Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

swojak1

New member
mr.hyde napisał:
Pytanie do osób odbierających DVB-T: jak spisuje się testowane od kilku dni epg, jak wygląda czy są polskie znaki na ile dnie są pozycje, inne subiektywne/obiektywe odczucia
Powiem tak wszystko by było w porządku są polskie znaki ogólnie dobrze opisane programy, program jest na 7 dni, tylko jeden banał w ustawieniach TV czas Auto jest aktualizowany o godzinę później i tak samo programy mają przesunięcie o godzinę ja poprawiam czas ręcznie ale i tak czas podany w programie jest przesunięty o godzinę po prostu banał nie korzystam z tego, a warto by było bo można zaprogramować w prościutki sposób TV. jako ciekawostkę dodam że mam 7 kanałów telewizji niemieckiej DVB-T, no i taką telewizje to chyba będziemy mieli w Polsce za minimum 2 lata. Obraz telewizyjny 80% lepszy od naszego, ustawienia czas, opisy programów, no i Auto dopasowanie formatu obrazu czego w Polsce nie ma wszystko znakomite tylko pozazdrościć.

[FONT=&quot]
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

serfer123

New member
mr.hyde napisał:
Pytanie do osób odbierających DVB-T: jak spisuje się testowane od kilku dni epg, jak wygląda czy są polskie znaki na ile dnie są pozycje, inne subiektywne/obiektywe odczucia

o faktycznie działa :) fajna rzecz dobrze się po tym nawiguje spis jest od dziś "sobota" do "czwartku"
polskie znaki obecne
 

Alienk

New member
Od niedawna jestem posiadaczem 40B650. Oglądam filmy mkv. prze HDD i mam jedno pytanie w kwestii napisów (przeglądałem cały wątek i nic nie znalazłem na ten temat, jeżeli przeoczyłem, przepraszam z góry)

Denerwuje mnie zmiana "jasności" napisów w zależności od sceny w danym filmie. Jak mamy ciemniejsze tło, napisy są ciemniejsze, jak jaśniejsze tło, to napisy świecą jak "latarnia". Czy można coś zrobić aby napisy przez cały czas były w jednym odcieniu? Czy wszystko jest uzależnione od ustawień obrazu w menu telewizora?
 

asd1

New member
lycone napisał:
Co do obudowy, to wykrywa Ci wszystkie filmy bez problemu?

.
co to znaczy wszystkie? (obudowie obojętne co jest na HDD :D

wykrywa avi mkv wmv, przewijanie tylko 2x,

avi: napisy wczytuje tylko niektóre, audio też tylko niektóre
mkv: podobnie
 
Ostatnia edycja:

danger1986

New member
Horhe Ortega napisał:
Próbował ktoś przy HDMI3/DVI wybrać MOVIE MODE i WARM 2 ? Podobno najmniejszy IL-bez utraty jakości obrazu.

jak dla mnie to ten input lag to jest jakis mit...używam codziennie przejściówki dvi/hdmi 5m podłączonej równolegle do monitora i nie stwierdziłem nawet MINIMALNEGO opóźnienia....jeżeli ktoś widzi jakieś lagi to chyba jest nadczłowiekiem:???: ekrany są idealnie zsynchronizowane.

i nikt mi nie wmówi że nie zrobił headshota przez IL w TV :twisted: :-D
 

Wormsik

New member
swojak1 napisał:
Powiem tak wszystko by było w porządku są polskie znaki ogólnie dobrze opisane programy, program jest na 7 dni, tylko jeden banał w ustawieniach TV czas Auto jest aktualizowany o godzinę później i tak samo programy mają przesunięcie o godzinę ja poprawiam czas ręcznie ale i tak czas podany w programie jest przesunięty o godzinę po prostu banał nie korzystam z tego, a warto by było bo można zaprogramować w prościutki sposób TV. jako ciekawostkę dodam że mam 7 kanałów telewizji niemieckiej DVB-T, no i taką telewizje to chyba będziemy mieli w Polsce za minimum 2 lata. Obraz telewizyjny 80% lepszy od naszego, ustawienia czas, opisy programów, no i Auto dopasowanie formatu obrazu czego w Polsce nie ma wszystko znakomite tylko pozazdrościć.

[FONT=&quot]
[/FONT]

W jakim regionie DVB-T? Jestem ze Szczecina. Ktoś może odbiera tutaj ?
 

koski

New member
widzisz kolego, "wykrzyknikujesz się" bez sensu... żaden z tych zestawów nie ma możliwości o której napisałem. owszem da się podpiąć hdd pod te kina domowe, ale cóż z tego jeśli nie czytają one NTFS ???
Z filmami MKV można się pożegnać....

Chodziło mi raczej o coś takiego - LG BD 390 (dostępny póki co w USA) - czyta MKV i NTFS, cytuję za ceneo - sprawdzcie LG BD 370 - 4 opinia.
nie mogę jeszcze linkowac :-/
tylko ma jedną wadę - Output system - NTSC ... i nie wiem czy europejskie samsungi TV to odczytają ...

wracając - kolego - więcej luzu z tym "samemu spróbować"

Pozdrawiam!

slawek1946 napisał:
Może samemu spróbować !!!
 

Wormsik

New member
Właśnie zeskanowałem od nowa na kablówcę (UPC) cyfrowo+analog i znalazł mi analogowo 59 programów a cyfrowo 162 !! (ale niestety zakodowane) EPG działa tylko dla zakodowanych) niestety nie widze polskich znaków)
 

swojak1

New member
Wormsik napisał:
W jakim regionie DVB-T? Jestem ze Szczecina. Ktoś może odbiera tutaj ?
Odbieram Polskie DVB-T koło Lubania Śląskiego z nadajnika Żagań, Dolnośląskie. Niemieckie DVB-T też z tego samego miejsca, oczywiście z kierunku niemiec.
 
Ostatnia edycja:

biglyk

New member
koski napisał:
pomoze mi ktos ustawic ten "game mode" ?
bylbym wdzieczny ....

a co do :

>>Kupić kino domowe (np Samsunga) z wbudowanym dekoderem DTS/DD i co >>tam jeszcze chcesz, i odtwarzać filmy z niego a nie z TV (niestety :(

to moze jakies kino domowe ma wejsce usb, aby hdd podpiac pod kino domowe i dekodowac DTS?
Zna ktos cos takiego ?

Pozdrwoki!
Co do DD to przecież nasz telewizor wypuszcza... Przynajmniej u mnie film "Katyń" full hd mkv telewizor podłaczony optykiem do amplitunera i amplituner elegancko widzi DD 5.1 :) :) :)
miodzioo tylko szkoda że się wiuchnął po 10 minutach ale myslę że wina była po stronie pliku badź dysku...
 

lycone

Banned
46b650

Witam ponownie : )

Dzisiaj byłem na domku potestować trochę nowy TV (Samsung 46B650). Jako, że jeszcze tam nie mieszkam, a docelowo telewizor ma zawisnąć na ścianie, nie zwracajcie uwagi na bałagan wokół niego, 'ułożenie' kabli, czy nie odlepione folie z ramki (nadal trwa remont, więc TV jest na co dzień nakryty prześcieradłem).

OK, do rzeczy. Do zabawy z TV wziąłem ze sobą Laptopa, mini wieżę : P, pendrive Sandisk Cruzer Contour 4GB, kilka filmów w mkv. Już wcześniej wgrałem najnowszy firmware (ver.T-CHL7DEUC-2001.0)

Najpierw podłączyłem Laptopa kablem DVI-HDMI do wejścia HDMI nr3, przypisałem nazwę PC (lub PCI DVI, nie ma znaczenia) i ku mojemu zaskoczeniu obraz nie wypełniał całego ekranu. Na początku myślałem, że to wina TV, szukałem opcji wyłączającej Overscan, ale się nie doszukałem. Winowajcą okazał się Laptop, a raczej sterowniki od kart graficznej. W Catalyst'ach wystarczyło przesunąć suwak odpowiedzialny za skalowanie obrazu na 0%. Wtedy obraz stał się idealny. Tak, więc odpalałem przygotowane wcześniej filmy. Obraz w FullHD robi wrażenie, mimo iż TV nie był kalibrowany w żadnym stopniu, oglądałem na ustawieniu obrazu: 'Standardowe' i 'Naturalne' to kolory były bardzo ładne, super ostrość. Przy Apocalypto zbierałem szczękę z podłogi przez kilkanaście minut. : D To samo było po włączeniu The Dark Knight, po prostu masakra.

Po pobawieniu się podłączonym do TV Laptopem, przetestowałem możliwość odtwarzania filmów przez sieć, oraz pendrive. Najpierw włożyłem pamięć flash do portu USB. Tam miałem nagrane kilka sampli filmów m.in. Lejdis, Sin City, Eastern Promises. Wszystkie odtworzyły się bez problemów, poza dźwiękiem, gdyż wyskoczył komunikat o nieobsługiwanym kodeku (DTS).

Następnie podłączyłem skrosowaną skrętką laptopa i TV. Zainstalowałem SAMSUNG PC Share Manager ustawiłem wszystkie potrzebne opcje, oraz nadałem IP, Maskę podsieci, Bramę i DNS w opcjach telewizora. Kliknąłem odśwież w PC Share... i do wyboru obok pendrive ukazał się Laptop. Po kolei zacząłem odtwarzać udostępnione filmy: Madagascar Escape 2 Africa, Sin City, Lejdis, Eastern Promises i The Dark Knight, Samsung odtworzył bez problemu (audio wcześniej przerobiłem za pomocą Popcorn Audio Converter na AC3). Niestety nie udało się odtworzyć Apocalypto ani Gladiator. Zdziwiło mnie to trochę, że nie odtworzył Gladiatora, który ma stosunkowo niski bitrate (6.9 Mbit) w porównaniu, do np. Dark Knight (~12.6 Mbit), ale widocznie nie w tym tkwi problem (inny sposób kompresji?).

Dziwną sprawą było również opóźnienie dźwięku lecącego z wieży, w stosunku do głośników TV. Z tego, co czytałem to Samsungi tak mają. Mam nadzieję, że nowy firmware naprawi ten problem.

OK, to by było na tyle, postaram się napisać więcej w wtorek lub środę, kiedy to znowu wybiorę się do domu. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, o których pisałem na początku. Niestety nie oddają one tego, co widać na TV i na dodatek robione były w dzień przy całkowicie odsłoniętych oknach (w bliskiej przyszłości będą tam rolety zewnętrzne). Aparat fotograficzny to Canon A570 IS postawiony na krześle. : P. Zdjęcia bez jakiekolwiek obróbki, zostały jedynie zmniejszone, żeby nie zapychać wam łącza. : )

EDIT: Nie mogę dodać zdjęć mimo iż mam więcej niż 5 postów. Czyszczenie cookies nie pomaga, zarówno w FF jak i IE. ; / Jak ktoś mi powie jak dodać zdjęcia to dodam...

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

koski

New member
spoko, nie szkodzi, w sumie zapomnialem ze to forum ma - oprócz tematu o tv - również inne podfora ;-)

pozdrawiam!


slawek1946 napisał:
Przepraszam, ale raczej chciałem pomóc i jednocześnie powiedziec, że można w bordziej odpowiednim miejscu np.:

lub na innym Forum np.:
"**********"
 

MarekWoj

New member
slawek1946 napisał:
Mam podłączone 15 metrów, sprawdzałem również na 1,8 metra bez różnicy.

Na tych 15 metrach oczywiście full HD ? Czy ten kabel to taki tani za ok 100 zł jak na Allegro można kupić, czy coś dobrej firmy (i odpowiednio drogie) ?
 

MarekWoj

New member
swojak1 napisał:
tylko jeden banał w ustawieniach TV czas Auto jest aktualizowany o godzinę później i tak samo programy mają przesunięcie o godzinę

Nie zapominajmy, że póki co programy cyfrowe to transmisja testowa :)
Też miałem opóźniony czas, ale od kilku dni jest już prawidłowy, więc coś poprawili (z Raszyna).
 
Do góry