Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sqx

New member
MAdam napisał:
Trzeba być zadowolonym, że z 1,5 metra nie słychać przy 3 głośności, w A856 było słychać z 3 metrów przy 7 głośności.. :)
A u mnie w 40B651 od początku słychać to !@#* brzęczenie z odległości 3,5m przy głośności 8-9 w dół.. ręce opadają :???:. Nawet w trybie dynamicznym i przy podświetleniu 10 udaje się to wyeliminować tylko przy jasnych scenach (przy przejściu w ciemne ujęcia znów brzęczy..). W dzień ok ale w nocy nie da się oglądać tv.. dzisiaj przyjeżdża serwis po telewizor więc za parę dni się okaże co to brzęczy.
 

markov10

New member
sqx napisał:
A u mnie w 40B651 od początku słychać to !@#* brzęczenie z odległości 3,5m przy głośności 8-9 w dół.. ręce opadają :???:. Nawet w trybie dynamicznym i przy podświetleniu 10 udaje się to wyeliminować tylko przy jasnych scenach (przy przejściu w ciemne ujęcia znów brzęczy..). W dzień ok ale w nocy nie da się oglądać tv.. dzisiaj przyjeżdża serwis po telewizor więc za parę dni się okaże co to brzęczy.
daj znac czy to usuna itd :)

Panowie, jak sie ma PIP? bo mam rozumiec, ze TV ma? jak ja aktywowac :hmm:
 

januszkop

New member
"czy można podpiac pod niego dysk twardy 2,5 cala 320 gb i bedzie on cały widoczyny, czy ktoś to probował zrobić ? "- ja używam dysku 400GB 2,5 cala jest ok - nie robiłem prób z dyskami 3,5calowymi
 

januszkop

New member
markov10 napisał:
Panowie, jak sie ma PIP? bo mam rozumiec, ze TV ma? jak ja aktywowac :hmm:
np. podłącz do telewizora komputer (PC) (lub inne urządzenie do gn iazd HDMI) a wtedy da się uaktywnić PIP (w okienku PIP będziesz mógł oglądać TV - trzeba dodatkowo wskazać źródło dźwięku dla PIP - wczytaj się w instrukcję - niestety PIP w tym telewizorze jest mniej "inteligentny" niż w moim starym poczciwym ELEMISie
 

raqtimer

New member
maciej_maj napisał:
komputer nie ma nic widzieć :p to telewizor sam wykrywa usługę WiseLinkPRO
Przeczytaj dobrze istrukcje konfiguracji programu a napewno za działa

W instrukcji jest opisane,że w opcji programu na komputerze "Samsung PC share manager" należy wejść w opcję "udostępnij"->"Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia" i zezwolić na współdzielenie plików zanim w telewizorze będę mógł wejść w bibliotekę filmów na komputerze, niestety u mnie w tej opcji jest pusta a powinien być dostępny model telewizora do udostępnienia.
 

pabloxprt

New member
W sklepach w uk pojawiły się telewizory LE40651T.
Wiem że ta jedynka to kolor rose ale co za zmiany wprowadza w modelu litera T?????:confused:

Jakie są różnice pomiędzy 650 a 651T

Pozdrawiam
Pabloxprt:hmm:
 

blekis

New member
maciej_maj napisał:
komputer nie ma nic widzieć :p to telewizor sam wykrywa usługę WiseLinkPRO
Przeczytaj dobrze istrukcje konfiguracji programu a napewno za działa
Owszem widzi, w share manager w ustawieniach zabezpieczenia dla urządzenia widać co jest dostepne i tam widać "TV" albo inna nazwa (zależy jak kto sobie nazwie tv w menu tv)
 

AS33

New member
AS33 napisał:
Witam,
po 7 dniach działania mój LE37B650 zaczął "brzęczeć". Brzęczy "elektrycznie" z tyłu, na 99% w górnym, prawym rogu - patrząc od tyłu. Utrzymuje się to cały czas, jednak nawet jak mam głośność na 3 i siedzę 1.5m to nie słyszę tego. Dopiero jak podejdę i przyłożę ucho do górnej kratki.
Czy coś takiego też obserwujecie? Proszę o odp., bo nie wiem, czy mam zgłaszać problem do serwisu.
Z mojego punktu widzenia do tej pory tego nie było lub nie zauważyłem tego brzęczenia.

Piszcie proszę.

TV już wymieniony w MM na nowiutki, nieodpakowany - odpalam wieczorem.
 

arkadiuszdworza

New member
misiak44 napisał:
Mam pytanko, nosze sie z zamiarem kupna tego tv le37b650, czy można podpiac pod niego dysk twardy 2,5 cala 320 gb i bedzie on cały widoczyny, czy ktoś to probował zrobić ? Obsłuzy ten telewizor wieksze dyski oraz jak wyglada sprawa z 3,5 calowymi (oddzielne zasilanie). Wiadomo ze 2,5 zasilane sa z USB, ale czy bedzie widział np 320 gb - 0,5 TB ? oraz wieksze ?
Prosze o informacje bo bede kupował, a nie wiem jak to wyglada, jesli ktos testował to prosze dać znac. Zalezy mi na jednoznacznych opiniach i testach a nie sugestiach czy przypuszczeniach

Ja mam podpiętego Seagata 500 gb 3,5 cala i wszystko jest OK.
 

MIRO-GN

New member
Mam Pytanko Czy Ktoś Ogląda Tv Na Sygnale Z Kablówki Interesuje Mnie Multimedia Polska? Inni Tez Mogą Się Wypowiedzieć:d
 

Thomas-PA3

New member
pabloxprt napisał:
W sklepach w uk pojawiły się telewizory LE40651T.
Wiem że ta jedynka to kolor rose ale co za zmiany wprowadza w modelu litera T?????:confused:

Jakie są różnice pomiędzy 650 a 651T

Pozdrawiam
Pabloxprt:hmm:

Litera "T" nic nie wprowadza. Mam LE40B651 kupiony w Polsce i także mam "T" na nalepce z boku obudowy, a konkretnie LE40B651T3...

T2 = Black/ Grey U Shape.
T3 = Black/ Red U Shape.
T4 = Black/ Grey V Shape.
T5 = Black/ Red V Shape.
 

raqtimer

New member
Udało mi się znaleźć rozwiązanie a raczej źródło problemu.Używam programu antywirusowego Eset Smart Security i po wyłączeniu w nim zapory osobistej(firewall'a) w końcu w opcji w Samsung PC share manager pojawił się TV i już wszystko działa. Teraz tylko jeszcze jakby mi się udało jak dorzucić ten programik do wyjątków zapory zamiast ją całkowicie wyłanczać było by już całkiem super:)
 

bagmann

New member
samsung 656 prosze o porade

witam wszystkich na forum.Stalem sie dzisiaj posiadaczem samsunga 656 , zastanawialem sie nad modelem 650 ale w pewnym sklepie w moim miescie byla spora promocja na 656 , wiec go zakupilem .Telewizor zostal podlaczony w sklepie, sprzedawca wprowadzil na szybko ustawienia podstawowe , okazalo sie ze wszystko jest super tak jak sobie wyobrazalem.Po podlaczeniu telewizora w domu , pojawily sie pewne niejasnosci a mianowicie , chcac tak jak w instrukcji pisze sprawdzic czy mam tryb sklepowy czy domowy , wcisnalem przycisk glosnosci na panelu sterowania telewizora A NAstepnie przytrzymuje przycisk menu i zamiast trybu wyboru ustawien , wyswietla mi sie raz tryb demo a raz dryb standard , nastepnym problemem jest ustawienie automatyczne programow , mam podlaczona telewizje analogowa , po wejsciu w menu i wyborze opcji kanal nie mam wyswietlonego tego trybu (w ksiazce serwisowej jest on dokladnie pokazany na rysunku),nastepnym problemem jest mocniej podswietlony lewy gorny rog ekranu , w sklepie nie zauwazylem tego , nawet jestem pewny ze nie bylo tego problemu , w domu jednak sie pojawil , jestem laikiem w tych sprawach wiec bardzo prosze was o pomoc .Wiem iz ten post nadaje sie pod temat samsunga 656 ale tam mi nikt nie udzielil jeszcze odpowiedzi , zona prosi mnie zebym ustawil jej programy , moze wy cos wiecie na temat ustawien automatycznych ktorych u mnie nie ma ta sprawa najbardziej mnie interesuje
 
Ostatnia edycja:

slawek1946

New member
bagmann napisał:
witam wszystkich na forum.Stalem sie dzisiaj posiadaczem samsunga 656 ,, w domu jednak sie pojawil , jestem laikiem w tych sprawach wiec bardzo prosze was o pomoc .... odpowiedzi , zona prosi mnie zebym ustawil jej programy , moze wy cos wiecie na temat ustawien automatycznych ktorych u mnie nie ma ta sprawa najbardziej mnie interesuje

MENU -> Plug & Play (prawy prycisk i środkowy)
postępować zgodnie z napisami na ekranie (włączyć "antene" do gniazdka z tyłu)
 

mcold

New member
automatyczne włączanie 46B650 przez Scart

Witajcie
Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 46B650. Ogólnie mimo dość wysokiej ceny uważam że warto było, jednakże.. brakuje mi (a może nie umiem ustawić) opcji automatycznego włączania TV po włączeniu tunera Cyfry+ (podłaczenie przez SCART). Próbowałem obu wejść (RGB i AV) ale TV się nie włącza - trzeba go potraktować pilotem. W starym CRT ta funkcja działała i nie ukrywam że było to bardzo wygodne, zwłaszcza opcja automatycznego włączania się tunera o zadanej godzinie. Czy da się to jakoś ustawić czy ten typ tak ma (a raczej nie ma).

Dodam jeszcze że w momencie kiedy TV jest właczony w trybie TV i włączę tuner Cyfry to automatycznie jest przełączany na Cyfrę. Niestety tuner nie potrafi "obudzić TV" ze stanu czuwania. Próbowałem znaleźć jakąś opcję w menu serwisowym, ale nie ma tam nic co na pierwszy rzut oka może za to odpowiadać, a eksperymentować nie chciałem
 
Ostatnia edycja:

leszcz-yk

New member
misiak44 napisał:
...wyglada sprawa z 3,5 calowymi (oddzielne zasilanie).
Dyski oddzielnie zasilane różnią się tym od tych bez zasilania, że ... nie obciążają portu USB w urządzeniu(tv). Nie widzę powodu, dla którego miałyby nie działać - prędzej mogą nie działać dyski bez zasilania(nawet w złączu "USB-HDD") jeśli pobierają zbyt dużo prądu.


misiak44 napisał:
Wiadomo ze 2,5 zasilane sa z USB, ale czy bedzie widział np 320 gb - 0,5 TB ? oraz wieksze ?
Będzie widział dyski NTFS do rozmiaru 256TB (1TB=1024GB). Niestety chwilowo pożyczyłem 200TB dysk koledze i nie jestem w stanie sprawdzić czy działa ... ;)


PS: to są moje przypuszczenia, nic nie testowałem bo nie ma po co, standard to standard.
 

marho760816

New member
Podłączenie b650 do internetu- jak to zrobić?

Witam wszystkich
Kupiłem b653 a kompa mam w innym pokoju. Chcę podłączyć TV do internetu. Internet mam z kablówki przez dostarczony przez nich modem pod który jest podpięty koncentryk a z modemu wychodzi sygnał do kompa kablem USB. Jest jeszce możliwość przez kartę sieciową ale nie używam tej opcji chociaż kartę sieciową posiadam.
Jak to spiąć, jestem laikiem , nie mam pojęcia co mi będzie potrzebne, chcę to połączyć bezprzewodowo.
Pozdrawiam
 

markov10

New member
marho760816 napisał:
Witam wszystkich
Kupiłem b653 a kompa mam w innym pokoju. Chcę podłączyć TV do internetu. Internet mam z kablówki przez dostarczony przez nich modem pod który jest podpięty koncentryk a z modemu wychodzi sygnał do kompa kablem USB. Jest jeszce możliwość przez kartę sieciową ale nie używam tej opcji chociaż kartę sieciową posiadam.
Jak to spiąć, jestem laikiem , nie mam pojęcia co mi będzie potrzebne, chcę to połączyć bezprzewodowo.
Pozdrawiam
biorac pod uwage, ze moduly wi-fi nie sa dostepne w polsce pozostaje tylko Router ( wpinasz do niego internet od swojego providera ), a do TV podlaczasz Access point. On bedzie dzialal jak taki modul wi-fi.
Sam myslalem o czyms takim, ale z internetem 3 MB + kilkoma metrami + 2 scianami jakie mialoby to przejsc pewno nie udalo by mi sie przesylac bez problemu mkv, wiec szkoda pieniedzy i nerwow.
 

Stentor

New member
marho760816 napisał:
Internet mam z kablówki przez dostarczony przez nich modem pod który jest podpięty koncentryk a z modemu wychodzi sygnał do kompa kablem USB. Jest jeszce możliwość przez kartę sieciową ale nie używam tej opcji chociaż kartę sieciową posiadam.
Jeżeli weźmiesz po uwagę połączenie przewodowe będzie znacznie taniej. Przy założeniu że komp będzie pracował w tym samym czasie co TV możesz skorzystać z opcji udostępniania połączenia internetowego w systemie. Potrzebny Ci będzie tylko odpowiedni kabel LAN tak zwany skrosowany. Dostępny w sklepach komputerowych. Czasami przygotowują na zamówioną przez Ciebie długości. Połączysz nim kartę sieciową komputera i wejście LAN w TV. Myślę też że uzyskasz w ten sposób dostęp do zawartości komputera.
Więcej szczegółów szukaj za pomocą Google.
 
Do góry