Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

edrjen

New member
andy-w napisał:
Witam.
Przecztałem instrukcję z pendriva i ściągniętą z netu i nadal nie wiem jak wyłączyć melodię, która wybrzmiewa po załączeniu lub wyłączeniu telewizora. Trochę ta melodia a zwłaszcza jej głośność mnie irytuje. Jak ją wyłączyć?

MENU->USTAWIENIA->MELODIA on/off ;- )
 

andy-w

New member
lekkie bzyczenie

Mam LE37B650 i słychać za matrycą lekkie bzyczenie (świetlówka?). Czy jest to standardowy dodatek do tego fajnego TV ? Jak u was: cisza czy bzyczenie jest ?
 

kswir

New member
brak youtube

u mnie też nie pojawia się youtube są tylko te widżety yahoo oraz flickr. Czy to może być wina routera, może powinien mieć przekierowane jakieś porty? Robiłem ten test sieci w TV i wszystkie 4 punkty mam OK.
 
Ostatnia edycja:

Fan2550

New member
andy-w napisał:
Witam.
Przecztałem instrukcję z pendriva i ściągniętą z netu i nadal nie wiem jak wyłączyć melodię, która wybrzmiewa po załączeniu lub wyłączeniu telewizora. Trochę ta melodia a zwłaszcza jej głośność mnie irytuje. Jak ją wyłączyć?

Przecież to bardzo łatwo zrobić!
Wlącz pilotem MENU Po ukazaniu się tekstu,najedź na Ustawienia (na kręcące cię koła zębate) i przejdź na prawo, a potem w dół na Melodia. Naciśnij OK i ukarze się w ramce : wył. niska, średnia, wysoka. Najedź na co chcesz i naciśnij OK,chcesz wyłączyć dzwięk, najedź na wył. a potem ok (ceentralne kółko w pilocie) wychodzi się z wszystkiego przyciskiem na pilocie RETURN (naciskać tak długo aż wszystkie napisy znikną!) Ja mam nastawione na niska dzwięk jest cichy i nie przeszkadza!
Już b. obrazowo chyba nie można wykonać tej czynności!! Powodzenia i miłego odbioru!
 

Fan2550

New member
Wyłączenie dzwięku przy wł/wył telewizora

andy-w napisał:
Witam.
Przecztałem instrukcję z pendriva i ściągniętą z netu i nadal nie wiem jak wyłączyć melodię, która wybrzmiewa po załączeniu lub wyłączeniu telewizora. Trochę ta melodia a zwłaszcza jej głośność mnie irytuje. Jak ją wyłączyć?

Przecież to bardzo łatwo zrobić!
Wlącz pilotem MENU Po ukazaniu się tekstu,najedź na Ustawienia (na kręcące cię koła zębate) i przejdź na prawo, a potem w dół na Melodia. Naciśnij OK i ukarze się w ramce : wył. niska, średnia, wysoka. Najedź na co chcesz i naciśnij OK,chcesz wyłączyć dzwięk, najedź na wył. a potem ok (ceentralne kółko w pilocie) wychodzi się z wszystkiego przyciskiem na pilocie RETURN (naciskać tak długo aż wszystkie napisy znikną!) Ja mam nastawione na niska dzwięk jest cichy i nie przeszkadza!
Już b. obrazowo chyba nie można wykonać tej czynności!! Powodzenia i miłego odbioru!
 

amadeo

New member
maciej_maj napisał:
No wspomniałem ale jest to oryginalna przejściówka DVI-HDMI od ATI do karty graficznej gdzie normalnie powinien iść dźwięk i idzie ale tylko w stereo :/
Teraz to ja jestem zaskoczony. Nie wiedziałem, że niektóre karty potrafią "dodać" dźwięk do wyjścia DVI.
Na stronach ATI (w supporcie) zwracają uwagę, że aby uzyskać dźwięk Dolby Digital Surround przez HDMI w WinXP należy zainstalować
Microsoft UAA HDMI Audio Class Driver, którego zabrakło w SP3.
http://www.microsoft.com/communitie...e4-a9b5-a341a2917101&cat=&lang=&cr=&sloc=&p=1

Czy to Ci pomoże?
 

Tommy_M

New member
andy-w napisał:
Mam LE37B650 i słychać za matrycą lekkie bzyczenie (świetlówka?). Czy jest to standardowy dodatek do tego fajnego TV ? Jak u was: cisza czy bzyczenie jest ?

O ile wiem z czytania tego wątku i własnego doświadczenia to w zasadzie dostaje się to z dobrodziejstwem inwentarza choć skala "problemu" jest bardzo różna.
Ja (odpukać) mam tak mało słyszalne, że musiałem podejść do TV, nachylić się z tyłu nad obudową i dopiero usłyszałem, a wiem, że są osoby (może z lepszym słuchem :D ) u których jest to na tyle słyszałem, że jak wieczorem oglądają film z cichym dźwiękiem to to słyszą normalnie siedząc kilka metrów od TV.

Pytanie czy słyszysz to z miejsca w którym normalnie oglądasz, czy z pochylając się z tyłu TV (a tak chyba nie oglądasz ;) )? A druga kwestia - jednemu to nie będzie przeszkadzać, a drugiemu bardzo 9znając siebie, ja bym pewnie wymienił TV na inny model - jakbym to słyszał oglądając normalnie TV).
 

czarekr

New member
marcino_80 napisał:
jak klikam w przycisk internet pojawi mi sie na tv na dole widet gallery news flickr finance i weather a w górnym prawym rogu hello i moje imię
rozmawiałem z infolinią i powiedzieli że w ustawieniach trzeba zmienić język na : Europę wschodnią lub inne ponieważ YT jest domyślnie przeznaczony na ten region a Yahoo na UK
 

devildriver85

New member
Tommy_M napisał:
To może ja dorzucę swoje 3 grosze.

(...)
- input lag - gdyby ktoś strasznie chciał mieć 100Hz bo by nie wytrzymał to niestety nie włączając trybu gry rzeczywiście będzie musiał się ograniczyć chyba do szachów na PS3....... efekt eliminowany w trybie gra.


CHCESZ PRZEZ TO POWIEDZIEĆ, ŻE W GRACH 100HZ JEST NIE POTRZEBNE? ŻE NAWET SZKODZI?
KURCZE TYLE OPINII I KAŻDA SIĘ WYKLUCZA..;[ TO W KOŃCU WIE KTOŚ NA 100% CO MUSI MIEĆ TV TAKI BY GRY BYŁE NIEZAWODNE?:confused:
 

czarekr

New member
A tak na marginesie , czy ktoś już może próbował postawić bramkę wifi podłączona do Lan-a i komunikować się w ten sposób z ruterem wifi, zamienie zamiast tego adaptera do usb, czy uważacie że ten sposób transmisji sygnału może być szybszy?
 

devildriver85

New member
Wieczne Nażekania

Hehe Doszedłem Do Przełomowej Myśli..
Wielu Z Nas Nażeka Na Ten Tv...ale Czy Nie Jest Tak, że Chcemy Kupić Syrenke A Mieć Mercedesa?:d
Za Tą Kase Jest On I Tak Na 5 A Jeżeli Chce Ktoś Mieć Coś Wiecej Proponuje Sony W5500 Albo Philips Ambilight 9613, Który Jest Fenomenalny...jednak... Mają Parametry W Sumie Podobne Do B650 A O Ile Droższe...;/
 

devildriver85

New member
A Teraz Konkret

Czy W Grach 100hz I Jak Najmniejszy Czas Reakcji Ma Znaczenie?
Aha Dowiedziałem Się Z Psx Extreme, że Grom Robi Różnice Tylko Kontrast Do Max 30000:1 Potem Wygląd Niby Się Nie Zmienia...
Ktoś Na Forum Napisał, że Tv Ma Kontrast 100 000:1 - Wierzycie?
Jeden Sprzedawca Odpisał Mi, że Samsung Nie Podajekontrastu Bo Robi Teraz Tv W Przedziale 50000-90000:1
 

michal102

New member
Jadę dzisiaj do kumpla który posiada Sony 40W4000. Zabiorę ze sobą konsolę i się zobaczy jaka jest różnica w porównaniu do mojego 32B650.

Kumpel zawzięcie twierdzi, że Sony poradzi sobie z PS3 dużo lepiej i "zje" mojego Samsunga na śniadanie (choć Samsunga na oczy nie widział).
Zobaczymy jak Sony bez 100Hz poradzi sobie z dynamicznymi grami typu KZ2 i GT5P:D
 

cancer007

New member
37B650, mały test i problem, jaka konfiguracja 37B650 + dekoder polsatu HD

Witam,
Posiadam LE-37B650. Dodam tylko, że mam także dekoder HD DSB-H370G z CYFROWEGO POLSATU. Podłączyłem TV i Dekoder bez żadnych problemów ale obraz jaki uzyskałem bardzo mnie rozczarował.:( Oba urządzenia mam połączone kablem HDMI (na HDMI 1 w TV, choć próbowałem też na innych HDMIkach). Zresztą na zwykłym scarcie większej różnicy też nie było.
Najlepszy obraz był na kanałach Discovery HD i HBO HD a na pozostałych kiszka. Szczególnie jest to widoczne podczas oglądania meczu (niezbyt wyraźna piłeczka jak i biegający zawodnicy) i na tekstach np podczas zapowiedzi filmów kiedy podawane jest dzień i godzina kiedy będą wyświetlane. Pojawia się wtedy bardzo dużo artefaktów wokół tych elementów co powoduje że są one niewyraźne:(. W samym znaczku Polsatu np "POLSAT SPORT na żywo", to to "na żywo jest już ledwo widoczne a pasek z informacją o kanałach (podczas przełączania) ma poszarpaną widocznie ramkę.
Pytanie do fachowców - może ktoś podać ustawienia tych dwóch urządzeń na format 16:9? przeczytałem całą instrukcję i próbowałem różnych ustawień ale nic mi z tego nie wychodzi. Najlepiej to wygląda w przypadku kiedy jest proporcja ekranu 4:3 na dekoderze i TV no ale kto chciałby oglądać boczne paski??? Aktualnie mam takie ustawienia:

Dekoder:
Proporcje ekranu: 16:9 (do wyboru jest jeszcze 4:3)
Konwersja proporcji ekranu: pełny (sa jeszcze letter-box, pan&scan, mieszany)
Typ sygnału video: HDTV->HDMI/DVI (są też HDTV->Component)


TV:
Zakładka OBRAZ:
Tryb: Naturalny
Podświetlenie: 7
Kontrast: 85
Jasność: 65
Ostrość: 75
Kolor: 65
Odcień (Z/C): Z50/C50

OPCJE OBRAZU:
Ton kolorów: normalna
Rozm.: Dopas. do ekranu
Cyf. red. szumu: wysoka
Poziom czerni HDMI: normalna
Tryb filmu: wył.
100Hz Motion Plus: płynny

Wydaję mi się, że przy innych i ustawieniach było jeszcze gorzej.
Czy to wina ustawień?? Czy może to wina dekodera HD i sygnału jaki kochany polsat nadaje? A może spróbować podłączyć na wejście component? Dodam tylko, że przeglądanie zdjęć czy filmów z pendrive bądź z dysku jest idealne. I czy owe 100Hz jest w jakiś szczególny sposób odczuwalne, bo tylko podczas trybu demo i wyświetlanego paska z przewijającym tekstem widać różnicę ale w obrazie to nie bardzo.

Bardzo proszę o odpowiedź albo jakieś wskazówki?:roll:

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów a szczególnie dla tych co poradzą cos na mój problem :cool:
 

cancer007

New member
@michal102

hmm, właściwie to nie pomogło, obraz nawet lekko gorszy

I tak uważam, że trochę to dziwne, spodziewałem się w sumie bdb obrazu w połączeniu tego TVika i dekodera HD a tu niestety odmienny efekt :(.

Czekam na kolejne rady jakby ktoś miał. A może ktoś ma konkretnie taki zestaw urządzeń (dekoder polsatu HD i 37B650) i jeśli ma dobry obraz to podałby ustawienia jakie ma i jak są połączone.

Dzięki wielkie z góry.
 

Tommy_M

New member
devildriver85 napisał:
CHCESZ PRZEZ TO POWIEDZIEĆ, ŻE W GRACH 100HZ JEST NIE POTRZEBNE? ŻE NAWET SZKODZI?
KURCZE TYLE OPINII I KAŻDA SIĘ WYKLUCZA..;[ TO W KOŃCU WIE KTOŚ NA 100% CO MUSI MIEĆ TV TAKI BY GRY BYŁE NIEZAWODNE?:confused:

Szkodzi ? ja tak nie napisałem ani nawet nie zasugerowałem.

Może jeszcze raz: nie widzę, żadnych problemów, artefaktów, zmian jakościowych etc. grając trybie gra na PS3 na b650 - a tryb gra to 50 czy tam 60 Hz !!!

Jeżeli wyłączysz tryb gra niestety będzie wyraźny input lag i tyle, a przy okazji poza trybem gra masz 100Hz, ale czytaj ze zrozumieniem, problem czyli input lag wynika z wyłączenia trybu gra a nie z włączenia 100Hz!
 
Do góry