaje mi wgrać go na partycję FAT32 lub oglądanie przez DLNA (bez przewijania zresztą). Testowany plik ma poniżej 2.5GB. Może ktoś coś doradzi?
 

sam650

New member
niewidoczny mkv - rozwiązanie!

asd1 napisał:
Mam 40B650 z FW 2001, dysk 1TB w ntfs, i nie ma problemu z widocznością plików mkv i innych

Dziękuję za konkretną informację, dzięki której udało mi się dojść do przyczyny. W zasadzie jest to feler oprogramowania w TV. Rozwiązaniem okazało się wybranie widoku podstawowego wyświetlania filmów (przedtem miałem sortowanie według czasu). Tak więc jeśli ktoś ma problemy z widocznością plików multimedialnych, polecam dograć choć jeden widoczny plik oraz wybrać "widok podst."
 

al_bandzi

New member
Edimax EW-7318Ug

marceli52 napisał:
Potwierdzam,że ta karta sieciowa firmy Edimax bez problemu współpracuje z moim LCD UE46B7000.Można ściągać z internetu filmiki z YuTube oraz prognozy pogody.Po wgraniu na komputer programu Samsung PC Share Manager 2.0,mogę ze swojego komputera ściągać na telewizor zdjęcia lub np. tapety na pulpit.Świetnie wyglądają tapety o rozdzielczości HD 1920x1080p.Przy konfiguracji sieci na telewizorze najlepiej zaznaczyć opcję :uzyskaj adres IP automatycznie a następnie zaznaczyć SSID i wpisać ręcznie nazwę swojej sieci domowej.Połaczenie z siecią następuje bezproblemowo.Ponieważ EDIMAX EW-7718U obsługuje standard n,dobrze jest aby ruter sieci domowej również był skonfigurowany na obsługę tego standardu,wówczas przesył danych następuje najszybciej i filmiki się nie zacinają.

Witam,
Czy Edimax adapter USB 2.0 mini Wireless 802.11g/54Mbit turbo mod [EW-7318Ug] również będzie współpracował z tv samsung b650? Mój router nie obsługuje standardu n tylko b/g, więc chyba dobrze kombinuje?
 

whiteman

Member
al_bandzi napisał:
Witam,
Czy Edimax adapter USB 2.0 mini Wireless 802.11g/54Mbit turbo mod [EW-7318Ug] również będzie współpracował z tv samsung b650? Mój router nie obsługuje standardu n tylko b/g, więc chyba dobrze kombinuje?

Nie wiadomo czy bedzie ta karta wspolpracowac, nalezy to niestesty sprawdzic. Natomiast nie kombinuj tylko bierz te w standardzie n bo ona i tak jest kompatybilna wstecz czyli bedzie chodzic na twoim ruterze zgodnym z g. Pozatym moze kiedys wymienisz ruter na n, wiec jest to zakup bardziej przyszlosciowy.
Pozdrawiam
 

Wiccan

New member
Jestem świeżo po zakupie tego modelu samsunga i mam kilka pytań, na ktore odpowiedzi nie znalazlem w tym wątku.


1. W kilku filmach z rozszerzeniem mkv odtwarza mi je bez dzwieku. Czy jest na to jakis sposób, może jakis konverter zwieniający parametry kodeka audio?
2. Czy ktorys z uzytkownikow orientuje sie czy istnieje jakis program do konwersji plikow z napisami na format, z ktorym poradzi sobie LCD?
3. Czy ktoś spotkal sie z problemem, ze napisy na kompie chodzą idealnie w filmie, natomiast przy odtwaraniu za pośtednictwem LCD się rozjezszają? Czy jest na to rada? Dodam ze synchronizacja nie pomaga:/
4. Jak dbacie o czystość tego TV? Jakich specyfików uzywacie zeby kurz sie nie osadzal i zeby przy okazji nie porysowac tej, jak sie wydaje, delikatnej obudowy oraz ekranu?

Z gory dzieki za pomoc!

pozdrawiam!!
 

whiteman

Member
Wiccan napisał:
Jestem świeżo po zakupie tego modelu samsunga i mam kilka pytań, na ktore odpowiedzi nie znalazlem w tym wątku.


1. W kilku filmach z rozszerzeniem mkv odtwarza mi je bez dzwieku. Czy jest na to jakis sposób, może jakis konverter zwieniający parametry kodeka audio?
2. Czy ktorys z uzytkownikow orientuje sie czy istnieje jakis program do konwersji plikow z napisami na format, z ktorym poradzi sobie LCD?
3. Czy ktoś spotkal sie z problemem, ze napisy na kompie chodzą idealnie w filmie, natomiast przy odtwaraniu za pośtednictwem LCD się rozjezszają? Czy jest na to rada? Dodam ze synchronizacja nie pomaga:/
4. Jak dbacie o czystość tego TV? Jakich specyfików uzywacie zeby kurz sie nie osadzal i zeby przy okazji nie porysowac tej, jak sie wydaje, delikatnej obudowy oraz ekranu?

Z gory dzieki za pomoc!

pozdrawiam!!
na wszystkie pytania moze oprocz 4 byly udzielane odpowiedzi wiec nie klam ze nie znalazles odpowiedzi w tym watku bo bylo to wymieniane kilkadziesiat razy
np odpowiedz na twoje 1 pytanie znajduje sie 2 strony wczesniej ;]
pozdrawiam
 

webpiotr

New member
ja mam Edimaxa EW-7318USg i nie chce działać, przynajmniej po podłaczeniu do TV nic się nie dzieje, nie wykrywa tej karty, chyba ze cos robie źle; jak wróce z pracy do domu to sprawdzę jeszcze raz bo do tej pory nie miałem czasu jeszcze dokladnie się pobawić
 
Ostatnia edycja:

zdrodo

New member
primo102 napisał:
da rade to oglądać ???

bede wdzięczy za opinie i ewentulane info w jaki sposbo to najlepiej ustawieć w dekoderze lub w TV
Co prawda nie mam już n-ki (c+) ale wiadomo że oglądając format 4:3 na panoramie będziesz miał po bokach czarne pasy. Ewentualnie być może n-ka ma tzw zoom do 16:9 (pvr ma) wówczas ścinasz lekko górę i dół. Rozciąganie ekranu jest wg mnie najgorsze. Ja się przyzwyczaiłem do czarnych pasów po bokach. Wybór należy do ciebie. Pozdrawiam.
 

jackjack1

New member
Wgrałem nowy firmware T-CHL7DEUC-2001.0 do 40b650 i co widze, jedna ogromna zmiana, mianowicie zmienił mi się kolor menu z niebieskiego na bordowy i poprawiły się animacje.Ogólnie jestem z tego zadowolony,ładniej się prezentuje,lecz jestem ciekaw czy ktoś z was miał podobną zmiane
 

asd1

New member
jackjack1 napisał:
Wgrałem nowy firmware T-CHL7DEUC-2001.0 do 40b650 i co widze, jedna ogromna zmiana, mianowicie zmienił mi się kolor menu z niebieskiego na bordowy i poprawiły się animacje.Ogólnie jestem z tego zadowolony,ładniej się prezentuje,lecz jestem ciekaw czy ktoś z was miał podobną zmiane

??? ja mam niebieskie, o jakich animacjach piszesz?
 

swojak1

New member
Wiccan napisał:
Jestem świeżo po zakupie tego modelu samsunga i mam kilka pytań, na ktore odpowiedzi nie znalazlem w tym wątku.


1. W kilku filmach z rozszerzeniem mkv odtwarza mi je bez dzwieku. Czy jest na to jakis sposób, może jakis konverter zwieniający parametry kodeka audio?
2. Czy ktorys z uzytkownikow orientuje sie czy istnieje jakis program do konwersji plikow z napisami na format, z ktorym poradzi sobie LCD?
3. Czy ktoś spotkal sie z problemem, ze napisy na kompie chodzą idealnie w filmie, natomiast przy odtwaraniu za pośtednictwem LCD się rozjezszają? Czy jest na to rada? Dodam ze synchronizacja nie pomaga:/
4. Jak dbacie o czystość tego TV? Jakich specyfików uzywacie zeby kurz sie nie osadzal i zeby przy okazji nie porysowac tej, jak sie wydaje, delikatnej obudowy oraz ekranu?

Z gory dzieki za pomoc!

pozdrawiam!!

Na pierwsze pytanie. programem popkorn.
na drugie -------. napisy konwertujesz subeditem do formatu SRT
na trzecie ------. tak napisy się rozjeżdżają jak dotąd niema na to rady tylko konwersja na inny format.
na czwarte -----. ja używam delikatnych suchych ręczników papierowych i delikatnie przecieram na sucho jeżeli jest jakaś plamka to zwilżam nad parą ten ręcznik i chłodnym wycieram TV lśni, są specjalne pianki ale ja nie używam.
 
Do góry