Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mrdark

New member
Nie trawię wypowiedzi ludzi, którzy krytykują brak 100hz nie widząc wczesniej tv. Przede wszystkim kolega myli 100hz z czasem reakcji matrycy i ktore to 100hz akurat w sony delikatnie eliminuje rozmycie, ale powiela klatki, nie będzie to lekarstwem na wszystko. Dobry tv bez 100hz poradzi sobie bardzo dobrze, ale kolega pewnie bedzie szukal rozmyc na sile, zeby powiedziec sobie w duchu ze tylko 100hz lub 200hz... czy w przyszlosci 400hz bez którego sie nie obejdzie. Trzeba takiemu człowiekowi postawic samsunga i powiedziec, że jest włączone 100hz.. bedzie gral tak dlugo i bez zastrzezen do momentu kiedy zwroci uwage ze jednak 100hz jest wylaczone:) Radze najpierw potestowac!
 

m.arc.in

New member
Le40b650

Witam.
Odebrałem TV w piątek.
Przez święta ostro testowałem.
Sprzęt jest super.
Jakość obrazu po prostu powala. Odtwarzanie dvix nie stanowi żadnego problemu. Napisy muszą być w formacie srt. nie ma wyedy problemu z ich odtwarzaniem.
Niestety jak to zwykle bywa jest kilka dziwnych i małych ale jednak problemów. Telewizor stoi u mnie na podstawce i dziwnie ale pochyla się lekko do przodu. Nie można tego wyregulować. Menu jest aż za proste jak na tak zaawansowany sprzęt. Odtwarzam divixy z dysku zewnętrznego. trochę trwa wczytywanie, ale później jest szybko i bez problemowo. Jakość obrazu nawet z kiepskiego divixa jest naprawdę rewelacyjna.
Nie mogę znaleźć niestety gniazda lan. Nie ma go na tylnym panelu z gniazdami. Szukałem w instrukcji i niestety według niej powinno być po prawej stronie od gniazda serwisowego... ale nie ma.
Nie wiem czy też u was go brak.
Podejżewam że jest zaklejone folia z nadrukami opisów do gniazd, ale chce się upewnić zanim się do niej dobiore.
Przydał by się moduł bezprzewodowy....

Interesuje mnie jeszcze podłącznie cyfrowej kablówki. Podobo mozna to zrobić bez zewnętrznego tunera, wystarczy karta CI z modułem TV kablowej. Czy ktoś już próbował takiego rozwiązania. NIe ukrywam, że bardzo by mi się cos takiego podobało. Zawsze mniej o jeden pilot. i kilka kabli.

Pozdrawiam Marcin
 

Tommy_M

New member
michal102 napisał:
Edit:
@Tommy_M
Efekt falującego powietrza występuje wtedy gdy się przesadzi z opcją 100Hz. Wystarczy ustawić na "własny" i odpowiednio dostroić i problem znika.

Jak to się sprawdzi (dzisiaj po pracy testy) o już nie będę miał absolutnie żadnych zastrzeżeń do Samsunga (no chyba, że do super brzydkiego pilota :D )
 

michal102

New member
Oto moje ustawienia do 32B650 pod konsolę PS3:

Pierwsze od czego zaczniemy to zakładka USTAWIENIA:
Tryb Gry: wł.
Oszczędzanie energii: Auto (jest to bardzo ważna funkcja)

Zakładka OBRAZ:
Tryb: Standardowy
Podświetlenie: 5
Kontrast: 90
Jasność: 52
Ostrość: 100
Kolor: 55-60
Odcień (Z/C): Z50/C50

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:
Tonacja czerni: wył.
Kontrast dynamiczny: niski
Gamma: 0
Przest. kolorów: Auto
Balans bieli (nie ruszany)
Odcień skóry: 0
Uwydatnianie krawędzi: wł.

OPCJE OBRAZU:
Ton kolorów: normalna
Rozm. Dopas. do ekranu
Cyf. red. szumu: wył.
Poziom czerni HDMI: niska


Należy jeszcze pamiętać, żeby w ustawieniach konsoli w zakładce DISPLAY SETTINGS ustawić:
RGB Full Range (HDMI): Full
Y Pb/Cb Pr/Cr Super-White (HDMI): On

Pozdrawiam, Michał
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
michal102 napisał:
Oto moje ustawienia do 32B650 pod konsolę PS3:
Dzięki za te ustawienia - dzisiaj je sprawdzę - choć widzę, że z kolorem ostro dajesz :D - ja o ile pamiętam mam kolor gdzieś na poziomie 40-43-45, reszta tak patrząc z pamięci podobna (choć ja mam na pewno mniejszy kontrast i wyłączoną oszczędność - w ogóle nie wpadłem, żeby to ruszać).

A i to całe uwydatnianie krawędzi - ja nie widzę różnicy przy włączonym i wyłączonym.....

Bardziej mnie interesuje na dzisiejszym graniu i testowaniu kwestia tego efektu gorącego powietrza w 100Hz - mam nadzieję, że uda mi się to wyeliminować - z góry dzięki za radę.
 

colargol777

New member
witajcie

Dzisiaj zamówiłem 37 calowy telewizor z tej serii, trochę niespodziewanie :)

w czwartek zdam relacje (wtedy go otrzymam)

tv będę podłączał pod PC i xboxa 360

jakby ktoś był tak miły i napisał ustawienia pod PC i x360:)

pozdrawiam
 

michal102

New member
Zapomniałem jeszcze napisać, żeby Przest. kolorów ustawić na Auto.

Edit:
Balansu bieli lepiej nie ruszać, a koloru można dać mniej.
Dużo zależy też od danej gry.
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Słuchajcie zauważyłem dwa rodzaje obudów B651. Jedna i druga jest bordowa, ale jedna ma przyciski na środku tak jak B650, a druga ma po prawej stronie. Niestety widziałem to tylko na zdjęciach, a co najgorsze w każdym sklepie inaczej, już nie wspomnę, że na Stronie samsunga nie ma wcale B651. Jest B653, w którym widać, że przyciski są po prawej stronie. Widział ktoś na żywo B651? Gdzie są przyciski?
 

neo2006a

New member
Testował ktos jeszcze b650 podpiety przez hdmi-3 i w trybie PC (z wylaczonymi bajerami) . Faktycznie jest tak jak pisał kolega @abezus, ze w porownaniu z a656 bez wzgledu na jasnosc itd nie da sie patrzec na ekran bo oczy strasznie bolą ? W skrocie jakie macie wrazenia z uzywania b650 jako monitora....
 

dzidziol

New member
Koleżanki i koledzy, od dziś jestem posiadaczem LE32B651, z bordowym paskiem z przodu. Otóż prosiłbym, by ktoś mógł podzielić się ustawieniami, pod kątem programów SD z platformy cyfrowej (Polsat Cyfrowy). Uprzedzam, że absulotnie nie jestem zainteresowany ustawieniami pod PS3, gdyż ten temat mnie nie obchodzi wcale. Z góry dziękuję i pozdrawiam użytkowników serii B650.:)
 

fitsam

New member
MAdam napisał:
Słuchajcie zauważyłem dwa rodzaje obudów B651. Jedna i druga jest bordowa, ale jedna ma przyciski na środku tak jak B650, a druga ma po prawej stronie. Niestety widziałem to tylko na zdjęciach, a co najgorsze w każdym sklepie inaczej, już nie wspomnę, że na Stronie samsunga nie ma wcale B651. Jest B653, w którym widać, że przyciski są po prawej stronie. Widział ktoś na żywo B651? Gdzie są przyciski?

W moim są na dole na środku.
 

Lew2

New member
Wieszanie na ścianie - Vogels wall support VFW 332

Mój 37 calowy Samsung LE37B650 jest już w drodze. Czy ktoś może mi poradzić czy wieszak na ścianę (niestety nie mogę podać linka):
Vogels VFW 332 wall support będzie pasował do niego?
Niestety na stronie Vogels nie ma jeszcze modeli B650 do wyboru.
 

edrjen

New member
Lew2 napisał:
Mój 37 calowy Samsung LE37B650 jest już w drodze. Czy ktoś może mi poradzić czy wieszak na ścianę (niestety nie mogę podać linka):
Vogels VFW 332 wall support będzie pasował do niego?
Niestety na stronie Vogels nie ma jeszcze modeli B650 do wyboru.

Ja kupilem na moja 40" na allegro ten za 59.99 /nr aukcji 604228015/ ktory mozna pochylic w dol o 15 stopni - polecam spisuje sie swietnie.
 

Pedrosky

New member
Witam serdecznie.

Od około 2 tygodni walczę z zamiarem kupna nowego telewizora (32 cale). Stanęło na tym, że za najciekawszy model i najbardziej mi odpowiadający obrałem sobie Samsunga 32B650. Zacząłem jednak porównywać niedawno model SONY o podobnych parametrach, model: 32W5500. Tyle tylko, że sony jest prawie dwukrotnie droższy (Samsung ok 2700, sony ok 4000 zł). Skłaniałbym się ku Samsungowi, jednak mam pytanie czy jesteście mi w stanie powiedzieć, dlaczego Sony jest aż tak drogi jak na te parametry? Czy trochę płaci się tu za markę, czy Sony po prostu porządnie wygórował swoje ceny od nowego roku.

Dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
 

Tommy_M

New member
Pedrosky napisał:
....Czy trochę płaci się tu za markę....

Ja myślę, że w tym miejscu sobie odpowiedziałeś, tylko zamień słowo "trochę" na dużo :D

Inna kwestia, że rzeczywiście, może materiały wykonania etc. są lepsze w Sony? Tak mi się wydaje - ich TV nie są takie "plastikowe" jak wielu marek.
Niemniej ja nie dałbym 4-4,5k za 32'' nawet najlepsze na świecie, kiedy za 2,6k mogłem kupić Samsunga który na dzień dzisiejszy (po ponad tygodniu użytkowania) uważam za genialny zakup (a mam porównanie, bo miałem przez tydzień w domu Sharpa dh77 i to była masakra...)
 

boss131

New member
Przyciski LE37B651

MAdam napisał:
Słuchajcie zauważyłem dwa rodzaje obudów B651. Jedna i druga jest bordowa, ale jedna ma przyciski na środku tak jak B650, a druga ma po prawej stronie. Niestety widziałem to tylko na zdjęciach, a co najgorsze w każdym sklepie inaczej, już nie wspomnę, że na Stronie samsunga nie ma wcale B651. Jest B653, w którym widać, że przyciski są po prawej stronie. Widział ktoś na żywo B651? Gdzie są przyciski?

Ja mam LE37B651. Telewizor ma bordową ramkę i przyciski na środku. Też widziałem gdzieś zdjęcia tego telewizora z przyciskami z boku, ale to chyba jakiś całkiem inny model. LE37B651 wygląda identycznie jak LE37B650 tylko ma bordową ramkę.
 

Tommy_M

New member
michal102 napisał:
@Tommy_M

Testowałeś te 100Hz?

No niestety dotarłem tak późno do domu, że nie miałem siły, ale dzisiaj się nastawiam bo to wyeliminuje ostatnią rzecz która mnie drażni w Samsungu i już będzie gites, ale jak mówisz, że to działa to czemu miałbym Ci nie wierzyć? :D
 

michal102

New member
Bardzo dużo zależy też od jakości sygnału. Ja ten efekt widzę zazwyczaj na marnej jakości DivX-ach. Ale czy to wina TV? Wczoraj oglądałem "Mrocznego Rycerza" na BD i nawet jak ustawiłem 100Hz na max, to obraz wygłądał niemal jak render, bez jakich kolwiek artefaktów i innych tego typu niedoskonałości. Ale dla odmiany jak zapuścisz GT5P z 100Hz na max, to czasami nad jadącym samochodem widać jakąś poświatę. Ale w tym przypadku wystarczy ustawić oba sówaki na 4 i efekt znika.

Ps. Te ustawienia co podałem pod PS3 na pewno nie są idealne. Widzę, że z tego TV można wyciągnąc naprawde rewelacyjny obraz, ale to wymaga jeszcze sporo kombinowania:D
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
michal102 napisał:
Bardzo dużo zależy też od jakości sygnału. Ja ten efekt widzę zazwyczaj na marnej jakości DivX-ach.
No ja ten efekt widzę szczególnie (wtedy najlepiej go widać) na obrazach o najlepszej jakości - np. filmy w avchd, również filmy na kanałach HD na N'ce nie są od tego wolne, a wręcz miałem już teorię, że im lepsza jakość materiału tym ciężej "wydolić" hardware'owo i taki efekt. takżę tutaj jakoś się rozmijamy z obserwacjami.

michal102 napisał:
Ale czy to wina TV?
Powiem tak: na sharpie dokładnie ta sama płyta odtwarzana na tym samym PS3 i tym samym kablu miała znacznie bardziej widoczny ten efekt (dużo, dużo mocniej było to widać), na starym panasonicu praktycznie tego nie widać, na samsungu jest widoczne, ale akceptowalne albo prawie akceptowalne. Ergo: to jest kwestia TV (nie materiału, nie kabla, nie odtwarzacza)
michal102 napisał:
Ale dla odmiany jak zapuścisz GT5P z 100Hz na max, to czasami nad jadącym samochodem widać jakąś poświatę. Ale w tym przypadku wystarczy ustawić oba sówaki na 4 i efekt znika.

Nie grasz na PS3 w trybie gra? W tym trybie 100Hz jest wyłączone defaultowo.
 
Do góry