Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

amadeo

New member
maciej_maj napisał:
Nie wiem może to kwestia kofiguracji w komputerze aby jednak wyslać to DD przez HDMI. Dzwięk w stereo przechodzi normalnie i na TV i przez SPDIF na wzmacniacz. Dodam że do testów używałem karty Ati HD4850 z oryginalną przejściówką z DVI -> HDMI.
Nie do końca rozumiem tego co tu napisałeś. W każdym razie DVI-D nie przesyła cyfrowego dźwięku.
 

maciej_maj

New member
To mnie zaszokowałeś ?
Kurde patrzyłem na stronie ATI szukając najnowszych sterowników że np podłączając hdmi z kompa do ampli z HDMI i później do TV, ampli może pracować w 5.1 po HDMI
kurde nie mogę dodać linku bo za świeże konto :/

także sam już zgłupiałem :/
 

maciej_maj

New member
No wspomniałem ale jest to oryginalna przejściówka DVI-HDMI od ATI do karty graficznej gdzie normalnie powinien iść dźwięk i idzie ale tylko w stereo :/
 

michal102

New member
Ludziom którzy mają zamiar korzystać z 32B650 jako monitora do kompa, to radzę ustawić oszczędzanie energii na Auto. Do tego podświetlenie na 0, kontrast na 60, jasność na 20. Kontrast dynamiczny można dac na średni.

Ten kto pisał, że B650 "wypala" oczy jako monitor, to chyba nawet pilota w ręce nie miał:D

Aha, tylko oszczędzanie energii na Auto trzeba ustawiać za każdym razem jak się włączy TV lub jak się przełączy z innego zródła. Problem ten występuje tylko na złączu HDMI/DVI 3 w trybie PC.

Ogólnie funkcję auto oszczędzania polecam mieć włączoną do wszystkiego, poprawia to BARDZO czerń w ciemnych scenach bez utraty detali. W przeciwieństwie do modelu B530 mojego brata, podczas działania tej funkcji nie widać ściemnień i rozajśnień podczas ogłądania filmu lub grania na konsoli.
 

darkbudda

New member
Lew2 napisał:
Dzięki za podpowiedź. Czy możesz powiedzieć czy mogę swobodnie obracać telewizorem? Czy też do każdej zmiany pozycji potrzeba popuszczać i dokręcać śruby? Mnie chodzi o to że jak przechodzę z pokoju do kuchni to musze skręcać telewizor w lewo lub w prawo.
tak dokrecilem sruby abym mogl lekko silowo obracac tv jak chce ,w lewo prawo gora dol,ale jesli masz zamiar 10 razy dziennie krecic tv nooo.... to niewiem czy po mieciacu nie beziez musial dokrecac srub aby sie niewyrobily,w kartonie sa podkladki.Ale ty potrzebujesz chyba jakiegos weszaka za 600 z gornej polki.Nierozumiem tych wielkich wieszakow co sa do 70 kg,po co to komu jak tv maja 13-17 kg .aha na stronie producenta sa i inne np.narozne.
 

abezus

New member
michal102 napisał:
Ludziom którzy mają zamiar korzystać z 32B650 jako monitora do kompa, to radzę ustawić oszczędzanie energii na Auto. Do tego podświetlenie na 0, kontrast na 60, jasność na 20. Kontrast dynamiczny można dac na średni.

Ten kto pisał, że B650 "wypala" oczy jako monitor, to chyba nawet pilota w ręce nie miał:D

Aha, tylko oszczędzanie energii na Auto trzeba ustawiać za każdym razem jak się włączy TV lub jak się przełączy z innego zródła. Problem ten występuje tylko na złączu HDMI/DVI 3 w trybie PC.

Ogólnie funkcję auto oszczędzania polecam mieć włączoną do wszystkiego, poprawia to BARDZO czerń w ciemnych scenach bez utraty detali. W przeciwieństwie do modelu B530 mojego brata, podczas działania tej funkcji nie widać ściemnień i rozajśnień podczas ogłądania filmu lub grania na konsoli.

Witam. Ja pisalem ze wypala oczy... Ciagle tak twierdze i niestety mialem pilota w rece. Ustawienia ktore podales to jakis zart chyba ?? Fakt ze obraz nie razi po oczach przy tych ustawieniach ale wszystko jest tak ciemne ze nie da sie na tym pracowac. Oszczedzanie energii tez jest niezbyt trafna opcja bo przyjmimy na operze pusta karta ktora powinna byc idealnie biala tutaj jest szara wiec nie mam wiecej pytan... Pozdrawiam.
 

michal102

New member
abezus napisał:
Witam. Ja pisalem ze wypala oczy... Ciagle tak twierdze i niestety mialem pilota w rece. Ustawienia ktore podales to jakis zart chyba ?? Fakt ze obraz nie razi po oczach przy tych ustawieniach ale wszystko jest tak ciemne ze nie da sie na tym pracowac. Oszczedzanie energii tez jest niezbyt trafna opcja bo przyjmimy na operze pusta karta ktora powinna byc idealnie biala tutaj jest szara wiec nie mam wiecej pytan... Pozdrawiam.

No cóż... widocznie jesteś bardzo wymagający.
Nie lepiej było kupić profesionalny monitor komputerowy?
Ustawienia które podałem wg mnie świetnie spisują się do przeglądania np tego forum i ogólnie netu. Faktem jest, że ŻADEN TV LCD nie zastąpi monitora komputerowego, choć zdażają się wyjątki typu 26R82B który jakością obrazu z kompa bije na głowę B650. Ale tu duże znaczenie ma pewnie wielkość i rozdzielczość ekranu.

Pozdro.
 

Samsung1975

New member
Witam,

pierwszy post na forum i od razu male pytanko dla fachowcow.

Mam 32B650, super telewizorek ale mam maly problem. Wsadzam pendriva (sony 16GB do gniazda USB1) i ogladam sobie filmy. Potem wchodze do menu zeby go bezpiecznie odlaczyc i pokazuje mi sie komunikat "nie mozna bezpiecznie odlaczyc" czy cos w tym stylu. Mial ktos cos podobnego u siebie ?

Wtedy niestety wylaczam TV i wyjmuje pendriva bo boje sie go wyciagac jak TV jest wlaczony.

Ktos wie o co w tym chodzi ?
 

kswir

New member
jak uzyskać dostęp do serwisu YouTube

Witam wszystkich,
Kilka dni temu zakupiłem Samsung LE40b650. Mam pytania dotyczące jego użytkowania:
1. Jak uzyskać dostęp do serwisu YouTube bezpośrednio z poziomu telewizora?
Czytałem gdzieś że jest taka możliwość ale nie mogę tego nigdzie znaleźć. W widżetach mam tylko usługi yahoo, kraj ustawiłem na UK.
2. Czy jest jakiś sposób na wyłączenie/ wyciemnienie ekranu podczas odtwarzania muzyki z pendriva?
3. Na jakiej wysokości wieszacie ten tv?
U mnie odległość jest ok 4m od tv i zastanawiam się na jakiej wysokości go zawiesić. Ktoś polecał żeby 1/3 wysokości telewizora licząc od górnej krawędzi była na wysokości oczu oglądającego, co wy na to?
4. Czy jakieś ustawienia kasują się po wyłączeniu tv z sieci elektr.?
Pytam ponieważ mam cały sprzęt rtv pod jedną listwą i zazwyczaj wyłączam ją na noc.

Samsung1975 - też mam ten sam problem z odinstalowywanie pendriva 4 i 8 gb - również pokazuje mi sie komunikat "nie mozna bezpiecznie odlaczyc"
 
Ostatnia edycja:

maciej_maj

New member
kolego klikasz na pilocie przycisk internet. telewizor wyświetli koło 3 komunikatów. Po lewej stronie pojawi ci się podświetlenie u góry youtube a u dołu ustawienia. bierzesz do góry na youtube i klikasz ok na pilocie i powinno działać
 

Fan2550

New member
podłączenie B650 jako monitor kompa

abezus napisał:
Ma ktos jakies info co z podlaczeniem b650 jako monitor komputerowy :>??

Mam LE37B650 i testowałem go na różne sposoby, a więc:
Podłączyć jako monitor można na 2 sposoby, bardzo prosto! Działa znakomicie. Można wyłączyć monitor na swoim kompie, albo mogą działać jako lustrzane, ten i TV.
Pdłączyłem też internet i działa, oczywiście z ograniczeniem do You Tube (narazie), bo będzie się rozwijało!!n To rewolucyjne rozwiązanie i będzie się rozrastało na czytanie gazet, ogłądanie zdjęć, kulinaria itp.
Teraz chcę pobawić się z podłączenie koponetu na Wi-Fi. Samsung podaje, że trzeba dokupić ich komponent, a ja chcę sprubować z innym!!
Może wie ktoś coś więcej na ten temat?? B. proszę o podanie tego do wiadomości wszystkich, którzy mają takie "cacko" bo to (jak narazie) b. fajny telewizor!! A obraz jest jak kryształ!
Pozdrawiam wszystkich:eek:k:
 

Fan2550

New member
Le37b650

d51413 napisał:
testowal juz ktos pobor mocy w B650 37 cali? moze ktos podac opinie, za i przeciw co do kupna tego modelu bo chce w tym tygodniu kupic cos w okolicach 3500 zl 37 cali lub zaproponowac jakis inny lepszy lcd???

Mam taki i bardzo polecam! Kupiłem w NEONECIE za 3260 zł
Odbiera rewelacyjnie! nawet ze zwykłej anteny , a z tv "n" to obraz kryształ, bez smug itp. !! rto go mieć. Mońa podłączyć go do internetu. Podłączyłem i działa ! ( narazie filmiki z You Tube!
Pozdrawiam:eek:k:
 

marcino_80

New member
maciej_maj napisał:
kolego klikasz na pilocie przycisk internet. telewizor wyświetli koło 3 komunikatów. Po lewej stronie pojawi ci się podświetlenie u góry youtube a u dołu ustawienia. bierzesz do góry na youtube i klikasz ok na pilocie i powinno działać


jak klikam w przycisk internet pojawi mi sie na tv na dole widet gallery news flickr finance i weather a w górnym prawym rogu hello i moje imię
 

andy-w

New member
jak wyłączyć powitalny dźwięk przy wł. i wył. TV ?

Witam.
Przecztałem instrukcję z pendriva i ściągniętą z netu i nadal nie wiem jak wyłączyć melodię, która wybrzmiewa po załączeniu lub wyłączeniu telewizora. Trochę ta melodia a zwłaszcza jej głośność mnie irytuje. Jak ją wyłączyć?
 
Ostatnia edycja:
Do góry