Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

totmes526

New member
650, 651, 653

dagie napisał:
Te modele nie różnią się niczym oprócz wyglądu. Gdybyś się bardziej wysilił to znalazłbyś odpowiedź np. tutaj:
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/965150-samsung-b650-owners-thread.html

albo tutaj:
http://www.samsung.com/pl/consumer/...up=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv
różnią się, różnią
- rozmiarami
- ilością Euro złączy
- i chyba posiadaniem lub nie wejścia słuchawkowego
tyle przynajmniej różnic wynika z porównania powyższych modeli na stronie Euro RTV AGD
może ktoś jeszcze coś dopisze na podstawie rzeczywistych obserwacji w/w modeli, ja tej możliwości nie mam
 
Ostatnia edycja:

dagie

New member
totmes526 napisał:
różnią się, różnią
- rozmiarami
- ilością Euro złączy
- i chyba posiadaniem lub nie wejścia słuchawkowego
tyle przynajmniej różnic wynika z porównania powyższych modeli na stronie Euro RTV AGD
może ktoś jeszcze coś dopisze na podstawie rzeczywistych obserwacji w/w modeli, ja tej możliwości nie mam

No zgadza się - model 32" jest mniejszy od 46".
Ilość eurozłączy jest taka sama - 2 szt.

Strona Euro RTV AGD jest tak samo wiarygodna jak sprzedawcy tam pracujący.

Dziwi mnie, że najwięcej zwykle do powiedzenia mają ci, którzy mają najmniejsze pojęcie o temacie.
 

kwasior21

New member
Dobra dobra ale panowie i panie, znow walkowany jest ten sam wateka a tu ludzie czekaja na opinie o nowym firmware, czy warto i co zmienia.
Jesli chodzi o pracownikow takich sklepow jak Euro to baaardzo trudno trafic na sprzedawce, ktory posiada wieksza wiedze na temat danego modelu niz tylko potrafi przeczytac specyfikacje z karteczki. Kazdy internauta , ktory poczyta o interesujacym go sprzecie wie wiecej niz sprzedawcy :/ Zenada....

Pozdro.
 

Cechy

New member
Cześć, proszę ile jest w mediaexpert LE55B650 ponieważ jutro bez podatku VAT? Jest to mniej lub bardziej 7500zl? Dziękuję bardzo.
 

Wormsik

New member
kowal801 napisał:
No właśnie a propo nowego softu, widzę ,że na stronie Samsunga pojawiła się nowa wersja oprogramowania ver.T-CHL7DEUC-1010.1 , testował już to ktoś ?

Zgrałem, zainstalowałem i różnicy żadnej nie widzę.
Czy ktoś z Was wie dlaczego po DLNA nie przewija filmow (wiekszości) a po USB przewija ?
 
Ostatnia edycja:

Sebcze

New member
Witam,

Jutro odbieram model 40 calowy i mam pytanie. Chciał bym zakupić dysk twardy zewnętrzny. Czy może mi ktoś doradzić jaki model lub firmę wybrać ? Czy na coś muszę szczególnie zwrócić uwagę ? Znajomy ma do sprzedania dysk 160 GB + jakas kieszeń na USB 2.0 za 150 zł i nie ukrywam cena jest ok. Czy taki zestaw będzie pasował ?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam

Seba
 

koski

New member
input lag w B650 i B750?

Witam, z innej beczki.

naczytalem sie na roznych forach nt INPUT LAG w tych tv i nie wiem co myslec... czy ktos z Was, kto ma podpiety PC pod te modele moze sie wypowiedziec? chodzi mi o szybkie gry FPP, czy wyscigi.
U mnie ten tv ma glownie jako "Duuuzy" monitor do kompa pracowac ;)

Pozdrawiam!
 

mario__20

New member
dysk przenośny?

Sebcze napisał:
Witam,

Jutro odbieram model 40 calowy i mam pytanie. Chciał bym zakupić dysk twardy zewnętrzny. Czy może mi ktoś doradzić jaki model lub firmę wybrać ? Czy na coś muszę szczególnie zwrócić uwagę ? Znajomy ma do sprzedania dysk 160 GB + jakas kieszeń na USB 2.0 za 150 zł i nie ukrywam cena jest ok. Czy taki zestaw będzie pasował ?
Witam, przeczytałem całe to forum o b650 i już z tego ogromu informacji nie pamiętam czy była jakaś wzmianka ap ropo czy da się pod ten tv podłączyć dysk przenośny np 1Tb?
Pozdrawiam i zapraszam po tysiące filmów za free do chomika Mario__20
 

mcold

New member
nowe firmware

Właśnie wgrałem, jakichś kolosalnych różnic nie widać. Może (subiektywne odczucie) trochę lepiej wygląda 100Hz i w ogóle sygnał SD. Nadal mam problem z "bezpiecznym odłączeniem USB". Nadal nie widzi poprawnie dodatkowych plików do Content Library. Przydałaby się jakaś oficjalna lista zmian, bo tak na oko to trudno wyłapać.
 

slawek1946

New member
mcold napisał:
Właśnie wgrałem, jakichś kolosalnych różnic nie widać. Może (...) . Przydałaby się jakaś oficjalna lista zmian, bo tak na oko to trudno wyłapać.

Roznice są ogromne np.: po HDMI z tunerów (pltform cyfrowych) działa telegazeta i regulacja głośności pilotem tunera.
 

sq9gk

New member
sq9gk napisał:
Mam pytanie, zadałem go w wątku o B550 ale tutaj jest Was więcej. Czy mozna powiększyć napisy w filmach (ponad te standardowe maly, standardowy, duży). Może jakoś w menu servisowym?
Widzę że nikt z Was nie orientuje się jak rozwiązać problem, wiec może nakierujcie mnie gdzie mógłbym szukać rozwiązania?
 

Jari1234567

New member
slawek1946 napisał:
Roznice są ogromne np.: po HDMI z tunerów (pltform cyfrowych) działa telegazeta i regulacja głośności pilotem tunera.

Hmmm..... Jak to zrobiles, ze masz telegazete?! Ja tez wgralem najnowsze oprogramowanie 001010.1, mam platforme cyfry+ z dekoderem Philipsa (ten z wbudowanym HDD), wszystko polaczone kablem HDMI i teletekstu nie mam!! Pozostaje jedynie ta z cyfry+. Ale ta jest upiorna w przegladaniu!!
 

slawek1946

New member
Jari1234567 napisał:
Hmmm..... Jak to zrobiles, ze masz telegazete?! Ja tez wgralem najnowsze oprogramowanie 001010.1, mam platforme cyfry+ z dekoderem Philipsa (ten z wbudowanym HDD), wszystko polaczone kablem HDMI i teletekstu nie mam!! Pozostaje jedynie ta z cyfry+. Ale ta jest upiorna w przegladaniu!!

Po uaktualnieniu mialem cichy głos z tunera (DSB-7100HD Polsat) okazało się że działa regulacja, MUTE i telegazeta.
Brak po HDMI CEC (sterowanie pilotem TV), ale nikt mi nie udzielił poprawnej odpowiedzi po czyjej stronie leży wina TV czy tuner.
 

pjp

New member
Witam

Mam 37B651 i dwa dziwne objawy:
1) jeden jedyny kanał 4funtv (kablówka ASTER analog) śnieży, pozostałe odbiera bardzo ładnie; nie żeby mi na nim jakoś szczególnie zależało, ale na poprzednim telewizorze wszystkie kanały odbierałem dobrze
2) oczywiście nie spodziewałem się rewelacji po dwóch wbudowanych "głośniczkach", ale próbowałem różnych ustawień korektora dla niskich tonów i nie słychać żadnej różnicy; na wszystkich pozostałych przedziałach (300Hz w górę) przesuwanie suwaka jest wyraźnie słyszalne

Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami ?
 

swojak1

New member
davenam napisał:
Ta wersja 1010 niestety nie rozwiazuje problemu codeca DTS :-(
[FONT=&quot]
Ani nie rozwiązuje tego codeca audio ani też codeca video rmvb nie poprawili również tego przewijania, i tak sądzę że ich te poprawki w tych kwestiach nie interesują raczej wygląda że robią drobną kosmetykę, a tak nie powinno być. Szukam dalej? [/FONT]
 

kwasior21

New member
Witam.Wczoraj napisalem mail do samsunga w celu uzyskania listy zmian w nowym sofcie. Niestety samsung nie dostaje zadnych wiadomosci ani nie potrafi sprecyzowac jakie zmiany wprowadza upgrade.Dostalem jedynie info ze po upgrade jezyk zostaje PL. Szkoda, wielka szkoda, bo gdyby soft udostepnial obsluge dtsa oraz rmvb to chyba bylby najlepszy tvik do zastosowan kina domowego, w zasadzie mielibysmy wszystko dostepne i pod reka, mozna by zapomniec o "odtwarzaczach" zewnetrznych. Nietety nikła nadzieja ze samsung wypusci jakikolwiek software umozliwiajacy obsluge wyzej wymienionego formatu i kodeka. Ciekawe czy dalby cos mail napisany do samsunga z prosba o rozwazenie wypuszczenia nowego firmware ...??
Chyba ze to ponad ich siły, albo celowy wybieg z ich strony :/

Pozdrawaim.
 
Do góry