Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

MIRO-GN

New member
Kalibracja

mam pytanko czy ktoś z Was robił profesjonalną kalibracje swojego tv ?
( chodzi mi kalibracje urządzeniami a nie na tzw. "oko" :) )
jeśli tak to czy mocno pozmieniały się ustawienia
 

swojak1

New member
dzudzu9 napisał:
Witam szanownych forumowiczów ;)
Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem TV i co tu dużo mówić, za te pieniądze w tej chwili nie ma nic lepszego na rynku. Na moje potrzeby w zupełności wystarczy 37" (37B650), będę oglądał z odległości 2,5-3m. Odnośnie brzęczenia to już wiem, że u niektórych jest lepiej, u innych gorzej... Zależy jak się trafi. Co mnie bardziej interesuje, to jak wygląda na codzień korzystanie z TV z błyszczącą matrycą?... Czy nie odbija za bardzo światła i innych przedmiotów?... Mam lapka HP z błyszczącą matrycą i jak siadam, żeby coś na nim porobić, a za sobą mam okno (strona północna) to strasznie je odbija i korzystanie jest bardzo mało komfortowe :/ Po prostu trzeba gdzie indziej usiąść bo odbija niemiłosiernie :/ Proszę o wasze odczucia w tym temacie.
Druga sprawa to 100Hz... Stać mnie na ten dodatkowy wydatek, ale z drugiej strony mogę kupić 37B550 i zaoszczędzę ~700zł... Co prawda na korzyść 37B650 przemawia możliwość odtwarzania filmów z USB, ale w tym momencie najbardziej chciałbym się dowiedzieć jak wygląda te 100Hz? Warto dopłacić te 700zł? Duża jest różnica w obrazie porównując modele 37B550 i 37B650?
Sorry, że tak długo, ale te kwestie bardzo mnie nurtują i de facto wstrzymują mnie z zakupem :/
Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi.
[FONT=&quot]
Witam! Z tym co w obecnej chwili wiem to nieco się podzielę chociaż na pewno różni użytkownicy mają różne odczucia i poglądy co do tego telewizora, oczywiście ja go mam od półtora miesiąca, i tak: jeżeli chodzi o brzęczenie mówię to o swoim odbiorniku?, to niema żadnego brzęczenia ani z kpompa połączonego po LAN-ie niema z programów telewizyjnych niema również jak odtwarzam z pendrive filmy u mnie tego nie ma a domownicy mają wyczulony słuch. Jeżeli chodzi o matryce to nie ona jest błyszcząca tylko jest nałożona na nią szyba z plexiglasu która jest błyszcząca, lepiej światła nie mieć za plecami, mi to nie przeszkadza. Telewizorowi dodaje to dostojeństwa, doprawdy jest elegancki. Jeżeli chodzi o te 100Hz to nic nie mogę powiedzieć. Inni na pewno coś wiedzą więcej natomiast mam „Filipsa” 32 cale to obraz jest również piękny i na koniec telewizor posiada bardzo dużo bajerów dla lubiących się tym bawić dla mnie osobiście zupełnie mało przydatne. Oprogramowanie sporo ma do życzenia, z kompa, ten sam film wyświetlając bezpośrednio przez port LAN nie można przewijać, ale nie każdy i to dzwne? a z pendrive można i trochę kodeków brakuje to już inni pisali tu na forach.
Pozro.[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

dzudzu9

New member
Ad. Błyszcząca matryca

Wielkie dzięki swojak1 za odpowiedź na mojego posta.
Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi odczuciami dotyczącymi błyszczącej matrycy oraz czy podpowie czy na prawdę warto dopłacić te ~700zł żeby mieć w TV 100Hz?...
Z góry wielkie dzięki.
 

leszcz-yk

New member
yarodilah napisał:
Dzięki za odp. ja próbowałem na różnych pendrivach w różnych gniazdach usb tv i 32gb ocz i kingstona data traveler 1gb i pojedyńcze pliki w katalogach i bez katalogów i ze zmianami nazw i nic.........w takim razie czekamy na kogoś komu udało się to odpalić w tv i podzieli sie znami instrukcją :eek:

LE37B650:eek:k:

To wina oprogramowania. Nie działa i już. Pisać do Samsunga, ze zrypali Content Library - jak będzie dużo zgłoszeń to poprawią.
Korci mnie, żeby zdeassemblować firmware i sprawdzić w jakich katalogach mają być pliki, żeby je widział.... bo to normalnie "porażka" - taki babol.
 

leszcz-yk

New member
allen napisał:
Witam jestem posiadaczem 32 calowego b650 i mam pytanie. Czy da się oglądać z dysku zewnętrznego np. Western Digital WDME1600TE filmy w formacie .mkv o pojemności np 15 GB, czy też nie?
1. Należałoby poczytać zanim zada się kolejne 150 pytanie dotyczące tego samego. I tak zamiast 30tu rzeczowych stron mamy 120 stron w większości powielonych....

2. Minimum znajomości chociażby terminologii by się przydało ZWŁASZCZA facetowi. POJEMNOŚĆ to może mieć akwarium, ewentualnie dysk czy pendrive - film ma ROZMIAR.

3. Ty nie OCZEKUJESZ odpowiedzi, tylko GRZECZNIE CZEKASZ, AŻ ktoś kto chce pomóc ŁASKAWIE udzieli Ci odpowiedzi LENIU.

4. Znałbyś się minimum na technice to wiedziałbyś, że problem przy odtwarzaniu leży po stronie kodeków i mocy kompresji - więc nie musisz kupować wielkiego dysku - starczy mały pendrive i WYCINEK filmu, który ściągnąłeś z sieci - ale to trzeba zrobić, minimum wiedzy i chęci.
 
Ostatnia edycja:

leszcz-yk

New member
Jari1234567 napisał:
... Przy testowaniu połączenia (menu TV) ADRES MAC - OK, ADRES IP - OK, PAKIET DLA BRAMY - OK natomiast PAKIET DLA DOMENY - X (NG) i nie wiem dlaczego!!
Jak chcesz odtwarzać filmy z komputera potrzebujesz jedynie komunikacji pomiędzy TV i komputerem - u mnie na teście działa jedynie "MAC i IP - OK".

Warto sprawdzić czy z komputera możesz "zapingować" TV. Jak możesz zapingować to wina, że TV nie widzi filmów leży po stronie oprogramowania/ustawień na kompie.
 

dzudzu9

New member
Błyszcząca matryca

Wielka prośba do użytkowników tego TV żeby wypowiedzieli się odnośnie błyszczącej matrycy... W ten weekend nie dla idiotów jest dobra cena -> 37b650 za 2704,10zł (z gazetki) !!!
Pozdrawiam
 

joe_simpson

New member
dzudzu9 napisał:
Wielka prośba do użytkowników tego TV żeby wypowiedzieli się odnośnie błyszczącej matrycy... W ten weekend nie dla idiotów jest dobra cena -> 37b650 za 2704,10zł (z gazetki) !!!
Pozdrawiam

yyy pare dni temu kupilem w rtv agd za 3500 bo raty 0%, a tutaj 800 zl taniej !!!, no ale na raty pewnie dalbym tyle samo, ale i tak ciezko w to uwierzyc zeby media markt gdzie zawsze jest najdrozej dal taka promocje hmmm

a co do tv jest super, obraz ze zwyklej kablowki analogowej bardzo dobry (cyfrowej jeszcze nie mam) usb dziala bez zarzutu, mnie nic nie buczy, filmy po podpieciu kablem lan do routera w wiekszosci nie da sie przewijac, co do youtube dziala ale zbedne do tego jest komputer, jak komus nie podoba sie teatr niech wyłaczy 100hz i sprawa zalatwiona, zdjecia z usb lepsze niz na moim laptopie, jak juz ktos wczesniej pisal pilotem nie moge bezpiecznie usunac pendriva pisze ze sie nie da, mniejsza o to :) szklana powloka na tv wogole nie przeszkadza mnie nic nie odbija, pilot badziewny ale za to podswietlany, jakosc filmow z kompa po usb i lanie bardzo ladna, filmy w 720p z kompa rewelacja, nie wiem jak z grami bo nie gram :) dysk zewnetrzyn 160gb czyta, hmm to tyle z mojej strony, jestem amatorem w tych sprawach ale moze komus pomoge w wyborze swojego tv, pozdrawiam :)
 

TheHX

New member
Mijają 3 tygodnie od uruchomienia..Praktycznie kalibracja skończyła się u mnie na niewielkich korektach jasności, kontrastu oraz ostrości. Tryb użytkownika z barwą ciepłą, naturalnym 100 HZ i wyłączonym trybem dźwięku SRS.
Jestem cholernie zadowolony z jakości odbieranego sygnału SD po komponencie z SAT i bardzo przyzwoitej jakości DVD po - niestety - EURO RGB ( hdmi nie daje sygnału z odtwarzacza )
Czekam tylko na "normalne" ceny odtwarzaczy BR. Jestem bardzo, bardzo zadowolony z tego TV, jedyną wadą jest przyciąganie kurzu :)
 

hdmaniac

New member
Mam następujące pytanie
Co trzeba poustawiać w menu servisowym w TV serii B550 aby czytał divx i .mkv jak w B650?
Ktoś pisał na forum że wystarczy coś zmienić w menu ale nie napisał co.
 

macek

New member
Bez reklam
TheHX napisał:
Mijają 3 tygodnie od uruchomienia..Praktycznie kalibracja skończyła się u mnie na niewielkich korektach jasności, kontrastu oraz ostrości. Tryb użytkownika z barwą ciepłą, naturalnym 100 HZ i wyłączonym trybem dźwięku SRS.
Jestem cholernie zadowolony z jakości odbieranego sygnału SD po komponencie z SAT i bardzo przyzwoitej jakości DVD po - niestety - EURO RGB ( hdmi nie daje sygnału z odtwarzacza )
Czekam tylko na "normalne" ceny odtwarzaczy BR. Jestem bardzo, bardzo zadowolony z tego TV, jedyną wadą jest przyciąganie kurzu :)

podalbys swoje ustawy,moze cos bym skorygowal.

jeszcz odswieze moje poprzednie pytanie

No to ja zapytam bardziej kumatych niz ja w sprawie internetu po wifi nabylem wlasnie adapter samsunga podlaczylem i.... lipa tzn. siec mi znajduje ip.i tak dalej problem mam tylko z bramka cos nie tak.
Wpisuje recznie i nic dalej to samo.
W domu po wifi chodzi mi jeszcze laptop oraz ps3.

Wiem,ze gdzies o tym byla mowa tzn.po kablu ale nie bede na nowo wertowal calego watku.
 
Ostatnia edycja:

misiak44

New member
hdmanic trzymaj:

Sprawdziłem przetestowałem i działa!

Jak to zrobić:

- rzy wyłączonym telewizorze wciskamy na pilocie kolejno: info > menu > mute > standby

- telewizor włącza się z menu serwisowym.

- później wybieramy kolejno: control > sub option > i włączamy opcje "WISELINK MOVIE" i "WISELINK WRITE & HIGH DEVI"

- wciskamy przycisk standby

Ponownie uruchamiamy telewizor i w opcjach usb mamy już zakładkę movie :)
soft ma byc 1008, na starszym nie widzi
 
Ostatnia edycja:

vexx

New member
Dochodzę już do białej gorączki - tylko Samsung PC Share Manager mi w 100% poprawnie działa. Żaden inny nie udało mi się zmusić do działania w 100%.

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc, a i mam nadzieję, że innym to cos pomoże. Poniżej wszelakie DLNA media servery jakie udało mi się znaleźć, linuxowe na razei tylko dwa przetestowane.

Na WindowsXP:
  • Samsung PC Share Manager (Poza DTS działa bez zarzutu)
  • Tversity Media Server ("Nieobsł. form. pliku" przy kazdym pliku, rozne kombinacje opcji transkodowania)
  • FUPPES ("Nieobsł. form. pliku" przy kazdym pliku)
  • TwonkyMedia (Tylko DIvX, pozostale - "Nieobsł. form. pliku")
  • PlayOn (z pluginem LocalFiles losowo przerywa zupelnie po paru sekundach, albo zacina sie co 5s)
  • Mezzmo ("Nieobsł. form. pliku" przy kazdym pliku)
  • CyberLinkMediaServer (Poza DTS działa w miare sprawnie, ale nie da sie pauzowac, nie obsluguje napisow)
  • Asset (tylko pliki audio)

Na domowym Linuxie:
  • Mediatomb ("Nieobsł. form. pliku" przy kazdym pliku)
  • uShare ("Nieobsł. form. pliku" przy kazdym pliku)
 
Ostatnia edycja:

januszkop

New member
ceny sprzętu

witajcie
wydaje mi się, że forum nie jest dobrym miejscem do pisania o cenach sprzętu - ceny się tak szybko zmieniają, że to co ktoś napisze staje się nieaktualne zanim ktoś przeczyta. Są wyszukiwarki podające ceny i raczej tam szukajcie właściwych informacji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

allen

New member
leszcz-yk napisał:
1. Należałoby poczytać zanim zada się kolejne 150 pytanie dotyczące tego samego. I tak zamiast 30tu rzeczowych stron mamy 120 stron w większości powielonych....
Ze 120 stron tematu przeczytałem w przeciągu dwóch tygodni około 80 więc nie wmawiaj mi, że nie czytałem, po prostu przed wydaniem kasy chcę mieć pewność czy słusznie robie

leszcz-yk napisał:
2. Minimum znajomości chociażby terminologii by się przydało ZWŁASZCZA facetowi. POJEMNOŚĆ to może mieć akwarium, ewentualnie dysk czy pendrive - film ma ROZMIAR.

WOW, przepraszam szefie, że uraziłem nie nazywając, rzeczy po imieniu, następnym razem powinienem przeczytać co napisałem 3 razy i zastanowić się 10 min.

leszcz-yk napisał:
3. Ty nie OCZEKUJESZ odpowiedzi, tylko GRZECZNIE CZEKASZ, AŻ ktoś kto chce pomóc ŁASKAWIE udzieli Ci odpowiedzi LENIU.
Nie wiem czym się różni jedno od drugiego, jak dla mnie to takie słodkie pierdzenie z twojej strony, ale odpuść sobie określenia typu LENIU bo wiesz o mnie tyle co nic, więc się chłopie nie wypowiadaj na mój temat.

leszcz-yk napisał:
4. Znałbyś się minimum na technice to wiedziałbyś, że problem przy odtwarzaniu leży po stronie kodeków i mocy kompresji - więc nie musisz kupować wielkiego dysku - starczy mały pendrive i WYCINEK filmu, który ściągnąłeś z sieci - ale to trzeba zrobić, minimum wiedzy i chęci.
Nie wiem co to jest dla ciebie minimum, ale widocznie mój poziom ci nie odpowiada. Jakbym wiedział to bym się człowieku nie pytał, nie każdy musi się wszystkim interesować i wszystko wiedzieć. Od zadawania pytań i odpowiedzi jest to forum więc mogę pytać o co tylko chcę.
 

Sebcze

New member
Witam serdecznie,

Na wstępie przyznam się że nie mam zbyt dużej wiedzy na temat sprzętu RTV i potrzebuje pomocy i rady. Model telewizora bardzo mi się spodobał ale mam pare pytań. Starałem się wertować poprzednie strony i z góry przepraszam jeżeli odpowiedź na moje pytania się tutaj znajdowała.

1. Gdyby chciał bym podłączyć samsung LE40B650 do komputera w celu odtwarzania filmów divx i oraz filmów HD czy jest to możliwe za pomocą karty sieciowej która znajduję się na płycie głównej ?

2.System który posiadam to windows xp home czy tutaj nie bedzie kłopotu ?

3. Bardzo prosił bym o ewentualną instrukcję w jaki sposób dokonać konfiguracji takiego podłączenia.

Raz jeszcze serdecznie dzieki za pomoc


Pozdrawiam

Seba
 

Agares

New member
Witam. Czy komus z uzytkownikow TV 32b650 udalo sie wgrac nowa zawartosc Content Library ze strony Samsunga.
U mnie niestety TV nie widzi katalogow na pendrive mimo ze postepuje dokladnie wg instrukcji.
Pozdrawiam
 

januszkop

New member
content library

Agares napisał:
Witam. Czy komus z uzytkownikow TV 32b650 udalo sie wgrac nowa zawartosc Content Library ze strony Samsunga.
U mnie niestety TV nie widzi katalogow na pendrive mimo ze postepuje dokladnie wg instrukcji.
Pozdrawiam
witaj - to jest błąd znany Samsungowi - czekamy na rozwiazanie. Wnioskowałem również o udostępnienie formatu plików - przecież wielu naszch programistów może takie prezentacje robić, niech udostępnią narzędzia lub przynajmniej format danych
 

soyer76

New member
Witam,
40B650 mam od 3 tygodni i mam pytanko. Czy po włączeniu 100Hz faktycznie jest taka różnica w obrazie bo ja nie dostrzegam praktycznie żadnej? Nawet kiedy włączę tryb demo to jedyna różnica jaką widzę jest na scrollowanym tekście u dołu ekranu (ten z włączonym 100Hz jest mniej rozmyty).
 

marcino_80

New member
siec

cześć wszystkim jestem szczęśliwym posiadaczem tv le32b650 jest to super telewizorek polecam go wszystkim:)
mam tylko mała prośbę do wszystkich forumowiczów:) mam mały problem!
mam tv połączony z routerem po kablu i nie mogę połączyć się z internetem!! mam router edimaxa ma moze ktos z was pomysl jak mam ustawic router aby polaczenie bylo bez problemu? test sieci przechodzi bez problemu!! pozdrawiam
 
Do góry