Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

misiak44

New member
witam
mam pytanko odnosnie b650 posiadam takowego od kilku dni 32b650, czy przy właczaniu tego ustrojstwa jak jest w czuwaniu, to mruga wam dioda podczerwieni 3-4 razy i gasnie, niczym wskoczy obraz danego kanalu.
Kolejne pytanko czy ktos moze podlaczał xboxa1 po lanie bo mam filmy na dysku i nie chce przegrywać na pena, czy istnieje taka możliwość ?
dziekuje za ewentualna odpowiedz, nie znalazlem tego w całym topicu.
pozdrawiam
 

BoloJang

New member
Czy w przypadku gdybym miał podłączony odtwarzacz BluRay przez hdmi do tv jak również dekoder satTV przez hdmi do tv a tv (le40b651) do amplitunera kablem optycznym to czy telewizor prześle dźwięk prosto do amplitunera? Zakładam, że dźwięk byłby w formacie DD5.1 lub DTS. Bo niestety w ampli pozostało mi 1 wejście optyczne a 3 urządzenia jeszcze do podłączenia.
 

danger1986

New member
BoloJang napisał:
Czy w przypadku gdybym miał podłączony odtwarzacz BluRay przez hdmi do tv jak również dekoder satTV przez hdmi do tv a tv (le40b651) do amplitunera kablem optycznym to czy telewizor prześle dźwięk prosto do amplitunera? Zakładam, że dźwięk byłby w formacie DD5.1 lub DTS. Bo niestety w ampli pozostało mi 1 wejście optyczne a 3 urządzenia jeszcze do podłączenia.

DTS na bank nie prześle więc proponowałbym Ci kupić takie sprytne urządzenie
Switch (przełącznik) optyczny (1xOUT - 2xIN)

wpinasz dwa źródła do jednego odbiornika i problem znika. Swoją drogą zawsze mnie ciekawiło czy da się zastosować więcej niż jeden switch przy podłączaniu do amplitunera. Ma ktoś doświadczenie w tego typu "konstrukcjach" ?
 

asd1

New member
BoloJang napisał:
Czy w przypadku gdybym miał podłączony odtwarzacz BluRay przez hdmi do tv jak również dekoder satTV przez hdmi do tv a tv (le40b651) do amplitunera kablem optycznym to czy telewizor prześle dźwięk prosto do amplitunera? Zakładam, że dźwięk byłby w formacie DD5.1 lub DTS. B.

Niestety TV nie przekazuje oryginalnego dźwięku optykiem, a jak jest w stanie zdekodować to robi coś ala downmix do stereo,
i na dziś to dla mnie największa wada tego TV. (a nawet odtwarzacze za 1xx zł to robią:twisted: )
Zapewnie usuwalna przez zmianę firmu, tylko trzeba czekac aż ktoś go "złamie" jak to robią w odtwarzaczach DVD :-D bo Samsung ma to gdzieś...
 
Ostatnia edycja:

danger1986

New member
wyrwane z instrukcji.

DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
Connects to a Digital Audio component such as a Home theater receiver.When a Digital Audio System is connected to the
DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
jack: Decrease the volume of the TV and adjust the volume level with the system’s volume control.5.1CH audio is possible when the TV is connected to an external device supporting 5.1CH.When the Home Theater receiver is set to On, you can hear sound output from the TV’s Optical jack. When the TV is displaying a DTV(air) signal, the TV will send out 5.1 channel sound to the Home theater receiver. When the source is a digital component such as a DVD / Blu-ray player / Cable Box / Satellite receiver (Set-Top Box) and is connected to the TV via HDMI, only 2 channel sound will be heard from the Home Theater receiver. If you want to hear 5.1 channel audio, connect the digital audio out jack on DVD / Blu-ray player / Cable Box / Satellite receiver (Set-Top Box) directly to an Amplifier or Home Theater, not the TV.
 

asd1

New member
danger1986 napisał:
wyrwane z instrukcji.

DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
Connects to a Digital Audio component such as a Home theater receiver.When a Digital Audio System is connected to the
DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
jack: Decrease the volume of the TV and adjust the volume level with the system’s volume control.5.1CH audio is possible when the TV is connected to an external device supporting 5.1CH.When the Home Theater receiver is set to On, you can hear sound output from the TV’s Optical jack. When the TV is displaying a DTV(air) signal, the TV will send out 5.1 channel sound to the Home theater receiver. When the source is a digital component such as a DVD / Blu-ray player / Cable Box / Satellite receiver (Set-Top Box) and is connected to the TV via HDMI, only 2 channel sound will be heard from the Home Theater receiver. If you want to hear 5.1 channel audio, connect the digital audio out jack on DVD / Blu-ray player / Cable Box / Satellite receiver (Set-Top Box) directly to an Amplifier or Home Theater, not the TV.

dzieki, ale to nic nie wnosi w temacie TV, poza tym spróbujmy to zastosować do plików na pendrive USB wpiętym do TV ;)
Albo popełnili gruby błąd projektowy (lub z oszczędności ??? jak z PIP nie działającym z wejściami Euro) albo nie chce im się poprawić firmu.
 
Ostatnia edycja:

danger1986

New member
czy ktoś otwierał .mkv zakodowany mpeg2 w rozdzielczości 1920x1080 ?? bo w instrukcji pisze że ten format jest nieobsługiwany. Pytam się bo plik który staram się pobrać waży 30GB ;)
 

asd1

New member
danger1986 napisał:
czy ktoś otwierał .mkv zakodowany mpeg2 w rozdzielczości 1920x1080 ?? bo w instrukcji pisze że ten format jest nieobsługiwany. Pytam się bo plik który staram się pobrać waży 30GB ;)

uff 30Gb
to jakie wypaśne masz łącze :-D gratulacje
 

danger1986

New member
asd1 napisał:
uff 30Gb
to jakie wypaśne masz łącze :-D gratulacje

30GB jeden plik a plików jest 3 :D łatwo sobie dodać ile w sumie to wyjdzie ;) w dzień mam 2Mb/s a w nocy 8 więc nie jest źle..no ale fajnie by było gdyby działało ;) dlatego się pytam.
 

kameo

New member
Witam,

Jestem nowy na forum i od bardzo niedawna stałem się użytkownikiem LE37B650, a więc też będę starał się swoje doświadczenia z tym modelem opisywać ;).

W odpowiedzi dla danger1986 - największy plik .mkv (kodowany mpeg-4, AC3 5.1) testowany przeze mnie to 14GB - poszlo bez zająknięcia. Szczerze nawet powiem 30GB .mkv - niespotykany rozmiar chyba ;-). To już można ściągnąć jakieś Blu-Rayowe .iso w tym rozmiarze ;-)

Jeżeli chodzi o najnowszy firmware 1010.1, nie rozwiązał mi także problemu bezpiecznego usuwania urządzenia tak jak u sporej większości osob, które pytały o to, a innych szczególnych zmian także nie zauważyłem.

Ja z kolei mam takie pytanie, już sporo jest filmikow na YouTube w HD, czy udało Wam się odpalić tej jakosci filmik na naszych Samsungach za pomoca tego widgetu YouTube? ;) Jest w ogole taka opcja? Ja sie nie doszukalem :(
 

MiChalSzy

New member
ostatnio przez kilka godzin ałuchałem sobie muzyki na moim TV (za pomocą DLNA).Nie pamiętam po jakim czasie ale włączył mi się wygaszacz ekranu samsunga (wyglądał jak standardowy wygaszacz xp tyle że zamiast napisu windows xp pojawiało się logo samsunga). Czy ktoś wie jak ustawić czas uruchamiania sie tego wygaszacza np. na 10 minut?
 

danger1986

New member
MiChalSzy napisał:
ostatnio przez kilka godzin ałuchałem sobie muzyki na moim TV (za pomocą DLNA).Nie pamiętam po jakim czasie ale włączył mi się wygaszacz ekranu samsunga (wyglądał jak standardowy wygaszacz xp tyle że zamiast napisu windows xp pojawiało się logo samsunga). Czy ktoś wie jak ustawić czas uruchamiania sie tego wygaszacza np. na 10 minut?

o ile dobrze pamiętam to minimalny czas to chyba 2 godziny.
 

swojak1

New member
danger1986 napisał:
o ile dobrze pamiętam to minimalny czas to chyba 2 godziny.
[FONT=&quot]Rzeczywiście wygaszasz 2, 4, 8, godzin to chore podejrzewam "choć nie koniecznie" że można to zmienić w menu serwisowym. Choć mnie świerzbią rączki żeby to sprawdzić, to po ostrzeżeniu kolegi poczekam może będzie ktoś odważniejszy.[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

biegu86

Member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Rzeczywiście wygaszasz 2, 4, 8, godzin to chore podejrzewam "choć nie koniecznie" że można to zmienić w menu serwisowym. Choć mnie świerzbią rączki żeby to sprawdzić, to po ostrzeżeniu kolegi poczekam może będzie ktoś odważniejszy.[/FONT]
Sprawdzę to jutro i Ci napiszę czy jest możliwość zmiany.
 

ravaelus

New member
Sygnał ANALOGOWY

Witam wszystkich

Od soboty stałem się dumnym posiadaczem LE40B651.
Generalnie decyzja co do tej marki i serii zapadał bardzo szybko a to za sprawą właśnie tego tematu, opinii na ceneo i dwóch wizyt w sklepie :)

Ten LCD gniecie i to jest fakt. Mieć możliwość oglądania filmów w świetnej jakość bez posiadania dodatkowego odtwarza to jest coś ekstra.

Nie będę się rozpisywał bo wszystko już zostało napisane odnośnie stylistyki i funkcji. Jedynie co to ten wielki niezgrabny pilot, który mógłby być lepszy.
A no i kasowanie się zegara po wyłączeniu listwy jest lekko irytujące.

I teraz pytanie do znawców tematu.
Otóż niestety mam zwykłą kablówkę nad czym bardzo ubolewam i to nawet nie jest MM. Powiem tak, nie jest źle. Kanały takie jak TVP1 TVP2 TVP3 POLSAT TVN7 TVN TVN STYLE TURBO DISCOVERY i kilka mniej istotnych odbierają bardzo dobrze jak na analog.
Jednak na kanałach muzycznych i nie tylko zauważalne są w mniejszym lub większym stopniu takie ukośne cienki paski pod kątem, które idą od prawego górnego rogu do lewego dolnego.
Nie twierdze, że to jest wina tivika i jego elektroniki.
Odrazu nasuwa się, że to wina jakości sygnału w dodatku analogowego z kablówki. Ale to być może wtyczka gubi sygnał chociaż imo jest porządnie zrobiona.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Dodam, że jeszcze nie sprawdzałem jaki soft posiadam.

Z góry dzięki za odpowiedź

a i jeszcze jedno po przejrzeniu całego tematu widzę, że parę razy przewinęła się kwestia ustawień dostosowanych do jak najlepszego odbioru czy to analoga czy hd i jedynie bodaj jedna osoba wrzuciła jakieś konfiguracje i ktoś jeszcze wrzucił linki na dwie strony.
I nie wiem czemu ludzie nie chcą się podzielić swoimi configami.
No chyba, że wszyscy jadą na ustawieniach std/film :p
 

slawek1946

New member
ravaelus napisał:
Witam wszystkich

Od soboty stałem się dumnym posiadaczem LE40B651.
(...)

I teraz pytanie do znawców tematu.
(...)
kwestia ustawień dostosowanych do jak najlepszego odbioru czy to analoga czy hd (...)
I nie wiem czemu ludzie nie chcą się podzielić swoimi configami.
No chyba, że wszyscy jadą na ustawieniach std/film :p

Różne są odczucia wizualne (prawie każdy widzi inaczej), ale są tacy którzy po wlączeniu TV naciskają MENU i sobie coś tam ustawiają. Można dostosować do swoich parametrów wzroku, ale ustawienia domyślne są dla "średniowidzących" i raczej akceptuje je duża grupa ludzi.
Ustawienia są pewnego rodzju rozrywką, niektórzy to wprost uwielbiają.
Wnioski proszę wyciągnąć samemu.
 
Do góry