Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ministerr

New member
Złącze LAN

Witam, co jest przesyłane po złączu LAN w le37b650/651 tylko obraz czy obraz + dźwięk? A jeżeli obraz i dźwięk to czy mogę ten dźwięk przekierować na wzmacniacz (jakie złącza czincze? nie mam optycznego).
Z góry dziękuję.
 

TheHX

New member
Jeśli nie kabel, to serwis Wiwy poprosił o wysłanie jej. Więc albo albo...
 
Ostatnia edycja:

andy_28

New member
Promocja W Internetowym Sklepie Rtv Euro Agd

Witam wszystkich zainteresowanych cenami tych modeli serii B650/651/653.
Od dnia dzisiejszego są w internetowym sklepie RTV EURO AGD promocje, między innymi na te modele TV Samsunga. Na przykład LE40B651 kosztuje 3 529,00 PLN i uważam, że to dobra cena, zwłaszcza, że można go odebrać w normalnym najbliższym swojego zamieszkania sklepie, a przed odbiorem dokładnie obejrzeć i sprawdzić czy wszystko jest ok. Sam przed chwilą zamówiłem ten model i jutro odbieram go ze sklepu :).
Co ciekawe, model LE40B650 też jest w promocji, ale jego cena jest już wyższa i kosztuje 3899,00 PLN, natomiast model LE40653 nie jest w promocji, więc wybór był prosty ;).
Na pozostałe rozmiary tego modelu też są promocje, ale czy atrakcyjne to sami sprawdźcie, bo mnie interesowała tylko 40-tka.
Także od jutra też będę testował ten sprzęt :), a jakiś czas polowałem na dobrą cenę w okolicach mojego miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam
 

mcold

New member
andy_28 napisał:
Witam wszystkich zainteresowanych cenami tych modeli serii B650/651/653.
Od dnia dzisiejszego są w internetowym sklepie RTV EURO AGD promocje, między innymi na te modele TV Samsunga. Na przykład LE40B651 kosztuje 3 529,00 PLN i uważam, że to dobra cena,......
Na pozostałe rozmiary tego modelu też są promocje, ale czy atrakcyjne to sami sprawdźcie, bo mnie interesowała tylko 40-tka.

Na model LE46B650 już tak atrakcyjnej ceny nie mają. Cena w EuroRTV AGD to jeszcze chwilę temu 6 299, teraz 5 749 zł. Ja kupiłem w sklepie internetowym z dostawą do domu w ciągu 24h za 4959 zł. Na Allegro można je znaleźć za 5399-5499. Krótko mówiąc EuroRTV AGD wlicza swoje "raty 0%" w cenę, niezależnie czy ktoś te raty chce czy nie. Mydlenie oczu.
 

waldemort

New member
Mam problem z dźwiękiem w tv po podłączeniu laptopa po HDMI. Próbowałem odtwarzać film DVD.
Może ktoś ma dobrą radę.
 

TheHX

New member
Jestem mile zaskoczony, nie miałem bowiem jeszcze czasu na zabawę z telewizorem. Chodzi na ustawieniach fabrycznych, z lekkimi zmianami ustawień jasności, kontrastu i ostrości, z wyłączoną muzyczką i włączonym trybem oszczędzania "auto". Sygnał SD po komponenie - prawie ideał ( pomijam jakość samego sygnału i pikselozę, która była i jest np w pakiecie Discovery czy National Geographic )
Jeśli jednak SD jest tak dobry, to wyobrażam sobie już HD :)
Przyzwyczajam siebie i żonę do "teatru telewizji", choć próbowałem wyłączyć 100HZ, jednak powróciłem do tego. Widać czasem drżenie obrazu w wyświetlanych napisach, nic nie buczy, pomijając fakt przyciągania kurzu...
Pilota odstawiłem na półkę, bardzo ładnie zastępuje go Harmony One Logitecha.
 

waldemort

New member
TheHX napisał:
Przyzwyczajam siebie i żonę do "teatru telewizji", choć próbowałem wyłączyć 100HZ, jednak powróciłem do tego. Widać czasem drżenie obrazu w wyświetlanych napisach......

Przestaw w opcjach 100 Hz Motion Plus na wartość "wyraźny"
 

mcold

New member
waldemort napisał:
TheHX napisał:
Przyzwyczajam siebie i żonę do "teatru telewizji", choć próbowałem wyłączyć 100HZ, jednak powróciłem do tego. Widać czasem drżenie obrazu w wyświetlanych napisach......

Przestaw w opcjach 100 Hz Motion Plus na wartość "wyraźny"

U mnie początkowo było OK przy włączeniu trybu 100HZ Motion Plus na Wyraźny, ale w bardziej dynamicznych scenach widać było co jakiś czas skoki obrazu. Metodą experymentowania ustawiłem na "Użytkownika" ustawiając korekcję skoków obrazu na 8 i korekcje rozmycia na 2 i naprawdę fajnie to wygląda. Sygnał mam SD z Cyfry+ po SCART z tunera Pioneer 1530 (staruszek).

Przy okazji ponawiam mój problem: czy ktoś może jednak wie jak zmusić TV żeby przechodził ze stanu czuwania we właczony po właczeniu urządzenia podłaczonego przez SCART?
 

holmta

New member
Witam

Zadam pewnie dla was banalne pytanie. Ale jestem laikiem w tym temacie.

Mianowicie jak podlaczyc glos z komputera na tv le37b651. Obraz mam podpiety przejsciowke dvi/hdmi----->hdmi a co z glosem zrobic. Karta dzwiekowa zintegrowana na plycie nazywa sie Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller PCI. Jaki kabel kupic i co z tym zrobic aby dzialal glos. Da sie cos z tym zrobic? dziekuje za odpowiedzi i prosze nie ganic mnie za moze dla was bzdurne pytanie.
 

kowal1980

New member
witam!
Dziś podłączyłem dysk zewnętrzny 1TB i niebyło problemacji z odczytem oprócz tego, że nie widział filmu full hd (coś koło 30 Gb - zapis filmu plik TS) zawartego w folderze.
 

slawek1946

New member
holmta napisał:
Witam

Zadam pewnie dla was banalne pytanie. Ale jestem laikiem w tym temacie.

Mianowicie jak podlaczyc glos z komputera na tv le37b651. Obraz mam podpiety przejsciowke dvi/hdmi----->hdmi a co z glosem zrobic. Karta dzwiekowa zintegrowana na plycie nazywa sie Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller PCI. Jaki kabel kupic i co z tym zrobic aby dzialal glos. Da sie cos z tym zrobic? dziekuje za odpowiedzi i prosze nie ganic mnie za moze dla was bzdurne pytanie.

DVI / HDMI PRZEŁĄCZNIK (SWITCH) z AUDIO umożliwia podłączenie jednego urządzenia do wejścia DVI+AUDIO przełącznika i innego urządzenia do wejścia HDMI. Manualnie można wybierać komponent z którego w danej chwili chcemy podłączyć (cena 80-100 zł.)
 

kurczak80

New member
holmta napisał:
Witam

Zadam pewnie dla was banalne pytanie. Ale jestem laikiem w tym temacie.

Mianowicie jak podlaczyc glos z komputera na tv le37b651. Obraz mam podpiety przejsciowke dvi/hdmi----->hdmi a co z glosem zrobic. Karta dzwiekowa zintegrowana na plycie nazywa sie Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller PCI. Jaki kabel kupic i co z tym zrobic aby dzialal glos. Da sie cos z tym zrobic? dziekuje za odpowiedzi i prosze nie ganic mnie za moze dla was bzdurne pytanie.

Jaka masz kartę graficzną? Bo to jest tu najważniejsze.
 

kurczak80

New member
Też mam 8800gt trzeba podłączyć mały kabelek od karty graficznej do złącza na płycie głównej spdif. Potem kabel hdmi do telewizora złącze hdmi/dvi3 i nadać temu złączu nazwę pc. Przełączyć w sterowniku od karty dźwiekowej na digital output i wszystko będzie grało.
Tutaj masz dokładny opis jak podłączyć ten kabelek a powinieneś go mieć razem z kartą grafiki.
http://www.hardwaresecrets.com/article/600/2
 
Ostatnia edycja:

TheHX

New member
kowal1980 napisał:
witam!
Dziś podłączyłem dysk zewnętrzny 1TB i niebyło problemacji z odczytem oprócz tego, że nie widział filmu full hd (coś koło 30 Gb - zapis filmu plik TS) zawartego w folderze.
Chyba za dużo wymagasz :) Żeby jeszcze VOBy czytał ?:) hmm...jeden z moich odtwarzaczy próbuje czytać strukturę plików DVD z USB, wygląda to tak, że jakiś tam podgląd mam, klatkowanie na maxa....
Jak mu ten film wrzucisz w matrosce, to wtedy zobacz co będzie. Nie w DVD zapisanym na HDD
 

whiteman

Member
kurczak80 napisał:
Też mam 8800gt trzeba podłączyć mały kabelek od karty graficznej do złącza na płycie głównej spdif. Potem kabel hdmi do telewizora złącze hdmi/dvi3 i nadać temu złączu nazwę pc. Przełączyć w sterowniku od karty dźwiekowej na digital output i wszystko będzie grało.
Ostatecznie zawsze mozesz polaczyc karte dzwiekowa z tv kabblem z dwoma malymi jeckami na koncu. niestety wtedy masz jedynie stereo ale zawsze to cos. Nalezy w takim wypadku podlaczyc pc pod wejscie hdmi/dvi a dzwiek obok niego do audio in. Nastepnie trzeba sutawic w tv nazwe DVI PC albo ktorys z tych bo nie na wszystkich nazwach tv jest wstanie odebrac dzwiek osobnym kablem
 

TheHX

New member
mcold napisał:
waldemort napisał:
Przy okazji ponawiam mój problem: czy ktoś może jednak wie jak zmusić TV żeby przechodził ze stanu czuwania we właczony po właczeniu urządzenia podłaczonego przez SCART?
Nie wiem czy ten TV ma taką funkcję, tzn czy umożliwia to sygnał podawany ze złącza...
Ja i tak sprawę mam rozwiązaną, cokolwiek jest podłączone - pilotem wielofunkcyjnym Logitecha z opcją makr.
 

leszcz-yk

New member
kowal1980 napisał:
witam!
... nie widział filmu full hd (coś koło 30 Gb - zapis filmu plik TS) zawartego w folderze.
Prawdopodobnie nie widział bo to plik z za dużym bitratem(ponad 40Mbit/s)...
Pozostaje blue ray albo odtwarzanie z kompa.
 

kowal1980

New member
leszcz-yk napisał:
Prawdopodobnie nie widział bo to plik z za dużym bitratem(ponad 40Mbit/s)...

dziś spróbowałem ponownie powalczyć z tym problemem, wynik jest taki, ze widzi folder i plik w nim zawarty :) oczywiście nie czyta -nieobsługiwany format...
Mam pytanie do speców elektroniki, czy jest mozliwe "pogrzebać" w elektronice telewizora, by poprawić pewne niedociągnięcia (brak dts, brak surround na zwykłych kanałach -teraz tylko w hd oraz "dorzucić" czytanie innych formatów video) ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
kowal1980 napisał:
Mam pytanie do speców elektroniki, czy jest mozliwe "pogrzebać" w elektronice telewizora, by poprawić pewne niedociągnięcia (brak dts, brak surround na zwykłych kanałach -teraz tylko w hd oraz "dorzucić" czytanie innych formatów video) ?
Przeciesz to nie leży po stronie hardware a po stronie software, dekodowanie DTS jest objęte licencją,jesli Samsung wkupi licencje na używanie dts, to napewno w nastepnych wersjach oprogramowania bedzie to zaimpletowane ,ale sprawa raczej wątpliwa :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry