Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

arkadiuszdworza

New member
ravaelus napisał:
Witam wszystkich

Od soboty stałem się dumnym posiadaczem LE40B651.
Generalnie decyzja co do tej marki i serii zapadał bardzo szybko a to za sprawą właśnie tego tematu, opinii na ceneo i dwóch wizyt w sklepie :)

Ten LCD gniecie i to jest fakt. Mieć możliwość oglądania filmów w świetnej jakość bez posiadania dodatkowego odtwarza to jest coś ekstra.

Nie będę się rozpisywał bo wszystko już zostało napisane odnośnie stylistyki i funkcji. Jedynie co to ten wielki niezgrabny pilot, który mógłby być lepszy.
A no i kasowanie się zegara po wyłączeniu listwy jest lekko irytujące.

I teraz pytanie do znawców tematu.
Otóż niestety mam zwykłą kablówkę nad czym bardzo ubolewam i to nawet nie jest MM. Powiem tak, nie jest źle. Kanały takie jak TVP1 TVP2 TVP3 POLSAT TVN7 TVN TVN STYLE TURBO DISCOVERY i kilka mniej istotnych odbierają bardzo dobrze jak na analog.
Jednak na kanałach muzycznych i nie tylko zauważalne są w mniejszym lub większym stopniu takie ukośne cienki paski pod kątem, które idą od prawego górnego rogu do lewego dolnego.
Nie twierdze, że to jest wina tivika i jego elektroniki.
Odrazu nasuwa się, że to wina jakości sygnału w dodatku analogowego z kablówki. Ale to być może wtyczka gubi sygnał chociaż imo jest porządnie zrobiona.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Dodam, że jeszcze nie sprawdzałem jaki soft posiadam.

Z góry dzięki za odpowiedź

a i jeszcze jedno po przejrzeniu całego tematu widzę, że parę razy przewinęła się kwestia ustawień dostosowanych do jak najlepszego odbioru czy to analoga czy hd i jedynie bodaj jedna osoba wrzuciła jakieś konfiguracje i ktoś jeszcze wrzucił linki na dwie strony.
I nie wiem czemu ludzie nie chcą się podzielić swoimi configami.
No chyba, że wszyscy jadą na ustawieniach std/film :p
Miałem kiedyś pasy (ale poziome) na niektórych kanałach kablówki analogowej i sprawę rozwiązała regulacja siły sygnału dokonana przez operatora kablówki. Okazało się, że sygnał był zbyt silny!
 

asd1

New member
slawek1946 napisał:
Czy są widoczne jakieś zmiany w Firmware T-CHL7DUC-2001.0 ???

na razie tylko tu coś wyczytałem:

http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/996208-samsung-b650-owners-thread-part-2-a-62.html

"
irfy Member

Join Date: Nov 2007
Posts: 49
My movie collection
Thanks: Gave 0, Got 3 Re: Samsung B650 Owner's Thread *Part 2*
*******************

new firmware version 2001 released today 25/06/09 !!!!

Luvly give it a go peeps!
"

Pq looks better...lets hope blur effect is gone for good.
 

slawek1946

New member
neo2006a napisał:
Moze ktos sprawdzic nowe softy 1010 i 2001 pod katem Input Lag, chociazby w grze Guitar Hero?

Jak się troche zmniejszy w LCD Input Lag - wśród producentów będzie ujęty jako wielkie osiągnięcie techniczne i ukaże sie na plakatach reklamowych.
 

maglo18

New member
Uchwyt zmotoryzowany do B651 46" problem

Witam,
Zakupiłem uchwyt zmotoryzowany WMN 5290A mysląc ze pasuje do każdego TV Samsunga. Niestety chyba sie pomyliłem lub nie potrafię go skonfigurować z moim telewizorem B651 46".
Proszę powiedzcie czy ten TV może obłużyć uchwyt zmotoryzowany czy mam sie pozbyć tego uchwytu?
A może da się włączyć to w menu serwisowym?
 
Ostatnia edycja:

lexo

New member
Byłem dziś w sklepie Eu.... gdzie pozwolili mi podłączyć PS3 pod 40 i 46 B650. Sygnał poszedł 1080i. Gra COD:MW. Opóźnienia obrazu w stosunku do naciśnięcia przycisku w trybie gra nie były zauważalne a w trybie ewentualnie bardzo subtelnie (pewnie gdybym nie miał utorowanego umysłu nie dostrzegł bym tego). Podczas samej gry z komputerowymi przeciwnikami dało się odczuć IL chodź też nie było to tak straszne jak to sobie wyobrażałem. Tryb gry nie dość, że chodził bez zastrzeżeń to do tego wydawał mi się ładniejszy i co dziwne... płynniejszy.


Wydaje mi się, że duża część opinii dotyczących nieodczuwania IL może być związana z grą na singlu. Nie grałem długo i wiem, że trzeba być ostrożnym w wydawaniu nawet przypuszczeń ale... mimo tego ekologicznego (w miarę) testu nadal jestem w kropce bo tak naprawdę co innego strzelać do postaci komputerowych ruszających się algorytmicznie i mało dynamicznie a co innego rozgrywać potyczki sieciowe gdzie Input Lag kumuluje się z Net Lagiem. Pytanie ile taki ludzik jest w stanie zmienić swoje położenie przez te 30-50msek + opóźnienie sieciowe. Jeśli tyle ażeby chybić headshota to może być to mankament. Rozumiem, że każdy LCD ma z tym problem (najlepiej tu chyba stoją sharpy i sony) ale B650 jest jednym z najgorszych pod tym względem a tu mowa o kumulacji trzech czasów reakcji i tam gdzie możemy zaoszczędzić tam powstaje nasza techniczna przewaga nad przeciwnikiem (o ile zależy ci na wynikach w sieci).

Chyba pozostaje mi zamówić TV, wystawić nie zdejmując naklejek, pograć dzień i noc i ewentualnie oddać na zasadzie rękojmii.
 
Ostatnia edycja:

biegu86

Member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]No fajnie jestem ciekawy? W końcu jak by się dało czas skrucić to miało by to jakiś sens.[/FONT]

Sprawdzałem dzisiaj te ustawienia serwisowe i nie doszukałem się tam niczego odnośnie tego wygaszacza.
 

ravaelus

New member
arkadiuszdworza napisał:
Miałem kiedyś pasy (ale poziome) na niektórych kanałach kablówki analogowej i sprawę rozwiązała regulacja siły sygnału dokonana przez operatora kablówki. Okazało się, że sygnał był zbyt silny!

faktycznie może jak przyjdzie technik z kablówki to coś poprawi z sygnałem
także muszę się przejść do nich :)
 

garav

New member
Alternatywne Wi-Fi

Witam,

Mam pytanie. Czy, ktoś próbował podłączać do swojego TV kartę Wi-Fi EDIMAX EW-7718Un i z jakim wynikiem? Czy działa plug&play tak jak w seriach Samsung UE*B6000 i UE*B7000?

Ewentualnie czy ktoś z posiadaczy może wie na jakim chipsecie jest zbudowany WIS09ABGN? Jak się identyfikuje po podłączeniu do komputera?

pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

al_bandzi

New member
Witam,
Odnośnie komunikatu "nie można bezpiecznie odłączyć urządzenia" zmiencie w ustawieniach na język angielski i wtedy spróbujcie odłączyć urządzenie usb - komunikat będzie ok. Liczę, że jest to jedynie błąd w tłumaczeniu ang -> pol.
 

dagie

New member
Service manual

Dla chętnych instrukcja serwisowa
Kod:
http://rapidshare.com/files/248780079/LCD_SAMSUNG_LE-32-55B55x_65x_57x_67x_.rar
 

3fF

New member
mam pytanie, jak z input lagiem w telewizorach z serii b 650 i 651? Chcę kupić telewizor przede wszystkim do grania na ps3, a doczytałem się podczas jakiegoś testu że input lag sięgał 80-100 ms, jednak udało się zmniejszyć do 17-33ms, jak to jest u was?
 

BoloJang

New member
3fF napisał:
mam pytanie, jak z input lagiem w telewizorach z serii b 650 i 651? Chcę kupić telewizor przede wszystkim do grania na ps3, a doczytałem się podczas jakiegoś testu że input lag sięgał 80-100 ms, jednak udało się zmniejszyć do 17-33ms, jak to jest u was?

Ja na le40b651 nie widzę żadnego input laga, prawdę mówiąc gdybym o tym nie przeczytał wogóle nie wiedziałbym o czym mowa. Gram na x360, a w tv mam ustawione rózne polepszacze obrazu i kompletnie nie odczuwam żadnych opóźnień. Myślę, że problem jest wyolbrzymiony. Można grać spokojnie.
 

lexo

New member
BoloJang napisał:
Ja na le40b651 nie widzę żadnego input laga, prawdę mówiąc gdybym o tym nie przeczytał wogóle nie wiedziałbym o czym mowa. Gram na x360, a w tv mam ustawione rózne polepszacze obrazu i kompletnie nie odczuwam żadnych opóźnień. Myślę, że problem jest wyolbrzymiony. Można grać spokojnie.
BoloJang, a grasz po sieci czy tylko singla?
 

jayu

New member
dagie napisał:
Dla chętnych instrukcja serwisowa
Kod:
rapidshare.com/files/248780079/LCD_SAMSUNG_LE-32-55B55x_65x_57x_67x_.rar

Instrukcja niezbyt szczegółowa, ale i tak ciekawe rzeczy można wyczytać.
Np. o takim le40b750:
Contrast Ratio : 4000:1
Response time : 4ms
100Hz Full HDTV (1920 x 1080 pixels)
Scanning Frequency Horizontal : 135kHz (Automatic)
Vertical : 120Hz (Automatic)

czyli kontrast dwa razy mniejszy niż b650... A już się nad nim zastanawiałem.

Ciekawszy jest jednak le46b750:
Contrast Ratio : 4000:1
Response time : 6ms
100Hz Full HDTV (1920 x 1080 pixels)
Scanning Frequency Horizontal : 131.52 kHz ~ 139.2 kHz (Automatic)
Vertical : 118 Hz ~ 122Hz (Automatic)

może ktoś mnie oświecić dlaczego te tv nazywają się 200Hz

/jayu
 
Do góry