Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

miromik

New member
KarbaHD napisał:
miromik - pogorszył ci się obraz, opisz dokładnie, co się z nim stało, po czym to widzisz?
TV kablowa, SD. Trudno mi opisać jak się mi pogorszył obraz ale od razu zauważyłem jakieś gorsze odtwarzanie. Być może to tylko subiektywne wrażenie. Np. na tvn24 wyświetlane napisy są mniej ostre i przesuwany napis jest lekko jakby rozszarpywany. Wcześniej tego nie miałem.
 

siemach

New member
Sciagnalem nowa wersje oprogramowania, przegralem na memory sticka i zainstalowalem, ale przy probie aktualizacji oprogramowania otrzymuje komunikat "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdz to i sprobuj ponownie."
Moja aktualna wersja to 1003. Wiecie o co biega ? Co mam zrobic aby zaktualizowac software ?
 

swojak1

New member
miromik napisał:
TV kablowa, SD. Trudno mi opisać jak się mi pogorszył obraz ale od razu zauważyłem jakieś gorsze odtwarzanie. Być może to tylko subiektywne wrażenie. Np. na tvn24 wyświetlane napisy są mniej ostre i przesuwany napis jest lekko jakby rozszarpywany. Wcześniej tego nie miałem.
[FONT=&quot]Powiem tak że miałem podobne odczucia nazwał bym to tak: coś jakby było nie tak z ostrością i czerń zrobiła się jakaś nie pełna myślałem że to ja na mieszałem zacząłem resetować po kolei najpierw opcje obrazu później do ustawień fabrycznych i cały czas było coś nie tak. Cofnąłem się do softu 1008. Nie korzystam z opcji internetowych, tylko myślałem że poprawią coś w codecach okazało się że nic nie mają zamiaru zmieniać. Najchętniej bym powrócił do pierwotnej wersji 1004,1 bo taki miałem na początku.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Hajawata

New member
siemach napisał:
jest rozpakowane, utworzyl sie katalog o tej samej nazwie co plik
Dla pewności wyczyściłbym pendrive'a i jeszcze raz zainstalował wszystko. Wg instrukcji update'u na penie powinien być tylko ten jeden folder z plikami i nic poza nim (tutaj źródło: downloadcenter.samsung.com/content/FM/200905/20090511163325390/SW-Eng-0511.pdf.pdf).
 

siemach

New member
pendrive zostal najpierw sformatowany w systemie plikow FAT, a poniej wrzucone oprogramowanie, nie ma tam innego katalogu, postepowalem zgodnie z instrukcja, nie mam pojecia co moze byc nie tak
 

MiChalSzy

New member
spróbuj z innym pendrive. Kiedyś też miałem taki problem. Kominowałem, formatowałem pena i nic. Wrzuciłem więc katalog z aktualizacją na innego pena i wszystko poszło bez problemów.
Ten "wadliwy" pendrive na kompie działa mi bez zarzutu, ale sprawdziłem i mój NAS synology DS-207+ go nie widzi w ogóle.
 

biglyk

New member
Dla pewności (wiem, że było na forum, ale chce się upewnić mam nadzieję że nie będę zbluzgany) jeżeli przytrzymam ten przycisk power przez 20 s i wrócę do ustawień fabrycznych (też nie mam youtube) to wszystkie kanały w analogowej kablówce mi się skasują?
Jeżeli tak to już się obędę bez tego youtube ... :)
Niestety nadawanie nazw kanałom i ich sortowanie to słaba strona serii b650. Ktoś zna odpowiedź?
 

KarbaHD

New member
biglyk napisał:
Dla pewności (wiem, że było na forum, ale chce się upewnić mam nadzieję że nie będę zbluzgany) jeżeli przytrzymam ten przycisk power przez 20 s i wrócę do ustawień fabrycznych (też nie mam youtube) to wszystkie kanały w analogowej kablówce mi się skasują?
Jeżeli tak to już się obędę bez tego youtube ... :)
Niestety nadawanie nazw kanałom i ich sortowanie to słaba strona serii b650. Ktoś zna odpowiedź?
Tak wszystkie kanały pójdą w siną dal....

Co do napisów i braku ostrości, jakie napisy macie namyśli, gdzie/w czym? i czy ktoś może zrobić zdjęcie przed i po aktualizacji tej czerni, osobiście postaram się jutro to zrobić.

PS. soft w wersji 1004 jest datowany na 2000rok! i czy wygląda na to, że w porównaniu z 1010 jest lepszy?
 
Ostatnia edycja:

BoloJang

New member
Jak widzę u niektórych po wczytaniu najnowszego firmware zniknęło youtube i pogoda, natomiast u mnie po wgraniu nowego firmware nic sie nie zmieniło jeżeli chodzi o te gadżety. Update zrobiłem zaraz po pierwszym odpaleniu tv, nie bedąc jeszcze podłączony do internetu. Czy nowe firmware zmieniają tylko samo oprogramowanie tv, czy również zawartość 'contents' i widżety internetowe, bo nie jest to dla mnie do końca jasne?
 

drebin

New member
Le37b651

Witam. Zakupilem wczoraj LE37B651 i mam odrazu problem, na matrycy od dolu na czarnych obrazach jest tak jakby bialy przeswit i nie wiem co to moze byc, jest to troche denerwujace i bardzo widoczne jak sie popatrzy na to z boku. Czy zawozic odrazu do RTV EURO AGD by mi wymienili na inny model ?? Pozdrawiam.
 

asd1

New member
BoloJang napisał:
Jak widzę u niektórych po wczytaniu najnowszego firmware zniknęło youtube i pogoda, natomiast u mnie po wgraniu nowego firmware nic sie nie zmieniło jeżeli chodzi o te gadżety. Update zrobiłem zaraz po pierwszym odpaleniu tv, nie bedąc jeszcze podłączony do internetu. Czy nowe firmware zmieniają tylko samo oprogramowanie tv, czy również zawartość 'contents' i widżety internetowe, bo nie jest to dla mnie do końca jasne?

zniknęło tylku u tych którzy nie widzą róznicy między UK a Polską :-D

jak masz ustawione UK i kraje w których ma być Yahoo to masz .
jak masz ustawione inne i jezyk polski (brak w spisie Polski) to masz polskie Youtube, oczywiście jak je zainstalujesz po resecie TV.
Zawartość contens nie znika.
PS. Ile masz dostępnej pamięci na contenty ??
bo ja zamiast 1Gb mam 189Mb i już kolega tu potwierdził że też ma tak mało. Zapytałem Samsunga pisemnie i coś ściemniają bo napisali:
"Pana zapytanie zostało przekazane do działu technicznego. Jak tylko uzyskam odpowiedź prześlę ją Panu"
i dalej milczą...
 

slawek1946

New member
drebin napisał:
Witam. Zakupilem wczoraj LE37B651 i mam odrazu problem, na matrycy od dolu na czarnych obrazach jest tak jakby bialy przeswit i nie wiem co to moze byc, jest to troche denerwujace i bardzo widoczne jak sie popatrzy na to z boku. Czy zawozic odrazu do RTV EURO AGD by mi wymienili na inny model ?? Pozdrawiam.

Ja bym wymienił !!!
 

joe_simpson

New member
zaczął brzęczeć :(, wiele osób pisało o dziwnym brzęczeniu w ich tv, teraz już wiem po ok 3 tygodniach mój też brzęczy, mam nadzieje że wasze bedą cichutkie jak mój wcześniej, pozdrawiam :(
mam jeszcze pytanie, jak ustawie zegar po każdym wyłączeniu go z zasilania zegar się resetuje, a jak idę do pracy wole listwę zasilającą wyłączać, zawsze się zastanawiam jedni mówią, że na noc powinno się wyłączać inni że nie, jak wy robicie? cały czas jest na czuwaniu ??, czy też wyłączacie ??
 
Ostatnia edycja:

szym76

New member
Problem z dyskiem przenosnym

Witam,
mam wprawdzie plazmę B650, ale mam nadzieję że nie jest nietaktem zapytanie szanownych kolegów z działu LCD o rade?:)
Mam dysk przenośny 2,5" podłaczany do tego TV. Gdy dysk był w formacie FAT32 TV widział wszyskie filmy, HD również, ale oczywiście tylko do 4GB. Chcąc nagrać filmy HD ponad 4GB sformatowałem dysk do formatu NTFS, można nagrać filmy każdej wielkości niestety telewizor nie widzi tych plików, co więcej nie widzi również tych plikóww HD mniejszych od 4GB które widział wcześniej sformatowany w FAT32, widzi jedynie jakieś DiVX'y. Czy coś źle robię, czy może wina telewizora, softu? Czy ktoś miał podobne problemy? Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.
 

asd1

New member
szym76 napisał:
Gdy dysk był w formacie FAT32 TV widział wszyskie filmy, HD również, ale oczywiście tylko do 4GB. Chcąc nagrać filmy HD ponad 4GB sformatowałem dysk do formatu NTFS, można nagrać filmy każdej wielkości niestety telewizor nie widzi tych plików, co więcej nie widzi również tych plikóww HD mniejszych od 4GB które widział wcześniej sformatowany w FAT32, widzi jedynie jakieś DiVX'y.
Nie wiem jak w plażmie ale w LCD tylko 1 port USB obsługuje wg samsunga HDD z ntfs.
 
Ostatnia edycja:

januszkop

New member
KarbaHD napisał:
Ok. Osobiście uważam to za konwenanse. Dyskusja - ok, moim zdaniem bardziej przepychanka na argumenty. Jeśli ktoś prosi o pomoc, to jest ona konkretna, odpowiedź na nią powinna też być konkretna, nie zbywanie. Dyskusja już taka nie jest, choć korzyści przynosi, bo zaprasza do dzielenia się wnioskami.

Co do mojego pytania:

Aktualizacja firmware z 1004.1 na 1010.1:

MINUSY:
- zapis programów od nowa
- dalej brak kodeków (wspominanych na forum)
- tracimy przeglądarkę youtube
- dostajemy aplikacje Yahoo (pogoda, giełda, zdjęcia) po EN
- dalej nie działa funkcja bez.usuw.USB

PLUSY:
- dla niektórych aplikacja Yahoo
- nie zauważyłem innych

Pozdrawiam i zapraszam do dzielenia spostrzeżeniami odnośnie nowego firmware 10.

PS.niestety po aktualizacji pożegnałem się na zawsze z youtube :-?


nie jest prawdą, że YouTube czy Yahoo zależy od firmware - zależy od ustawienia/wyboru kraju - o tym było już wielokrotnie - myslę, że już jest to ostatni raz!
 
Do góry