Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

slawek1946

New member
soyer76 napisał:
Witam,
40B650 mam od 3 tygodni i mam pytanko. Czy po włączeniu 100Hz faktycznie jest taka różnica w obrazie bo ja nie dostrzegam praktycznie żadnej? Nawet kiedy włączę tryb demo to jedyna różnica jaką widzę jest na scrollowanym tekście u dołu ekranu (ten z włączonym 100Hz jest mniej rozmyty).

Z tą "różnicą" można szczegóły techniczne wyszukać na GOOGLE a praktycznie zależy od oka ludzkiego, czyli niektórzy widzą migotanie, mniejszą ostrość itp. (dlatego zwiększa się częstotliwość, żeby bardziej oszukać niedoskonłość wzroku)
 
Ostatnia edycja:

mcold

New member
soyer76 napisał:
Witam,
40B650 mam od 3 tygodni i mam pytanko. Czy po włączeniu 100Hz faktycznie jest taka różnica w obrazie bo ja nie dostrzegam praktycznie żadnej?

Na fabrycznych ustawieniach różnica jest rzeczywiście niewielka. Generalnie nazywa się "teatr telewizji". Chodzi o bardziej, jakby to powiedzieć, wyraźne (czasami aż do przesady) szczegóły i głębię obrazu. Pobaw się ustawieniami skrajnymi w opcji "Użytkownika" na dobrym sygnale nawet SD (np. Cyfra+ czy Polsat) to zauważysz różnicę. Najlepiej ją widać na reklamach :] serio serio, np. na reklamie jogurtów lub soków tam gdzie są owoce, krople wody itd naprawdę widać różnicę.
 

kwasior21

New member
Wlasnie zakonczylem seans filmowy Transformersa w 720p.Dopiero teraz moge napisac, ze nie zaluje wyboru.Po prostu szena mi opadla jak zobaczylem jakosc i wyrazistosc a to przeceiz tylko 720p :)
Podczas zabawy z ustawieniami 100hz zauwazylem ze na "plynnym" widac efekt "plynnego powietrza" Dobral ktos moze opttmalne ustawienia aby zniwelowac ten efekt?

Pozdro.
 

Sebcze

New member
W kwestii 100hz... Czy ta technologia jest bardziej przydatna w sygnale HD czy SD ?

Zastanawia mnie fakt jak piszecie o sygnale SD... Czy program np. TVN 7 w ence to sygnał SD ?

Jestem ciekaw jak to dokładnie jest z 100hz i jakością sygnału. Na infolinii Sony uzyskałem informację że 100 hz głownie wykorzystuje się w sygnale najlepszym czyli HD , a gdzie indziej informacja że w sygnale SD.... Jak to jest naprawdę ?

Pozdrawiam
 

mcold

New member
Sebcze napisał:
W kwestii 100hz... Czy ta technologia jest bardziej przydatna w sygnale HD czy SD ?

Subiektywnie lepszy efekt jest na po prostu b. dobrym sygnale. Mam porównanie z sygnałem z kablówki (analogowym przez tuner wbudowany) i sygnałem z dekodera C+ (SD). Mimo że obraz z kablówki wydaje się być niezły, to jednak na tym samym programie i takich samych ustawieniach zdecydowanie bardziej widoczny efekt 100Hz jest w przypadku sygnału z dekodera C+.

Sebcze napisał:
Jestem ciekaw jak to dokładnie jest z 100hz i jakością sygnału. Na infolinii Sony uzyskałem informację że 100 hz głownie wykorzystuje się w sygnale najlepszym czyli HD , a gdzie indziej informacja że w sygnale SD.... Jak to jest naprawdę ?

W przypadku gorszej jakości sygnału procesor obrazu 100Hz wg mojego odczucia pogarsza jakość obrazu przetwarzając zakłócenia. W najlepszym przypadku różnicy po prostu brak. Natomiast przy dobrym sygnale "obraz staje się bardziej soczysty" ;]

Co do rozróżnienia pomiędzy HD i SD to nie wiem, mój poczciwy Madiasat o HD nie chce słyszeć.
 

soyer76

New member
mcold napisał:
Na fabrycznych ustawieniach różnica jest rzeczywiście niewielka. Generalnie nazywa się "teatr telewizji". Chodzi o bardziej, jakby to powiedzieć, wyraźne (czasami aż do przesady) szczegóły i głębię obrazu. Pobaw się ustawieniami skrajnymi w opcji "Użytkownika" na dobrym sygnale nawet SD (np. Cyfra+ czy Polsat) to zauważysz różnicę. Najlepiej ją widać na reklamach :] serio serio, np. na reklamie jogurtów lub soków tam gdzie są owoce, krople wody itd naprawdę widać różnicę.
Dzięki Mcold, będę ćwiczył wzrok:).

Kolejne pytanko. Czy ktoś mógłby polecić dobry i niedrogi (do 300 zł) uchwyt obrotowy do 40B650??
 

skyrom

New member
Witam, tv 40b650 mam ju z ponad 2 miechy , i dziś zaktualizowałem oprogramowanie może ktoś wie co ono daje w stosunku do poprzedniego ? :)
 

mat89

New member
a może ktos powiedziec jak wyglada granie w gierki z PC na ten 37b650 ładny obraz bo chcem kupic ten telewizorek a w karcie graficznej mam wejscie HDMI i ciekawi mnie to
 

Thomas-PA3

New member
neo2006a napisał:
za duzy Input Lag

Mam podłączonego Xboxa 360 przez HDMI i Input Lag'u nie odnotowałem w ogóle, PC (GF 9800GT) podłaczony przez przejściówkę DVI->HDMI i również zero lag'ów, podstawa to włączony "TRYB GRA"
Samsung B651 jak najbardziej do tego typu rozrywki ;)


Co do 100Hz u Ciebie Kalambur, to zawsze będzie napisane 50Hz bo to dane sygnału jaki podajesz, a TV sam już się zajmuje podwojeniem ilości klatek, oczywiście jak w nim właczysz 100Hz. Na sygnale z SD 100Hz działa marnie, ale na HD jest bardzo pomocne, obraz nie szarpie i staje się bardziej ostry.:eek:k:
 

PawciosS

New member
Witam. Także przymierzam się do zakupu nowego TV głównie pod kątem PS3 (ale także od czasu do czasu chętnie obejrzę jakiś film na blu ray, oraz planuje podłączyć N - głównie za sprawą Ligi Mistrzów w HD), więc bez żadnych obaw mogę brać B650/651?:)

Edit: może wypuszczą niedługo nowy firmware, który mocno zniweluje input laga, i będzie można grać elegancko w 100Hz?:)
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
Agares napisał:
Witam. Czy komus z uzytkownikow TV 32b650 udalo sie wgrac nowa zawartosc Content Library ze strony Samsunga.
U mnie niestety TV nie widzi katalogow na pendrive mimo ze postepuje dokladnie wg instrukcji.
Pozdrawiam
Spróbuj z tej strony (z zakładki 2009):
http://www.samsung.com/uk/consumer/learningresources/media2.0/library_download.html

Format w serii B jest inny od serii A - zakładka 2008. Na polskiej stronie Samsunga Content Library jest ciągle tylko do serii A.

Napisz, proszę, czy działa.
 

n4k5

New member
Witam,
chciałbym kupić telewizor 37" do 3500zł max.
Wybór padł na LE37B650, ale zastanawiam się czy znajdzie się coś lepszego do tej kwoty.
Jaki inny telewizor mogę brać pod uwagę? Może 37LH5000? 37LH7000?
Może wychodzi coś niedługo z nowości i warto na nie poczekać?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
amadeo napisał:
Spróbuj z tej strony (z zakładki 2009):
http://www.samsung.com/uk/consumer/learningresources/media2.0/library_download.html

Format w serii B jest inny od serii A - zakładka 2008. Na polskiej stronie Samsunga Content Library jest ciągle tylko do serii A.

Napisz, proszę, czy działa.
Działa!!! Dzięki za link. Mam co prawda TV UE55B7000, ale zawartość CL będzie działać na każdym TV Samsunga.
Trzeba oczywiście wgrać zawartość z zakładki 2009.
 

adamboro

New member
Witam.
Przymierzam się do LE37B650.
Mam kilka pytań do użytkowników:

1. Czy posiada on funkcję automatycznego rozciągania obrazu?
2. Czy posiada ręczną funkcję rozciągania obrazu?
3. Czy ustawienia rozciągnięcia obrazu są pamiętane dla każdego kanału osobno?
4. Czy można rozciągać obraz np tylko na wysokość lub tylko na szerokość?
5. Czy obraz 4:3 można oglądać jako 4:3 z czarnymi pasami po bokach, czy może jest na siłę rozciągnięty na cały ekran?
 
Do góry