Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

shackall

New member
DLNA/uPNP

Witam wszystkich,

Stałem się szcześliwym posiadaczem LE40B650 i po zwykłym oglądaniu TV przyszedł czas na sprawdzenie jego właściwości multimedialnych i tutaj napotkałem na problem ...
Złacze USB działa bez problemów (divx/hd - napisy), ale mnie bardziej interesowała technologia dlna. Na początek poszedł PC Share Manager. Niestety ten program jest bardzo prosty i nie ma jego wersji na Linuxa, a moje zasoby multimedialne mam właśnie na tym systemie. Przetestowałem kilka innych programów na Linuxa m.in. uShare i TwonkyMedia, które działały poprawnie z jednym wyjątkiem : brak napisów ;(. Czy udało się komuś odpalić na Linuxa server dlna/upnp, który obsługiwałby napisy ?

Pozdrawiam posiadaczy B650 !

--
shackall
 

darkbudda

New member
Moj zewnetrzny dysk twardy 80Gb jet rozpoznawalny ,telewizor rozpoznaje model i podaje nazwe urzadzenia zewnetrznego np. SH80costam,system telewizora pokazuje kazdy plik zawarty na zewnetrznym urzadzeniu.Tylko wkurza brak audio DTS.Pendrive 8Gb dziala znakomicie
 

karolmok

New member
b656

Witam podłanczałem w sklepie dysk 250 Gb w systemie ntfs filmy mkv czyta ok 60 % nie radzi sobie z dts wyskakuje komunikat format audio nieobsługiwany , jakość tv na poziomie a 656 czerń wpada w niebieski szczególnie pod kątem
 

kurczak80

New member
Czy do zewnętrznego dysku 2,5" potrzeba podłączać dodatkowe zasilanie? Czy może daje rade z samego usb? I jeszcze jedno zauważyłem że telewizor nie zawsze reaguje na przyciśnięcie przycisku na pilocie,zapala się dioda w tv ale nie ma reakcji też tak macie? Czasami muszę nakierować pilota prosto w telewizor i dopiero zaskoczy. Baterie które były oryginalnie są wyczerpane na akumulatorkach działa to lepiej ale nie idealnie. Chyba zakupie jutro dwa duracelki i się zobaczy.

Co do DTSu w filmach to lekarstwem jest popcorn audio converter. Szybko robi z DTS-AC3.
 

devildriver85

New member
Chcialbym wiedzieć jaki kontrast ma B650 bo nigdzie tego info nie ma i jaki ma czas reakcji?? i o co chodzi z tym zwalnianiem input coś tam przy grach ps3? chcialbym go kupic do ps3 ale nie wiem czy to dobry wybor?
Jeżeli ktoś potrafi udzielić mi konstruktywnej rady to proszę o pomoc.
 

tomal5

New member
devildriver85 napisał:
Chcialbym wiedzieć jaki kontrast ma B650 bo nigdzie tego info nie ma i jaki ma czas reakcji?? i o co chodzi z tym zwalnianiem input coś tam przy grach ps3? chcialbym go kupic do ps3 ale nie wiem czy to dobry wybor?
Jeżeli ktoś potrafi udzielić mi konstruktywnej rady to proszę o pomoc.

Co do czasu reakcji to chyba szybko się nie dowiemy. Nawet konsultanci samsunga (infolinia) nie mają tego w swoich specyfikacjach. Dzwoniłem i pytałem :=((
 

kurczak80

New member
Dlaczego nie wejdziecie na stronę samsunga usa tam jest opisany kontrast 100 000:1 i czas reakcji matrycy który wynosi 4ms. Google wam się zepsuło? Jak zwykle wszystko na tacy.
 

msmyla

New member
devildriver85 napisał:
Chcialbym wiedzieć jaki kontrast ma B650 bo nigdzie tego info nie ma i jaki ma czas reakcji?? i o co chodzi z tym zwalnianiem input coś tam przy grach ps3? chcialbym go kupic do ps3 ale nie wiem czy to dobry wybor?
Jeżeli ktoś potrafi udzielić mi konstruktywnej rady to proszę o pomoc.

Ręki nie dam sobie uciąć, ale z tego, co ja wiem, to kontrast dynamiczny ma 100 000:1, a czas reakcji 4ms.

I tak, czas reakcji nie ma aż tyle wspólnego z input lagiem, jak ci się wydaje. W trybie gry z grami powinno być OK, ale jak z szybkimi strzelankami będzie, to do końca nie wiem (bo nie znoszę strzelanek), może już nie być ok, najlepiej przeszukaj ten post i się skontaktuj z osobą, która ma B650 i PS3, bo wypowiadało się tutaj takich co najmniej dwóch:p, już było w tym temacie miliard razy na temat opóźnienia :D
 

aw12

New member
devildriver85 - niestety do gier ten tv jest "kontrowersyjny"- masz do wyboru tryb GRA gdzie nie ma input laga'a ale nie ma też 100Hz (co jest baaardzo przydatne w grach z szybko poruszającą się kamerą) lub ... odwrotnie.
Prawie zamawiałem ten tv a tu TAKI NUMER !!!

Piszą co prawda goście że 100Hz nie jest potrzebne (jak komuś nie przeszkadza rozmazywanie ekranu przy poruszniu kamerą to... ma fajnie, też bym tak chciał !) ale dobrze by było miec te 100Hz w trybie GRA i samemu zdecydowac prawda ? ! ? ! .... a tak kiszka, a tv kupuje się zwykle na parę lat.

Ja tymczasem zostaje przy R82B bo szkoda mi kasy na takie kompromisy...
Pzdr
 

edrjen

New member
aw12 napisał:
devildriver85 - niestety do gier ten tv jest "kontrowersyjny"- masz do wyboru tryb GRA gdzie nie ma input laga'a ale nie ma też 100Hz (co jest baaardzo przydatne w grach z szybko poruszającą się kamerą) lub ... odwrotnie.
Prawie zamawiałem ten tv a tu TAKI NUMER !!!

Piszą co prawda goście że 100Hz nie jest potrzebne (jak komuś nie przeszkadza rozmazywanie ekranu przy poruszniu kamerą to... ma fajnie, też bym tak chciał !) ale dobrze by było miec te 100Hz w trybie GRA i samemu zdecydowac prawda ? ! ? ! .... a tak kiszka, a tv kupuje się zwykle na parę lat.

Ja tymczasem zostaje przy R82B bo szkoda mi kasy na takie kompromisy...
Pzdr

Nie widze zadnego rozmazywania przy szybszych scenach, jesli kolega nie widzial tv w akcji to proponuje nie wprowadzac ludzi w blad : )
 

aw12

New member
edrjen - masz racje, widziałem działanie 100Hz z PS3 na sony w4500.
Absolutnie nie chce wprowadzac nikogo w błąd, ale (sory!) NIE WIERZĘ że szajsung ma dobrą płynnośc w grach bez 100Hz w porównaniu z sony- to b.mało możliwe! (delikatnie ujmując sprawę).

Jak trafnie ktoś na tym forum zauważył - raz zobaczysz i już będziesz widział różnicę - ja tak miałem, bo do tej pory grałem na R82B i było ok.

Najlepiej kupic w sklepie internetowym, potestowac te 10 regulaminowych dni i ew. oddac ! - to najlepsza rada jaką można dac.

Pzdr.

PS. a może zna ktoś tv 26-32" do gier z małym lagiem i 100Hz bo jestem "na kupnie" ?
 
Ostatnia edycja:

michal102

New member
aw12 napisał:
Piszą co prawda goście że 100Hz nie jest potrzebne (jak komuś nie przeszkadza rozmazywanie ekranu przy poruszniu kamerą to... ma fajnie, też bym tak chciał !) ale dobrze by było miec te 100Hz w trybie GRA i samemu zdecydowac prawda ? ! ? ! .... a tak kiszka, a tv kupuje się zwykle na parę lat.

Rozmazywanie ekranu?
W tym TV obraz jest bardzo płynny nawet bez 100Hz i nie wiem co masz na myśli twierdząc, że obraz się rozmazuje. Jak masz w pobliżu jakiś większy sklep z elektroniką, to łap konsolę pod pachę i potestuj sam.
Wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym lepszego TV obecnie nie znajdziesz. A input lag w trybie "nie gra" zostanie pewnie wyeliminowany z kolejnymi aktualizacjami softu.

Dodam, że ja kupiłem ten TV w 90% do PS3 i jestem bardzo zadowolony.


Pozdrawiam.
 

edrjen

New member
aw12 napisał:
edrjen - masz racje, widziałem działanie 100Hz z PS3 na sony w4500.
Absolutnie nie chce wprowadzac nikogo w błąd, ale (sory!) NIE WIERZĘ że szajsung ma dobrą płynnośc w grach bez 100Hz w porównaniu z sony- to b.mało możliwe! (delikatnie ujmując sprawę).

Jak trafnie ktoś na tym forum zauważył - raz zobaczysz i już będziesz widział różnicę - ja tak miałem, bo do tej pory grałem na R82B i było ok.

Najlepiej kupic w sklepie internetowym, potestowac te 10 regulaminowych dni i ew. oddac ! - to najlepsza rada jaką można dac.

Pzdr.

PS. a może zna ktoś tv 26-32" do gier z małym lagiem i 100Hz bo jestem "na kupnie" ?

Zanim kupilem B650 bylem w sklepie i podlaczalem PS3 do sony W4000 - totalna porazka! , jesli dzialalby tak jak samsung z wylaczonymi 100HZ kupilbym pewnie sony. Wez konsole do sklepu, podlacz i porownaj bo mozesz zaoszczedzic troche kasy jesli masz zamiar kupic w4500 ;)
 

Tynio

New member
aw12 napisał:
.....niestety do gier ten tv jest "kontrowersyjny"- masz do wyboru tryb GRA gdzie nie ma input laga'a ale nie ma też 100Hz (co jest baaardzo przydatne w grach z szybko poruszającą się kamerą) lub ... odwrotnie......Piszą co prawda goście że 100Hz nie jest potrzebne (jak komuś nie przeszkadza rozmazywanie ekranu przy poruszniu kamerą to... ma fajnie, też bym tak chciał ......Ja tymczasem zostaje przy R82B bo szkoda mi kasy na takie kompromisy...
aw12 napisał:
Wiesz mam w domu starego Szajsunga 26R72B i gry z PS3 wyglądały super zmieniłem na Sharpa 32DH77E porażka udało się oddać (prawdopodobnie wadliwy LCD) i zakupiłem 32B650 i porównałem go do obu LCD uwierz mi obraz z B650 to istny „miodek”
Bardzo ładny obraz przy opcji GRA, gdy jest wyłączone 100Hz widać płynność oraz brak, jakich kolwiek problemów z rozmazywaniem się scen.
Na kilku grach widać ze ten LCD jest stworzony do konsoli PS3
Jestem bardzo zadowolony z tego Samsunga

Tynio

Pozdrawiam
 

maxxl

New member
aw12 napisał:
devildriver85 - niestety do gier ten tv jest "kontrowersyjny"- masz do wyboru tryb GRA gdzie nie ma input laga'a ale nie ma też 100Hz (co jest baaardzo przydatne w grach z szybko poruszającą się kamerą) lub ... odwrotnie.
Prawie zamawiałem ten tv a tu TAKI NUMER !!!
Piszą co prawda goście że 100Hz nie jest potrzebne (jak komuś nie przeszkadza rozmazywanie ekranu przy poruszniu kamerą to... ma fajnie, też bym tak chciał !) ale dobrze by było miec te 100Hz w trybie GRA i samemu zdecydowac prawda ? ! ? ! .... a tak kiszka, a tv kupuje się zwykle na parę lat.

Chwila. O co robisz takie wielkie halo? Czy nie jest tak, że owe podniecające ciebie 100Hz ma znaczenie jedynie w przypadku oglądania filmów, TV i innych materiałów kręconych w 24fps, przez co żeby uzyskać płynność telewizor kopiuje i "dorabia" sobie pośrednie klatki? Jak podłączysz konsolę, czy komputer to 100Hz może być jedynie powodem do zmartwień, bo procesor potrzebuje jakiegoś czasu na obróbkę i stąd właśnie biorą się opóźnienia tzw. input lag. Jakoś nikt nie podnosi lamentu, że monitory LCD nie mają 100Hz, a jedynie 60-75Hz. Coś chyba pozajączkowało ci się z technologią CRT. W LCD bardziej istotny jest czas reakcji pikseli, a nie ilość Hz. Jestem pewien, że w "Game Mode" ustawiono parametry tak, żeby były optymalne właśnie pod gry i nie rozumiem nie popartego doświadczeniem biadolenia, że B650 jest do kitu bo nie ma w tym trybie 100Hz. Idź, sprawdź, a później ewentualnie się wypowiadaj, bo niepotrzebnie mieszasz ludziom w głowach.
 

Tommy_M

New member
aw12 napisał:
devildriver85 - niestety do gier ten tv jest "kontrowersyjny"- masz do wyboru tryb GRA gdzie nie ma input laga'a ale nie ma też 100Hz (co jest baaardzo przydatne w grach z szybko poruszającą się kamerą) lub ... odwrotnie.
Prawie zamawiałem ten tv a tu TAKI NUMER !!!

Piszą co prawda goście że 100Hz nie jest potrzebne (jak komuś nie przeszkadza rozmazywanie ekranu przy poruszniu kamerą to... ma fajnie, też bym tak chciał !) ale dobrze by było miec te 100Hz w trybie GRA i samemu zdecydowac prawda ? ! ? ! .... a tak kiszka, a tv kupuje się zwykle na parę lat.

Ja tymczasem zostaje przy R82B bo szkoda mi kasy na takie kompromisy...
Pzdr


To może ja dorzucę swoje 3 grosze.

Zacznę od tego - jestem skrajnie wymagający -moje przeboje i narzekania na DH77 można przeczytać w wielu miejscach - między innymi na tym forum.

A do tego to co potrzebuję od TV to głównie PS3 (divix, gry, dvd, avchd) + trochę N'ki (HD+SD). Do teg osotpnia mi zależało, że odbyłem wycieczkę do MM z moim PS3 na prawie 1,5h testy :D

Powiem tak - na papierze owszem wyłączanie 100Hz defaultowo w trybie gra na początku mnie zdziwiło i stwierdziłem - WTF? Ale potem już nie "na papierze" ale w realu - grałem w kilka tytułów i w trybi gra nie stwierdziłem żadnych (PODKREŚLAM: ŻADNYCH) niedogodności obrazu (a ja narzekam na wszystko). Gry chodza płyniie, wszystko wygląda pięknie, nie ma na co narzekać!

Także generalnie apel - jak ktoś nie testował danego modelu to niech się nie wypowiada, bo to nie ma sensu! Po co mieszać w głowach jak tak na prawdę mówi się bzdury które się wywnioskowało nie wiedzieć z czego.

MINUSY (tak, żeby nie było, że jestem zaślepiony tym LCDem - choć po kilku dniach posiadania sharpa dh77 to tym Sasmungiem na prawdę można się zachwycić :D )

- efekt falującego ciepłego powietrza - niestety wystepuje w dynamicznych scenach gdzie tło tez jest bogate w szczegóły - np. osoba idąca szybko po ulicy w NY etc. Jeszcze nie testowałem zmian ustawienia 100Hz - możę to coś pom0oże - kiedyś przeczytałem, że to ma związek z TV gdzie jest brak 100Hz hmmmm.... :hmm:

- input lag - gdyby ktoś strasznie chciał mieć 100Hz bo by nie wytrzymał to niestety nie włączając trybu gry rzeczywiście będzie musiał się ograniczyć chyba do szachów na PS3....... efekt eliminowany w trybie gra.
 

michal102

New member
Od siebie dodam jeszcze, że w trybie gry niema absolutnie żednej straty w jakości obrazu.

Ja też posiadam starego samsunga 26R82B i początkowo na ustawieniach fabrycznych 32B650 nie zrobił na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia.
Ale po pobawieniu się trochę pilotem, szczena poturlała mi się pod kanapę:D Jak wrócę z pracy to zapodam Wam moje ustawienia do B650 pod PS3, może komuś podpasują:p

Edit:
@Tommy_M
Efekt falującego powietrza występuje wtedy gdy się przesadzi z opcją 100Hz. Wystarczy ustawić na "własny" i odpowiednio dostroić i problem znika.
 
Ostatnia edycja:
Do góry