Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

bzyku760715

New member
Lew2 napisał:
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie śruby powinny być do montażu telewizora 37B650?
Z tego co widzę to jest tam VESA 200 x 200. W instrukcji na USB pisze, że użyj śrub dołączonych do wieszaka. Właśnie kupiłem wieszak vivanco WMS TFT 2520 S. Są tam dołączone tylko M4 x 10 mm oraz M5 x 10 mm. Obydwie śruby są za małe (wpadaję w te otwory w telewizorze).


witam...M6 na 100% sprawdzałem...
 

colargol777

New member
witam, wczoraj wlasnie otrzymalem tv, model 37 calowy. Moze to sie wydawac dla Was smieszne, ale przy sygnale analogowym tv nie moze wyszukac kanalow, chociaz antena w starszym tvku dzialala przy podlaczeniu ...
w goglach nie znalazlem odpowiedzi takze nie odsylajcie mnie tam :) (bo jako monitor sie sprawdza dobrze szkoda ze jest lekkie opoznienie w ruchu)

antena (siatkowa, zapomnialem dodac ) dziala tak jakbym jej w ogole nie podlaczyl do tv, nie rozumiem, w pc przy podlaczeniu do karty telewizyjnej wyszukiwalo w 2 minuty

Edit: juz sobie poradzilem okazalo sie ze koncowka sie poluzowala przy kablu koncentrycznym :) z gory dzieki za odp
 
Ostatnia edycja:

devildriver85

New member
jakieś różnice między 32" a 37"??

Czy Jest Wam Wiadome O Jakiś Różnicach W Jakości Obrazu Na Miedzy Matrycami 32" A 37" ?? Była Już O Tym Mowa Na Forum Jednak 0 Odpowiedzi... Pozdrawiam
 

neo2006a

New member
Dla tych co narzekali na niby kiepska jakosc trybu PC wazna uwaga!

1. Ustawcie sobie format koloru w sterownikach karty graficznej z RGB na 444 ! To naprawde zmienia wszystko. Obraz robi sie ostrzejszy, bardziej kontrastowy, prawie identyczny do Samiego 656 lub 551.

2. Wyregulujcie sobie czcionki Cleartype poniewaz ten TV ma inne ulozenie subpixeli i czcionki maja tendencje do "bycia" lekko kolorowymi.

Moje spostrzezenia jako swiezego posiadacza B650 po przesiadce z A551:

1. Jak narazie chyba zadnych bad subow i pixeli. Na 551/656 roznie z tym bywalo.

2. TV ma troche wyczuwalny input lag w trybie PC (HDMI3) co moze niektorym przeszkadzac ale mysle ze ktorys soft to poprawi.

3. Bardzo ale to bardzo dobra czern! Swiecenie czerni na 8 podswietleniu ledwo widac gdzie analogiczny A551 swiecil jak diabli a kąty łapał w fiolecie. Pod kątem B650 tylko leciutko rozjasnia czern ale naprawde minimalnie i nie łapie żadnych fioletow czy innych odcieni. Czarny zostaje czarny.

4. Smuzenie jest na poziomie A551/A656 czyli na oko z 5-6ms. Jest OK.

5. Swietnie wygladaja filmy z DIVX, normalnie jakby tv pomagal kompowi w redukcji artefaktow i niedoskonalosci kompresji. Jesli pieknie i gladko. W HD moze byc tylko lepiej ;)

6. Kolory i jakosc obrazu doskonala nawet na standardowych ustawieniach.

Takze TV naprawde b. dobry i jesli kamyczki w stylu Input Lag zostana poprawione to bedzie to absolutna rewelacja za te cene.
 

MAdam

New member
devildriver85 napisał:
Czy Jest Wam Wiadome O Jakiś Różnicach W Jakości Obrazu Na Miedzy Matrycami 32" A 37" ?? Była Już O Tym Mowa Na Forum Jednak 0 Odpowiedzi... Pozdrawiam
Były odpowiedzi, że ta sama matryca ultra clear w 32 i w 37, nie tak jak w serii A656, że 37 miał inną, no i nie było w A656 100HZ przy 32 calach, a tutaj jest.
 

MR1979

New member
Nowy firmware w LE46B650

Właśnie wgrałem nowy firmware do LE46B650. Niestety wciąż brak DTS. A pliki video których wcześniej TV nie był w stanie odtworzyć wciąż nie działają, czyli brak jakichkolwiek zmian w kwestii kodeków.

Jedyne co się u mnie zmieniło to zamiast YouTube pojawiły sie widgety Yahoo, co wcale mi się nie podoba...
 

ml2211

New member
boss131 napisał:
Ja mam LE37B651. Telewizor ma bordową ramkę i przyciski na środku. Też widziałem gdzieś zdjęcia tego telewizora z przyciskami z boku, ale to chyba jakiś całkiem inny model. LE37B651 wygląda identycznie jak LE37B650 tylko ma bordową ramkę.
Być może ten z przyciskami z boku to B653? Tak przynajmniej jest na polskiej stronie Samsunga. Tyle tylko, że na austriackiej stronie Samsunga B651 i B653 wyglądają tak samo i mają przyciski po prawej stronie. A jak już ktoś wcześniej pisał, na pewno B651 ma przyciski na środku - tak samo jak B650.
Może ktoś widział B653 i potwierdzi jak wygląda ta kwestia?
 

Rocca

New member
Witam,
Jako że to mój pierwszy post na tym forum chciałem się z wszystkimi przywitać :)
Pare dni temu kupiłem TV Le32b650 , wszystko fajnie, obraz super , jestem bardzo zadowolony ale mam 2 małe problemy :)
Szukałem na forum i na google ale nie znalazłem nic co by mi pomogło.
Pierwsza rzecz to w zasadzie pierdoła :p mianowicie czy da się w jakiś sposób włączyć podświetlanie przycisków na obudowie telewizora? Bo praktycznie ich nie widać :D
Druga sprawa to problem z funkcją PIP mam N-kę i używam telewizora jako monitor , chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość żeby podczas siedzenia na kompie włączyć jako PIP obraz z N-ki ? Z tego co widze to w PIP jest jedynie możliwość wyboru programów z ATV i nic więcej. Da się to jakoś zrobić/ominąć?
 

michal102

New member
Zauważyłem dzisiaj dziwną rzecz w moim TV.
Otóż po pojawieniu się nagle całego białego ekranu widać jeszcze przez ok. sekundę pozostałości poprzedniego obrazu. Jest to bardzo widoczne podczas wyświetlania obrazu z komputera - wystarczy na ciemnym tle (np. to forum) otworzyć jakieś mniejsze białe okno i powoli nim "jezdzić" w różne strony. To białe okno wydaje się wtedy przezroczyste bo ciemne tło nie nadąża się szybko wygasić. Wcześniej na to nie zwracałem uwagi i nie wiem czy to aby nie jakaś usterka. Możecie sprawdzić u siebie czy też tak jest? W razie czego to mam jeszcze czas żeby wymienic telewizor na nowy.
 

abezus

New member
Witam... Ja mam 32b650 i mam ten sam efekt... Jednak nie przeszkadza mi to jakos zbytnio bo na filmach tego nie widac... a na windowsie to trzeba sie pozadnie przyjrzec zeby to zobaczyc... tak ze nie wiem czy jest sens wymieniac... zawsze mozesz dostac gorszy egzemplarz :D
 

neo2006a

New member
U mnie tego efektu prawie nie ma. A551 mial gorszy a okrzyknieto go krolem monitorow TV ;) Ja bym nie dramatyzowal bo TV nie smuzy wogole oprocz pelnych przejsc bialy-czarny. Prawdopodobnie nasilenie tego efektu zalezy od jakosci kabla hdmi.
 

abezus

New member
neo2006a napisał:
Dla tych co narzekali na niby kiepska jakosc trybu PC wazna uwaga!

1. Ustawcie sobie format koloru w sterownikach karty graficznej z RGB na 444 ! To naprawde zmienia wszystko. Obraz robi sie ostrzejszy, bardziej kontrastowy, prawie identyczny do Samiego 656 lub 551.

2. Wyregulujcie sobie czcionki Cleartype poniewaz ten TV ma inne ulozenie subpixeli i czcionki maja tendencje do "bycia" lekko kolorowymi.

Moje spostrzezenia jako swiezego posiadacza B650 po przesiadce z A551:

1. Jak narazie chyba zadnych bad subow i pixeli. Na 551/656 roznie z tym bywalo.

2. TV ma troche wyczuwalny input lag w trybie PC (HDMI3) co moze niektorym przeszkadzac ale mysle ze ktorys soft to poprawi.

3. Bardzo ale to bardzo dobra czern! Swiecenie czerni na 8 podswietleniu ledwo widac gdzie analogiczny A551 swiecil jak diabli a kąty łapał w fiolecie. Pod kątem B650 tylko leciutko rozjasnia czern ale naprawde minimalnie i nie łapie żadnych fioletow czy innych odcieni. Czarny zostaje czarny.

4. Smuzenie jest na poziomie A551/A656 czyli na oko z 5-6ms. Jest OK.

5. Swietnie wygladaja filmy z DIVX, normalnie jakby tv pomagal kompowi w redukcji artefaktow i niedoskonalosci kompresji. Jesli pieknie i gladko. W HD moze byc tylko lepiej ;)

6. Kolory i jakosc obrazu doskonala nawet na standardowych ustawieniach.

Takze TV naprawde b. dobry i jesli kamyczki w stylu Input Lag zostana poprawione to bedzie to absolutna rewelacja za te cene.


Witam. Parenascie postow wczesniej plakalem o tym ze ten sprzet kompletnie nie nadaje sie jako monitor komputerowy... Co sie okazuje... Strzelilem gafe i tyle... Sprawa wyglaad tak ze po konsultacjach z neo2006a zaczelem kombinowac na rozne sposoby... i co pomoglo ? Cos co bym nigdy nie przypuszczal ze moze pomoc i dlatego tego wczesniej nie sprobowalem. Smieszna sprawa... Usuniecie sterownikow do radeona i zainstalowanie najnowszej wersji (9.3) po uruchomieniu ponownie problem z obrazem razacym po oczach zniknal od razu, co sie poprzestawialo nie mam pojecia... Dziwne to dla mnie, nie zrozumiale do konca jednak no dziala... Dziala do tego stopnia ze nawet podswietlenie podnioslem sobie na 6, kontrast na 95 i jasnosc na 45 i jest po prostu ladnie... Jest tak samo jak bylo na a656 wiec super. Tak ze jesli ktos czytal moje posty wczesniej i zastanawia sie nad uzywaniem tego sprzetu jako monitor to jesli posiada Nvidie to niech przestawi tak jak napisal wyzej neo2006a a Radeon najnowsze stery i tez cleartype. Pozdrawiam.
 

jaszczomp

New member
MR1979 napisał:
Właśnie wgrałem nowy firmware do LE46B650. Niestety wciąż brak DTS. A pliki video których wcześniej TV nie był w stanie odtworzyć wciąż nie działają, czyli brak jakichkolwiek zmian w kwestii kodeków.

Jedyne co się u mnie zmieniło to zamiast YouTube pojawiły sie widgety Yahoo, co wcale mi się nie podoba...
Jeżeli w konfiguracji TV wybrałeś Europę zachodnią, to będziesz miał dostęne Yahoo, wybierz np. Czechy i YouTube powróci....
 

groch20

New member
Od 2 dni testuje 40B651 wyprodukowany na Slowacji (dziwne liczylem na rodzima produkcje).

Po krotce:
Mkv po LAN i USB dziala fajnie.
Mozna sortowac pliku wg katalogow.
TV odtworzy dzwiek AC3 mkv z dualna sciezka (DTS i AC3)
Napisy srt lub txt(klatkowy)
Nie czyta wbudowanych napisow w mkv.

Matryca idealnie podswietlona, gleboka czern. generalnie TV warty swojej ceny. Oby tylko rozwijali oprogramowanie do tego TV.
 

przestaw

New member
Witam,
mam pytanko (to mój pirewszy post). Przeczytałem cały wątek i zgłupiałem. Od wczoraj mam sama LE40bB50 (czarny), w czerwonych czy może raczej bordowych modelach ten tivik ma podśwetlenie od spodu, u mnie tego nie ma, i teraz nie wiem czy jest to wada fabryczna i mam wymienić telewizor czy może czarny model nie ma tego podświetlenia. Nie pamietam czy w sklepie to podświtlenie w czarnych modelach było czy nie. Porszę o pomoc, bo nie wiem czy mam iść dziś wymienić sprzęt czy nie.
 

arlathan

New member
Tryb gry w 40B650

Dodam może parę zdań z moich wczorajszych obserwacji u kolegi, którego z miejsca pozdrawiam ;)

Pojechałem testować głównie Xboxa360 po HDMI, jako że takie jest przeznaczenie telewizora, który chce kupić. Interesowała mnie głównie jakość obrazu i płynność z uwzględnieniem 100Hz Motion Plus i ustawień tej opcji, a także Game Mode.

100Hz Motion Plus - input lag w grach typu Fifa, Bad Company, Assasins Creed na upartego istnieje. Miarki w oczach nie mam, ale było to może max 80ms. W te gry dało się grać. Można było odczuć, że jest jakaś przerwa między naciśnięciem spustu a wystrzałem. W dodatku manipulując ustawieniami Motion Plus, albo było widać artefakty naokoło postaci (coś jak kompresja JPEG), albo widoczny brak synchronizacji (np. dolna 1/3 ekranu w fifie była zamazana).
Płynność 100Hz zauważalna, ale kosztem jakości obrazu (artefakty, synchronizacja) i delikatnego input laga.

Game Mode - Moim skromnym zdaniem (kolegi też), po włączeniu tego trybu na fabrycznych dodatkowych ustawieniach obrazu, gra wizualnie wyglądała nieco inaczej. Trudno to opisać słowami, ale wydawało nam się, że jest jakby lepiej, wyraźniej. Input lag nie istniał. Czas reakcji karabinu na wystrzał po naciśnięciu przycisku jest bardzo krótki. Patrząc z punktu widzenia gracza - obraz i płynność idealna :)

Ponadto divx wygląda rewelacyjnie ;) Obejrzałem też fragment Lost w 720p. Masakra, taka pozytywna :) DVD to samo. Nie widział na USB niektórych pików video, nie wiem czemu.

Mam nadzieję, że komuś ta opinia pomoże :) Ja mam dodatkowy dylemat, bo o ile byłem zdecydowany na ten TV przed testem, to po teście zastanawiam się czy jest sens wydawać 1,4 tyś więcej skoro będe głównie siedział w trybie gry (60Hz). Więc może zostać przy swoim pierwotnym wyborze - Samsung 40A551? Taka jest cenowa różnica między tymi TV. Jak ktoś zna powody, dla których w grach (tylko) B650 (lub jakiś inny) jest lepszy od A551 niechaj podniesie rękę :)

pozdrawiam
 

neo2006a

New member
@arlathan Mozesz wziac tez pod uwage modele 40b530-b550. Tam jest taka sama matryca co b650 (napewno lepsza niz a551/a656) tylko bez szyby i bez niepotrzebnych bajerow. 100hz tez nie ma.

Co do divxa to faktycznie ta matryca AUO A-MVA montowana w serii B jest super do filmow. Obraz jest prawie identyczny z CRT.
 
Ostatnia edycja:
Do góry