Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

michal102

New member
Śą takie gry gdzie 100Hz wyraznie przeszkadza np. MotorStorm: Pacific Rift. Gra wygląda wtedy jakby straciła "jaja":p
W ogóle nie czuć tej dynamiki pędzącego pojazdu.
 

zima99

New member
witwm wszystich,jestem tu nowy.
Pytanie:jak LE37B650 będzie się sprawował po podłączeniu CYFROWEGO POLSATU z dekodera ECHOSTAR DSB 717?
W sklepie zapewniają ,że rewelka.
Zgóry dzięki za wszystkie odp.
 

Samsung1975

New member
cancer007 napisał:
@michal102

hmm, właściwie to nie pomogło, obraz nawet lekko gorszy

I tak uważam, że trochę to dziwne, spodziewałem się w sumie bdb obrazu w połączeniu tego TVika i dekodera HD a tu niestety odmienny efekt :(.

Czekam na kolejne rady jakby ktoś miał. A może ktoś ma konkretnie taki zestaw urządzeń (dekoder polsatu HD i 37B650) i jeśli ma dobry obraz to podałby ustawienia jakie ma i jak są połączone.

Dzięki wielkie z góry.

Moim skromnym zdaniem jest to wina sygnalu a nie telewizora. Ja mam Cyfrowa Vectre i powiem ci ze wiele kanalow wyglada bardzo kiepsko (dokladnie tak jak wczesniej opisales - artefakty etc). Ja sie nawet nie bawie juz w ustawianie bo to strata czasu, troche cos poprawisz ale jakosci i mocy sygnalu przeciez nie zmienisz. Zauwazylem ze jest nawet roznica w kanalach HD ! To raczej dobrze swiadczy o samym telewizorze, ze da sie takie roznice jakosci wychwycic. Jezeli sygnal jest odpowiedni i kanal nadawany w swietnej jakosci HD (np. LuxeHD) to po prostu szczeka opada, po prostu jakosc niesamowita.
 

cancer007

New member
Samsung1975 napisał:
Moim skromnym zdaniem jest to wina sygnalu a nie telewizora. Ja mam Cyfrowa Vectre i powiem ci ze wiele kanalow wyglada bardzo kiepsko (dokladnie tak jak wczesniej opisales - artefakty etc). Ja sie nawet nie bawie juz w ustawianie bo to strata czasu, troche cos poprawisz ale jakosci i mocy sygnalu przeciez nie zmienisz. Zauwazylem ze jest nawet roznica w kanalach HD ! To raczej dobrze swiadczy o samym telewizorze, ze da sie takie roznice jakosci wychwycic. Jezeli sygnal jest odpowiedni i kanal nadawany w swietnej jakosci HD (np. LuxeHD) to po prostu szczeka opada, po prostu jakosc niesamowita.
No własnie też tak sobie pomyślałem. W sumie to jest jedna rada, można oddalić TV od fotela albo zamienić na mniejszy np 32" i wtedy wszelkie artefakty i niedociagnięcia będą mniejsze i mniej będą rzucały się w oczy :D:D:D:D:D, a tak na poważnie to byłem dziś u kolegi, co ma dekoder Dreambox 800 HD i odbiera nim niektóre kanały HD z serii Sky..., i na niektórych rzeczywiście obraz żyleta a polsatowskie na tym samym TV mizernie. Z tego co już się dowiedziałem cyfrowy polsat daje ponoć najsłabszy sygnał. Najlepiej sygnał prezentuje się z "N", potem cyfra +.
Na ile to prawda to niech wypowiedzą się bardziej obeznani w temacie. Mi pozostaje póki co biadolenie, że jeszcze 10miesięcy mam umowe z polsatem albo mecze będę oglądał w kuchni na 14" ;).

Mimo wszystko ponawiam pytanie. Jeśli ktoś wiedziałby albo miał jakiś pomysł na takie zestawienie 37B650 i dekodera HD z polsatu ze sobą aby oglądając program człowieka krew nie zalewała :) to prosiłbym o rade

C ya!
 

robsonrb

New member
Cześć wszystkim użytkownikom lcd samsung,
decyzja zapadła, po odrzuceniu z różnych względów lcd sony i sharp, wybór padł na samsunga ale...
zastanawiam się nad wyborem 46 B651 czy 46 A 856S ktoś może miał do czynienia z oboma i podpowie który jest lepszy i dlaczego /cena obu jest zbliżona/; będzie mi służył głownie do oglądania tv /cyfra+/ oraz filmów dvd/divx. dzieki :)
 

herbi626

New member
witam:)
Znalazlem dzisiaj na allegro 37"B650 i co mnie zdziwilo.. to,ze ten TV ma Czas reakcji 4ms. oraz nie wiem skad sprzedajacy ma ta wiadomosc ale chyba godna aby ja tutaj umiescic!!

"Najważniejsza zmiana w nazewnictwie nowej serii TV - Samsung, nie będzie już pokazywał konkretnych wartości kontrastu ! Będzie oznaczał to parametrami:

- WYSOKI KONTRAST (kontrast odpowiadający poprzedniej linii, czyli rzędu 30 000-50 000:1)
- ULTRA KONTRAST (kontrast odpowiadający linii poprzedniej, czyli rzędu
50 000-90 000:1)
- MEGA KONTRAST (określenie będzie występowało w TV typu LED, prawie niemierzalny kontrast 2 000 000:1)

Jest to słuszne posuniecie, ponieważ rozbieżności pomiędzy producentami są tak znaczne, że ten parametr nie jest w ogóle wiarygodny."

Pozdrawiam
 

kurczak80

New member
herbi626 napisał:
witam:)
Znalazlem dzisiaj na allegro 37"B650 i co mnie zdziwilo.. to,ze ten TV ma Czas reakcji 4ms. oraz nie wiem skad sprzedajacy ma ta wiadomosc ale chyba godna aby ja tutaj umiescic!!
Pozdrawiam
Eh jakby wszyscy czytali cały temat to dawno znali by kontrast i czas reakcji matrycy który był podawany już kilkakrotnie.
Mam informację o nowym firmware do serii b650 wrzuciłem go już do swojego telewizora 40b650. Zmian nie zauważyłem. Wersja T-CHL7DEUC-1005.3. Nie wiem sam ale chyba doszła opcja w ustawieniach zaawansowanych obrazu xvYCC.
 
Ostatnia edycja:

maciej_maj

New member
czarekr napisał:
A tak na marginesie , czy ktoś już może próbował postawić bramkę wifi podłączona do Lan-a i komunikować się w ten sposób z ruterem wifi, zamienie zamiast tego adaptera do usb, czy uważacie że ten sposób transmisji sygnału może być szybszy?
owszem sam tak mam podłączonego samsunga do sieci i ze wszystkimi usługami daje radę oprócz odtwarzania MKV po sieci mimo połączenia 54 mbps to niestety przerywa bo nie nadąża z przesyłaniem danych

zawsze twierdziłem że co kabel to kabel i żadne radio go nie zastąpi
 
Ostatnia edycja:

Lew2

New member
darkbudda napisał:
tak dokrecilem sruby abym mogl lekko silowo obracac tv jak chce ,w lewo prawo gora dol,ale jesli masz zamiar 10 razy dziennie krecic tv nooo.... to niewiem czy po mieciacu nie beziez musial dokrecac srub aby sie niewyrobily,w kartonie sa podkladki.Ale ty potrzebujesz chyba jakiegos weszaka za 600 z gornej polki.Nierozumiem tych wielkich wieszakow co sa do 70 kg,po co to komu jak tv maja 13-17 kg .aha na stronie producenta sa i inne np.narozne.

Tu jest informacje od przedstawiciela firmy Vogels na zapytanie o pasujące modele wieszaków do telewizora LE37B650:


Z informacji które udało nam się uzyskać ze strony producenta ten model telewizora jest przystosowany do zawieszenia na uchwytach o standardzie VESA 200x200 i jego waga bez podstawy wynosi 13kg.

Jeżeli te informacje są wiarygodne (zalecamy sprawdzenie tego w instrukcji obsługi którą otrzymał Pan wraz z telewizorem) możemy polecić Panu następujące modele uchwytów:

Linia Original: VFW 232, VFW 332, VFW 432, VFW 032, VFW 132.

Linia 6000: EFW 6205, EFW 6225, EFW 6245

Linia Physix: Właściwie wszystkie modele do 37" i VESA 200x200 (Jeżeli jest podany rozstaw VESA na przykład max 500x350mm to również łapie 200x200)

Modele PHW100S, PHW200S, PHW300S chociaż są przeznaczone do telewizorów o przekątnej maksymalnie 26" również spełniają wymagania wagowe jak i rozstaw VESA 200x200.

Linia 8000: Jak wyżej

Do obejrzenia uchwytów zapraszamy na stronę (...) lub (...) lub (...)
 

vibor

New member
do LE32B650 też jest już nowy Firmware (ver.T-CHL7DEUC-1007.1), po wgraniu identyfikowany jako T-CHL7DEUC 1008.0, zauważyłem ,że w opcji kraj znikneła polska i trzeba wybrać inne bo domyśnie ustawia UK ( trzeba podać PIN 0000 aby zmienić) .
 
Ostatnia edycja:

nicek82

New member
Witam na stronie samsunga pojawiło się nowe firmware do telewizorów serii 6 B 650 nowy soft jest datowany na 17.04.2009 i ma numer ver 1007.1 Ciekawe co zmienia ten nowy soft. Plik waży okolo 45 mb
 

kurczak80

New member
No to chyba ja mam jakiś starszy firmware. Na stronie samsunga jest tylko firmware do 32 calowego tv czy pasuje on do reszty czy tylko do tego konkretnego tv?
Edit: doczytałem b650 series czyli do wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

marcino_80

New member
czarekr napisał:
rozmawiałem z infolinią i powiedzieli że w ustawieniach trzeba zmienić język na : Europę wschodnią lub inne ponieważ YT jest domyślnie przeznaczony na ten region a Yahoo na UK
dzieki za pomoc. ale w tv zmienilem na te ostawienia! w ustawieniach internetu tez zmienilem z uk i nadal nie pojawilo sie you tube:(
 

maciej_maj

New member
szkoda że nie dają listy poprawionych błędów ewentualnie zmian które zostały poczynione w danym oprogramowaniu :/
 
Ostatnia edycja:

sampek

New member
MR1979 napisał:
8. Pojawi sie okno Playera, gdzie wybieramy np Video, pozniej wybrany plik. Dalej juz powinno byc ok. Szkoda tylko ze Wise Server nie zachowuje podzialu na foldery jaki mamy na komputerze. Tzn wszystkie pliki filmowe sa dostepne zaraz po wejsciu w opcje Video w Playerze.

i nei ma mozliwosci zeby byl podzial z folderami?
ktos cos wymyslil?
 

maciej_maj

New member
amadeo napisał:
Teraz to ja jestem zaskoczony. Nie wiedziałem, że niektóre karty potrafią "dodać" dźwięk do wyjścia DVI.
Na stronach ATI (w supporcie) zwracają uwagę, że aby uzyskać dźwięk Dolby Digital Surround przez HDMI w WinXP należy zainstalować
Microsoft UAA HDMI Audio Class Driver, którego zabrakło w SP3.

Czy to Ci pomoże?
tak popatrzyłem w tym linku ale to jest poprawka numer KB888111 i bez tego w ogóle byś nie zainstalował sterownika (u mnie do karty dźwiękowej ) a tym bardziej ATI HDMI audio driver
do mojego kodeka REALTEK ALC 889A ten fotfix to podstawa by był dzwięk

być może że Xp nie obsługuje tego typu połączeń gdyż w tym linku zaprezentowano jak to zrobić ale pod Viśtą

hmmm nie mozna wkleić linku :/
w google wpisać to :
737-32277: AC3 (Dolby Digital/DTS) Audio Playback Issues when using an HDMI Receiver

tak patrze że są nowsze sterowniki po instaluje i zobaczymy co będzie ;)

Jest wesoło :) i jestem szczerze zdziwiony o dziwo dzwięk 6 kanałowy idzie na telewizor ale jest pewien mankament ! słychać tylko przednie kanały lewy i prawy.
Mianowicie słychać dźwięki i echo lektora tak jak by brakowało centralnego głośnika. Dziwne jest również to że odtwarzając na ampli dźwięk cyfrowy mogłem zrobić bezpośrednie przekierowanie takiego strumienia na wzmacniacz np włączam film z AC3/DTS. Karta dźwiękowa jest nie używana a strumień leci bezpośrednio na wzmacniacz i on go rozkodowuje. Tu natomiast tak nie jest kiedy włączam bezpośrednie przekierowanie strumienia na HDMI dźwięk ginie. O dziwo przesyłany jest dźwięk w 6 kanałach z AC3 jak i z DTS czyli dekoduje go dekoder programowy w komputerze i wysyła tylko przednie kanały lewy + prawy (na to wygląda). Sam już nie wiem co mam o tym myśleć roche szczerze mówiąc się zakręciłem w tym wszystkim.
Pomyślałem chwilę nad tym i najprawdopodobniej (ale w 100% pewien nie jestem) telewizor nie przyjmuje strumieni AC3/DTS i tym podobnym poprzez gniazda HDMI bo inaczej tego nie można wytłumaczyć. Zadzwonię sobie do samsunga do pomocy technicznej się zapytam jaki format dzwięku jest przyjmowany przez HDMI w telewizorze, ciekawe czy będą znali odpowiedź :grin:

 
Ostatnia edycja:

moskal75

New member
mam dylemat

Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum, przeczytałem powyższy wątek od dechy do dechy mimo tego dalej mam dylemat.
skłaniam sie do zakupu samsunga le40b650 lub plazmy panasonika 42X10.
Oglądam głównie cyfre+ (tuner nie ma wyjścia HD) i ewentualnie filmy dvix.
Poradzcie coś bo mam niezły kocioł. Z góry dziekuje.
 

Lew2

New member
Jakie śruby do powieszenia na ścianie?

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie śruby powinny być do montażu telewizora 37B650?
Z tego co widzę to jest tam VESA 200 x 200. W instrukcji na USB pisze, że użyj śrub dołączonych do wieszaka. Właśnie kupiłem wieszak vivanco WMS TFT 2520 S. Są tam dołączone tylko M4 x 10 mm oraz M5 x 10 mm. Obydwie śruby są za małe (wpadaję w te otwory w telewizorze).
 
Do góry