Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mecedo

New member
Model B620

Czy ktoś orientuje się w różnicach jakie są pomiędzy modelami B620 i B650?
Z tego co mi się udało zauważyć to to że:
- nie czyta filmów z USB
- i nie ma szklanej powłoki na matrycy.
Reszta jest taka sama, w tym 100Hz Motion Plus. Czerń jest oczywiście gorsza niż w B650, ale i tak jest nieźle w porównaniu do telewizorów innych firm. No i najważniejsze, że nie pojawia się fiolet/błękit przy patrzeniu pod kątem.
 

zeb1

New member
Napisy

Witam Wszystkich.
Dzięki tej stronce i temu tematowi stałem się posiadaczem LE37B650:)(3128zł)
Telewizorek rewelacja:)
Przestudiowałem cały temat i natrafiłem na posta, w którym żeby filmy puszczane przez USB miały napisy zalecano program SUBEDIT do zmiany napisów z czasowego na klatkowy. Jestem w tych sprawach lekko zielony ale po cieżkich bojach udało mi się je zmienić tyle że po zmianie napisów w folderze z filmem i napisami pojawia się dodatkowy plik .bak z którym i również bez niego niestety tv napisów nadal nie odtwarza:(
Rece mi już opadają i nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić, wiec proszę o radę.
Pozdrawiam Z.
 
zeb1
musisz zmienić napisy na format {}, mój szajsung takie łyka bez zająknięcia, oczywiście napisy muszą mieć dokładną nazwę jak film

a co do pliku .bak to się nim nie przejmuj, to jest kopia wcześniejszej wersji napisów, jakbyś zmienił mu rozszerzenie na .txt to odzyskasz oryginalną wersję napisów
 

fidelio1

New member
.Txt klatkowy {} odpala... ale w niektorych filmach zauwazyłem brak synchronizacji napisów. W opcjach menu napisów mozna coś poprawić, ale jak to działa? Jesli zwiekszam parametr to dodaje czas do napisów, a jak zmniejszam to ujmuje jesli dobrze rozumuje?
 
Ostatnia edycja:

Szopan

New member
Aby zsynchronizować wyswietlanie napisów musisz odczytać wartość fps dla pliku video - zazwyczaj jest to 25.000 lub 23.796 (wystarczy odpalic film w subedit i na dole,pod ramka z wyswietlanym filmem znajdziesz tą wartość).

Potem,podczas przerabiania napisów z txt na srt wystarczy tylko zaznaczyc właściwą opcję (program sam zapyta - domyslna w subedit jest 25.000 - wystarczy ja zmienic,jesli jest taka potrzeba) i bedzie ok.

Pozdro for All!!!
 

Tommy_M

New member
Mnóstwo programów samodzielnie sprawdza przy przerabianiu wartości fps i taki daje rezultat w pliku srt - chociażby subtitle workshop (bodajże tak się nazywa), w domu używam jeszcze jednego - prosty do bólu - dwa kliknięcia - jak dotrę wieczorem to podam nazwę. )też sam wszystko robi łącznie z określeniem fps).
 

dan_385

New member
cancer007 napisał:
Witam,
Posiadam LE-37B650. Dodam tylko, że mam także dekoder HD DSB-H370G z CYFROWEGO POLSATU. Podłączyłem TV i Dekoder bez żadnych problemów ale obraz jaki uzyskałem bardzo mnie rozczarował.:( Oba urządzenia mam połączone kablem HDMI (na HDMI 1 w TV, choć próbowałem też na innych HDMIkach). Zresztą na zwykłym scarcie większej różnicy też nie było.
Najlepszy obraz był na kanałach Discovery HD i HBO HD a na pozostałych kiszka. Szczególnie jest to widoczne podczas oglądania meczu (niezbyt wyraźna piłeczka jak i biegający zawodnicy) i na tekstach np podczas zapowiedzi filmów kiedy podawane jest dzień i godzina kiedy będą wyświetlane. Pojawia się wtedy bardzo dużo artefaktów wokół tych elementów co powoduje że są one niewyraźne:(. W samym znaczku Polsatu np "POLSAT SPORT na żywo", to to "na żywo jest już ledwo widoczne a pasek z informacją o kanałach (podczas przełączania) ma poszarpaną widocznie ramkę.
Pytanie do fachowców - może ktoś podać ustawienia tych dwóch urządzeń na format 16:9? przeczytałem całą instrukcję i próbowałem różnych ustawień ale nic mi z tego nie wychodzi. Najlepiej to wygląda w przypadku kiedy jest proporcja ekranu 4:3 na dekoderze i TV no ale kto chciałby oglądać boczne paski??? Aktualnie mam takie ustawienia:

Dekoder:
Proporcje ekranu: 16:9 (do wyboru jest jeszcze 4:3)
Konwersja proporcji ekranu: pełny (sa jeszcze letter-box, pan&scan, mieszany)
Typ sygnału video: HDTV->HDMI/DVI (są też HDTV->Component)


TV:
Zakładka OBRAZ:
Tryb: Naturalny
Podświetlenie: 7
Kontrast: 85
Jasność: 65
Ostrość: 75
Kolor: 65
Odcień (Z/C): Z50/C50

OPCJE OBRAZU:
Ton kolorów: normalna
Rozm.: Dopas. do ekranu
Cyf. red. szumu: wysoka
Poziom czerni HDMI: normalna
Tryb filmu: wył.
100Hz Motion Plus: płynny

Wydaję mi się, że przy innych i ustawieniach było jeszcze gorzej.
Czy to wina ustawień?? Czy może to wina dekodera HD i sygnału jaki kochany polsat nadaje? A może spróbować podłączyć na wejście component? Dodam tylko, że przeglądanie zdjęć czy filmów z pendrive bądź z dysku jest idealne. I czy owe 100Hz jest w jakiś szczególny sposób odczuwalne, bo tylko podczas trybu demo i wyświetlanego paska z przewijającym tekstem widać różnicę ale w obrazie to nie bardzo.

Bardzo proszę o odpowiedź albo jakieś wskazówki?:roll:

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów a szczególnie dla tych co poradzą cos na mój problem :cool:


czy ktoś ma może podobny problem, też posiadam CP i zamierzam(po długim namyślaniu się wcześniej na 40B7000) kupić B650 wersję 40 calową, jeśli na 37 jest tak źle, to co będzie na 40 ???

czy wogole ktoś z użytkowników Cyfrowego Polsatu posiada ten TV, jeśli tak to jak się sprawuje ???

Może te prawie 1800 PLN różnicy pomiędzy 40B7000 a 40B650 to nie tylko podświetlenie LED, a także lepsze skalery :roll:
 

fidelio1

New member
Szopan napisał:
Aby zsynchronizować wyswietlanie napisów musisz odczytać wartość fps dla pliku video - zazwyczaj jest to 25.000 lub 23.796 (wystarczy odpalic film w subedit i na dole,pod ramka z wyswietlanym filmem znajdziesz tą wartość).

Potem,podczas przerabiania napisów z txt na srt wystarczy tylko zaznaczyc właściwą opcję (program sam zapyta - domyslna w subedit jest 25.000 - wystarczy ja zmienic,jesli jest taka potrzeba) i bedzie ok.

W jaki sposób w sub edicie przerabiasz napisy? menu plik i eksportuj do srt? nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego na monitorze w kompie przez sub edita poprawnie wyswietla napisy a na LCD jest rozjazd? :/
 

RobikM

New member
fidelio1 napisał:
W jaki sposób w sub edicie przerabiasz napisy? menu plik i eksportuj do srt? nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego na monitorze w kompie przez sub edita poprawnie wyswietla napisy a na LCD jest rozjazd? :/

To normalne. Jak subedit nie rozpoznaje framerate'u pliku wideo wyświetla że plik ma 25 klatek/s. Help do subedita to wyjaśnia.

Pytanko.
Na polskiej stronie samsunga jest upgrade softu do 37b650.
Ktoś już zaryzykował ?
 

fidelio1

New member
Właśnie przed chwilką wgrałem nowy soft. Jeszcze za wcześnie zeby dzielić sie spostrzeżeniami. Wstrzymałem oddech, aktualizacja przebiegła sprawnie i co najwazniejsze nie straciłem wczesniejszych ustawień (o to sie bałem najbardziej). Mam nadzieje ze nie trace w ten sposob gwarancji na sprzet? :p
 

marcinpoznaniak

New member
Ja też wgrałem soft do 37b650 żadnych problemów, można wrócić do poprzedniego. Wszystkie ustawienia i kanały analogowe musiałem ustawić od początku. Nie widzę na razie różnicy w firmwarach, mogliby pisać co zmienili.
 

dador

New member
maciej_maj napisał:
U mnie wygląda następująco

UPC -> Router Linksys WRT54GL - (radio) -> Aceess Point Edimax ew-7206apg -> telewizor . Jakieś szczególnej konfiguracji nie mam

W jakim trybie masz ustawionego tego Edimaxa ?
 
Do góry