Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ministerr

New member
Lokalizacja gniazd

Witam, z której strony (patrząc od tyłu) są zlokalizowane gniazda we/wy na tylnej obudowie w le37b650/le37b651? Bliżej prawej czy bliżej lewej?
Z góry dziękuję.
 

markov10

New member
ministerr napisał:
Witam, z której strony (patrząc od tyłu) są zlokalizowane gniazda we/wy na tylnej obudowie w le37b650/le37b651? Bliżej prawej czy bliżej lewej?
Z góry dziękuję.
z lewej

h30540B650-o_back.jpeg
 

5ciastek

New member
Witam.
Mam pytanie jak wyłączyć muzyczkę przy włączaniu i wyłączaniu tego telewizora ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

mrdark

New member
Witam
Mam plik mkv niestety z dzwiekiem dts, w jaki sposób szybko przekonwertować dzwięk do formatu obsługiwanego przez tv, tym bardziej ze sam dzwięk jest wpisany w plik .mkv
 

boss131

New member
Czas - godzina auto i ręcznie

Zauważyłem w moim LE37B651 dziwną przypadłość, nie wiem czy ktoś z was się z tym spotkał a jeśli tak to może ktoś zna rozwiązanie.
Z anteny naziemnej odbieram 5 kanałów cyfrowych: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP HD i TVP sport. Jak wiadomo do kanałów nadawanych cyfrowo dostępny jest przewodnik po kanałach. Telewizor ma funkcję ustawienia czasu automatycznie i ręcznie. Przy czasie auto mój TV ustawia czas cofnięty o godzinę w stosunku do czasu rzeczywistego (nap. w rzeczywistości jest 12:00 a tel. ustawi 11:00) i przewodnik po kanałach pokazuje wszystko w czasie ustawionym przez telewizor czyli o godzinę do tyłu. Kiedy ustawię zegar ręcznie, godziny nadawania w przewodniku się zgadzają, ale nie zgadza się godzina nadawania po naciśnięciu przycisku info - dziwne. Dodam tylko że w ustawieniach kraju mam: kanały cyfrowe - inne; kanały analogowe - Europa wschodnia. Jak ktoś może to niech sprawdzi czy u niego jest taki sam błąd a jeśli nie to jakie ma ustawienia kraju, być może błąd kryje się właśnie tu, może mam ustawioną złą strefę czasową, ale z drugiej strony to przecież TVP nadaje sygnał, a wraz z sygnałem czas więc powinno być OK - i tu właśnie wymiękam. Zastanawiam się jeszcze skąd TV pobiera czas czy z sygnału analogowego czy cyfrowego (raczej to drugie ale nie mam pewności).
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 

slawek1946

New member
5ciastek napisał:
Witam.
Mam pytanie jak wyłączyć muzyczkę przy włączaniu i wyłączaniu tego telewizora ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

W "Instrukcji obsługi" pisze tak:
MENU -> Konfiguracja -> Melodia -> Wył / Niska / Srednia / Wysoka
(dwa koła zębate - duże i małe)
 
Ostatnia edycja:

boss131

New member
DTS na AC3

mrdark napisał:
Witam
Mam plik mkv niestety z dzwiekiem dts, w jaki sposób szybko przekonwertować dzwięk do formatu obsługiwanego przez tv, tym bardziej ze sam dzwięk jest wpisany w plik .mkv

programem popcorn audioconverter na prv mogę podesłać link
 

zbyhnio

New member
Optymiści na forum

Na pytania typu
Mam plik mkv niestety z dzwiekiem dts, w jaki sposób szybko przekonwertować dzwięk do formatu obsługiwanego przez tv, tym bardziej ze sam dzwięk jest wpisany w plik .mkv
lub
Witam.
Mam pytanie jak wyłączyć muzyczkę przy włączaniu i wyłączaniu tego telewizora ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
powinna być jedna odpowiedź - użyj opcji SZUKAJ !
Człowiek wypruwa flaki, przegląda ten internet, czyta te 28 podstron dotyczących B650 a tu na ostatniej takie pytania (które zresztą pojawiły się co najmniej kilka razy).
Gdyby niektórzy mieli choć trochę wstydu przed napisaniem takiego postu to podstron nie byłoby 28 tylko o połowę mniej.
I na zakończenie mego wywodu krótki dowcip bardzo pasujący do tematu:
Są optymiści.
Są niepoprawni optymiści.
Ale jest też taka kategoria optymistycznych ludzi, która nie da się zakwalifikować do żadnej grupy - to ludzie, którzy piszą na forach: "Zarzućcie mi ten kawałek na maila. Czekam. :)"
 

5ciastek

New member
Sławkowi1946 serdecznie dziękuję. Pomogłem w ten sposób sąsiadowi,który jest posiadaczem tego modelu dwa dni a instrukcję dostał na pendrivie.


A Zbyhnio w opcji szukaj ,sam powinien szukać miejsca na innych forach.

W opcji SZUKAJ takiego wątku nie znalazłem a to z uwagi na brak możliwości wyszukiwarki. Te forum jest dla tych, którzy wymieniają się wiedzą ,doświadczeniem oraz pomocą.
Złośliwości SZUKAMY gdzie indziej.
Pozdrawiam życzliwych
 

TheHX

New member
Wszystko cacy, a nawet lepiej...:) Sygnał z Freda 7600 po komponencie prawie idealny ( podoba się nawet mojej zonie !:))
Mam jednak mały problem - połączenie mojego taniego ulubieńca - Wiwy 280 U ( tak, mam 4 odtwarzacze markowe, w tym 2 z górnej półki - co do divx/xvid lepiej nie będę się wypowiadał..)
Jednak nie mam sygnału poprzez HDMI - Samsung zgłasza podłączenie, po udostępnia port w menu, jednak odtwarzacz informuje., by podłączyć kabel.
Pytanie proste - czy ktoś użytkowuje taki sprzęt ? Dziś już nie mam jak sprawdzić kabla, ale zastanawiam się co jest nie tak. Albo ja czegoś nie wiem.

Jedynym minusem tego B650 jest płaski dźwięk ( jak sam telewizor :))
 

leszcz-yk

New member
boss131 napisał:
... Telewizor ma funkcję ustawienia czasu automatycznie i ręcznie. Przy czasie auto mój TV ustawia czas cofnięty o godzinę w stosunku do czasu rzeczywistego (nap. w rzeczywistości jest 12:00 a tel. ustawi 11:00) i przewodnik po kanałach pokazuje wszystko w czasie ustawionym przez telewizor czyli o godzinę do tyłu. Kiedy ustawię zegar ręcznie, godziny nadawania w przewodniku się zgadzają, ale nie zgadza się godzina nadawania po naciśnięciu przycisku info - dziwne...
Mamy raczej wszyscy podobnie .... prawdopodobnie to błąd oprogramowania w obsłudze czasu letniego, mamy niby gmt+1 (ale teraz podczas czasu "letniego" jest gmt+2). Pisać do Samsunga o poprawienie.
 

boss131

New member
LE37B651 i 280U

TheHX napisał:
Mam jednak mały problem - połączenie mojego taniego ulubieńca - Wiwy 280 U ( tak, mam 4 odtwarzacze markowe, w tym 2 z górnej półki - co do divx/xvid lepiej nie będę się wypowiadał..)
Jednak nie mam sygnału poprzez HDMI - Samsung zgłasza podłączenie, po udostępnia port w menu, jednak odtwarzacz informuje., by podłączyć kabel.
Pytanie proste - czy ktoś użytkowuje taki sprzęt ? Dziś już nie mam jak sprawdzić kabla, ale zastanawiam się co jest nie tak. Albo ja czegoś nie wiem.

Jedynym minusem tego B650 jest płaski dźwięk ( jak sam telewizor :))

Ja mam LE37B651 i DVD WIWA HD 280U ale w innym pokoju ale specjalnie podłączyłem żeby sprawdzić. Mam kabel HDMI firmy hama kupilem za 19,99zł (promocyjna cena).
Wszystko chodzi bez zarzutu poza tym że w DVD mi strasznie głośno chodzi napęd płyt. Tak głośno że aż przeszkadza przy oglądaniu filmów. U ciebie też tak jest czy mam odsyłać na gwarancję? (i tak głównie oglądam z niego DivX-y przez USB ale jednak jak jest gwarancja to czemu nie skorzystać).
Przy okazji zaktualizowałem oprogramowanie w DVD i teraz ma całkiem inną szatę graficzną. :) działa w każdym trybie podłączona pod gniazdo HDMI - 2 jak chcesz to mogę sprawdzić jak z innymi gniazdami.
 

slawek1946

New member
TheHX napisał:
Wszystko cacy, a nawet lepiej...
Jednak nie mam sygnału poprzez HDMI - Samsung zgłasza podłączenie, po udostępnia port w menu, jednak odtwarzacz informuje., by podłączyć kabel.
Pytanie proste - czy ktoś użytkowuje taki sprzęt ? Dziś już nie mam jak sprawdzić kabla, ale zastanawiam się co jest nie tak. Albo ja czegoś nie wiem.

Podstawową funkcją HDMI jest przesyłanie obrazu i głosu cyfrowo.
Od HDMI v 1.2 jest również CEC - sterowanie np. DVD, tuner DVB itp.
Kabel głównie wpływa na szerokość pasma przenoszenia np. HDMI v1.3b = 2560x1600
Urządzenia muszą być przystosowane do obsługi CEC (Samsung nazywa to "Anynet+"), jeżeli nie są przystosowane ta funkcja nie działa (TV napewno jest w HDMI - CEC)
 
Ostatnia edycja:

TheHX

New member
Moja Wiwa 280U chodzi cicho, bez zastrzeżeń. Coś z napędem masz nie tak. Pierwsza Wiwa moja 138 też raz padła - wymienili mi ją w 3 dni. Serwis pierwsza klasa !
Co do ustawień CEC posprawdzam i dam znać. Dzięki za wskazówki !! A kabel to Conotech NS-10 (wg opisu -[FONT=&quot] beztlenowy, miedziany przewód: 26 AWG, Ver 1.3b ,końcówki pozłacane, przewód pokryty oplotem, potrójne ekranowanie , certyfikat ATC i RoHS...)
[/FONT][FONT=&quot]Wygląda bardzo solidnie - jak na Wiwę i skalowanie ma wystarczyć :)
ps - po EURO RGB tez daje rade...
[/FONT]
 

zbyhnio

New member
Do 5ciastek:

Po wpisaniu w opcji SZUKAJ w tym temacie hasła: "melodia" wyświetliło się 7 wyników w tym 1 trafny.

Więc tu chyba nie o złośliwość chodzi. Osobiście, gdybym robił tak jak ty - czyli czegoś nie wiem to zapytam na forum - a może ktoś mi odpowie bo mi się nie chce szukać, to forum zaśmieciłoby się o co najmniej 10 tylko moich postów - nie mówiąc o innych użytkownikach. Chyba nie o to chodzi...
Uważam, że to co napisałem może skłoni innych do przemyśleń.
A tymczasem kończę bo to off topic i nie już nie zaśmiecam forum postami nie na temat.
 

tgalazka

New member
HDMI -DVD-Samsung

Ja mam DVD BELWOOD 311U, też miałem taki problem, więc oddałem do serwisu ten DVD, naprawili i już posiadam połączenie z telewizorem poprzez HDMI. Krótko mówiąc jest to wina DVD.
 
Ostatnia edycja:

pejo9

New member
RE: pytania do Samsungów seria 6

Witam wszystkich forumowiczow,

chcialbym nawiazac do roznych problemow pojawiajacych sie na forum i podpowiedziec uzytkownikom tego wspanialego tv jak sobie poradzic z niektorymi problemami.

RE: nie czyta napisow lub sie roznjezdzaja
Mialem na poczatku ten sam problem ale rozwiazalem temata konwertujac napisy na srt dzieki SUBEDIT'owi. Plik>Eksport>srt format i zapisujemy jako plik do katalogu z filmem. Wczesniej uzywalem napisow txt w formacie godzinowym ale ich wogole nie widzi, przetestowalem napisy w formacie klatkowym ale sie rozjezdzaja, wiec zastosowalem srt i jak narazie kilka filmow obejzalem bez jakichkolwiek problemow.

RE: dyski hdd
wiele osob pyta czy mozna podpiac i jakie duze oraz z zasilaniem czy bez. testowalem 3,5" 200 gb z zew zasilanie i wykrywa bez problemu. Zakupilem samsunga 320 gb 2,5" ktory rowniez dziala bez zarzutu. Szybko sie laduje i dziala na jednym USB (a niektore potrzebuja 2 ze wzgledu na zasilanie - i taki daja specyficzny kabel o 2 wtyczkach USB na jednym koncu i jednej mini USB na drugim)

RE: Karta sieciowa SAMSUNG wifi
ten temat jest świeży, nawet na infolini do niedawna malo wiedzieli. W kazdym razie produkt wchodzi do sklepow koncem maja (bo w stanach juz jest) bedzie kosztowac ok 70-80 baksow. Aktulanie porozgladalem sie troche po necie i znalazlem to na SAMSUNGPARTS za 38 ale i tak dochodzi przesylka. Ponizej wrzucam linki gdzie pisza i sprzedaja te sieciowki. Powyzej tez czytalem ze testowaliscie rozne sieciowki na usb i nic ja rowniz testowalem D Linka ale kapa. Potem w MM dowiedzialem sie ze musza byc SPECJALNE SAMSUNGA

Jeśli macie jakies nowe informacje zapraszam do podzielenia sie z nami.

Pozdrawiam
pEJo

PS nie dam rady zamiescic link bo jestem tu swiezy. Jak ktos ma pytania to piszcie na p.wrona@o2.pl
 
Do góry